Polecane posty

bodzio1108    181

@VERIAR wg. cennika przy ilości i parametrach które podałeś powinno być kilka groszy więcej.
A powiedz no mi czy masz stado pod oceną? jak tak to powiedz no czy parametry z oceny i mleczarni się pokrywają?? bo u mnie ostatnie dwa miesiące są bardzo duże rozbieżności...


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Dziś kierowca przywiózł karteczkę z mleczarni że podniesiono o te 16gr netto i o tych udzialach ( Mlekpol )... Tylko cholery cenę zbiją somatykami.... u nas cały rejon od 2-3 tygodni nagły atak somatykow.... I za raz pozaklasowe.... A jak u was??

oddział bydgoszcz  karrteczka wczorja o podwyzce   a somatyki  u mnie spadły ostatnio    130  150   a srednia 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VERJAR    2

@VERIAR wg. cennika przy ilości i parametrach które podałeś powinno być kilka groszy więcej.

A powiedz no mi czy masz stado pod oceną? jak tak to powiedz no czy parametry z oceny i mleczarni się pokrywają?? bo u mnie ostatnie dwa miesiące są bardzo duże rozbieżności...

parametry z tabulogramów podałem w mleczarni zawsze 2-3 kreski nizej szczególnie na tłuszczu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś kartka z mlekpolu, dopłata w listopadzie i grudniu 16 groszy netto, dla tych co mają mniej niż 20 % udziałów potrącenie na udziały 8 groszy a dla reszty potrącenie 5 groszy, czyli dla jednych 8 groszy podwyżki a dla drugich 11 groszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja dostałem kartkę z takimi informacjami jak podałem więc dlaczego co niektórzy mają mieć 16 groszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

OSM Radomsko dzisiaj kopertę przywiózł z życzeniami na święta i premią świąteczną 10gr. Po wszystkich dotychczasowych podwyżkach i z tą premią i jakby parametry pokrywały się z oceną i moich ilościach chyba ponad 1.60zl by wyszło


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Nie wiem jeszcze czy 16 kierowca mówił, ze jak spłacone udziały to raczej tak. jutro zadzwonię na skup to się dowiem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcel1609    3

OSM Radomsko : powyżej 50 tys. litrów, tłuszcz 4,1 białko 3,3 za grudzień razem z tą premią wyjdzie 1,55 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Czy ja wiem, wolałbym te 1.30-35 przez dłuższy okres niż teraz 1.50 a za 2-3 mies 1.1


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

w Mlekpolu 16 groszy maja ci co już nazbierali pełne udziały, 13 gr ci co do tej pory mieli potracane na udziały 2 gr teraz będzie 5, a 1o gr co maja 20% udziałow co powinni zebrac

Edytowano przez kosacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie wiem co wy za teorie tworzycie, jeśli chodzi o premię w MLEKPOL. Na kartce wyraźnie napisali. Ci co nie mają 20% udziałów oddają z premii 8 gr a cała reszta ma -5gr potrącenia z premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Dokładnie tak jak kosacki pisze, potwierdzone. Skoro netto to u ryczałtowców wyjdzie ponad 17gr


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati33    74

OSM Ryki podwyżka za listopad i grudzień 20 gr cennik ważny do końca grudnia można traktować to jako premie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

@olaprg piszesz (podejżewam że z podnietą) ze @VERJAR przy swoich dostawach i parametrach miałby w spomleku więcej niż w Radomsku. Zgodzę się ale chwilowo pewnie. Jak zacznie spadać to tam szybciej poleci jak u nas. Jak zaczęły już trochę ceny spadać po tych wielkich cenach (dwa lata temu??) I na wystawie w Bratoszewicach był przedstawiciel czy kierownik skupu z spomleku i pytał brat o cenę ile by nam wyszło podał ilość i parametry to wyszło chyba 26gr różnicy. Później jeszcze spadło wszędzie z tym ze w Radomsku w ostatnim kryzysie nie mieliśmy nigdy poniżej 1.2zl A w spomleku przy takich samych dostawach i parametrach mieli złotówkę podobno


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

@olaprg piszesz (podejżewam że z podnietą) ze @VERJAR przy swoich dostawach i parametrach miałby w spomleku więcej niż w Radomsku. Zgodzę się ale chwilowo pewnie. Jak zacznie spadać to tam szybciej poleci jak u nas. Jak zaczęły już trochę ceny spadać po tych wielkich cenach (dwa lata temu??) I na wystawie w Bratoszewicach był przedstawiciel czy kierownik skupu z spomleku i pytał brat o cenę ile by nam wyszło podał ilość i parametry to wyszło chyba 26gr różnicy. Później jeszcze spadło wszędzie z tym ze w Radomsku w ostatnim kryzysie nie mieliśmy nigdy poniżej 1.2zl A w spomleku przy takich samych dostawach i parametrach mieli złotówkę podobno

Przy jakiej ilości? Bo ja miałem 12 tys i w najgorszym czasie czyli pół roku temu miałem 95 gr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja jak przejmowałem krowy czyli w kwiecien/maj to cenę miałem 0.82 brutto. Ale przy 6tys litrów. Teraz miałem równe 1.zl przy parametrach 3.2 białko 4.0 tłuszcz. Jutro powinno być rozliczenie to ciekawe co wyjdzie bo parametry 3.5 białko 4.1 tluszcz. U nas zawsze ceny podnosi miech później niż wszyscy a obnizki to niech wstecz potrafi juz obniżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

To słabiutko, przy takiej ilości i cenie zakładasz nową przewodowke? Kiedy się to spłaci


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mojego sąsiada nie przebije. Kilka dni temu 382 L i kredyt za nową oborę na min 600 tyś. Zastanawiam się jak laborantka czy kierowca próby pobiera jak zbiornik ok 1300 L zamknięty (tank,cysterna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj