Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3933 odpowiedzi na ten temat

#501 Share Mistrz18

Mistrz18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 24 luty 2016 - 11:00

Ceny mleka 2016 Mlekpol
Wnioski z zebrania: mleko dalej ma taniec, wprowadzenie ceny a i b z czego b to mleko tansze o 20gr
Chodzi o ilosci wyprodukowane w roku 2015 i cena a i b obowiazuje juz od 1 stycznia 2016

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 23:17
  •  

#502 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 24 luty 2016 - 11:18

Ceny mleka 2016 20 gr? W gazetce była mowa o 10gr

#503 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 24 luty 2016 - 11:25

Ceny mleka 2016 Wy mówcie coś na tych spotkaniach. Bo ja slyszyszalem nie o 20 groszach tylko 20%ceny. To jest propozycją. A o tym czy to przejdzie czy nie będzie decydować nowa rada. Tak że radzę się zastanowić na kogo głosujcie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 24 luty 2016 - 11:55

Ceny mleka 2016

moim zdaniem taka propozycja nie jest sprawiedliwa- powinni coś takiego wprowadzić od następnego roku dopiero. Bo co maja powiedzieć Ci co wybudowali teraz oborę na ponad 100 sztuk, a wcześniej mieli 30.... Dostaną 1zł za większość mleka, co równa się z ich upadłością. Wątpię żeby coś takiego przeszło.

#505 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 24 luty 2016 - 11:58

Ceny mleka 2016

Unia daje kasę ale jest warunek że w ciągu 5 lat trzeba zwiększyć produkcję, u mnie z 36 krów w biznesplanie mam wpisane 50 wiec będę sprzedawał 40% mleka za niższą cenę. W 2008 roku mieliśmy właśnie 50 sztuk dojnych lecz sprawy się skomplikowały nie było komu robić i trzeba było zmniejszyć produkcję... Nie chcę mieć 200 krów tylko tyle na ile została wybudowana obora 40 lat temu. Jak mam uzyskać wzrost jeśli cena może spaść tak że się nie pozbieram i każą mi 100tyś zwracać. Teraz rozumiem to że 100tyś zainwestować to nie dużo ale spłacić to jak mleko jest tanie to już "wyczyn"

Nie rozumiem .Skoro już miałeś oborę to po co Ci kasa z unii?Te wszystkie dofinansowania mają jeden cel nabić kasę zachodnim producentom a z nas zrobić niewolników pracujących za darmo .Jesli ktoś się wyłamie raczej zginie bo nie sposób zwrócić kasy .Wiec nie narzekać tylko doić bo" kto się nie rozwija ten się cofa" hahahah.

#506 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 24 luty 2016 - 13:47

Ceny mleka 2016

grzesiekxy a kto by za darmo pieniedzy nie bral?   dziwne pytania zadajesz

#507 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 24 luty 2016 - 15:14

Ceny mleka 2016

Wiadomo Cos o Wart Milk sieradz czy ma staniec mleko?

#508 Share PiotreQ99

PiotreQ99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 luty 2016 - 16:49

Ceny mleka 2016

Wy mówcie coś na tych spotkaniach. Bo ja slyszyszalem nie o 20 groszach tylko 20%ceny. To jest propozycją. A o tym czy to przejdzie czy nie będzie decydować nowa rada. Tak że radzę się zastanowić na kogo głosujcie.

Wczoraj na zebraniu mowili ze niestety to juz weszlo od 1 stycznia tego roku, cena B jest pomniejszona o 20 gr...

#509 Share Mistrz18

Mistrz18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 24 luty 2016 - 17:22

Ceny mleka 2016 Też tak słyszałem właśnie dzisiaj.

#510 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 24 luty 2016 - 18:52

Ceny mleka 2016

grzesiekxy a kto by za darmo pieniedzy nie bral?   dziwne pytania zadajesz

ale Ty kolego jesteś naiwny!! 

ps. Za darmo ,nawet w pysk nie dają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 24 luty 2016 - 19:38

Ceny mleka 2016

ko0lego akernolad ale jak po 2 zł dostawałeś a inni nie powiększali produkcji i mieli 1.60zł to było dobrze tylko tacy jak ty co produkowali 2-3 razy tyle co kwoty mieli ogromny wpływ na cenę teraz i reszta się zgodzi ze mną    a teraz lament bo bamber pada  jak chcesz w bardzo krótkim okresie się dorobić to nie w rolnictwie  cena A i B moim zdaniem jest sprawiedliwa pozdrawiam wszystkich 

#512 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 24 luty 2016 - 19:47

Ceny mleka 2016 To ciekawe jak zrobicie gva w modernizacji jak nie przez wzrost produkcji.skoro kryzys to wszyscy zaciskaja pasa a nie tylko rolnik! mleka za duzo mlekpol ma ale sudowie zadłużoną to brac chce! proszkownie za 180mln w Mrągowie stawia! I na co to?trzeba hamowac inwestycje a rolnikowi godziwie płacić.Nikt za złotówkę dluzej doil nie będzie.To za ciezka praca.

#513 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 24 luty 2016 - 19:54

Ceny mleka 2016

ko0lego akernolad ale jak po 2 zł dostawałeś a inni nie powiększali produkcji i mieli 1.60zł to było dobrze tylko tacy jak ty co produkowali 2-3 razy tyle co kwoty mieli ogromny wpływ na cenę teraz i reszta się zgodzi ze mną    a teraz lament bo bamber pada  jak chcesz w bardzo krótkim okresie się dorobić to nie w rolnictwie  cena A i B moim zdaniem jest sprawiedliwa pozdrawiam wszystkich 

ale ja tu nie mówię o sobie:p ja żadnej obory nie budowałem... a co do tego to uważam to za złe, bo to zmiana zasad w ciągu gry.

#514 Share grzegorzrolnik

grzegorzrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 luty 2016 - 19:59

Ceny mleka 2016

ja słyszałem o 5 gr skąd wieści o 6-10 gr :/

na zebraniu członkowskim prezes mówił, a obniżka 6 gr dla najmniejszych dostawców, do 10 gr dla największych

#515 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 24 luty 2016 - 20:07

Ceny mleka 2016 a zarzad mlekpolu powinien podac sie do dymisji po tym jak rolnicy ktorzy od nich kupowali ON beda musieli zaplacic akcyze za paliwo . brali paliwo od firmy ffirma nie odprowadzala podatkow i dopiero po gdy 6mln dlugu wyszlo na jaw firma przepadla... slyszal ktos o tym

#516 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 24 luty 2016 - 20:47

Ceny mleka 2016

To ciekawe jak zrobicie gva w modernizacji jak nie przez wzrost produkcji.skoro kryzys to wszyscy zaciskaja pasa a nie tylko rolnik! mleka za duzo mlekpol ma ale sudowie zadłużoną to brac chce! proszkownie za 180mln w Mrągowie stawia! I na co to?trzeba hamowac inwestycje a rolnikowi godziwie płacić.Nikt za złotówkę dluzej doil nie będzie.To za ciezka praca.

Jak mleczarnia nie będzie przeznaczać na inwestycję odp kwoty (% do przychodów) to w pewnym momencie będzie musiała zamknąć bramę i zakończyć działalność. Ano chce brać i bardzo dobrze że weźmie przy założeniu właściwych dla mlekpolu warunkach. Z ekonomicznego punktu widzenia to właśnie w kryzysie się inwestuję!!!!!!! Żeby być przygotowanym na hossę i wtedy realizować zyski. Podstawy ekonomi i logiki. 

Edytowany przez grzesiu, 24 luty 2016 - 20:48.

#517 Share juniormarcin

juniormarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 luty 2016 - 22:05

Ceny mleka 2016

Dzisiaj byłem na zebraniu OSM Łowicz w Stawiszynie, prezes powiedział że jak my myślimy że nie może już być gorzej to się mylimy. Za mleko wyprodukowane w lutym nie będzie chyba obniżki ceny, ale w następnych miesiącach może zejść trochę w dół. Pytanie tylko jak bardzo może mleko jeszcze stanieć?

#518 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 luty 2016 - 22:18

Ceny mleka 2016

Lacpol piotrków kujawski ile obniżył bo że obniży za luty  to pismo już przesłał pytanie ile.........

#519 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 24 luty 2016 - 22:31

Ceny mleka 2016 Też chce inwestować ale przy tych cenach jak?mleczarnia po prostu obniza cene i inwestuje.A komu my obnizymy?Za dużo mleka a z Litwy cysterny jadą...Piątnica tyle nie inwestuje.Płaci 25-30gr wiecej niz mlekpol i jakos nie upada.Mądra rada a nie prywatny folwark prezesa-tyle w temacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 24 luty 2016 - 22:54