Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

4015 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 03 kwiecień 2016 - 07:09

Ceny mleka 2016

Współczuje tym co mają krowka praca , ale Mieli limity ile mają wyprodukować , to o co chodzi ? nikt im nie kazał produkować wiecej niż limit , wiec nie rozumiem dlaczego powinni umożyć kary ? przecież za odstawione mleko ponad limit dośtali zapłate . moim zdaniem nie powinni umarzać kar bo to jest niesprawiedliwe

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 21:30
  •  

#1162 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 07:20

Ceny mleka 2016 przezuwaczka ma rację. Biedronka zamawia towar i ustala inna cenę a wypłaca mniej. Ostatnio na Onet były opisane jej praktyki, gdzie ludzie pisali że powinniśmy zaprzestać tam zakupów bo sklepy te źle wpływają na naszą gospodarkę.

#1163 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 07:30

Ceny mleka 2016

Kościół przeszkadza? Ale jak będziecie umierać to będziecie chcieli być godnie pochowani na cmentarzu i wtedy już nie będzie przeszkadzał? No chyba, że z powodu braku możliwości zabrania ze sobą bogactwa do grobu wolą być pochowani na swoich rozwiniętych gospodarstwach... A teraz spokój! Wracamy do tematu mleka.

Oj tam, ja się oddam na organy i na cele naukowe a "grób' to w ogródku mogliby by mnie pochować.  Czy jest możliwość żeby dowiedzieć się wcześniej jakie parametry będą zanim faktura przyjdzie tj można zadzwonić do mleczarni? Trzebownisko oddz Mlekovita

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1164 Share mariusz1985

mariusz1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 07:32

Ceny mleka 2016

a co tam slychac w rotr rypin wiecie cos na ten temat

#1165 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 07:33

Ceny mleka 2016 jak ma być cena na mleko w Polsce jak ciągną sery z zagranicy znajomy ma firmę transportową to mówił że już od swiat 3 auta serów z Holandii przywiózł do Lidzbarka do mleczarni podobno najlepsze sery z Warmii się śmiał
ZETOR TEAM

#1166 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 07:36

Ceny mleka 2016 No i tu jest logiką. Wszystko z zagranicy kupujemy jak u nas pod dostatkiem

#1167 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 03 kwiecień 2016 - 07:48

Ceny mleka 2016 Może i zasłużyliśmy na kary, ale nie w takiej wysokości. Ja nie zwiększyłam ilości sztuk tylko wydajność. Poświęciłam mnóstwo czasu, żeby nauczyć się robić dobre pasze i jak podnieść opłacalność przy najmniejszym nakładzie. Zainwestowałam zyski nie w kwotę, a w dobrostan i poprawę zdrowotności. Nie kupiłam jałówek, tylko dochowałam się swoich lepszych niż z importu. Wkalkulowałam w to kary, ale nie w tak dramatycznej wysokości. Nikt kto mądrze kupił kwoty, nie dołożył tyle, co my za kary. Więc mam nadzieje, że chociaż połowę umożą, bo za tyle mogłam kupić kwoty.

#1168 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 07:56

Ceny mleka 2016 To skur..... jeszcze mało? Chrzty, śluby, pogrzeby, msze intencyjne, etat w szkole to za mało?

Xawier w oddziale w Baranowie smsy są już kilka lat, wcześniej były karteczki. W jednej czy drugiej formie wyniki przychodziły w połowie i na koniec miesiąca a faktura 6-10 dnia nastęnego miesiąca. U Ciebie tak nie ma?
Przezuwaczka u was nie ma smaochodu Mlekovitka sprzedającego produkty Mlekovity? W moim oddziale jeździ co 3 tyg i kupuje się nabiału za 150-250 zł, bo czasem wychodzi 2 razy w miesiącu. Ja tam wspieram swoją mleczarnię. :D

#1169 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 08:12

Ceny mleka 2016

pawelol111 sorry ale Ty to chyba słabo się orientujesz  w produkcji mleka skoro masz takie myślenie ! Chyba jest to normalne że się zwiększa produkcję mleka a nie zmniejsza to raz ! A po drugie co nasza wina bo dużo mleka ?! A po trzecie wiadomo jest jak ktoś ma więcej mleka a ktoś mniej to ceny są różne w  zależności od litrów to każdy głupi wie ! Bardzo dużo ludzi już polikwidowało bydło i jeszcze dużo zlikwiduje ! A wymówka rządu naszego kochanego że nadprodukcja jest żeby obniżyć cenę bo coś powiedzieć trzeba !!

Mleczarnia mając średnią cenę 1,2 zł dawała rade produkować rentownie. Wzięło się to z tego że kilku małych i średnich musiało tyrać na tego co ma dużo i cenę 1,6zł. To po pierwsze. (Mówię o okresie sprzed kryzysu)

Po drugie jak zostaną sami duzi dostawcy to o 1,6 zł można zapomnieć.

Po trzecie od kiedy to w kapitalistycznej Polsce rząd obniża bądź podwyższa ceny mleka?? Co ma do tego Pani Premier i Rada Ministrów? Cena jest jaka jest bo mleka jest za dużo. Prosta sprawa. Inne kraje np Rosja, Chiny itp zwiększają produkcję i mają w tylnej części ciała nasze mleko. 

Nie zwalajcie całej winy na producentów mleka.
Po piersze to mleczarnie nakręcały nas informując, że mleka za mało i podwyższając cenę.
Po drugie Polacy zjadają nawet 2x mniej produktów mlecznych niż reszta Europy.
Po trzecie sieciówki żerują na naszej biedzie. W Biedronce kupiłam ten sam ser w promocji 30% drożej niż wtedy, gdy cena była 1,8 !!! Przestanę tam chodzić chyba, bo polskie dyskonty mają porównywalne ceny...

Mając 50 krów stawiali obory na 150 żeby mieć więcej kasy. Więcej, więcej, więcej... zachłanność to grzech a grzech ma to do siebie że zawsze bokiem wychodzi. 

#1170 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 08:20

Ceny mleka 2016

Może i zasłużyliśmy na kary, ale nie w takiej wysokości. Ja nie zwiększyłam ilości sztuk tylko wydajność. Poświęciłam mnóstwo czasu, żeby nauczyć się robić dobre pasze i jak podnieść opłacalność przy najmniejszym nakładzie. Zainwestowałam zyski nie w kwotę, a w dobrostan i poprawę zdrowotności. Nie kupiłam jałówek, tylko dochowałam się swoich lepszych niż z importu. Wkalkulowałam w to kary, ale nie w tak dramatycznej wysokości. Nikt kto mądrze kupił kwoty, nie dołożył tyle, co my za kary. Więc mam nadzieje, że chociaż połowę umożą, bo za tyle mogłam kupić kwoty.

Z tymi karami różnie bywa jeden z znajomych kupował limit a jeździł rozpadającym się  samochodem, jego sąsiedzi się z niego śmieli bo w tym czasie pokupowali nowe samochody dziś się sytuacja odwróciła i to on się z nich śmieje a dziś jeździ lepszym autem od nich. Znów w rozmowie z kuzynek odnośnie kar i limitów mówiłem aby kupił limit a On odpowiedzią w jakim celu jak mleko 1,8 zł/l to po odjęciu kary też zysk zostaje spory więc po co inwestować w limit, dziś jest płacz że kary wysokie ale jakby mleko było po 1,8 zł to nikt by nie płakał za kary.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 08:30

Ceny mleka 2016

to fakt w biedronce kefi kosztuje 95groszy jak wowczas jak mleko bylo po 1,80zl

biedronka juz jest droga nie to co kiedys.

mleko tez okolice 2 zl cena spada tylko u nas

#1172 Share devar

devar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 08:53

Ceny mleka 2016

Kościół przeszkadza? Ale jak będziecie umierać to będziecie chcieli być godnie pochowani na cmentarzu i wtedy już nie będzie przeszkadzał? No chyba, że z powodu braku możliwości zabrania ze sobą bogactwa do grobu wolą być pochowani na swoich rozwiniętych gospodarstwach... A teraz spokój! Wracamy do tematu mleka.

A na co kościołowi ziemia. Niech pilnują kościołów i wiernych, a nie bawią się w spekulacje. A czy będziesz pochowany na cmentarzu czy spopieli cię atom to też tego nie wiesz. Co do mnie to niż leżenie na cmentarzu to wolałbym być spalony i rozsypany w cztery świata strony. Nie uważam się za kogoś tak ważnego , żeby jeszcze sobą zaśmiecać po śmierci ziemie. To co naśmiecę za życia wystarczy:). A Kościół w historii Polski to więcej złego zrobił niż dobrego i dalej to robi.

Co do serów z Holandii, to bądźmy szczerzy: gdybyśmy my nie eksportowali naszych produktów do Unii to dopiero mielibyśmy serów ( i bez tych sprowadzonych byłoby dwa razy tyle). a praktyki Biedronki faktycznie są godne potępienia. Ale z drugiej strony sprawdźcie ceny w Polskich sklepach. Przeważnie nie są niższe, ale wyższe niż w zagranicznych marketach. Tak samo jak zagranica to i Polacy nas doją.

#1173 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 08:58

Ceny mleka 2016 Devar Polacy z małymi sklepikami Noe dostaną takich cen jak Biedronka czy inny market. I tu jest w tym problem. Gdyby była masą małych sklepików a nie marketów to więcej ludzi miałoby pracę i za produkty byłyby wyższe ceny.

#1174 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 09:18

Ceny mleka 2016

A na co kościołowi ziemia. Niech pilnują kościołów i wiernych, a nie bawią się w spekulacje. A czy będziesz pochowany na cmentarzu czy spopieli cię atom to też tego nie wiesz. Co do mnie to niż leżenie na cmentarzu to wolałbym być spalony i rozsypany w cztery świata strony. Nie uważam się za kogoś tak ważnego , żeby jeszcze sobą zaśmiecać po śmierci ziemie. To co naśmiecę za życia wystarczy:). A Kościół w historii Polski to więcej złego zrobił niż dobrego i dalej to robi.

Co do serów z Holandii, to bądźmy szczerzy: gdybyśmy my nie eksportowali naszych produktów do Unii to dopiero mielibyśmy serów ( i bez tych sprowadzonych byłoby dwa razy tyle). a praktyki Biedronki faktycznie są godne potępienia. Ale z drugiej strony sprawdźcie ceny w Polskich sklepach. Przeważnie nie są niższe, ale wyższe niż w zagranicznych marketach. Tak samo jak zagranica to i Polacy nas doją.

Z jaskini byś nie wylazł żeby nie ów kościół. Kościół to ludzie, ludzie są grzeszni więc... Niech pierwszy rzuci kamień kto jest bez grzechu. 

#1175 Share devar

devar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 09:37

Ceny mleka 2016

Z jaskini byś nie wylazł żeby nie ów kościół. Kościół to ludzie, ludzie są grzeszni więc... Niech pierwszy rzuci kamień kto jest bez grzechu. 

Tak? to dlaczego jak nastało chrześcijaństwo to i nastały wieki ciemne: upadek cywilizacji, spadek liczby ludności. Przestań gadać głupoty, przed kościołem były tysiące lat wielkie cywilizacje. A kościół  w wielu wypadkach doprowadził do ich upadku poprzez zniewolenie umysłu. Poucz się historii i wtedy sie wypowiadaj. Tylko nie takiej historii napisanej przez ksiedza tylko przez kogoś bezstronnego i obiektywnego

A ksiądz to własnie pierwszy ten kamień podnosi chociaą co innego mówi

#1176 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 154 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 09:42

Ceny mleka 2016 czy tu jest miejsce na taką dyskusje. to JEST TEMAT CENY MLEKA. jak chcecie przedstawiać swoje racje to załóżcie nowy wątek.
Osm Piątnica cena za marzec chyba bez zmian
:-)

#1177 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 10:12

Ceny mleka 2016

wrocmy do mleka panowie a nie rozmawiajmy o tych  pajacach  w sukienkach

#1178 Share mati5720

mati5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 11:05

Ceny mleka 2016

mlekpol -10gr ceny podstawowej -10gr za klasę extra i jeszcze poobcinali na parametrach  a dla dostawców powyżje 100tys l miesięcznie nowa dopłata 28gr chamstwo że szok

"John Deere bez kompromisów" :D

#1179 Share greg1985

greg1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 03 kwiecień 2016 - 11:17

Ceny mleka 2016

Kierowca z Mlekpolu słyszał że rada chciała uwalić od razu 30 gr ale to nieprzeszło dlatego mają obcinać co miesiąc po 10 gr. 

Można zapomnieć o inwestycjach w tym . Trzeba się jakoś przemęczyć na tym co jest. Może kiedyś się coś ruszy. 

Tak jak nic nie zapowiadało aż takich dużych spadków cen tak może i cena zacznie rosnąć niedługo .

Słyszałem od kogoś że w gminie Wizna a wieś to Bronowo przeszło pozytywnie 12 obór przez PROW do budowy wszystkie na 120 szt. Ale czy ktoś zaryzykuje to nie wiadomo. Tam bierze Piątnica a oni płacą chyba najlepiej w Europie  hehe

mlekpol -10gr ceny podstawowej -10gr za klasę extra i jeszcze poobcinali na parametrach  a dla dostawców powyżje 100tys l miesięcznie nowa dopłata 28gr chamstwo że szok

No to rada pod siebie chyba ustalała ten cennik bo w niej siedzą sami najwięksi dostawcy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 11:19

Ceny mleka 2016

czyli dopłata dla samych swoich :D