Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

4040 odpowiedzi na ten temat

#861 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 19:43

Ceny mleka 2016

ja twierdze ze zrobią obnizke w mlekpolu ale pewnie zrobią pewnie  mleko A- bez zmian  i B znizka 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 08:08
  •  

#862 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 19:46

Ceny mleka 2016

a tu taki artykuł ciekawy:

http://www.tygodnik-...orcze-ustalily/

Za zeszły miesiąc było 1,26 zł przy 4 tys mleka, a w tym miesiącu faktura przyszła 1,14 zł za taką samą ilość :blink:

Na mój gust to nie skłamał to jest zachęta dla innych aby się konsolidować a nie trwać w stagnacji. Dziś każda branża sie łączy bo w grupie siła. 

#863 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 20:41

Ceny mleka 2016

Pamiętam jak dwa lata temu mówili że proszkownie budują za mln PLN a teraz mleko w prożku jest 2x tańsze tak się znają! Za sankcje UE powinniśmy dostać odszkodowania każdy wie że przez nie mamy embargo na spożywkę.

Edytowany przez fireseba, 18 marzec 2016 - 20:44.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Białoruś zamiast Rosji? zobacz »

•  

#864 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 21:07

Ceny mleka 2016

Właśnie to jest dziwne, że ludzie zupełnie nie mający wpływu na politykę zagraniczną teraz muszą  odczuwać małość i słabość polityków i całej UE która nie potrafiła w sposób dyplomatyczny poradzić sobie z Rosją. Unia ratując Ukrainę doprowadzi do upadku rolnictwa oraz innych gałęzi przemysłu. A jak zawsze koszty są zrzucone na zwykłego obywatela a nie na cały PE oraz RE którzy w rzeczywistości zawinili.   

#865 Share rocknrollnik

rocknrollnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Honda Varadero XL1000, rolnictwo

Napisany 18 marzec 2016 - 23:35

Ceny mleka 2016

I bardzo dobrze wam że mleko tylko po 60 groszy, dosyć się dorobiliście. Teraz i tak wam wszystko komornik zabierze bo macie więcej kredytów jak kłaków na głowie. Trza było jeszcze więcej brać maszyn i więcej krów trzymać. Banki i kiomornicy tylko się cieszą z takich osłów jak wy. Ja mam 10 krówek i spokojnie żyje bez długów. Powodzenia w licytacjach!!!

to ,że się nie ma ambicji ani chęci na rozwój nie daje Ci prawa do obrażania większych gospodarzy i sączenia jadu.nie chcę Cię obrażać ale chyba jesteś z gatunku tych co wszystkim wszystkiego zazdroszczą i tylko czekają aż komuś się noga powinie.sam mam takich sąsiadów to wiem o czym piszę.A jak będzie 60 gr za litr to nawet bez kredytów będziesz dokładał do interesu,no chyba że doisz ręcznie a mleko chłodzisz w pobliskim rowie,a pasze pozyskujesz jak Amisze(tylko ręcznie lub koniem).Inną sprawą jest że żyjemy w po..ebanym kraju i po..ebanych czasach.powodzenia i proszę trochę więcej szacunku dla innych-ambitniejszych.

#866 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 01:02

Ceny mleka 2016 Chociaz nie zajmuje sie akurat produkcją mleka, to zgadzam sie z przedmówcą.. Po co ta złosliwosc... Wszyscy jedziemy na tym samym koślawym wózku, więc nie dopierdalajmy jeszsze sobie wzajemnie. Dzis mleczarz dostaje po d*pie, jutro trzodziarz, pojutrze "zbozowiec", nastepnie "badylarz", itd..

#867 Share karolsz34

karolsz34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 01:15

Ceny mleka 2016

Ja mam po 66gr

#868 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 19 marzec 2016 - 06:47

Ceny mleka 2016

Karolsz jeteś ,,lepszy'' ode mnie,jak ,,miło'' czytać że ktoś ma mniej ;) ,        gdy  Sudowia zaczęła rozmowy z mlekpolem miałem osiemdziesiąt kilka groszy,a jak wchłonie ją Grajewo  [ponoć w maju]   z tego co czytam będzie jeszcze mniej,   ale jazda :unsure:

#869 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 07:29

Ceny mleka 2016

Pamiętam jak dwa lata temu mówili że proszkownie budują za mln PLN a teraz mleko w prożku jest 2x tańsze tak się znają! Za sankcje UE powinniśmy dostać odszkodowania każdy wie że przez nie mamy embargo na spożywkę.

Jak by nie zaczęli budowy to już w tym roku nie mielibyście gdzie oddawać nadwyżek surowca. Wy chcecie rozwijać produkcję i dziś mieć po 2 zł za litr ale przy tym musi rozwijać się też mleczarnia. Bo jak będzie rozwijać się mleczarnia to i gospodarze będą się rozwijać to jest taka synergia jeden bez drugiego żyć nie będzie. Nie trzeba tu wielkiej filozofii to jest proste i łopatologiczne. Przejedź się po kraju i zauważ że widać po wioskach zabudowaniach gdzie jest dobra mleczarnia która dobrze płaci za mleko a gdzie jest słabo. Na Podlasiu wystarczy zabrać mleko i wojny nie trzeba haha BRANŻA MLECZARSKA MUSI SIĘ KONSOLIDOWAĆ!!!!! BO JEJ ZYSKI POCHŁANIAJĄ SIECI I HURTOWNIE. DUŻY MOŻE WIĘCEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co do tych plotek o cenie mleka w mlekpolu poczekajmy na oficjalne info bo plotka lubi przybierać różne twarze. 

#870 Share shottle

shottle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 07:35

Ceny mleka 2016

To czemu mleczarnia blokuje grupy producencki producentów mleka przez swoje umowy kontraktacyjne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 19 marzec 2016 - 07:46

Ceny mleka 2016 Bo ona wie że duży może więcej. I dla grupy będzie musiała więcej zapłacić.

Niestety i w naszej branży pojawił się kryzys. Trzeba to jakoś przetrwać.

Współczuję tym dostawcą co mają tak niskie ceny. Chciał bym dodać jakoś wam otuchy. I podnieść na duchu.

#872 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 07:53

Ceny mleka 2016

a jaka to grupa ja samochód i tak będzie musiał jechać do 10 gospodarstw haha a nie do jednego zbiornika a cenę będą chcieli wyższą 

#873 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 19 marzec 2016 - 08:58

Ceny mleka 2016 shottle grupa producencka w spółdzielni to nie jest dobry pomysł to tak jak byś założył sobie związek zawodowy grupy sprawdzają się u prywaciarza. apropo cen duzi dostawcy chcą uciekać z łukowa bo niema już co skubać z mniejszych dla bogaczy

#874 Share karolsz34

karolsz34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 09:01

Ceny mleka 2016

Różnica w cenie za litr pomiędzy małymi a dużymi jest zbyt wysoka ale cóż poradzić.

#875 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 19 marzec 2016 - 09:20

Ceny mleka 2016

I bardzo dobrze wam że mleko tylko po 60 groszy, dosyć się dorobiliście. Teraz i tak wam wszystko komornik zabierze bo macie więcej kredytów jak kłaków na głowie. Trza było jeszcze więcej brać maszyn i więcej krów trzymać. Banki i kiomornicy tylko się cieszą z takich osłów jak wy. Ja mam 10 krówek i spokojnie żyje bez długów. Powodzenia w licytacjach!!!

na tapczanie siedzi len...nic nie robi caly dzien...dalsza czesc kazdy zna. Rozumiem, ze jestes lysy i dlatego kredyty sie Ciebie nie trzymaja...badz z tej zazdrosci wszystkie wlosy Ci wypadly, bo definitywnie plujesz jadem...na drugi raz nie zapomnij sliniaczka aby sie nie opluc :)

#876 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 10:30

Ceny mleka 2016

to ,że się nie ma ambicji ani chęci na rozwój nie daje Ci prawa do obrażania większych gospodarzy i sączenia jadu.nie chcę Cię obrażać ale chyba jesteś z gatunku tych co wszystkim wszystkiego zazdroszczą i tylko czekają aż komuś się noga powinie.sam mam takich sąsiadów to wiem o czym piszę.A jak będzie 60 gr za litr to nawet bez kredytów będziesz dokładał do interesu,no chyba że doisz ręcznie a mleko chłodzisz w pobliskim rowie,a pasze pozyskujesz jak Amisze(tylko ręcznie lub koniem).Inną sprawą jest że żyjemy w po..ebanym kraju i po..ebanych czasach.powodzenia i proszę trochę więcej szacunku dla innych-ambitniejszych.

Żyjemy w dokładnie takich czasach jakich większość rolników właśnie chce, a więc rozwój, rozwój i rozwój, aby tylko produkować więcej, bo takie jest założenie kapitalizmu. Niestety przy takim działaniu, podobnie jak na giełdzie, aby jeden mógł liczyć zyski drugi musi stracić, a w przypadku rolnictwa wygląda to tak, że jeśli w żadnym rejonie świata nie wydarzy się nic złego, np. susza, powódź, itp, to wszędzie rośnie produkcja i ceny spadają, dlatego dopiero gdy w jednym rejonie rolnicy z jakiegoś powodu nie produkują tyle ile by mogli przez co tracą, to wówczas produkcja spada, ceny rosną i reszta świata czerpie zyski.

Chociaz nie zajmuje sie akurat produkcją mleka, to zgadzam sie z przedmówcą.. Po co ta złosliwosc... Wszyscy jedziemy na tym samym koślawym wózku, więc nie dopierdalajmy jeszsze sobie wzajemnie. Dzis mleczarz dostaje po d*pie, jutro trzodziarz, pojutrze "zbozowiec", nastepnie "badylarz", itd..

"Trzodziarze" to mają kryzys już dwa lata i nikt nic z tym nie robi, a "mleczarze" dopiero teraz.

#877 Share mati5720

mati5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 11:36

Ceny mleka 2016 Mleczarnie płaczą że jest nadwyżka mleka ale mleczarka jak przyjeżdża to kropli w schładziarce nie zostanie.Spekulacje baranów oglądanych w tv są pożywką dla spółdzielni do opuszczania cen mleka bo rolnik i tak będzie doił a cena produktu w sklepie i tak nie zmaleje.Przywożenie tych prawie przeterminowanych produktów przez mlekpol to czyste chamstwo i branie za to pieniędzy dlatego ja specjalnie jeszcze będe zwiększał ilość mleka.
"John Deere bez kompromisów" :D

#878 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 12:15

Ceny mleka 2016

Mleczarnie płaczą że jest nadwyżka mleka ale mleczarka jak przyjeżdża to kropli w schładziarce nie zostanie.Spekulacje baranów oglądanych w tv są pożywką dla spółdzielni do opuszczania cen mleka bo rolnik i tak będzie doił a cena produktu w sklepie i tak nie zmaleje.Przywożenie tych prawie przeterminowanych produktów przez mlekpol to czyste chamstwo i branie za to pieniędzy dlatego ja specjalnie jeszcze będe zwiększał ilość mleka.

Nie żebym się czepiał, ale jak będziesz zwiększał mleko to tak jakbyś sobie w kolano strzelił... Mleczarnia nie będzie płakać, a się cieszyć że będzie miała pretekst do obniżenia Tobie ceny a mleko i tak wezmą, więc nie dowalisz im w żaden sposób.... Jak nie będą mieli gdzie produktów wsadzać to będziecie dostawać pół roku po terminie nabiał...

#879 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 14:01

Ceny mleka 2016

Na nadprodukcje mleka ma tez wplyw cena, a mianowicie ten chory przedzial cenowy co do ilosci skupu, u mnie w mleczarni jest to roznica 41 groszy miedzy malym a tym najwiekszym, jest 15 progow , im wyzej tym drozej, jest te doplata za roczne dostwy 7 progow, oczywiscie tak samo, im wyzej tym drozej.   zawsze to jest jakas zacheta by dostawic te dwie lub trzy krowy by przeskoczyc prog wyzej i uzyskac wyzsza cene, roznie mozna o tym myslec, dla mnie to jest zwyczajne okradanie malych rolnikow przez tych wiekszych , roznica kilku groszy jest zrozumiala, ale nie tyle.  duzy dostawca ma wieksza mozliwosc zakupic taniej materialy do produkcji, ropa nawozy itd itd, wiec po to ten chory uklad by dubeltowac mu cene za surowiec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share Mistrz18

Mistrz18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 16:01

Ceny mleka 2016 Ta roznica w progach cenowych jest nie bez powodu. Dochodzi do kosztow najem pracownikow, droższy sprzęt jest potrzebny, batdziej wydajny a to kosztuje. Patrzac na to z góry to chyba dobrze ze rolnik daje miejsca pracy, inwestuje napędzajac gospodarke, przez co inne firmy sie rozwijają itp.