Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mistrz18    295

Teraz byś chciał 5,6 tys więcej, a za parę miesięcy bd się cieszył że masz o 5,6 tys wiecej od tych co nie mają nawet złotówki za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chuck00 ja nie narzekam że odszedłem od nich bo to była najlepsza decyzja jaka mogła być, tylko napisałem o rolnikach co przeszli do mlekowity w lato, teraz mają koło 1.30 zł a w chorzelach jest koło 1.40 i z tąd te niezadowolenie, tylko co nie jeden już zapomniał że w lato w chorzelach było po 95 groszy albo i mniej i pewnie znowu tak będzie w lato a w mlekowicie znając realia pewnie po 1,1 albo i więcej więc nie rozumiem ich narzekania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

w polser siemiatycze bi.3,45 tł.4,40 ilość mniej jak 15000l  cena 1.3 netto za listopad i rośnie

Edytowano przez grzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Czyli wg Ciebie najlepiej nie inwestować tylko te pieniądze oddać rolnikom (czyli przejadać)? Piątnica jest za mała żeby inwestować na taką skalę.  Wartością mleczarni nie jest jej wielkość tylko stabilność finansowa a tym samym stabilność rolników. W tzw kryzysie Mlekpol czy Mlekovita te mleczarnię płaciły cenę pozwalającą obsługiwać swoje zobowiązania oczywiście na umiarkowanym  poziomie co do swojej wielkości produkcji. Cuiavia Inowrocław to duża mleczarnia? Jej rolnicy do której mleczarni uciekają?

mlekpol bydgoszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita udziela kredytów? Chyba tylko w Działdowie. Ze 2 lata temu w Baranowie przestali nawet zaliczek z wypłaty udzielać. Podobno z Wysokiego im zabronili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Kartka świąteczna i +10 gr w Kole za grudzień czyli jakieś 1,40 netto za 15 tys powinno byc

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica698    3

 a coś się zanosi na poprawę?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Z tego co wiem to Krotoszyn płacił 1,25zł netto w listopadzie przy ilości poniżej 20000 l. Koło tyle podniosło cenę? Jeszcze niedawno płacili znacznie mniej, tzn. podobnie jak Ostrów i Krotoszyn.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

W pazdzierniku ~10gr i listopadzie ~12gr, a za grudzień 10gr to premia świąteczna tylko w Kole. To w Nutrici przy 23tys masz 1,31, a 25tys masz 1,34. niestety dbają tylko o dużych

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Nie mowie ze wogole nie inwestowac ale kolejne przejecia bankrutow i takie duze inwestycje jak ta w mragowie i to w tak niepewnych czasach.Pan prezes ma manie wielkosci.Oby jak najwiecej zakladow i mleka przerobic.Juz dawno interes rolnika zszedl na drugi plan.Jeszcze 2-3 lata temu byla to druga cena w Polsce.Teraz wiele podmiotow placi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Ja oddaje do Ostrowa i nie ukrywajmy, że płacą najmniej wobec konkurencji (ciągle podnoszą cenę, więc nie jest to kosmiczna różnica). Zastanawiałem się nad zmianą odbiorcy, Koło,Mlekovita, Lazur (ten ostatni płaci zdecydowanie najlepiej) mają dostawców 2-3km ode mnie i z dojazdem nie ma żadnego problemu. Tylko, że jest 6-cio miesięczny okres wypowiedzenia, w czasie wypowiedzenia nie otrzymam żadnej podwyżki za mleko jeśli taka wystąpi i jeszcze nie wiem jak długo będę doił łaciate :)  


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mlekovita udziela kredytów? Chyba tylko w Działdowie. Ze 2 lata temu w Baranowie przestali nawet zaliczek z wypłaty udzielać. Podobno z Wysokiego im zabronili.

W wysokim w styczniu oficjalnie nie było mowy o żadnych pożyczkach(zapewne dla nielicznych by się znalazła) a czy teraz zmienili decyzję to nie wiem, pożyczki z mleczarni to moim zdaniem tylko mlekpol i Mlekovita, ewn. Tam gdzie nie ma takiego zapisu że nie możesz odejść ileś tam lat po spłaceniu, i to też takie pożyczki niezbyt duże, najlepszą bezpieczną opcją pożyczki z mleczarni jest wzięcie tylko na wkład własny do innej dużej pożyczki z banku lub na jałówki/pierwiastki, ryzykowanie na budowę obory za kilka milionów umową taką że jak nie spłacisz to nie możesz odejść jest nieporozumienieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówimy tu o kwotach rzędu max do 100 tyś ale czy tyle dadzą nie wiem może pod zakup jałówek inne nie wchodzą w grę  i podpisujesz też aneks o (umówę że 3 lata bedziesz napewno w ML). Jest też opcja była kredyty na inwestycje tez  kwoty do 70 000zł ale to wszystko oddajesz w rok nie wiecej . No i ile lat jesteś jak stabilnie sie rozwijasz to wszystko widac po fakturach ja bynajmniej kożystałem z tej opcji już 2 razy i napewno skorzystam jeszcze gdy bedzie taka potrzeba . I wiem że kredyt jest proporcjonalny do twoich możliwości . czy jak masz za mleko 5 tyś to nikt ci nie da 50 max dostaniesz z 15 . A wstrzymali je bo wielu graczy na bankrucie brało te kredyty np 60000 zł bankrutowali komornik ich wyprzedał a MLEKOVITA nie miała z czego ściągnąć i dlatego tak wstrzymali słyszałem że kilka milionów tak poszło sie je...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Niektóre mleczarnie dają pożyczki na kwoty oscylujące całej budowie obory i podpdpisujesz cyrograf że nie możesz odejść w ciągu 5 lat po spłaceniu pożyczki co przy takiej mleczarni która nie jest molochiem jest mocno ryzykowne bo teraz płaci dobrze a za 3-4 lata może płacić najgorzej w kraju...chociaż teraz nie ma kwot mlecznych więc wystarczy mieć znajomego, czy kogoś w rodzinie z ziemią i mleko jest nie problem przepisać na kogoś i obejść te okresy, tak samo jak z wypowiedzeniem umowy, kiedyś żeby obejść ten zapis, było trzeba znaleźć kogoś zaufanego w nowej mleczarni, przepisać na niego kwotę mleczną, następnie ugadać się w mleczarni itd.,teraz wystarczy żeby nowa mleczarnia nie brała mleka do końca i można oddawać na legalu do dwóch jednocześnie i nikt ci tego nie udowodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Nie mowie ze wogole nie inwestowac ale kolejne przejecia bankrutow i takie duze inwestycje jak ta w mragowie i to w tak niepewnych czasach.Pan prezes ma manie wielkosci.Oby jak najwiecej zakladow i mleka przerobic.Juz dawno interes rolnika zszedl na drugi plan.Jeszcze 2-3 lata temu byla to druga cena w Polsce.Teraz wiele podmiotow placi lepiej.

 

Z przedsiębiorstwem jest jak z człowiekiem. Jak się nie rozwijasz to się cofasz. Co do przejęć bankrutów to bardzo dobra decyzja i prezes by tak owej nie podjął o ile nie byłby w stanie dźwignąć ciężaru przejętych zobowiązań Sudowi. Decyzja o budowie proszkowni w Mrągowie też nie została podjęta z dnia na dzień tylko jest poparta wieloma dyskusjami, przemyśleniami i wyliczeniami. Co do  Twoich zarzutów w stosunku do Mlekpolu to na rynku polskim jest jedna mleczarnia co znakomicie wpisuje się w to co twierdzisz i nie jest to Mlekpol. Mówisz ze prezes ma manię wielkości myślę że nie a jest to zwykły rozwój bo dziś można zarobić na efekcie skali a duży może więcej. Co do interesu rolnika to uważam że dba na przyzwoitym poziomie gwarantuje stabilizację i przyszłość. Masz rację znajdzie się kilka mleczarń które płacą lepiej ale jakby porównać na przestrzeni dwóch lat cenę jaką płaciły te mleczarnie z ceną płaconą przez Mlekpol to myślę że nie miałbyś wątpliwości kto daje zarobić rolnikowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Przy jakiej wydajnosci?

9300 za ubiegły rok 


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

W Nutrici Krotoszyn od grudnia podwyższka o 4 grosze i zmienili przedziały i powyżej 20 tys. masz 7 gr więcej i obcinają na  białku każdego po kolei  i cena w dół idzie a tak po za tym cena kiepsko w stosunku do okolicznych mleczarni. Za listopad powyzej 20 tyś. wyszło 1,36 brutto. Dużo ludzi myśli o odejściu bo jak długo można tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica698    3

W Nutrici Krotoszyn od grudnia podwyższka o 4 grosze i zmienili przedziały i powyżej 20 tys. masz 7 gr więcej i obcinają na białku każdego po kolei i cena w dół idzie a tak po za tym cena kiepsko w stosunku do okolicznych mleczarni. Za listopad powyzej 20 tyś. wyszło 1,36 brutto. Dużo ludzi myśli o odejściu bo jak długo można tak

ale podobno umowy są podpisane z pół rocznym wypowiedzeniem, a w mleczarni coś mleka przerabiają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj