Polecane posty

devar    10

@marju12

  Tak by było gdybyśmy żyli w idealnym świecie. Jesteś wielkim optymistą, jeżeli twierdzisz, że uskładasz na emeryturę. Może będziesz składał przez 15 lat a wtedy przyjdzie kryzys inflacja i z byka zostanie ci kogut nie emerytura ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Mleczarnia Losice tl.4.20 bi 3.35 ilosc 9000 cena 1.12zl od 15 grudnia odchodze od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Tak trochę poza tematem miał ktoś kontrolę w związku z ograniczeniem produkcji mleka?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

tak moze byc ale moze i nie. mysle tak ze my ze wsi to zawsze przezyjemy nawet na samych ziemniakach i mleku a ci z miasta moga miec problem.

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

tak po za tematem :) ostatnio otwierając serek wiejski truskawkowy z Piątnicy poczułem bardzo nie przyjemny zapach gnojowicy i musiał on wylądować w koszu :) Tak więc gdzie ta jakość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tak trochę poza tematem miał ktoś kontrolę w związku z ograniczeniem produkcji mleka?

A w jakim celu miałaby być ta kontrola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

tak po za tematem :) ostatnio otwierając serek wiejski truskawkowy z Piątnicy poczułem bardzo nie przyjemny zapach gnojowicy i musiał on wylądować w koszu  :) Tak więc gdzie ta jakość?

 

Umyj łapy jak siadasz do jedzenia to nie bedzie gnojwica smierdzieć :D  Ostatnio maslanka mragowska tez mi nie smakowała okazało sie  ze termin był przekroczony a jaka w tym wina mleczarni??

Edytowano przez Soltys85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

A w jakim celu miałaby być ta kontrola?

Mój tato złożył dokumenty na ograniczenie produkcji.   Ale co mają zamiar kontrolować i w jaki sposób to nie wiem. Zadzwonili dzis po 14 ze przyjadą jutro o 9. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati33    74

   Kojarzę co to jest vat [cena netto],ryczałt brutto,ale chodzi mi o wypowiedzi Mati 33,Wronski 13  ,,brutto vatowiec''czyżby trzecia kategoria :blink:

 

Napisałem cenę mleka brutto za litr i podałem jako dodatkową informacje że jestem na vacie. Jak bym nie był na vacie cena brutto była by inna myślę że teraz już rozumiesz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mój tato złożył dokumenty na ograniczenie produkcji. Ale co mają zamiar kontrolować i w jaki sposób to nie wiem. Zadzwonili dzis po 14 ze przyjadą jutro o 9.

Rozumiem że macie dwóch dostawców mleka i jeden z was złożył wniosek? Jeśli tak to sytuacja typowo pod wyłudzenie i będą próbować ci to udowodnić, jeśli nie to raczej kontrola będzie dotyczyć czegoś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Kontrole dotyczą próby oszukania agencji o zmniejszeniu dostaw pierwsza rzecz o jaka pytaja to czy stado jest pod ocena , jeśli masz stado pod ocena a coś kombinujesz to z tabulogramów wszystko widać jak na dłoni ile mleka co i jak mimo że z mleczarni masz na fakturach mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OSM Pajęczno, tłuszcz 4,4% białka nie mierzą, ilość 10-15 tyś i cena 1,07 netto 

 

W Radomsku bez udziału członkowskiego miał byś netto 1,18 a z udziałem 1,22 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Rozumiem że macie dwóch dostawców mleka i jeden z was złożył wniosek? Jeśli tak to sytuacja typowo pod wyłudzenie i będą próbować ci to udowodnić, jeśli nie to raczej kontrola będzie dotyczyć czegoś innego

 

 

Aktualnie dostawca jestem tylko ja. Gospodarstwo mam od wrzesnia 2015, zwierzeta od lipca 2016, Wszystko było przekazywane w związku z realizacją biznesplanu na młodego rolnika, wiec ciekawe jak do tego podejdą i to zinterpretują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

W Radomsku bez udziału członkowskiego miał byś netto 1,18 a z udziałem 1,22 netto

 

Kolego w Spomlek byś miał Napewno 1.50zł. Wiem że w okolicach łodzi Spomlek szuka mleka skontaktuj die z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

PRESIDENT, czy tam Lactalis - jak kto woli ;). Za listopad ilość do 15 tyś, tłuszcz 4,83; białko 3,94; cena 1,5 zł brutto.

 

Co do tych cen brutto vatowiec, ryczałtowiec itd. Pisząc cenę wystarczy napisać czy jest to cena brutto czy netto. Co to kogo obchodzi czy jest się na vacie czy na ryczałcie. Chcecie dowiedzieć się  ile za mleko płaci dana mleczarnia, czy zaglądać komuś do portfela?

 Przykładowo mleczarnia płacąc 1 zł netto za litr ,  nie dzieli rolników na vatowców i ryczałtowców. Tylko płaci wszystkim 1 zł netto, a 1,05 zł brutto (5% VAT).  A co ktoś z nią później robi to już jest jego sprawa, czy bierze vat dla siebie, a później zapłaci go w cenie środków do produkcji, czy oddaje do Urzędu Skarbowego, a później nie płaci go kupując środki do produkcji- to naprawdę  w cenie mleka nic nie zmienia.

 

Edytowano przez marcin1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Białko 3.2 tłuszcz 3.9 cena 1.30 z vatem ponad 12000. Nie moge poprawić tłuszczy z rok temu jeszcze zawsze miałem go w granicach 4.2-4.5 teraz dochodzi max do 4 krowy te same pasze te same ,mleka  mniej a tłuszcz jak spadł dziwnie, tak na tym poziomie został jedyne wachania jakie są to na białku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

OSM Koło białko 3,6 tłuszcz 4,1 powyżej  20 tyś l 1,37 brutto w grudniu ma być podobno premia i od stycznia co miesiąc 10 gr do góry do marca włącznie, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Mlekovita Białko 3.2 tłuszcz 3.9 cena 1.30 z vatem ponad 12000. Nie moge poprawić tłuszczy z rok temu jeszcze zawsze miałem go w granicach 4.2-4.5 teraz dochodzi max do 4 krowy te same pasze te same ,mleka  mniej a tłuszcz jak spadł dziwnie, tak na tym poziomie został jedyne wachania jakie są to na białku

 

A z oceny jakie wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

OSM Hajnowka 1,64 zł B-3,3 T-4,2 ponad 26tys. cena z premią ale za grudzień +0,20 gr., ciekawe jak długo taka będzie cena....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter    0

OSM Łowicz ilość 24000 litrów 3,4 białka; 4,05 tłuszczu 1,24zł netto, chyba czas na zmianę mleczarni, co myślicie o spolmleku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj