Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3980 odpowiedzi na ten temat

#901 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 11:31

Ceny mleka 2016

kwestia tego jakiej klasy ziemi te 100 ha, jesli takie jak w mojej okolicy bez zwierzat ciazko by bylo,  orne glownie piaski, uzytki zielone przewaznie torfy, miejscami podmokle . ile mozna na tym zarobic jesli z ha zbierze sie 2-3 tony zyta czy owsa bo nic innego nie urosnie. Jesli sa dobre grunty to inna sprawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 15:45
  •  

#902 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:22

Ceny mleka 2016

Niema tragedii? 20 lat temu była cena 1,20!!!!!!!!! nawozy były na pół i paliwo po 2,5. I ty mówisz ze niema tragedii? Spróbuj serów z mlekovity i z mlekpolu! Jezeli prezes zarządu jednej z mleczarni udziela wywiadu w AGROBIZNESIE i mówi ze niema co z mlekiem zrobic to biedronka nie zaproponuje zapłacić po 2 zł, strzał w nogę

którego dnia emitowany był ten agrobiznes?? 

Trzeba też pamiętać o tym ze jesli spoldzielnia upadnie to jej członkowie ponoszą odpowiedzialność finansową. Więc lepiej żeby ona funkcjonowała.

tak jak mówisz przy tym że odpowiadają do wysokości wniesionych udziałów a więc mniejszy ma mniej do stracenia a duży naprawdę wiele

#903 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:26

Ceny mleka 2016

no dobrze, a jak mam zadeklarowaną ilość udziałów o wartości  100 tys zł, a że niedawno przejąłem gospodarstwo i mam np. wpłacone 10tyś to tracę tylko te 10tyś, czy muszę jeszcze dopłacić brakującą kwotę do tej zadeklarowanej ilości udziałów czyli pozostałe 90tyś???

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Skup OMP będzie trwał zobacz »

•  

#904 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:36

Ceny mleka 2016

tak jak mówisz przy tym że odpowiadają do wysokości wniesionych udziałów a więc mniejszy ma mniej do stracenia a duży naprawdę wiele

niestety to nie prawda bo temu biedniejszemu te mniej ma większą wartość niż bogatemu te wiele więcej 

po za tym udział płaci się  od ilości zdanego mleka i tu mały  kwotowo traci tyle samo czyli jeden udział na 10 tys litrów

należy nadmienić że ci mniejsi składają się temu większemu na udział bo ten płaci go z nieuzasadnionej dopłaty ilościowej  co jest wyzyskiem mniejszego 

tak więc Twoja teoria że duży traci więcej jest błędna bo ja postawiłbym odwrotną

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#905 Share devar

devar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 13:31

Ceny mleka 2016

A tak poza tym to ciekawe kiedy ten kryzys minie, bo moim zdaniem nieprędko:

-tania ropa powoduje, że Arabowie nie kupują,

-chińska gospodarka siada , a poza tym Chińczycy narobili już sobie zapasów, że hoho,

-wszyscy liczący się producenci mleka produkują na potegę,

-magazyny już pękają w szwach, a jeżeli taka produkcja potrwa jeszcze ze dwanaście miesięcy to zgromadzone zapasy nawet przy redukcji produkcji uniemożliwią wzrost ceny mleka w perspektywie dwóch lub trzech kolejnych lat (przynajmniej).

Tak więc przed branżą chyba jednak naprawdę sprawdzian samozaparcia i determinacji...

#906 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 15:29

Ceny mleka 2016

Na jednym z zebrań PFHBiPM padły słowa " ten rok już jest stracony, odbudowanie czegokolwiek (rynki zbytu, lepsze ceny mleka itd)  potrwa co najmniej 3 lata".

Poza tym Koło oficjalnie nie przyjmuje dostawców, a nieoficjalnie sami dzwonią jeśli mają możliwość zebrania całej cysterny w niewielkim rejonie.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

#907 Share Chudy1217

Chudy1217

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 17:50

Ceny mleka 2016

Już tak nie płaczcie, nic nie poradzimy. Do mnie dziś jak był po mleko to mówił że dostał cynk że w już niebawem mleczarnia będzie płacić maksymalnie 70 groszy i będzie tak co najmniej 5 lat. Dobrze że nie mam kredytów do spłaty ale mówił że ci co maja to juz po nich

#908 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 18:17

Ceny mleka 2016

Chudy byku    a u mnie byl kierowca i mowil ze dostal cynk od mikolaja ze mleko na swieta po 3 zł będzie :D   hehe

taki kierowca to sobie moze gadac i pwnie 10 lat temu powiedzial Ci zebys chociaz kredytu nie bral i nie inwestowal bo cena kiedys spadnie i po Tobie ,Ty posluchales i nawet przy 70gr jestes gosc

#909 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 19:17

Ceny mleka 2016

Tegoco się stanie z ceną tonie bardzo kto wie. Pewnego roku był problem sprzedaży pszenicy po400 zł/t i krążyła wersja że może żniw nie być bo wszystkie magazyny pełne jak żniwa się zaczęły to cena wzrosła na końcu do 700 zł/t. Ciekawi mnie jedno zbytu brak czy to mleko / zboże / mięso cena słaba a każdy skupuje i rzekomo trzyma w magazynach, te magazyny z gumy są?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#910 Share BarteqD

BarteqD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 19:50

Ceny mleka 2016

60 gr to może będą mieli dostawcy najmniejsi tacy do 1000 l miesięcznie zresztą pewnie już takie ceny mają. Dostawcy z większą ilością mleka napewno nie będą mieli tak niskiej ceny a to dlatego że jest taki mechanizm co się zwie skup interwencyjny masła i mleka w proszku. Jeśli będzie problem z wyeksportowaniem nadwyżek mleka to mleczarnie na potęge będą produkować mleko w proszku i masło a nasze kochane Państwo odkupi te produkty po cenie interwencyjnej. Nadmieniam że obecna cena PMP i masła jest bliska ceny interwencyjnej więc napewno nie będzie spadku średniej krajowej z 1,13 do 0,80...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share Chudy1217

Chudy1217

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 13:22

Ceny mleka 2016 U mnie sąsiad taki ambitny przy mleku był że wczoraj zawitali komornicy u niego i robili zdjęcia maszyn. Niestety ale czeka to większość gospodarstw. W mojej okolicy to już nawet ziemia chodzi pod młotek za grosze.taka jest prawda. Wszystko co było od unii teraz komornik zabierze i nawet ziemie. Taka jest smutna prawda

#912 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 22 marzec 2016 - 13:32

Ceny mleka 2016

Cóż,niektórzy nie przewidzieli,że będzie taka cena,a Unia dawała ,to brali.Kto się w miarę powoli rozwijał ,to jakoś odczeka ten kryzys,a inni nabrali kredytów i myśleli,że mleko będzie cały czas po 1,5zł,to cusz,ich strata

#913 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 13:58

Ceny mleka 2016 Jaki kryzys, jaka bieda. Mój sąsiad a właściwie firma buduje mu oborę od kilku dni mając 36 ha z krzakami V i VI klasy i 22 krowy. Co on myśli to nie wiem, bo nie czas na inwestycje.

#914 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 14:47

Ceny mleka 2016

jak  stać go w dołku budować oborę to jak będzie górka to będzie zarabiał

#915 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 15:53

Ceny mleka 2016

Jaki kryzys, jaka bieda. Mój sąsiad a właściwie firma buduje mu oborę od kilku dni mając 36 ha z krzakami V i VI klasy i 22 krowy. Co on myśli to nie wiem, bo nie czas na inwestycje.

Jak ma pieniądze to czas idealny na budowę. Jeszcze ceny materiałów nie skoczyły z powodu strumienia unijnej kasy. Sporo osób wyłączy się z produkcji - nie jeden mały rzuci tą robotę a nie jeden duży nie wytrzyma nadmiaru kredytu. Zasada jest taka - rób odwrotnie do tego co robią ludzie. 

#916 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 16:03

Ceny mleka 2016

czas kryzysu jest czasem inwestycji aby być przygotowanym na hossę i wtedy realizować zyski 

#917 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 16:20

Ceny mleka 2016

Jest źle ale nie beznadziejnie nie przesadzajmy przy tych cenach spokojnie można sie jeszcze rozwijać może nie tak intensywnie ale można. Wystarczy mieć dużo samozaparcia i ambicji. Wiec tak nie lamentujcie , a tych co brali z Uni bo mogli to mi nie szkoda bo mogli brać z umiarem po prostu przeinwestowanie .

#918 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 17:30

Ceny mleka 2016 Toż właśnie ci z ambicjami korzystali, albo jak to ująłeś kolokwialne, "brali", dostają teraz baty za swoje samozaparcie i ambicje...

#919 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 18:59

Ceny mleka 2016

nikt nie da tej gwarancji ze ta hossa przyjdzie, moze byc to co ze swiniami, produkcja w najlepszym przypadku po kosztach, momentami ponizej kosztow. jesli ma oszczednosci, wezmie kredyt na rozsadna kwote, i lubi ta robote to wszystko gra, jesli tylko nastawia sie na biznes to moze sie rozczarowac. najwiesza szanse na przetrwanie maja hodowcy z powolania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:23

Ceny mleka 2016

Ci co inwestują teraz to im nie żałujcie, ale niech i później oni nie narzekają że bankrutują czy coś.... A jak chodzi o cenę to dziwny sms dostałem, że za marzec 10 gr stanieje mleko w mlekpolu. Ale najdziwniejsze było to, że to nie był "oficjalny" nr mlekpolu ten co zawsze przysyłał, a jakiś inny ...