Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3941 odpowiedzi na ten temat

#621 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 13:36

Ceny mleka 2016

Ho ho kolego jak dla ciebie każdy kto chce się rozwijać i pracować to debil... nie chce wdawać się w rozmowę. 

Nie wiem gdzie wyczytaleś, że wziął kredyt na obore?

Powtórzę jeszcze raz, przyczyn może być sto albo kilkaset!!!  W mojej miejscowości zrezygnowało z produkcji 2 całkiem spore gospodarstwa, dodam najważniejsze - bez kredytu i nowoczesnych maszyn. Nie nalezy mierzyć jedną miarą i każdemu pracowitemu człowiekowi doszywać łatkę pazernego i zachłannego bo nie zawsze tak jest. Zwłaszcza ze człowieka nie znam ani ja ani ty  

A czy to wazne na co wzią kredyt   człowieku wziął  kredyt i tyle   A  jak  brał kredyt  to nie liczył  ze  bedzie cena za mleko  1zł czy mniej  bo by go napewno nie brał ,   tylko  liczył  na przedział miedzy   1,5 -2 zł   i to wszystko  ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 05:58
  •  

#622 Share Misiek851

Misiek851

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 13:51

Ceny mleka 2016 50% to jest propozycja prezesa ale po negocjacjach z radą cena B ma wynieść 20 gr mniej chyba ze tendencja wzrostowa sie nie zatrzyma to będą zwiększać różnice. Dodatkowo na spotkaniu zapowiedziano że w kolejnych miesiącach mleko będzie taniec. Czyli podejrzewam że cena B pod koniec roku będzie wynosiła ok 80-90 gr/litr.

#623 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 13:52

Ceny mleka 2016

Wskaż w którym miejscu napisałem ze ceny mleka bedą wysokie..... !!!!!!!!!!!???????

Człowieku skoncz te chore bezsensowne wywody. Zaprzeczasz sam sobie.

Nikt Cie nie obraża... Ja nie wiem o co ten krzyk. Tam napisane ogólnie że "jeśli ktoś...". 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 14:07

Ceny mleka 2016 Przerwę niektórym tę bezsensowną dyskusję o kredytach, bo mam nadzieję, że mam coś ważnego do przekazania.
Pytałem serwisanta o tę rejestrację zbiorników. Mój alfalaval 1000 l okrągły otwart mieści trochę ponad 1 kg czynnika. Jest tam podobno jeszcze stary czynnik R22 a nowy to chyba R 404. Stosowanie R22 jest już niedozwolone a nie możliwe jest wpuszczenie nowego czynnika do starego agregatu. Nowy czynnik nie będzie się mieszał z olejem sprężarki i się po prostu zatrze. Jak ktoś ma jak ja stary czynnik to niech lepiej się nie przyznaje. Na razie jeszcze nic z tym nie zrobią, ale z czasem zaczną się kontrole i będą kary. Nowy agregat chłodniczy do zbiornika 800 l to koszt ok 3,5 tyś z montażem. Nie zrozumiałem dobrze, ale chyba po zmianie przepisów nie da się legalnie na fakturę kupić schładzalnika ze starym agregatem i czynnikiem. Na fakturze będzie tylko zbiornik bez agregatu. Sprzedaż ze złamaniem przepisu to podobno kara do 3 lat więzienia. Serwisant mówił, ze teraz ciągle na nowe zmieniają agregaty.
Na ten rok sobie odpuszczam, ale jak zaczną się kontrole to trzeba pomyśleć.

#625 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 15:53

Ceny mleka 2016

Panowie, jak ma nie rosnąć ilość mleka, jak w ubiegłym sezonie duża część farmerów ograniczała produkcję aby nie płacić kary. Gdybym tego nie zrobił to miałbym około 25-30tys w plecy . Ja sam miałem większość stada zasuszoną na 3-4 miesiące przed planowanym terminem porodu. W konsekwencji tego przekroczyłem kwotę tylko o jakieś 3000 litrów. W tym roku w styczniu dostarczyłem mleka ponad 43% mleka więcej niż w styczniu 2015 roku, a w lutym dostarczyłem aż 79% więcej mleka w porównaniu z lutym roku 2015. W marcu przewiduję dostarczenie mleka na poziomie 50% większym niż w roku poprzednim. Taką tendencję wzrostową przewiduję aż do maja/czerwca, a potem stabilizacja produkcji. Chcieli więcej mleka to mają.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#626 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 16:28

Ceny mleka 2016

No tak, z jednej strony ARiMR karze modernizowac i zwiekszac produkcje, bo we wniosku przeciez trzeba okreslic o ile zwiekszysz obsade "ogonów".. a z drugiej strony jest taki np. Mlekpol który chce aby nie zwiekszac i ograniczyc produkcje... a po srodku jak zawsze jest Gospodarz ktory nie wie jak to rozegrac, i jak by sie nie obejrzec to zawsze.. itd

#627 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 16:44

Ceny mleka 2016

Ja nie zwiększałem produkcji i lepiej wyszedłem na tym, bo i paszy nie muszę dokupować jak niektórzy sąsiedzi.... A powiedzcie mi jedną rzecz, JAK KTOŚ ZACIĄGNIE KREDYT NA BUDOWĘ DOMU, TO KIEDY MU TO SIĘ ZWRÓCI? Kredyt nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, a to co mamy już w obrocie...... Parę tys może tak ale nie kilkaset tys......

#628 Share Misiek851

Misiek851

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 17:21

Ceny mleka 2016 no u mnie jest podobnie styczeń luty mam nadwyżkę ok 50-60% względem 2015 r na chwilę obecną wysprzedaje krowy aby mieć max 20 % nadprodukcji bo nie ma sensu sprzedawać mleka w cenie b po 80-90 gr gdzie wydatki w ostatnich miesiącach roku są największe

#629 Share Agrofarm410gs

Agrofarm410gs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 20:30

Ceny mleka 2016

Ciechanów Csm  obniżka dziś -8 gr  gorzej niż źle nie długo poniżej 1,0 zł

#630 Share Maciektaski

Maciektaski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 21:27

Ceny mleka 2016

OSM Ciechanów ilość 19000, białko - 3,6, tłuszcz - 4,5 cena 0,99 zł dla Vatowca...   szkoda słów....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 marzec 2016 - 22:09

Ceny mleka 2016

A czy przypadkiem Mlekpol nie szykuje si e do fuzji? 

#632 Share GR_Stachnik

GR_Stachnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 14:21

Ceny mleka 2016

Płn. Wielkopolska białko 3,35 tłuszcz 3,75 pow. 6 tys. L 1,09 zł brutto vat'owiec

#633 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 14:30

Ceny mleka 2016

OSM Ciechanów ilość 19000, białko - 3,6, tłuszcz - 4,5 cena 0,99 zł dla Vatowca...   szkoda słów....

przy takiej ilości i takich parametrach nie można mówić o opłacalności ,niestety !!!!!!!!

nowy

#634 Share radekz200

radekz200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 15:32

Ceny mleka 2016

dzisiaj w agrobiznesie mówili o możliwości umożenia 2 i 3 raty kar jeśli unia się na to zgodzi :D

#635 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 15:41

Ceny mleka 2016

na razie to pis zrobił drugi projekt bo pierwszy im unia nie zatwierdziła o umorzeniu to teraz zrobili drugi a czy unia się zgodzi to nie wiadomo, teraz wymyślili kilka warunków umorzenia(nie dla wszystkich):

Przy rozpatrywaniu wniosku będą brane pod uwagę przesłanki o umorzenie w przypadku, gdy:

1) osoba fizyczna - zmarła, nie pozostawiając żadnego majątku albo pozostawiła majątek niepodlegający egzekucji na podstawie odrębnych przepisów, albo pozostawiła przedmioty codziennego użytku domowego, których łączna wartość nie przekracza kwoty 6.000 zł;

2) osoba prawna - została wykreślona z właściwego rejestru osób prawnych przy jednoczesnym braku majątku, z którego można by egzekwować należność, a odpowiedzialność z tytułu należności nie przechodzi z mocy prawa na osoby trzecie;

3) zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że w postępowaniu egzekucyjnym nie uzyska się kwoty wyższej od kosztów dochodzenia i egzekucji tej należności lub postępowanie egzekucyjne okazało się nieskuteczne;

4) jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej uległa likwidacji;

5) zachodzi ważny interes dłużnika lub interes publiczny.

#636 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 15:48

Ceny mleka 2016

A czy przypadkiem Mlekpol nie szykuje si e do fuzji? 

a niby kogo mieli by przejmować?

#637 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 16:02

Ceny mleka 2016

Są plany przejecia Sudowii w Suwałkach.. narazie przeprowadzaja tam audyt

Edytowany przez wojtekosse, 03 marzec 2016 - 16:03.

#638 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 03 marzec 2016 - 16:06

Ceny mleka 2016

Jeżeli unia się nie zgodzi-tym bardziej że już kase dostała to pokaże jak zależy jej na wykończeniu polskich "farmerów". Ja osobiście chciałbym umorzenia ale żeby być fair względem tych co płacili też nie małe pieniądze to trzecią rate niech tylko umorzą i będzie ok

#639 Share Mistrz18

Mistrz18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 18:26

Ceny mleka 2016 Umorzą tym co bez tołku produkowali, a jak ja kupilem 40tys kg po 50groszy to mi nikt nie odda, w takim razie bd musial isc do tego faceta co za moje pieniadze z kwoty kupil sobie auto i zabiorę do siebie, a Jurgiel niech mu tłumaczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia