Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

Mlekovita Lubawa 1.32 vatowiec ilość pow. 30tys.

Jak tam cena w Wysokiem?

Jeżeli ktoś oddaje mleko do Lubawy to niech napisze co było na ostatnim zebraniu i czy była poruszana sprawa wysyłki faktur

A co u was jest nie tak z wysyłką faktur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339

Marcin1992 masz racje president Siemiatycze kupuje mleko przerzutowe i placi po 1.70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Ja raz dostałem fakturę z innej gminy ale po czasie kierowca mi zamienił na właściwą . Za listopad na razie kierowca nie przywiózł .A kiedy te zebranie było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Czyżby tylko mlekpol szedł z duchem czasu... U nas jest samofakturowanie, przychodzi na maila faktura. wczesniej przywoził wydrukowaną, ale wpisanie nr faktury, daty wystawienia i podpis chyba przerastało możliwości coniektórych


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie było tak w mlekovicie w wysokim, przeniosłem się od stycznia, na początku babka która wystawia faktury twierdzi że albo trzeba odbierać samemu albo ona będzie wysyłać pocztą, kierowca nie może wozić, no ale że mam daleko to okey, niech wysyła, ale oni wysyłali około 20 i zanim doszło to miałem kilka dni na dostarczenie do księgowej, w końcu się wkurzyłem, pojechałem do kierownika skupu, a on mi mówi że nie ma problemu, piszemy oświadczenie że kierowca może wozić fakturę i bez problemu, przywozi w granicach 9-10 dnia, nr faktury sami wpisują, jedynie podpis i oddać mu drugą(ale to też ciekawe, jak wysyłali pocztą to podpisu nie było trzeba bo przysyłali jedną sztukę...)

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

U nas podobno jakaś Pani nie wyraziła zgody na przesyłanie faktury pocztą gdyż "nie chce żeby ktoś jej w faktury zaglądał" mniej więcej o to poszło no i od trzech miesięcy trzeba jeździć do siedziby po odbiór, dziś byłem że starszym i ich za to ostro zgłosił i powiedział że więcej nie będzie przyjeżdżał po fakturę, a druga sprawa w lubawie była o to że było zebranie na które kierowcy rozwozili ogłoszenia ale ich nie dostarczali, oczywiście duża większość osób wogole nie zjawiła się na zebraniu bo o tym nie wiedziała, no i o to jest wojna ale oczywiście mleczarnia nie widzi problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Czy ja wiem czy lepiej. Ceny są raczej na podobnym poziomie.

A w tej cysternie to raczej mleko nie było, ponieważ z tego co wiem to President sam kupuje mleko przerzutowe  z innych mleczarni.

Zgadza się mają mało mleka, najpierw Fredi olewał rolników jak był kryzys i chcieli więcej za mleko, to pouciekało dużo do Sierpca. A Sierpc szaleje znowu nam zmienili trasę i godzinę odbioru. Kierowca ubrał mi tylko 1000 litrów i do kolejnego odbioru mam dojenie w garnki.  :wacko: Cały czas chyba dobiera dostawców i zmienia odbiory.

A poza płatnością za parametry w OSM Sierpc ile jest dopłaty dla niskich progów, czyli powiedzmy 4000 - 5000 l miesięcznie ? Chciałbym sobie porównać ile by mi wyszło za 1 litr. Oczywiście jeśli są premie za grudzień to proszę to napisać oddzielnie, bo wiadomo że w styczniu pewnie ich nie będzie już.

Już ci mówię dokładnie z cennika

0,09 za jednostkę tłuszczu

0,19 za jednostkę białka

0,06 za ilość od 3-9 tysięcy

0,01 za stado pod kontrolą

plus premia zależna od kondycji finansowej, u nas przez 2 najgorsze miesiące nie było premii, za listopad dali 30 groszy premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Nie wiem czy specjalnie czy nie ale wprowadzasz trochę ludzi w błąd, za listopad było 18gr premii, 12 groszy przywrócili już duzo prędzej (lipiec, sierpień). Była to premia dla każdego dostawcy, jednak gdy ceny mleka dołowały została ona ucięta na 2-3 miesiące, wtedy była chyba najsłabsza cena za mleko, u mnie w pierwszym progu ilościowym coś koło 1,25 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Zgadza się mają mało mleka, najpierw Fredi olewał rolników jak był kryzys i chcieli więcej za mleko, to pouciekało dużo do Sierpca. A Sierpc szaleje znowu nam zmienili trasę i godzinę odbioru. Kierowca ubrał mi tylko 1000 litrów i do kolejnego odbioru mam dojenie w garnki.  :wacko: Cały czas chyba dobiera dostawców i zmienia odbiory.

Już ci mówię dokładnie z cennika

0,09 za jednostkę tłuszczu

0,19 za jednostkę białka

0,06 za ilość od 3-9 tysięcy

0,01 za stado pod kontrolą

plus premia zależna od kondycji finansowej, u nas przez 2 najgorsze miesiące nie było premii, za listopad dali 30 groszy premii.

Dziękuję bardzo za cennik OSM Sierpc. Jednocześnie po szybkich obliczeniach przy mojej małej ilości w OSM Sierpc wyszłoby blisko 40 groszy więcej za grudzień niż w OSM Łowicz. Czas chyba zmienić mleczarnię, bo Łowicz od długiego czasu płaci sporo poniżej średniej zbliżając się do najgorzej płacących.

Edytowano przez pawelol1905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

Zgadza się mają mało mleka, najpierw Fredi olewał rolników jak był kryzys i chcieli więcej za mleko, to pouciekało dużo do Sierpca. A Sierpc szaleje znowu nam zmienili trasę i godzinę odbioru. Kierowca ubrał mi tylko 1000 litrów i do kolejnego odbioru mam dojenie w garnki.  :wacko: Cały czas chyba dobiera dostawców i zmienia odbiory.

Masz rację. Jeszcze nie tak dawno, bo chyba wiosną, słyszałem że wypowiadali umowy iluś tam dostawcom - bo im mleko nie potrzebne.  Żabojad myśli że jest cwany i jak mleka było dużo to zaniżał cenę, bo wiedział że i tak inne mleczarnie nie przyjmują i nikt nie ucieknie. A teraz jak mleka jest mało to będzie robił wszystko aby zatrzymać obecnych dostawców i jeszcze przyjąć nowych.  A jak cena spadnie to znowu będzie powtórka z rozrywki... będzie zaniżał ceny mleka dla dostawców tłumacząc się że on może kupić mleko przerzutowe ileś tam gr taniej... i mleko od dostawców już mu niepotrzebne.

Taki to urok współpracy z prywaciarzem... na wszystkim chcą zrobić biznes. Chociaż jak tu czytam to i w niektórych spółdzielniach nie jest lepiej. 

 

Edytowano przez marcin1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TP1986    0

A jak zostać dostawcą OSM Sierpc. Słyszałem że trzeba się u nich zapisywać na listę kolejkową?

Wie ktoś może jak długo się na niej oczekuje, co biorą pod uwagę (ilość, parametry i tak dalej) i przede wszystkim jaki trzeba wnieść wkład na początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Do tej pory tak buło że była lista oczekujących, ja czekałem koło roku i gdyby nie to że przy mojej drodze przejeżdżała ich mleczarka to kto wie ile bym jeszcze czekał, więc to chyba jest główną rzęczą braną pod uwagę. W tym roku przyjeli do 1 grudnia ponad 100 dostawców, w tamtym 13-15. Koszt wpisowego to 500 zł plus udział (chyba 3600 zł ale pewien nie jestem), najlepiej zadzwoń i się zapytaj, na pewno na wszystkie pytania odpowiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było zebranie 14 grudnia o 13.00 w Iławie. Oczywiście dowiedziałem się od znajomych w mieście którzy tam szli. Do mnie żadne info nie dotarło.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Było zebranie 14 grudnia o 13.00 w Iławie. Oczywiście dowiedziałem się od znajomych w mieście którzy tam szli. Do mnie żadne info nie dotarło.

Do mnie i i tak by nie przywieżli powiadomienia bo nie jestem udziałowcem tylko dostawcą . Fakturę dziś w nocy przywiózł kierowca  1,3 zł brutto żeby nie ojebali na parametrach było by lepiej . @ lolq 1660  czemu wam nie wozi kierowca faktur ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

Parametry mleka z Mlekowity juz przyslali ale info o podwyżce to ani widu ani słychu.

 

mało tego narazie w grudniu jestesmy -5gr bo za listopad była premia jednorazowa 5gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

premia jednorazowa tak było napisane ,zreszta każda premia to raz a nie podwyżka ,cwaniaczki złodziejaszki dali jednorazowo 5 gr w listopadzie teraz rzuca 10gr w grudniu ale wyjdzie jakby 5gr bo z listopada przytną ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

premia jednorazowa tak było napisane ,zreszta każda premia to raz a nie podwyżka ,cwaniaczki złodziejaszki dali jednorazowo 5 gr w listopadzie teraz rzuca 10gr w grudniu ale wyjdzie jakby 5gr bo z listopada przytną ,

 

Proszkownia się buduje, podobno bez kredytu więc jakoś trzeba nazbierać. Pracownikom dali podwyżkę o 1 zł albo mają dać od nowego roku. Generalnie od jakiegoś czasu zauważyłem taką tendencję, że jak dorzucają pracownikom to nie dają rolnikom albo na odwrót, także na podwyżkę bym nie liczył. Ale kto wie, może Sapiński poczuje magię świąt i okaże się hojny bo po tym kryzysie jeszcze mam czakawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

POLMLEK L-W  białko 3,26 tłuszcz 4,2 ilość 8500l 1,17 brutto


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciektaski    8

CSM CIechanów  przedział 20 - 30 tyś., białko 3.3, tłuszcz 4.3 cena 1,39 za listopad dla vatowca, za odstawione w grudniu +10 gr premia świąteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Skąd wy macie białko takie wysokie 3.7? U mnie 3.3 trzyma, czasem na 3.4 wskoczy. Mocznik 250


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj