Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4481 odpowiedzi na ten temat

#1381 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 15 kwiecień 2016 - 12:37

Ceny mleka 2016 Ja się dzisiaj pytałam instruktora, to nie kazał się podwyżek spodziewać:P Podobno dobrze Mlekowicie idą serki i wszelki drobny nabiał. Biedronka im grozi i płaci z 3 mies opóżnieniem i wolą sproszkować niż oddać towar po kosztach. Dzisiaj mieli proszącego hodowcę z dnia na dzień wyrzuconego z innej mleczarni z 1,5 tys litrów na odbiór. Pewnie go przyjeli, bo nowa proszkownia w przyszłym roku rusza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 13:24
  •  

#1382 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 15:32

Ceny mleka 2016

Jezeli chodzi o mlekovite to na 90 % obniżka o 5-6 gr, chociaż jak ktos wspominał tam zmienia się wszystko z dnia na dzien. Natomiast jeżeli chodzi o produkcje to idzie w zasadzie wszystko, za granice też tyle ze w śladowych ilościach, paleta dwie, czasem pięć. Niedługo ma ruszyć pełną parą produkcja mleka, chyba w kartonach, na Chiny, ale tylko na dwa tygodnie.

#1383 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 16:15

Ceny mleka 2016

Zdaję sobie sprawę. Tyle, że jak były kwoty to cena była stabilna i rolnik mógł stworzyć plan rozwoju na kilka lat, bo wiedział, że się wyrobi. A w trzodzie nie można było nic planować, bo dzisiaj cena dobra, a jutro już  poniżej opłacalności. I to nie jest cieszenie się z tego, że jak ja nie mam to inni też niech nie mają, tylko stwierdzenie faktu, że "krowiarze" do tej pory robili niezłe pieniądze, ale tylko dlatego, że mieli regulowany rynek. A teraz jest panika, bo regulacje zniknęły i zacznie się kombinowanie takie jak w przypadku trzody.

Elektrotechnik pierdolnij sobie bana za takie banialuki. Jaki problem, zmień zakręcone ogonki na te proste i będziesz srał dobrobytem do końca życia albo i dłużej... Pokazałbym CI gosp. co na trzodzie lepiej stoją niż niektórzy krowiarze, ale jak się ma dwie lewe ręce to tylko narzekanie na forum pozostało....współczuję.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1384 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2016 - 16:22

Ceny mleka 2016

Przecież ja na nic nie narzekam. Narzekają producenci mleka na niskie ceny. Zauważyłem tylko fakt, że jak wszystko mieli regulowane, to było dobrze i nikt nie pomyślał wtedy, że nic nie może trwać wiecznie. A teraz oczy się otworzyły i zaczęła się panika. A bana Ty dostaniesz za używanie wulgaryzmów.

#1385 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 15 kwiecień 2016 - 17:00

Ceny mleka 2016

@up Weź człowieku pozbieraj dokładnie informacje i dopiero wtedy się wypowiadaj...

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#1386 Share radekz200

radekz200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 18:25

Ceny mleka 2016

polmlek kolejna obniżka 5 gr, 88 gr przy 9000l :) a jaka u was cena w polmleku?

#1387 Share Daniels28

Daniels28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 19:01

Ceny mleka 2016 POL MLEK 15000 l tl. 4,27 bi. 3,30 cena 0.95 gr/l. potwierdzam 5 gr w dol.

#1388 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 19:21

Ceny mleka 2016

Elektrotechnik pierdolnij sobie bana za takie banialuki. Jaki problem, zmień zakręcone ogonki na te proste i będziesz srał dobrobytem do końca życia albo i dłużej... Pokazałbym CI gosp. co na trzodzie lepiej stoją niż niektórzy krowiarze, ale jak się ma dwie lewe ręce to tylko narzekanie na forum pozostało....współczuję.

No ale ja tu widze ze narzekają krowiarze na niskie ceny mleka a nie Ci co mają trzodę  bo oni juz sie przyzwyczaili do tych cen . A wiadomo nie od dzis ze przestawic sie na inną dziedzinę produkcji to koszty.  A   elektrotechnik trochę ma racje w tym co pisze.

#1389 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 19:47

Ceny mleka 2016

Przecież ja na nic nie narzekam. Narzekają producenci mleka na niskie ceny. Zauważyłem tylko fakt, że jak wszystko mieli regulowane, to było dobrze i nikt nie pomyślał wtedy, że nic nie może trwać wiecznie. A teraz oczy się otworzyły i zaczęła się panika. A bana Ty dostaniesz za używanie wulgaryzmów.

Kolego Elektrotechnik -  Twoje złośliwości dorównują Twojemu zaangażowaniu i to w każdym temacie ,który podejmujesz !!!!!!!

Fakty są takie ,że właśnie myślano o tym co spowoduje zniesienie kwot ,większość producentów była przeciwna , Polska jako kraj też .

Nie zaczęła się ,żadna panika tylko następnego dnia po zniesieniu limitów obniżono obligatoryjnie cenie w skupie choć nie wzrosła  drastycznie z dnia na dzień podaż ,więc nie pisz tu ,że zadziałał rynek tylko zmowa dużych sieci handlowych .

Nie wiem czy jest powód do radości z Twojej strony,że kolejna ,tak dynamicznie rozwijająca się gałąź produkcji, zostanie zniszczona podobnie jak produkcja trzody czy buraka cukrowego (szczgólnie na podlasiu )  ? Nie ma żadnej racji . Jest poprostu złośliwy . Tu problem leży nie  w niskich cenach a w braku perspektyw na ich utrzymanie na godziwym poziomie  -z racji zniesienia mechanizmów regulacji rynku mleka

Edytowany przez DarekD, 15 kwiecień 2016 - 19:54.

nowy

#1390 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4061 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 20:06

Ceny mleka 2016 Przerażające jest tylko to jak w kilka miesięcy można zniszczyć to co budowało się latami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1391 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2016 - 20:34

Ceny mleka 2016

No ale ja tu widze ze narzekają krowiarze na niskie ceny mleka a nie Ci co mają trzodę  bo oni juz sie przyzwyczaili do tych cen . A wiadomo nie od dzis ze przestawic sie na inną dziedzinę produkcji to koszty.  A   elektrotechnik trochę ma racje w tym co pisze.

I właśnie tylko o to mi chodzi. 

#1392 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4615 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 21:03

Ceny mleka 2016

Moim zdaniem jednak praca przy bydle wymaga więcej poświęceń, doj musi być regularny,zrobiony starannie. Świnie to jednak świnie, czy dasz im jeść o 17 czy o 19 to większej różnicy nie zrobi. Nie chciałbym nikomu ublizac itd, bo każda praca wymaga wysiłku, poświęceń itd jednak myślę że krowy wymagają go więcej.

Kolego wszędzie dobrze gdzie nas nie ma i pisanie że dawanie o różnych porach nie robi różnicy (jedz raz obiad o 17 a innym razem o 19 a niekiedy nie zjedz i  wtedy się wypowiadaj).

Koledzy ile razy np. szczepicie krowę/cielę a ile razy lochę/prosiaka i niezależnie co by nie robił trzeba robić to starannie bo jeżeli nie to będą problemy mam dwóch znajomych mleczarzy i jeden z nich ma wydajność ok. 12000 l/sztuka i mleko po 1,30 zł/l netto zaś drugi wydajność ok. 8500 l/sztuka i mleko po cenie 1,10 zł/l netto (ceny z marca) i zgodnie twierdzą że ten co ma 12000 l/sztuka ma większe koszty produkcji (oba stada podobne ok. 50 sztuk dojnych), ta sama sytuacja jest w każdej innej gałęzi produkcji masz wyniki możesz myśleć o zysku.

Edytowany przez Sadek, 15 kwiecień 2016 - 21:06.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1393 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 21:16

Ceny mleka 2016

skoro ma większe koszty to gdzie tu logika i po co  parcie na rekordy wydajności ?

teraz trzeba produkować dużo i tanio a nie na odwrót 

co będzie jak cena spadnie mu do 1 zł za litr ? jest bankrutem ? to ma być ten wynik ? 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1394 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4615 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 21:22

Ceny mleka 2016

Akurat tego z 12000 l/szt. mam przez miedzę i zanim on stanie się bankrutem to po innych nie będzie już znaku.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#1395 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 21:27

Ceny mleka 2016

Przemądrzały moderator nie zauważył, że to temat o cenach mleka, więc narzekają mleczarze. Idź skręć ze dwa liczniki i się odstresuj. Kiedyś lubiłem to forum, ale przez takiego moda zeszło na psy

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#1396 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 21:31

Ceny mleka 2016

po innych tak,  ale nie po tych co maja mniejsze koszty 

dziś trzeba osiągać wyniki ale w kosztach 

niech zejdzie na poziom poniżej jego opłacalności i leży , tu nie ma litości 

skoro ma wysokie koszty to jest pierwszy do bankructwa czy zmiany profilu .... ekonomia ma swoje prawa i w dołku to wszystko wychodzi  ;)

#1397 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4615 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 21:35

Ceny mleka 2016

Pożyjemy zobaczymy (stan kredytu tego gospodarstwa jest równy 0).

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#1398 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 21:42

Ceny mleka 2016

niczego złego mu nie życzę 

tacy cwaniacy  to zasiadają w radach i wyją że jak im dopłaty ilościowe się zabierze to są bankruci bo maja koszty  ;)

powiedz mi gdzie tu logika ? że takiemu mały musi  dołożyć żeby nie zbankrutował :D  :D  :D 

co będzie jak zostaną same rekiny i nie będzie kogo okradać ? 

#1399 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 22:11

Ceny mleka 2016

nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji że będą same rekiny, co najwyżej może zamiast teraz(10 krów mały, 100 duży) to będzie (50 krów mały, 500 duży) i tyle...

Sprzedam pług kverneland, 4 skibowy,zagonowy, resor

Sprzedam ciągniki:
Lamborghini 1056DT,6cyl. 105km

Case/David Brown 1694, 6 cyl. turbo 112km

Case International 844, 4cyl., 75km, 4x4, tur mailleux 1,7tony udźwigu z euroramką

https://www.olx.pl/oferty/user/1i0lt/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1400 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 16 kwiecień 2016 - 06:04

Ceny mleka 2016 <p>

Kolego wszędzie dobrze gdzie nas nie ma i pisanie że dawanie o r&oacute;żnych porach nie robi r&oacute;żnicy (jedz raz obiad o 17 a innym razem o 19 a niekiedy nie zjedz i wtedy się wypowiadaj). Koledzy ile razy np. szczepicie krowę/cielę a ile razy lochę/prosiaka i niezależnie co by nie robił trzeba robić to starannie bo jeżeli nie to będą problemy mam dw&oacute;ch znajomych mleczarzy i jeden z nich ma wydajność ok. 12000 l/sztuka i mleko po 1,30 zł/l netto zaś drugi wydajność ok. 8500 l/sztuka i mleko po cenie 1,10 zł/l netto (ceny z marca) i zgodnie twierdzą że ten co ma 12000 l/sztuka ma większe koszty produkcji (oba stada podobne ok. 50 sztuk dojnych), ta sama sytuacja jest w każdej innej gałęzi produkcji masz wyniki możesz myśleć o zysku.

Wieksze koszty na sztuke napewno jednak po przeliczeniu na litr wychodzi zdecydowanie mniej takze ta wasza teoria ma sie nijak do rzeczywistosci</p>