Polecane posty

mati5720    44

martin nie pisze ale są podane ceny za połowy miesiąca za pierwszą połówke wyszło mi 1.38 zł a za drugą 1.41 ale smsa pisali źe premia 10 gr


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

to widocznie na fakturze tego nie uwzględnili bo pisze dodatek do wypłaty  ale tej premii nie podali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Sprzedaje ktoś mleko do mleczarni Bielmlek w Bielsku Podlaskim lub OSM Hajnówka? Jeżeli tak, to jak wyglądają ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

OSM Kosów Lacki, próg ponad 40 tys., 1.19 netto, tłuszcz 4,25, białko 3,55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

mysle o przejsciu bezposrednio do mlekovity w baranowie bo mleks to posrednik chyba nie beda robic problemow gdyz kierowniczka skupu podczas malej przepychanki slownej stwierdzila ze jak chce to moge odejsc a kare za mnie mlekovita zaplacila. sasiad w polmleku na ktorego wszyscy narzekaja dostal 1,45zl wiec troche drazni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

jaką karę? to już zapłaciłeś? a ta kierowniczka to z mleksu czy z mlekovity? daleko masz do baranowa? z polmlekiem to różnie bywa tam jest wolna amerykanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

jaką karę? to już zapłaciłeś? a ta kierowniczka to z mleksu czy z mlekovity? daleko masz do baranowa? z polmlekiem to różnie bywa tam jest wolna amerykanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

60km,kierowniczka z mleksu. kara za przekroczenie limitu w sezoni 2013-2014 zaplacila za mnie mlekovita a ja wzamian podpisalem lojalnosciowke ze przez 5 lat do nich mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

Nutricia Krotoszyn bł. 3,6 tł.3,9 ilośc powyżej 20tyś cena: 1,28 brutto ryczałt  ale wymagania cholerne 4 razy w miesiącu próba ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

w mlekpolu przy każdym odbiorze automatycznie jest pobierana próba i nikt nie narzeka :D


 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nutricia Krotoszyn bł. 3,6 tł.3,9 ilośc powyżej 20tyś cena: 1,28 brutto ryczałt ale wymagania cholerne 4 razy w miesiącu próba ;/

I co ciężko dbać cały czas? Lepiej z kierowcą kombinować?

 

Wy ludzie to kasy nie umiecie chyba liczyć mi to zależy żeby mleko badali jak najczęściej. Raz że wiem jaki jest stan moich krów na bieżąco dwa ze to zmniejsza korupcję kierowców!!!!

Trzy poprawa higieny doju przyniesie wzrost produkcji mleka!!!! I w gruncie będziesz miał łatwiej i szybciej. Tylko zacznij dbać o swoje A nie o cudze. 

 

 

Higiena

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mlekowita oddział Trzebownisko 1.15 tłuszcz 4,07 białko 3,25 cena bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

I co ciężko dbać cały czas? Lepiej z kierowcą kombinować?

 

Wy ludzie to kasy nie umiecie chyba liczyć mi to zależy żeby mleko badali jak najczęściej. Raz że wiem jaki jest stan moich krów na bieżąco dwa ze to zmniejsza korupcję kierowców!!!!

Trzy poprawa higieny doju przyniesie wzrost produkcji mleka!!!! I w gruncie będziesz miał łatwiej i szybciej. Tylko zacznij dbać o swoje A nie o cudze. 

 

 

Higiena

Dokładnie jak mówisz. Jak u nich kierowcy sami pobierają próby i 4 razy w mies to muszą być bogaci kierowcy :D a u Ciebie @rolstudent litry przy odbiorze się zgadzają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Różnie jest. Zależy od kierowcy. Jest jeden co nawet mu kilka litrów więcej wychodzi jak deklaruję. Ale jest drugi co zawsze brakuje 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

a może i porafią liczyć pieniądze ?  Higiena w produkcji mleka to nie tylko przetarcie szmatką  strzyków ale przede wszystkim mnóstwo chloru ,który nie dość że kosztuje  to wylewa się do szamba a dalej to wiadomo -nikt tego nie neutralizuje .


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To lepiej o nią nie dbać i bać się za każdym odbiorem czy bakterie i komórki przejdą. Obecnie wszystkie środki dopuszczone do obrotu przy krowach muszą być bio degradowalne.
A zamiast chloru jest mnóstwo innych środków W tym ziołowych i z probiotykami. To nie aż takie drogę A myślę ze nikt z nas nie chce pić mleka które zawiera grankowce E coli czy inne cuda

Poza tym załóżmy że krówka która daje 40 litrów mleka dziennie dostaje zapalenia. Około 8 dni trwa jej leczenie na które wydajesz kasę A mleko wylewasz do kanału.
Antybiogram 25zl
3x antybiotyk niech tylko po 15 zł
Szczepienie 2x 30zł
I 8 razy 40litrow i razy u mnie 1.3zl litr

To ile zaoszczędzisz? Nie wspominając że ta krowa zazwyczaj już nigdy nie wróci do pełnego potencjały produkcyjnego.

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1862

To że mają certyfikat to nie znaczy są zdrowe. Rozumiem że produkcja na dużą skale nie ucieknie od takich form dezynfekcji, ale bądźmy wobec siebie szczerzy hehe bez jaj ze zdrowotnością tych środków myjących. To co jest deklarowane na opakowaniu to jedno, a certyfikat do obrotu to drugie. Nie oczekuje cudów, ale te zaklinanie rzeczywistości i do tego krowa była szczęśliwa bo żyła długo (5-7 lat) i jadła dużo koncentratu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Mam wrażenie ze raczej cudu oczekuje ten co mieć nie robi w kierunku poprawy dobrostanu i poprawnego żywienia A oczekuje duzo mleka w zbiorniku dużo o parametrach klasy ekstra. Sory ale tak się nie da.

Jak do samochodu zaleje się co popadnie i się o niego nie dba. To ani on wygląda ani jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Mlecpol 3.1 białko 4.1 tłuszcz ilość duża 1,35netto.
Jak widać miało być 10 groszy prami zostało 6gr. Resztę zabrali obcinajac białko które w federacji u mnie jest 3,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

to ładnie ciebie oskubali. u mnie przy parametrach 4,5 tłuszczu i 3,4 białka wyszło 1,32 netto przy ilości 1/6 a może i mniejszej niż u ciebie.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nic na to nie poradzisz. 1.35 to dobra cena i z tego narazie trzeba się cieszyć. Białko W styczniu już wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj