Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xzibit0000    14

OSM Koło - ok. 20 tys., tł. 4,3, b. 3.2, za marzec, 95 gr netto, 1 zł brutto dla VATowca, przy czym trzeba wspomnieć, że w połowie marca była obniżka, więc cena za mleko w kwietniu będzie z 2-3 grosze niższa. Dopłata do ilości została całkowicie zawieszona.

 

Wtrącę się także w dyskusję dotyczącą wypasania - każdy z Was ma trochę racji, ale suma sumarom opłacalność produkcji przy wypasie lub zostawianiu krów w oborze zależy od olbrzymiej ilości czynników, przez co u każdego z osobna będzie to inaczej wyglądało. Już kolega wcześniej wspominał, rasa bydła, rodzaj stosowanych pasz, odległość pastwisk, rodzaj obory, POGODA I ILOŚĆ OPADÓW!!!!, wielkość stada, itd. itd.... Nie było, nie ma i nie będzie złotego środka w tej kwestii. Pozostaje modlić się, żeby urosły ładnie pasze objętościowe, to się jakoś rok przeżyje. Chociaż na razie się nie zapowiada...

 

Wsch. Wielkopolska - susza jak CHOLERA!! A najciekawsze jest to, że w obrębie 20-30 km popadało wszędzie i to ładnie, a tutaj jakby ksiądz na mszy pokropił...

 

Witam, z jakiej miejscowości jesteś?

co do Koła to słyszałem że mleko ma i tak być w cenie do 60gr/L   a ten ,,kryzys'' niskich cen ma trwać aż do 2020r ale ciekawe ile w tym prawdy. u nas(Wsch-Płd WLKP) wczoraj przyszła ulewa, ale to kwestia 10 minut i zaś cisza, dziś słońce i wiatr znów wszystko wysuszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAR19    4

Spomlek -6 tys kaz 2,80 tl 4,8 cena 1.18 zł. cena za kwiecień bez  zmian, za maj pewnie będzie obniżka ale info o tym to dadzą w ostatniej chwili, więc jeżeli ktoś dzisiaj o tym pisze to raczej zgaduje niż wie. Jeżeli nie spadnie solidny deszcz to nie wiem co będzie gorsze spadająca cena mleka czy  brak paszy bo kumulacja tych dwóch czynników to będzie prawdziwa tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

mlekovita pow 20 tys tłuszcz 3.8 bi 3,3 cena 1,19 brutto,myślałem że bedzie gorzej

ja podobnie a cena 79gr .do h.......kur.......kur.... do  h.... ;[

 

wczoraj w biedronce kefir dalej kosztuje ile kosztowal jak mleko bylo po 2 zl a samo leko tez 2zl.

 

kto wiec zarabia a tych obnizkach my dostajemy w dupe a sklepach drogo pytam sie....

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Od 1 maja -20% za każdy litr ponad limit. Piątnica.

 

Jaki limit????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Myśle że chodzi o ilość jaką oddałeś w tamtym roku np jeśli oddałes w tamtym roku w maju 10 000l to taki masz limit na maj w tym roku ale mogę się mylić jeśli ktoś jest lepiej poinformowany niech mnie poprawi. Jeden z dostawców twierdził że limit będzie ustalany na podstawie dwóch najlepszych miesięcy w roku ubiegłym ale w to osobiście nie wierze bo to troche mija sie z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

co za kretyn zniosl kwoty mleczne skoro teraz mleczarnia i tak robi swoje kwoty.

u nas nie ma limitu poki co ,ale cena niska.jak piatnica placi najlepiej w kraju to moze sobie robic limit.

tak czy tak zgnojeni zostana ci ktorzy chcieli iloscia nadbic niska cene.

Co do pomyslu to dobry pomysl bo inaczej jak kolo produkuje sie na maksa i cena niska cena niska bo mleka coraz wiecej i tak w kolko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Nie rozumiem twojego postu: to dobrze czy nie dobrze?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1
Napisano (edytowany)

Mleks Wyszków za kwiecień minus 5gr. a chodzi głoska, że w maju może być kolejne minus 5gr. U nas ludzie na spadającą cenę reagowali zwiększeniem ilości mleka, ale chyba zaczynają hamować bo tylko g...o zostaje a każdemu paszy brakuje i  zapowiada się susza. Tylko pytanie jak żyć? Niektórzy mają zobowiązania kredytowe, utrzymanie gospodarstwa i na życie musi zostać. Może być na prawdę ciężko.  

Edytowano przez Duszek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy chyba tu piszący  braki w kasie za mleko nadrabiał ilością + dodatkowe źródło dochodu np opasy. Ja tak robiłem ale nie skupowałem jałówek po 7000zł tylko swoje wstawiałem wiec aż tak wielkich strat nie ponoszę . Tym bardziej krowy mam na diecie cud 3 razy na dzień słoma i troche kukurydzy fakt treściwa do bólu(witaminy glikol i inne bajery)ale to i tak nie pociągnę lecą na łep na szyję z 1000l/2 dni spadły już na 700.. w przyszłym tygodniu nakoszę trawy wiec jakoś ogarnę . A co mają powiedzieć Ci co kupili po 20 jałówek jak mój znajomy po te 7 tyś paszy nie ma a mleko je.ło w duł .. heeeee ale teraz dostaniemy POMOC 0.013 zł do każdego litra za rok wstecz co ja zrobię z tą ogromną kasa a juz wiem kupię kiszonkę z pryzmy która smierdzi torfem a krzyczą sobie za nią 250zł /tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

Nie rozumiem twojego postu: to dobrze czy nie dobrze?

to bardzo zle ze kwoty zostaly zniesione.!

dobrze natomiast ze mleczarnie same zaczynaja ograniczac rolnikow w dostawie mleka bo to bledne kolo.mleka coraz wiecej cena leci w dol ,leci w dol to zeby zarobic ta przyslowiowa 100 trzeba nie np100l tylko 140 oddac razy ilosc tysiecy gospodarstw rolnych to sa ogromne nadwyzki.

 

co do jalowek mowilem wam juz ze dzwonilem do glogowka a tam jalowki cielne dalej 6500 plus vat rozmawiam z glownym hodowca i mowie mu panie mleko spadlo 50% a wy ceny trzymacie.A on ze byly 7 tysia i  jak nie sprzedadza to wlacza do stada bedzie wiecej mleka i takie ma myslenie.

 

Za jalowke 7 tysia to juz byly jaja w tym szczycie cenowym mleka ale jeszcze z cena sie trzymaja 6500 plus vat to tez duzo

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

wczoraj w biedronce kefir dalej kosztuje ile kosztowal jak mleko bylo po 2 zl a samo leko tez 2zl.

 

kto wiec zarabia a tych obnizkach my dostajemy w dupe a sklepach drogo pytam sie....

Sam sobie odpowiedziałeś, kto zarabia naszym kosztem. Nie płacą mleczarniom normalnie tylko z 3 miesięcznym opóżnieniem. A my jeszcze raz ich dorabiamy robiąc zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebanb    0

Myśle że chodzi o ilość jaką oddałeś w tamtym roku np jeśli oddałes w tamtym roku w maju 10 000l to taki masz limit na maj w tym roku ale mogę się mylić jeśli ktoś jest lepiej poinformowany niech mnie poprawi. Jeden z dostawców twierdził że limit będzie ustalany na podstawie dwóch najlepszych miesięcy w roku ubiegłym ale w to osobiście nie wierze bo to troche mija sie z celem.

 

Prawdopodobnie limitem produkcji w Piątnicy będzie średnia z dwóch najlepszych miesięcy w okresie od 1.04.2015 do 31.03.2016 pomnożona przez 12 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

najgorsze co moze byc to spadek cen i stabilizacja na takim pozomie, to spowoduje stopniowe zmiejszanie sie liczby gospodarstw, zmniejszenie produkcji mleka w polsce i naplyw coraz wiekszych ilosci produktow mlecznych z niemiec i innych krajow zachodnich.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

przecież wolicie z niemiec jak krajowe to w czym problem. Jak wy kupujecie to ok., a jak wam zajmą rynek to lament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Rolnik niestety ma tu racje....

 

Łowicz niecałe 20tys   tł 4,3    bi 3,22     kontrola ,vat   -złotóweczka brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

Tylko też mamy dużą winę rządu. Bo nasze polskie zakłady, sklepy, producenci, rolnicy, wszystko upada i się nie opłaca a zagraniczne firmy, zakłady mają się dobrze. W tym kraju od dawna się dąży aby wszystko sprzedać i zniszczyć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, z jakiej miejscowości jesteś?

co do Koła to słyszałem że mleko ma i tak być w cenie do 60gr/L   a ten ,,kryzys'' niskich cen ma trwać aż do 2020r ale ciekawe ile w tym prawdy. u nas(Wsch-Płd WLKP) wczoraj przyszła ulewa, ale to kwestia 10 minut i zaś cisza, dziś słońce i wiatr znów wszystko wysuszyło.

 

5 km od Koła :)

Miało padac w poniedziałek - nie padało, wczoraj cały dzień gorąco, wietrznie i słonecznie. Teraz wg radarów jakiś deszcz idzie, ale wschodni, to pewnie nad kołem się rozjedzie i nad turkiem, brudzewem, ruszkowem, osiekiem czy dębami będzie lac a tu fala nade mną zniknie... A na łąkach już przepaleniska się robią. Kumpel mi mówił, był w okolicach wągrowca ostatnio to trawy ponad kolana, żyta po pas...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

A teraz jeszcze podatek od wody!

 

jak by padało to bym zapłacił :P


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

cos ktos wie od kiedy wejdzie ten podatek za wode? dla producentow mleka bedzie to odczowlne, z tego co czytalem to stawki dosyc wysokie, wyliczane od ilosci krow i sprzedanego mleka.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Napisano (edytowany)

SM Spomlek

 

kazeina: 2,66

tłuszcz: 4,52

ilość: pow. 8tys.

cena brutto: 1,12zł

 

Co niektórzy cierpią na niedobór deszczu a u nie nie ma kiedy kosić traw bo pogoda taka że pada i zapowiada się że będzie padać- chętnie się zamienię na jakiś czas  :lol:  :(

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

osm chorzele białko-3.4  tłuszcz 4.63 20000 tyś lirów 1.05 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj