Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3951 odpowiedzi na ten temat

#941 Share jankeson

jankeson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 22:53

Ceny mleka 2016

Ale prezes zapomniał dodać czy to spadnie cena średnia czy też minimalna może spaść do 60 g. Kredyty jeżeli ktoś rozsądnie brał to nie będzie miał problemów ze spłatą i jak coś pod warunkiem że wziął w POLSKIM banku to idzie się zawsze dogadać. Poza tym cały świat stoi na kredytach każdy kraj ma jakiś dług publiczny. A w te 7 tysięcy nie wieżę chyba że ktoś ma jakiś układ z komornikiem bo bank za 7 tys. to raczej kredytów nie spłaci chyba że tylko tyle miał i to wystarczyło.

O którym polskim banku kolego mówisz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 19:54
  •  

#942 Share dabrowskit

dabrowskit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 23:57

Ceny mleka 2016 Mlekpol narazie nas ten miesiąc oszczędzić. Obniżka za miesiąc od 5-10gr . Informacja od członka zarządu

#943 Share Chudy1217

Chudy1217

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 06:22

Ceny mleka 2016 Trzeba mieć dobry układ z komornikiem to da się tak tanio kupić.dodam że coraz więcej jest bankrutujacych gospodarstw i komornicy maja pełne rece roboty.A Ci co mi nie wierza na tym forum i sie tak denerwuja wiedza że prawdopodobnie ich czeka ten los. No ale cóż, będzie co kupować. A przyda się jeszcze sporo maszyn, pozdro

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy mleko zdrożeje? zobacz »

•  

#944 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 25 marzec 2016 - 07:22

Ceny mleka 2016

Powinni na tym forum obowiązkowo podawać przy nazwie użytkownika przynajmniej powiat,lub okolicę,bo bezkarnie wycierać mordę o kogoś przez pacjenta typu np. Chudy 1217,w oczy mówić o swoich koneksjach BEZKARNIE       zgroza     ,ja przy swoim profilu podałem przynajmniej kod pocztowy więc potencjalny czytelnik z polski ma jakieś pojęcie z jaką okolicą dyskutuje,a okoliczny po postach dokładnie wie z kim pisze,i w razie pieprzenia totalnych głupot jak nie na forum to znalazł by telefon i osobiście zgnoił ;[ No dobra ten post kończę, a ważniejszy za dwa dni ,a dyngusa mlekiem obejść ;)

#945 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 07:31

Ceny mleka 2016

Widać że pisze jakiś dzieciak, a wy tu się z nim kłócicie. Nie ma to najmniejszego sensu jak to się mówi z głupim nie wygrasz, a zniżać się do jego poziomu nie ma sensu. Każdy z nas koledzy ma swój rozum czasem lepiej ignorować takie osoby i nie denerwować się. Po Polsce jeżdżę i takiej ceny jeszcze nigdzie nie widziałem. Tak więc piszmy dalej nie zwracając uwagi na posty co niektórych. 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#946 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 08:21

Ceny mleka 2016 Z 20 banków w Polsce tylko Spółdzielczy i chyba pko( skarbonka) mają chyba polski kapitał. Bgż już się sprzedał.
Mam nadzieję, że to tylko plotki, bo pod artykułem na agrofoto.pl dostawca mlekovity dowiedział się o obniżkach w Mlekovicie.

#947 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 25 marzec 2016 - 08:35

Ceny mleka 2016 Może jestem naiwna, ale nie chce mi się wierzyć, żeby spółdzielcze mleczarnie powykańczały swoich dostawców ceną 60 gr. Prywatne może mają gdzieś.
To tak jakbym zainwestowała w większy zbiornik i sprzedała krowy, albo zagłodziła te najwydajniejsze. Mlekovicie nowa proszkownia musi się zwrócić, a jak mleka nie będzie, to poco to?

#948 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 25 marzec 2016 - 08:35

Ceny mleka 2016 Niestety to prawda 5g w dol

#949 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 08:43

Ceny mleka 2016 Mlekpol podobno chce do maja zejść z ceną o 30gr, więc jeszcze w granicach złotówki można jako tako wegetować
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#950 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 08:46

Ceny mleka 2016

Może jestem naiwna, ale nie chce mi się wierzyć, żeby spółdzielcze mleczarnie powykańczały swoich dostawców ceną 60 gr. Prywatne może mają gdzieś.
To tak jakbym zainwestowała w większy zbiornik i sprzedała krowy, albo zagłodziła te najwydajniejsze. Mlekovicie nowa proszkownia musi się zwrócić, a jak mleka nie będzie, to poco to?

musisz zrozumie jedno oni tez musza sprzedac a jak cena spadnie na zachodzie to kto na swiecie kupi od polskiej mleczarni 3 razy drozej.Cena musi isc w dol .

taka uwaga jak to jest ze swinia w niemczech jest tansza niz u nas w koncu koszty sa tam duzo wieksze.

cuda tak wiec cena musi spasc a ci co nie maja kredytu olewaja to przetrzymaja ci co maja sa w strachu ot cala prawda

Mlekpol podobno chce do maja zejść z ceną o 30gr, więc jeszcze w granicach złotówki można jako tako wegetować

mozna jak sie nie ma kredytu jak sie ma jestes zgnojony 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 08:56

Ceny mleka 2016

zebranie w mlekpolu dopiero 30, i z tego co wiem to cena za marzec nie spadnie.

#952 Share jankeson

jankeson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 09:47

Ceny mleka 2016

Z 20 banków w Polsce tylko Spółdzielczy i chyba pko( skarbonka) mają chyba polski kapitał. Bgż już się sprzedał.
Mam nadzieję, że to tylko plotki, bo pod artykułem na agrofoto.pl dostawca mlekovity dowiedział się o obniżkach w Mlekovicie.

Drogi kolego to ja Tobie współczuję jeżeli liczysz na banki spółdzielcze.To jest odrębny organizm który nie podlega żadnym kontrolom i instytucjom,takie państwo w państwie.Uwierz mi wiem o czym mówię.

#953 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 10:31

Ceny mleka 2016 Ja na nic nie liczę. Ktoś zapytał jakie są jeszcze polskie banki to odpowiedziałem. Mam u nich kredyt, ale w granicach rozsadku i mimo dużej papierologii dogaduję się ze swoim.

#954 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 25 marzec 2016 - 11:31

Ceny mleka 2016

Sporo osób likwiduję stada a myślę,że już tak nie powstają wielkie fermy. Więc mleka nie wiadomo ile raczej nie będzie. Druga sprawa jak ludzie dalej będą kończyć działalności to mleczarnie będą potrzebowały mleka przecież one mają umowy kontraktacyjne i muszę produkować określone ilości mleka a jak nie to są kary. Wiadomo,że są ciężkie czasy ale myślę,że mleczarnie wiedzą,że każdy grosz dla nas w duł to niższa opłacalność, dlatego te mleczarnie,które dobrze prosperują to myślę,że będą płacić dość rozsądną cenę, bo przecież gdyby nie hodowca to by ich nie było. Zawsze po dużej burzy jest ładna pogoda,trzeba ją przeczekać a napewno w przyszłości coś się zmieni na lepsze.

#955 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 11:42

Ceny mleka 2016

@poziomka

W styczniu i lutym 10% więcej mleka w Polsce niż w analogicznym okresie ubiegłego roku więc nie wiem co ty gadasz czy jesteś oderwany od rzeczywistości czy co. Gro mleczarni zostało z ręką w nocniku przy embargu rosyjskim i nawet majac umowy co mogli zrobic?

#956 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 12:38

Ceny mleka 2016

moim zdaniem kto ma kredyt to zostaje mu tylko ucieczka do przodu czyli zwiększanie skali produkcji żeby starczyło na raty. Także zmniejszenia ilości produkowanego mleka raczej bym się nie spodziewał.

#957 Share ZiemowitWielki

ZiemowitWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 13:36

Ceny mleka 2016

Weź uciekaj do przodu :D  trzeba coś tym krowom dać dobrze jak ktoś ma więcej ziemi i możliwość jeszcze dokręcić parę bel. Bo na zakup i dzierżawę to też kasa. Idą trudne czasy nie ma się co oszukiwać tylko myśleć co by tutaj obciąć zawczasu by wyżyć, na razie jeszcze 1,08 zł.

#958 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 25 marzec 2016 - 13:47

Ceny mleka 2016 Mówicie, że ludzie będą zwiększać produkcje. Pytam was z czego, jeśli pasz objętościowych mają przynajmniej 30 % mniej niż w poprzednim roku. U nas zawsze jałówki były w cenie. Teraz jest zastój i ludzie jeśli kupują to krowy z likwidacji obór. Podobno szansą dla nas jest nie export produktów mleczarskich lecz zwiększenie krajowej konsumpcji. Zacznijmy może od siebie. Kupujmy tylko swoje sery, masło itp i jedzmy ich więcej :)

#959 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 25 marzec 2016 - 14:23

Ceny mleka 2016 Mateusz1q zobaczymy jak to długo potrwa.  Należało szukać nowych rynków zbytu a nie się opierać na bardzo dobrze produkcyjnym rynku tylko i wyłącznie dziś między innymi mamy poprzez to mniej czasu na znajdowanie rynku zbytu jak i wpływa to na cenę mleka. Gdyby rynki były poszukiwane wcześniej(a przecież ta procedura jest kosztowna) to wtedy w roku 2014 nikt by tego zbytnio nie odczuł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share jankeson

jankeson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 20:26

Ceny mleka 2016

Ja na nic nie liczę. Ktoś zapytał jakie są jeszcze polskie banki to odpowiedziałem. Mam u nich kredyt, ale w granicach rozsadku i mimo dużej papierologii dogaduję się ze swoim.

Kolego uważaj na nich ,bo mnie właśnie bank spółdzielczy zniszczył.Ze wszystkimi komercyjnymi się po dogadywałem a tu beton:-( Też jak zaczynałem to kierowałem się tym samym, że to POLSKI bank i nawet w razie jakichkolwiek kłopotów,pomogą.Tam prezes jest bogiem i co powie to święte. Ja miałem pecha i trafiłem na wyjątkowego despotę.