Polecane posty

nightmare    81

Wygnajcie krowe z dobrego tmr na pastwisko gwarantuje Wam ze bedzie stała przed dzrzwiami obory i ryczała a gdzies bedzie miała świerze powietrze motylki itp

krowa jak wyjdzie pierwszy raz na pastwisko to tylko pobiega sobie i przybiegnie spowrotem do obory, ale nie dlatego ze tam tmr lezy, jak wyjdzie drugi raz to juz troche pochodzi, a jak na trzeci dzien jej nie wypuscisz to cala wies bedzie slyszec odglosy z obory,   Wystarczy spojrzec na zachowanie zwierzat i bedzie widac co dla nich jest lepsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    82
Napisano (edytowany)

Jak zaznaczyłem dobry tmr, kazdy wie jak sie krowy zachowuja przy pierwszym wygnaniu wiec nie wiem po co to piszesz, jak kosisz dwa tygodnie po wszystkich to napewno do takiej sianokiszonki  spieszczyc sie nie bedzie. Jak zwykle zbaczamy z tematu. W Piatnicy o obniżkach nic nie słychac.

Edytowano przez Soltys85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja mam dobry tmr. Z bardzo dobrych obietosciowych. Krowy poprostu lubią zielone.
Nie wierzysz dożyć do tmru po 5kg świeżej zielonki. Zamiast 1.5kg sianokoszonki A zobaczysz jak pobieranie paszy tobie wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OSM Koło - ok. 20 tys., tł. 4,3, b. 3.2, za marzec, 95 gr netto, 1 zł brutto dla VATowca, przy czym trzeba wspomnieć, że w połowie marca była obniżka, więc cena za mleko w kwietniu będzie z 2-3 grosze niższa. Dopłata do ilości została całkowicie zawieszona.

 

Wtrącę się także w dyskusję dotyczącą wypasania - każdy z Was ma trochę racji, ale suma sumarom opłacalność produkcji przy wypasie lub zostawianiu krów w oborze zależy od olbrzymiej ilości czynników, przez co u każdego z osobna będzie to inaczej wyglądało. Już kolega wcześniej wspominał, rasa bydła, rodzaj stosowanych pasz, odległość pastwisk, rodzaj obory, POGODA I ILOŚĆ OPADÓW!!!!, wielkość stada, itd. itd.... Nie było, nie ma i nie będzie złotego środka w tej kwestii. Pozostaje modlić się, żeby urosły ładnie pasze objętościowe, to się jakoś rok przeżyje. Chociaż na razie się nie zapowiada...

 

Wsch. Wielkopolska - susza jak CHOLERA!! A najciekawsze jest to, że w obrębie 20-30 km popadało wszędzie i to ładnie, a tutaj jakby ksiądz na mszy pokropił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    82

Ja mam dobry tmr. Z bardzo dobrych obietosciowych. Krowy poprostu lubią zielone.

Nie wierzysz dożyć do tmru po 5kg świeżej zielonki. Zamiast 1.5kg sianokoszonki A zobaczysz jak pobieranie paszy tobie wzrośnie.

 

Chodziło mi o nightmare bo w krórymś temacie wypowiadał się że kosi dwa tyg po wyszystkich i ma wiecej :D Mam tez takiego kumpla 10 bel słomy na rok mu schodzi bo co krowom da to wiekszosc zostawią i ma do posłania jeszcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ostatni sezon i ten co będzie idealnie obrazuje tą "wyższość pastwiska" jak trawa usycha  na pień i tutaj nawet kwaterowanie nie pomoże...

 ciekawa teoria , pewnie nawalisz balotów z tej uschniętej trawy  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

chodzi o to że skosisz możesz zanim uschnie i się wy-kłosuje a krów nie pogonisz by szybciej żarły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ja tam bym ich nie gonił za bardzo w takiej sytuacji  ;)

jasne skosisz szybko i co ? odrośnie ?  klęska to klęska co tu ugrasz ? nic 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Chodziło mi o nightmare bo w krórymś temacie wypowiadał się że kosi dwa tyg po wyszystkich i ma wiecej :D Mam tez takiego kumpla 10 bel słomy na rok mu schodzi bo co krowom da to wiekszosc zostawią i ma do posłania jeszcze.

pamietam ten post i bylo tam napisane ze jedna pryzma byla zrobiona tydzien pozniej, co dalo poltora razy tyle paszy objetosciowej wiecej z tego samego areau co pryzma pierwsza. moze delikatnie slabszej pod wzgledem bialka, ale to sie oplacilo bo pasze objetosciowe w tym roku byly drogie, lepiej sie oplacilo dokupic taniej rzepakowej zeby wyrownac bialko niz dokupywac bele, inna sprawa zeby wczesniejsze koszenie pierwszego pokosu zaowocowalo lepszym drugim pokosiem, w obu przypadkach drugiego pokosu nie bylo lub byl slaby .  nic nigdy nie pisalem ze kosze dwa tygodnie po wszystkich , pierwsza pryzma jak wszyscy ruszaja, druga pryzma tydzien pozniej, krowy sianokiszonke z pryzmy zjadaja bardzo dobrze, nic na sciolkie nie idzie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

OSM radomsko za kwiecień 13 tys litrów 1 zł brutto. Ja mam krowy na uwięzi nie ma możliwości wypasania krow. Brak ziemi blisko domu. Cena spada co miesiąc o kilka groszy na ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Chodziło mi o nightmare bo w krórymś temacie wypowiadał się że kosi dwa tyg po wyszystkich i ma wiecej :D Mam tez takiego kumpla 10 bel słomy na rok mu schodzi bo co krowom da to wiekszosc zostawią i ma do posłania jeszcze :D

niestety kolego mowa była bodajże o zeszłym roku , była susza i zimnota i  tu potwierdzam że w maju to nie było praktycznie co kosić

drugiego pokosu nie było i tu nie ma co mędrkować w takiej sytuacji ..kto poczekał to przynajmniej nie  musiał   potem kupować w takich ilościach jak ci co liczyli na drugi pokos 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

U nas dziś jeden belował .....6 sztuk z ha.Natura wie co robi, kazdy sprzeda połowe bydła i problem się rozwiąze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

SPOMLEK za maj -17 gr

tu juz chlopy jada z grubej rury z obnizkami .kolego -17 gr z jakiej kwoty .....? bo tu moze byc diabel w szczegolach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045

ryki za kwiecień 1,19 brutto vatowiec 3,58 bi 4,9 tł 15 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

SPOMLEK za maj -17 gr

Serio, aż tylee?  :wacko:  Skąd info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Ryki nie zla cena, OSM Kosow Lacki, troszeczke slabiej,  7466 litrow tl 3.71 bialko 2.88 cena netto 0.69 zl  , prognozuja dalsze obnizki, a jeszcze nie tak dawno 1.61 za litr bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

mlekovita pow 20 tys tłuszcz 3.8 bi 3,3 cena 1,19 brutto,myślałem że bedzie gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

massey235 jaki oddział mlekovity?

 


Odnośnie obniżki w Spomleku to info od ich dostawcy z Bieszczad oraz od znajomych przewoźników... zobaczymy czy faktycznie aż taka duża ta obniżka będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

Obniżka w Spomleku za maj 9-10gr dla wszystkich liczona wg. "jakiegoś" współczynnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

massey235 jaki oddział mlekovity?

 

Odnośnie obniżki w Spomleku to info od ich dostawcy z Bieszczad oraz od znajomych przewoźników... zobaczymy czy faktycznie aż taka duża ta obniżka będzie...

 

centrala,wysokie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollnik83    5

OSM konskie 4350 litrow białko 3.35 tłuszcz 4.10 cena 0.88 zł brutto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Napisano (edytowany)

SPOMLEK za maj -17 gr

No noooo ktoś ma wtyki bo ledwo miesiąc się zaczął a tu już takie info- pożyjemy zobaczymy. Ja jeszcze faktury za kwiecień nie widziałem. Sądzę że napewno będą obniżki bo zaczął się sezon pastwiskowy co było opisane w którymś numerze "gazetki spomlekoskiej" że jak to źle wpływa na funkcjonowanie mleczarni itd.. Warto czytać to co tam piszą bo czasami boki zrywa ze śmiechu jak to rolnik powinien produkować mleko by spółdzielni się opłacało tylko kto ponosi tego koszty?!  :lol:

 

Ale to dlaczego robią 4 próby w miesiącu, kiedy w okresie hossy mlecznej robili 1 to nic nie piszą czyżby jakość kiedy mleko było w cenie była lepsza- WĄTPIĘ. My za to płacimy i gdzie tu współpraca z rolnikiem ważny jest interes firmy a inne jednostki się nie liczą tj. ten fundusz stabilizacji i rozwoju

 

Dostarczamy do nich mleko już xxx lat ale takich kombinacji to jeszcze nie było a mleko było po 80gr

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj