Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy mleko zdrożeje?

galeria
Qbrick
ejczbio    82

Może poszedł antybiotyk i wylewali mleko? Bo przy takiej ilości mleka zakładając, że krowy dają tylko 20l dziennie to doiłby 10 krów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369

OSM KONSKIE TLUSZCZ 4,0 bialko 3'0 ilosc niewiele 4100l cena za listopad 1,21brutto w tym premia swiateczna 0'10 za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Thomas ja nikomu do kieszeni nie zaglądam, skoro kolega zakłada to go chyba stać, może w totka trafil. Tylko przy takiej cenie dodatkowy wzrost kosztów prod i koszt dojarki to nieciekawie. U mnie przy 13tyś dopiero zaczynam poważnie myśleć o nowej i to bez bajerów typu auto ściągacze czy liczniki, zwykły duovac... chłopak z belimy już półtora roku molestuje, zaczął jak zobaczył fundamenty pod obore wylewaliśmy


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Możecie powiedzieć jak to ostatecznie jest z tą podwyżką w Mlekpolu czy ktoś w całej mleczarni oprócz Pana z Ciemnoszyji dostanie te 16 groszy premii. Co jeżeli od blisko dwóch lat mam udziały spłacone w 100% i przez ten czas nie było miesiąca żeby coś odciągali na udziały to teraz wyjdzie mi te 11 groszy dodatku tak jak u tych co w dalszym ciągu spłacają te udziały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

Moze ktos sie wypowiedziec na temat mleczarni w Łukowie bo byli dzisiaj u mnie i proponuja 1.40zl przy 11tys.litrow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy114    0

Moze ktos sie wypowiedziec na temat mleczarni w Łukowie bo byli dzisiaj u mnie i proponuja 1.40zl przy 11tys.litrow.

 

Proponuję zapytać się kogoś w rejonie ( powiatów lubelskiego , kraśnickiego , biłgorajskiego czy zamojskiego ) jeżeli masz tam znajomych co zrobili z rolnikami na początku pięknie złote góry a po hossie na mleko i embargu rosyjskim  wypowiedzenie umów na tydzień przed końcem miesiąc i róbcie co chcecie my już mleka nie bierzemy od was ,  tak ładnie załatwili tych rolników jakieś 2 lata temu na tym terenie już nie wspomnę o cenie którą dali za ostatnie 2 miesiące wtedy  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

gadasz glupoty a nic nie wiesz oddaje do lumiko 5 lat mleko i jestem zadowoly jak pierniczysz nie wiadomo o czym to lepiej dowiedz sie w rzeczywistosci czegos a nie bajki piszesz bo zal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Kolego z ta przewodowka to tak ze stado systematycznie powiększam odkąd przejąłem stado czyli od początku kwietnia a nowa idzie na młodego rolnika inaczej bym myslal o uzywce. A skoro i tak pewne rzeczy musze zrobić aby w ogóle dalej móc prowadzić grajdołek to nie myślałem o żadnych maszynach bo z tym co jest daje rade. Jedynie zaluje ze inwestuje w ten budynek co istnieje zamiast postawić hale mala namiotowa jak ma znajomy i mu się sprawdza z bydlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

artek27 kiedyś odstawiałem do nich jak obniżki to piersi jak podwyżki to ostatni taki robin hod małym zabrać dużym dołożyć . nigdy więcej prywaciaża !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Słychac cos o podwyzkach w Kole za grudzien?  W spomleku 10 gr podwyzki z czego 5 gr na fundusz dodatkowo 10 gr premi na swieta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Pawel29 jak vatowiec to 16gr netto, jak ryczałt to +vat.

Chiquita ok dlatego pisze, ze każdy robi co uważa. U mnie delaval wycene zrobił jak zaczynałem budowe i miała być za resztę z młodego i vat z maszyn, a poszło na remont w domu. Mleka mało było 9tys i jakoś nie widziałem sensu wywalic 40 tys netto.

Zmienili się wam w mlekpolu kierowcy? jeździ jakiś idiota, czepił się żeby zamontować fotokomorke mimo tego, że wisi halogen i włącznik przy drzwiach, bierze o 2 w nocy zapala i nie wyłącza, mieszadło 2 razy nie wyłączył i ze wsi ludzie też narzekają


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy114    0

gadasz glupoty a nic nie wiesz oddaje do lumiko 5 lat mleko i jestem zadowoly jak pierniczysz nie wiadomo o czym to lepiej dowiedz sie w rzeczywistosci czegos a nie bajki piszesz bo zal

 

Nie wiem z jakiej części Lubelszczyzny jesteś ale na pewno nie z południa gdzie lumilk brał mleko i już raczej nie będzie miał po tym co zrobił z rolnikami . Popytaj rolników z tej części co sądzą o tym całym Lumilku to usłysz parę nie miłych słów . Wiec nie mydl innym oczu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

człowieku zastanow sie co gadasz jest z okolic łukowa nigdy nie bylo mowy o wypowiedzeniach a ceny jak ceny jak  ida w dół  to wszedzie w lumiko masz najwiecej za wiekosc dostawy  i na tym opiera sie w szczegolnosci ich cena wiem co mowie nie ucz mnie jesli nawet nie miales doczynienia a ta mleczarnia  bo mnie rozpieprza twoja gadka pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Moze ktos sie wypowiedziec na temat mleczarni w Łukowie bo byli dzisiaj u mnie i proponuja 1.40zl przy 11tys.litrow.

 

Odstawialiśmy do nich mleko (banda oszukańców), ostrzegam wszystkich aby się głęboko zastanowili nad współpracą z nimi, najgorszy podmiot skupujacy mleko na lubelszczyznie albo i nie tylko.  Poczytaj sobie wcześniejsze posty, porozmawiaj z rolnikami, którzy odstawiali do nich mleko a także z tymi, którzy jeszcze do nich odstawiają bo z różnych powodów muszą to robić i wyciągnij wnioski. Tam wogóle nie ma cennika, płacą każdemu inaczej, być moze, ze w twojej sytuacji w tej chwili zapłacą te 1,4 ale to tylko teraz bo potrzebują mleka gdyż każdy kto trochę kumaty to od nich uciekł a po jakimś czasie będzie tylko gorzej, na sam koniec jak złożysz rezygnację to jeszcze cie przez pare miesięcy załatwią pozaklasowym. Duzo by pisać o nich ale ....., STANOWCZO ODRADZAM! Każdy podmiot w pobliżu tj. Spomlek, Ryki, Michów, Garwolin zapłaci lepiej i tak nie będzie kręcił jak oni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

do łukowa odstawiają cwaniacy ,brudasy i drobnica oraz duźi którym d.. smarujo a resztę kroją . jak uciekłem odnich do ryk to poczułem że mogę oddychać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

A np spomlek ryki michow czy garwolin to jakie maja wymagania odnosnie bakterii i somatycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Pewnie takie jak wszędzie  ;)  chyba w jednej Polsce mleko produkujemy, no co najmniej oficjalnie, bo nieoficjalnie...  B) Moja mleczarnia ostro przestrzegająca norm SIERPC dołożyła do już 12 kolejne 18 groszy premii, czyli cennik plus 30 groszy premia świąteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1584

No to jak to kobieta wszystko pokrecila 12gr tota premia jest od września a teraz +18gr premia świąteczną .
A co do norm to nie widzę jakigos tam kosmosu .Po przejściu z Żuromina do Sierpca tak samo myje tak samo dbam ozdrowie krów i nie widzę żeby ktoś o więcej wymagał niż wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

@ukaszProcho powyżej 35tys. białko 3.4 i tłuszcz ok 4-4.1 (nie pamiętam dokladnie) w najgorszym miesiącu tj.czerwiec br. wyszło 1.19zl brutto. Tylko raz tak wyszło ze względu na lichy tłuszcz. Tak zawsze powyżej 1.2zl.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Mlekovita za listopad:
Ilość: 12tys
Białko: 3,43
Tłuszcz: 4,15
Cena: 1,39 brutto
Nie jest źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

 

Zmienili się wam w mlekpolu kierowcy? jeździ jakiś idiota, czepił się żeby zamontować fotokomorke mimo tego, że wisi halogen i włącznik przy drzwiach, bierze o 2 w nocy zapala i nie wyłącza, mieszadło 2 razy nie wyłączył i ze wsi ludzie też narzekają

 

Wiec wstań i wyłącz to światło to nie jest w kierowcy obowiązków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Mlekpol

ilość 45000

białko 3,3

tłuszcz 4,2

cenna 1,62

jak bym miał białko 3,7 to niezła cena by wyszła

Edytowano przez kosacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj