Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3920 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 19 luty 2016 - 23:07

Ceny mleka 2016

@grzesiu nie wiem czy ta nowoczesna kadra zarzadzajaca bedzie taka dobra dla rolników i dostawców mleka, nowoczesna kadra po zagranicznych szkoleniach i praktykach bedzie nastawiona na zysk firmy i obnizenie kosztów produkcji co za tym idzie kupno taniego surowca co do Sudowi Mlekpol raczej nie przejmie bo i po co taką zadłużoną mleczarnie przejmować bez topowych produktów, wogóle nie wiem czy jest sens przejmowania mleczarni przy takiej nadwyżce surowcach 

Ale jedno jest pewne że tak jak piszesz że za kilka lat zostaną 3-4 mleczarnie Mlekowita Mlekpol Polmlek może Łowicz i może Piatnica i kilka małych lokalnych regionalnych mleczarni i kilka dużych zachodnich koncernów z tego co pisza w necie to Danone chcę sie wycofać z branży nabiałowej w całej Europie wystawili na sprzedaż 4 duże mleczarnie w Warszawie zamkneli i produkcje i biuro a teren sprzedali pod budowe biurowców i osiedli. A co Ty widzisz w tej Piatnicy to ze potrzebuje wysokiej jakości mleka to i dlatego wysoko płaci za surowiec ale potecjał ilosciowy w porównaniu do Mlekowity czy Mlekpolu to ma niski.

Wszyscy narzekaja na markety że tanio chcą kupić ale wszyscy chodzą tam na zakupy a Biedronka co zrobiła w Portugali wybudował potęzna mleczarnie i co myślicie że bedą tam wozić Polskie mleko raczej nie i zachwile my bedziemy pili mleko z Portugali

@pablo 16 a to Ty myślałeś że jak uwolnia kwoty to ceny mleka pojdą w góre, zeby nie susza i brak paszy w sezonie 2015r to mleko już dziś było by poniżej 1zł

Nie nie spodziewałem się że ceny pójdą w górę. Chodzi mi tylko o to że wcześniej jak kwoty się przekraczało to nie było hasła nadprodukcja a teraz jedną obniżkę spowodowało ich zniesienie a potem ktoś na górze krzyknął nadprodukcja i ceny znowu do dołu. Jak dla mnie sztuczne zagrania a nie brak popytu.

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 19:11
  •  

#442 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 19 luty 2016 - 23:08

Ceny mleka 2016

Co do potężnych ilości mleka z Litwy sprowadzanych przez Mlekowite to raczej wątpię bo Mlekpol w tym przoduje:P

Na rynku wystarczy że zostanie Piątnica i reszta spółdzielni razem + prywatni przetwórcy i supermarkety nie narzucą ceny bo Piątnica tanio nie sprzeda więc nie będą mieli wyboru. Ruszy kampania reklamowa pt. "Kochamy polskie produkty i wspieramy naszą gospodarkę" . po czym sieci handlowe będą miały zawiązane ręce. To MY sprzedajemy produkt więc dyktujemy cenę nie pośrednicy!

Edytowany przez fireseba, 19 luty 2016 - 23:21.

#443 Share rolnik_z_mazowsza

rolnik_z_mazowsza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 luty 2016 - 23:11

Ceny mleka 2016

Koledzy, może ktoś opisze jak wychodzi na współpracy z President  bo do Raciąża po 78 gr nie ma sensu odstawiać. Podobno przenoszącym się ze Skarzyna i Piotrkowa obiecują 1,10zł. Przecież to się w głowie nie mieści!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy mleko zdrożeje? zobacz »

•  

#444 Share loik92

loik92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 20 luty 2016 - 07:08

Ceny mleka 2016 Czemu w wymienionych gdzieś wyżej mleczarniach nikt nie napisał o osm Sierpc? Moim zdaniem jedna z lepszych mleczarni w kraju przynajmniej pod względem płatności. Za styczeń przy ilości między 3 a 9 tys, białku 3.1 i tłuszczu 4.1 wyszło 1,28 brutto.

#445 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 20 luty 2016 - 07:17

Ceny mleka 2016

Podejrzewam że jak by taka sudowia trafiła się na drugim końcu kraju to mlekpol by jej nie chciał. Teren skupu mleka sudowi wpisuje się w teren mlekpolu i można trochę obniżyć koszty transportu i surowca też bo wątpię żeby z dnia na dzień rolnicy sudowi dostali cenę mlekpolowców. To tak na marginesie żeby nikt później nie mówił że ich oszukano czy udziały zabrano. 

#446 Share niesamowity90

niesamowity90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 20 luty 2016 - 08:27

Ceny mleka 2016 To znaczy że co, mój najbliższy sąsiad który oddaje tyle samo mleka do mlekpolu dostanie więcej za litr co ja, jeśli przyjdę z Sudowii?

#447 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 20 luty 2016 - 09:10

Ceny mleka 2016 nie o to chodzi dla @grzesiu. dostaniecie tą samą cenę ale np. po 6miesiacach albo po 12 miesięcach. Będą ją wam po trochu podnosić. Tak zrobiła kiedyś Piatnica jak przejmował mleczarnie tylko nie pamiętam która to była i po roku dostawcy dostali taką samą cenę jak Ci co do Piatnica oddają od kilku lat
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#448 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 20 luty 2016 - 09:25

Ceny mleka 2016 @karol091193 Piątnica nie przejęła żadnej mleczarni tylko się połączyła z OSM Ostrołęka ;-)

I faktycznie był taki okres przejściowy i miał trwać 12 m-cy ale cenę wyrównali po około 7 miesiącach ;-)

Edytowany przez mariusz123456789a, 20 luty 2016 - 09:25.

#449 Share Duszek1

Duszek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 luty 2016 - 10:05

Ceny mleka 2016

Nie wiem czy cena Piątnicy i Ostrołęki do dziś się wyrównała. U mnie sąsiedzi oddają do Piątnicy dostawcy dawnej Ostrołęki to mają 1.4 z groszami, a tu na forum widziałem ceny 1.6. 

Do mojej wsi dopiero od tych wakacji przyjeżdża samochód co sam pobiera próby a wcześniej to było różnie. I w sumie to od wakacji sąsiad trochę narzeka na wymagania.

Wcześniej po klasach było parę dni luzu kiedy nie trzeba było badać mleka, bo wiadomo było, że klasy dwa razy w miesiącu.

#450 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1613 postów

Napisany 20 luty 2016 - 10:12

Ceny mleka 2016

Ci co podają cenę 1.6 to jest cenna brutto a od tego jeszcze odejmij vat i 10 gr na udział to ci wyjdzie 1.4

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 20 luty 2016 - 10:13

Ceny mleka 2016

Dobija mnie tak polska mentalność!!! Chcieli byście mieć cenę jak za złoto nie dbając o jakość. Coś za coś niestety to jest powszechny biznes a w takich marże są niskie więc trzeba konkurować różnymi aspektami. 

#452 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 20 luty 2016 - 10:13

Ceny mleka 2016

Dobija mnie tak polska mentalność!!! Chcieli byście mieć cenę jak za złoto nie dbając o jakość. Coś za coś niestety to jest powszechny biznes a w takich marże są niskie więc trzeba konkurować różnymi aspektami. 

#453 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 20 luty 2016 - 10:37

Ceny mleka 2016

A co myślisz że jak ktoś podaje cenę 90gr czy 1zł to tyle ma na rekę? Powiem na swoim przykładzie 1.12 brutto Łowicz

1.07 netto tu akurat vat oddaje ale przecież nikt mnie nie namawiał na przejście na vat ,od tej kwoty 4% udziały czyli jakieś 5 gr odchodzi do tego trzeba odjąć jakieś 2 gr za ocenę także zostaje cała złotówka a np w piątnicy miałbym 1,5 na rekę....Panowie moim zdaniem pies jest pobrzebany w sieciówkach.Gdyby to były nasze markety tzn państwowe to pewnie byłoby inaczej a tak zachód nas wypiera i nie mamy szans z nimi.Mleczarnie nasze biją się między sobą o handel proponująć coraz niższe ceny marketom oczywiście kosztem rolników-teraz nazywają nas producentami.W Niemczech mleko na półce kosztuje 2,6/l u nas markety chcą kupywać po 1,6/l a my  z naszym tanim mlekiem nie mamy wstępu do ich sklepów ot cała unia.Wina jest naszego rządu puścili wszystko na las pas i nie zanosi się na poprawę raczej będzie coraz taniej.

#454 Share darek1105

darek1105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 luty 2016 - 10:39

Ceny mleka 2016

U mnie 0,99gr net za styczeń t 4,01 b 3,38 ilo 6020 .MLEKOWITA oddział Trzebownisko pytałem o cene to kierowniczka powiedziała że prezes MLEKOWITY  zadzwonił i kazał obniżyć każdemu o 5gr jak za luty bedze to niewiem

#455 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Napisany 20 luty 2016 - 11:07

Ceny mleka 2016

SDM Wieluń , 0.91 gr/litr... brak słów.

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

#456 Share lazarski34

lazarski34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 luty 2016 - 12:01

Ceny mleka 2016

O przejęciu Sudowii słyszałem już od jakiegoś czasu, już chyba wszystkie możliwe większe mleczarnie ją przejmowały, tym czasem na fakturze widzę 78 groszy za litr...

przy jakiej ilości

Gdzie tu opłacalność! Każde dostawienie krowy przy takiej cenie to większe straty!

jeśli Mlekpol przejmie Suwałki mleko będzie po 1zł, ten zakład upada rolnikom po 60gr płacili więc cena musi się wyrównać. Zarząd chce więcej mleka nie lepszej ceny dla rolników! Gdyby tak było połączył by się z Mlekowitą i dyktował ceny supermarketom a nie konkurował kto da mniej...

ja daję do Sudowi  t4,50, b3,50  3200l i mam po 0,88gr brutto mały dostawca nie dostanie tyle samo co duży czy w mlekpolu czy w sudowi

Edytowany przez lazarski34, 20 luty 2016 - 12:03.

#457 Share lazarski34

lazarski34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 luty 2016 - 12:33

Ceny mleka 2016

Ja w Mlekpolu miałem za ostatni miesiąc 1,18 zł  :mellow:

przy jakiej ilości

#458 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 20 luty 2016 - 13:14

Ceny mleka 2016

U mnie wyszło 1,30 przy ilości powyżej 30tyś. Mlekpol

#459 Share marcin1992

marcin1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 luty 2016 - 13:20

Ceny mleka 2016

Koledzy, może ktoś opisze jak wychodzi na współpracy z President  bo do Raciąża po 78 gr nie ma sensu odstawiać. Podobno przenoszącym się ze Skarzyna i Piotrkowa obiecują 1,10zł. Przecież to się w głowie nie mieści!

PRESIDENT Zakład Mleczarski Winnica ilość ok 10 tyś, tłuszcz 4,27, białko 3,4 cena 1,2 zł brutto za styczeń. Mleko oczywiście w klasie ekstra. Cena może i bez rewelacji ale i nie najgorsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share merybajery

merybajery

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 luty 2016 - 13:55

Ceny mleka 2016

a ktoś może oddaje do Polindusa? U nas 96 gr i nie zapowiada się na nic lepszego, podobno ma byc jeszcze gorzej. Ponad 10 tyś litrów.