Polecane posty

alfa    1190

Mlekpol +16 gr za listopad i +16gr za grudzień z tego po 5gr na udzialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skąd takie info o podwyżkach w mlekpolu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

A a tak na marginesie nie nakrecajcie się tymi cenami bo sytuacja jest dalej zla tylko większość myśli ze jest dobrze. Maslo i sery to gielda a na giełdzie co spekulacje .  To po raz po dwa co szybko rosnie jeszcze szybciej spada . Trzy ... U każdego w tym roku przynajmniej u moich znajomych i u mnie krowy daja mniej mleka u mnie np. 2.5 litra na dzień czyli sa duże braki względem poprzedniego co widać tez po zapelnieniu samochodow. Cztery jesteśmy glupi i od razu dostawiamy krowy bo rosnie oj dunki ida jak buleczki . wnioski mleko od każdej krowy w dobry stadzie wzrośnie niech tylko o 2 litry razy kilkadziesiąt tysięcy krow wiadomo co wychodzi plus dokupione przez glupcow krowy plus gielda oznacza tragedie. ceny polecaa  tak najpierw male później mlekpol i mlekovita zostanie piatnica ze stala cena aale ostrzegam to zatrzyma się na 1 zl w mlekpolu dla dużego dostawcy +30000


A info pewne 100 proc mam wysoka pozycje także na pewno prawda matik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bardzo mnie to cieszy że tak cena ma pójść w górę, ale średnio mi się chce w to wierzyć, bardziej wolałbym żeby została na tym poziomie 1.35-1.40 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Choc jeden co ma racje lepsza stabilizacja na 1,35-1.4 niż wyskok na 1.9 a zjazd na 0,9 i znow oczekiwanie na szusze która zmniejszy produkcje na swiecie wzrosty na giełdzie i ponowna pompka , a sytuacja nigdy już nie będzie dobra chyba ze wysadzimy w powietrze Niemcy danie holandie i irlandie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cena nie będzie stabilna bo jest wielu co na każdą podwyżkę dokupują jałówki i zwiększają produkcję więc wkońcu cena musi spaść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

O widzisz mówisz to co ja ale lamentować będą kredyciarze co się jeszcze na pierwiastki dokredyca a później placz i bieda bo na chleb i weterynarza nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Masz wysoką pozycję a biadolisz na jakimś forum dla rolników? Powiedz szczerze, że zazdrość Cię skręca. W ubiełym roku w promieniu 10 km ode mnie zrezygnowalo ok 50 rolników, wszyscy drobni, więc nie martw się o kredyciarzy.

 

PS  Dodam, że jestem małym rolnikiem, w zasadzie bez kredytów. A recepta na żale jest prosta. Wziąć się za robotę i pilnować swojego podwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Hehe zapraszam to zobaczysz moją gospodarkę dwa mieszkania w białym i wyciąg z konta . nie mam komu zazdrościć i się po co załóż a na forum tak tylko napisałem żeby ludzie wiedzieli a te gospodarstwo twoje czy raty bo pewnie te 9292 to rok urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Nie nie to podwyzka nie stala 11 na reke za listopad i to samo grudzień czyli jak by to powiedzieć 11 gr za dwa miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Po hossie musi przyjść bessa z tym zastrzeżeniem że hossa trwa teraz krótko a bessa długo. Wszystko przez duży kapitał spekulacyjny. Z tym 1 zł to jest realne bo tak patrząc co się dzieje to w tej chwili na rynku mleka to prawo popytu i podaży nie ma nic wspólnego. Więc chłopaki nie wydawać zarobionych w czasie hossy pieniędzy tylko trzymać na gorsze czasy. Przede wszystkim to nie narzekać!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to żadnej hossy nie widzę. Jeszcze nie zdążyłem zarobić by mieć co wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Hehe zapraszam to zobaczysz moją gospodarkę dwa mieszkania w białym i wyciąg z konta . nie mam komu zazdrościć i się po co załóż a na forum tak tylko napisałem żeby ludzie wiedzieli a te gospodarstwo twoje czy raty bo pewnie te 9292 to rok urodzenia

 

 

Nigdy jeszcze tego nie robiłem ale podaj adres to przyjade, chociażby na drugi koniec Polski.  Teraz mam duuuużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Hehe chyba zartujesz może kiedyś naprawdę podam ci adres dziś to niemożliwe bo wiesz zaraz by było rozpisywanie na forum kim jestem i co robie :) a na razie wolalbym się nie ujawniać i być tu gdzie jestem hehe . A ze zarzucasz mi zazdrość czy zal nie nie nic z tych rzeczy ja daje wręcz dobra rade a Grzesiu ma calkowita racje widać ze wie o co chodzi . A Thomas prawde tez pisze wielu ludzi jeszcze nie zdarzylo zarobić zby mieć co wydac a na przykładzie znajomych napisałem ze dokupują jalowki na kredyt taki przykład jeden ma 2500000 zl kredytu mleka 2200 ledwo koniec z koncem wiazal a teraz dobral jeszcze na 12 dunek po 8000 i nie ukrywa tego ze tyle ma i nie ukrywa ze ma ciężko a no i liczy ze ta chwilowa hossa będzie i będzie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

koles mysli ze jak kupi dunki to bedzie mial 15tysia za laktacje co za naiwnosc.

 

powiem wam jakie my ludzie z gor mamy myslenie.Nie wazne ile krowa daje mleka wazne ile masz zysku z krowy po odbiciu kosztow. i jak dlugo uzytkujesz krowke. ZDROWIA

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agraciarz    0

koles mysli ze jak kupi dunki to bedzie mial 15tysia za laktacje co za naiwnosc.

 

powiem wam jakie my ludzie z gor mamy myslenie.Nie wazne ile krowa daje mleka wazne ile masz zysku z krowy po odbiciu kosztow. i jak dlugo uzytkujesz krowke. ZDROWIA

 

Taka jest właśnie naiwna mentalność... Trzeba być pokornym i podchodzić do "biznesu" w racjonalny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Niestety same mleczarnie uczą nas nieracjonalnego, albo może właśnie racjonalnego myślenia robiąc duże różnice cenowe między progami ilościowymi. Ja sama w mojej mleczarni mogę jeszcze osiągnąć +10 gr na ilości i do tego dążę.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

15-20 gr pomiędzy takim co oddaje 1000l miesięcznie a takim 50-60 tysięcy to jest maxymalna kwota jaka powinna być przy progach, najgorsza patologią jest że skok pomiędzy przedziałami to 5 gr czy więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

W mojej mleczarni jest najpierw 3 grosze różnicy, potem 4 gr, a przy najwyższych to już po 5 gr. Pamiętam jak czasami serce bolało, gdy zabrakło 300 litrów i 33700 poszły po cenie o 5 groszy niższej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Hehe chyba zartujesz może kiedyś naprawdę podam ci adres dziś to niemożliwe bo wiesz zaraz by było rozpisywanie na forum kim jestem i co robie :) a na razie wolalbym się nie ujawniać i być tu gdzie jestem hehe . A ze zarzucasz mi zazdrość czy zal nie nie nic z tych rzeczy ja daje wręcz dobra rade a Grzesiu ma calkowita racje widać ze wie o co chodzi . A Thomas prawde tez pisze wielu ludzi jeszcze nie zdarzylo zarobić zby mieć co wydac a na przykładzie znajomych napisałem ze dokupują jalowki na kredyt taki przykład jeden ma 2500000 zl kredytu mleka 2200 ledwo koniec z koncem wiazal a teraz dobral jeszcze na 12 dunek po 8000 i nie ukrywa tego ze tyle ma i nie ukrywa ze ma ciężko a no i liczy ze ta chwilowa hossa będzie i będzie  

Plączesz się człowieku i zaprzeczasz sam sobie. Nie ujawniaj nikomu swoich cennych rad, zresztą nikomu nie są one do niczego potrzebne. Nikt głupi nie jest, każdy ma swój tok myśleenia i przyjmuje własne założenia dopasowane do własnego gospodarstwa i indywidualnie ponosi konsekwencje, te pozytywne jak i negatywne. Też nie rozumiem co robią niektórzy moi znajomi ale nie neguje tego bo może nie robią źle. Czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

To nie mówicie że ten prezes to jest super bo podnosi ceny za mleko a ten to złodziej bo płaci mniej od innych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Hehe zapraszam to zobaczysz moją gospodarkę dwa mieszkania w białym i wyciąg z konta . nie mam komu zazdrościć i się po co załóż a na forum tak tylko napisałem żeby ludzie wiedzieli a te gospodarstwo twoje czy raty bo pewnie te 9292 to rok urodzenia

 

O i mówią ze na wsi żle :)

 

Wiecie może jak Bielmlek Bielsk Podlaski płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Chyba nie w każdym oddziale. Kolega LeszekB nie miał umowy a cena ta sama miała być. Leszek mam rację?

Ja mam umowę tylko nowych przyjmują jako dostawców a nie jako członków , cena miała być taka sama ale na parametrach kroją jak mogą . Jeżdżą po okolicy i namawiają jak ktoś oddaje gdzie indziej i oferuja ceny z kosmosu jak kto pazerny to się skusi a potem zdziwienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj