Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

4024 odpowiedzi na ten temat

#3061 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 17 wrzesień 2016 - 08:58

Ceny mleka 2016 A jak tam u was parametry w mlekovicie bo u mnie mocno w dół a z federacji w górę także zrobiła się rozbieżność jak nigdy wcześniej choć i tak zawsze było pod kreska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 14:41
  •  

#3062 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 17 wrzesień 2016 - 09:07

Ceny mleka 2016 U mnie w mlekpolu parametry zblizone do federacji.

#3063 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 09:22

Ceny mleka 2016

u mnie też zbliżone w mlekovie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Białoruś zamiast Rosji? zobacz »

•  

#3064 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3185 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 10:40

Ceny mleka 2016 U mnie także mocno do dołu białko i tłuszcz. Dziwny przypadek i nie pierwszy raz. Cena teoretycznie wzrośnie o 14 groszy a na fakturze wyjdzie ok 10.

#3065 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 11:18

Ceny mleka 2016

Druga sprawa co nas obchodzi spadek zysku mleczarni, może pora zmienić spróchniałe stołki począwszy od góry? W wielu przedsiębiorstwach to pomogło. skoro tak cienko przędą to skąd podwyżki i premie dla pracowników o których koledzy pisali, a na koniec chlopu ochłapy. Czy to aby nie my jesteśmy najważniejsi w waszym pier... grajdołku? Przy mleku obrót jest duży, a ile zostaje w kieszeni to już inna sprawa, niestety wy tylko widzicie to ile bierzemy wypłaty. Ja opieram się na faktach, nie na jakiś szacunkach pachołkow

Jak Wam tak źle to sprzedajcie i nie róbcie łaski że produkujecie mleko. Człowiekowi z miasta jak etat nie odpowiada to zmienia. O tych premiach i podwyżkach dla pracowników mleczarni to chyba ktoś bujdę puścił tak samo z tym że mlekovita wypowiedziała umowę biedronce!! 

#3066 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 17 wrzesień 2016 - 11:54

Ceny mleka 2016 Nie robimy łaski bo to nasz obowiązek dostarczać nabiał do naszej spółdzielni która jest nasza własnością a nie pracowników których zawsze można zmienić jak sam powiedziałeś. Ile masz udziałów? Jak ani jednego to za zamilcz bo to śmieszne aby pracownik pouczać właściciela.
Nie robimy łaski bo to nasz obowiązek dostarczać nabiał do naszej spółdzielni która jest nasza własnością a nie pracowników których zawsze można zmienić jak sam powiedziałeś. Ile masz udziałów? Jak ani jednego to za zamilcz bo to śmieszne aby pracownik pouczać właściciela.

#3067 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 12:04

Ceny mleka 2016 Kargo brawo Ty!
Co smutne to nasza spoldzielnia a doi sie nas jak moze.Trzeba by przewietrzyc kadre kierownicza od gory do dolu tyle ze nie ma takiego narzedzia ktore odspawa naszych dwoch wspanialych prezesow od stolka.Wasz jest jeszcze gorszy bo zazwyczaj te 5gr macie nizej a wynikiem finansowym najlepszym mlekovita sie chwali

#3068 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 12:12

Ceny mleka 2016

A jak z  bakteriami w Trzebownisku u was? u mnie jakoś dziwnie wysokie są a myję bardzo dokładnie itp. Jak przyjeżdza po próby rano do mnie jako pierwszego to nie wkłada próbki do lodówki tylko w aucie na siedzeniu cały dzień jeździ z tym tak i mi się wydaje że przez to też może być wysoki wynik.

#3069 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 13:27

Ceny mleka 2016

A jak tam u was parametry w mlekovicie bo u mnie mocno w dół a z federacji w górę także zrobiła się rozbieżność jak nigdy wcześniej choć i tak zawsze było pod kreska

U mnie z Federacji tl: 3,71 bi: 3,43
Mlekovita tl: 3,81 bi: 3,37

#3070 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 14:34

Ceny mleka 2016

Nie robimy łaski bo to nasz obowiązek dostarczać nabiał do naszej spółdzielni która jest nasza własnością a nie pracowników których zawsze można zmienić jak sam powiedziałeś. Ile masz udziałów? Jak ani jednego to za zamilcz bo to śmieszne aby pracownik pouczać właściciela.

Czasami to dobrze że właściciele mleczarń nimi nie żądzą bo dawno by położyli je na łopatki. 

Kargo brawo Ty!

Co smutne to nasza spoldzielnia a doi sie nas jak moze.Trzeba by przewietrzyc kadre kierownicza od gory do dolu tyle ze nie ma takiego narzedzia ktore odspawa naszych dwoch wspanialych prezesow od stolka.Wasz jest jeszcze gorszy bo zazwyczaj te 5gr macie nizej a wynikiem finansowym najlepszym mlekovita sie chwali

Mlekovita nie chwali się wynikiem finansowym tylko przychodami. Spółdzielnia nie jest po to aby maksymalizować zyski tylko płacić jak najwyższą cenę za mleko dawać pracę i się rozwijać czyli osiągać jak najwyższy poziom przychodów przy ograniczaniu kosztów stałych jak i zmiennych. 

Edytowany przez grzesiu, 17 wrzesień 2016 - 14:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3071 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 14:38

Ceny mleka 2016 To definicja dzialania piatnicy.mlekpol i mlekovita to molochy szalenie rozwijajace sie kosztem rolnikow.Cl

#3072 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 15:09

Ceny mleka 2016

Gdyby nie ci Panowie Prezesi z Grajewa i Mazowiecka na których tak bardzo narzekacie to dziś albo byście oddawali mleko do prywaciarza albo wcale nie mielibyście gdzie oddać swojego białego złota. Sami tu czytacie jak wspaniale jest u prywaciarzy bez wymieniania firm. Wiem Wy jesteście nauczeni grabić a garbie są tak skonstruowane że grabi się tylko i wyłącznie do siebie nie patrząc na łańcuch zależności. 

#3073 Share xpaxpa

xpaxpa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 16:01

Ceny mleka 2016

Spomlek +10 GRza wrzesien

A skąd masz taką informacje ?

#3074 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 17 wrzesień 2016 - 16:27

Ceny mleka 2016 grzesiu moło widziałeś z tymi grabiami i za krótko żyjesz a czasami wymiana jednego prezesa może zmobilizować resztę kadry do pracy . ktoś co na codzień nie pracuje przy krowch to lepiej niech się nie wypowiada o produkcji bo z boku to niewiele widać i wszystko ładnie wygląda .

#3075 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 17:58

Ceny mleka 2016

Mlekovita nie chwali się wynikiem finansowym tylko przychodami. Spółdzielnia nie jest po to aby maksymalizować zyski tylko płacić jak najwyższą cenę za mleko dawać pracę i się rozwijać czyli osiągać jak najwyższy poziom przychodów przy ograniczaniu kosztów stałych jak i zmiennych. 

Gdyby nie ci Panowie Prezesi z Grajewa i Mazowiecka na których tak bardzo narzekacie to dziś albo byście oddawali mleko do prywaciarza albo wcale nie mielibyście gdzie oddać swojego białego złota. Sami tu czytacie jak wspaniale jest u prywaciarzy bez wymieniania firm. Wiem Wy jesteście nauczeni grabić a garbie są tak skonstruowane że grabi się tylko i wyłącznie do siebie nie patrząc na łańcuch zależności. 

jak czytam twoje posty to nie wiem czy jesteś takim durniem czy tylko udajesz, nie masz pojęcia o tej pracy a wypowiadasz się jak znawca, tak się składa że gdyby nie było tych największych mleczarń to powstałyby takie na podobę piątnicy i wtedy to rolnik by rządził i specjalizował się w danym kierunku, w piątnicy mleko jest jak każde inne czy to w mlekpolu czy w mlekowicie a cenę jednak mają o 30-40 groszy wyższą niż te największe mleczarnie co tak zachwalasz, zastanów się teraz dlaczego, myślenie nie boli także pomyśl, można zapłacić godziwe wynagrodzenie można, i znając rolników oddających do piątnicy nie słyszałem aby któryś z nich się zawzinał i zwiększał produkcję w nieskończoność , oddając 30 tyś miesięcznie przy kosztach 80 groszy przy cenie 1,4 zł daje zysk 18 tyś zł miesięcznie, jak dla mnie kasa konkretna, na życie na poziomie wystarczy a jeszcze można park maszynowy na spokojnie odświeżać 

#3076 Share massey235

massey235

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 18:32

Ceny mleka 2016

jakie kilkumiesieczne straty?cena w dol.nam 1.15 brutto ,innym nawet 80gr i wyszli na swoje.Nikt sie nad nami nie lituje placąc ponad mozliwosci.Obcieli tyle zeby wyjsc na swoje.Jedynie inwestycje im sie zahamowaly choc nie wszystkim bo kryzys a mlekpol proszkownie za 300mln na 4hektarach w mragowie buduje.My mamy zaciskac pasa,szukac oszczednosci a mleczarnia wydaje miliony.Rozumiem ze trzeba sie rozwijac ale powinno to byc w synergii z rolnikami a nie na naszych plecach.

dokładnie,towary taniały to owalali mleko ze hej,i jakie odrabianie strat k**wa?a teraz towary mocno w góre to rzucili 4gr,,a co do tego piżdzielca grzesia ,twierdzi że pracownicy mlekovity nie mieli premi a moja żona która tam pracuje w ciagu ost 3 mies miała 3 premie po 500zł ,dziwne...

#3077 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 18:40

Ceny mleka 2016

W Mlekovicie masło dziś było 4.30 a jeszcze w czerwcu było 2.89 żeby mleko też tak poszło w górę, ser żółty 4zł za kg w górę

#3078 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 18:47

Ceny mleka 2016

A jak z bakteriami w Trzebownisku u was? u mnie jakoś dziwnie wysokie są a myję bardzo dokładnie itp. Jak przyjeżdza po próby rano do mnie jako pierwszego to nie wkłada próbki do lodówki tylko w aucie na siedzeniu cały dzień jeździ z tym tak i mi się wydaje że przez to też może być wysoki wynik.

U mnie w wysokim 10 tysięcy więc w normie, a próbkę też bierze u mnie pierwszego o 6:20 tylko że na mojej trasie jest tylko 6 rolników więc szybko zapełnia cysterne i max o 10 jest już na zakładzie

#3079 Share BarteqD

BarteqD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 18:47

Ceny mleka 2016

Xavier od czasu podwyżki masła i proszku Mlekovita Trzebownisko ma w połowie pełny magazyn gdzie zawsze był pusty. Dyrektorzy twierdzą, że teraz zastuj w sprzedaży... Linia produkcyjna twarogu sypkiego dramat 4 miliony w plecy bo ten twaróg się nie sprzedaje. Nawet ostatnio problemy z myciem cystern bo trzeba szanować wodę... powodem jest mało wydajna oczyszczalnia ścieków :) kolejna inwestycja na 5 milionów w Trzebownisku...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3080 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 19:24

Ceny mleka 2016

dokładnie,towary taniały to owalali mleko ze hej,i jakie odrabianie strat k**wa?a teraz towary mocno w góre to rzucili 4gr,,a co do tego piżdzielca grzesia ,twierdzi że pracownicy mlekovity nie mieli premi a moja żona która tam pracuje w ciagu ost 3 mies miała 3 premie po 500zł ,dziwne...

No widzisz ty stracisz to żona zyska chyba, że się nie dzieli kasą z tobą.