Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Jakim cudem dostajesz 1,35 przy tej ilości? Jesteś pod oceną, na ryczałcie? U mnie wyszło jakieś 1,23 brutto bez oceny, dla vatowca i mleko w podobnej ilości.

Pie,,,,,n ie o szopenie oddaję mleko do Mlekovity i na pewno jest lepiej mlekowita przejęła kurpie w baranowie która na siłę produkowała ser czedar nic poza tym na dzień obecny mam 1,35 brutto plus 5 groszy za listopad co przy obecnych stawkach nie jest złym wynikiem tym bardziej że nie jestem dużym dostawcą ok 8000 na miesiąc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

a  jakie   masz    parametry  ja  jestem  na   ryczałcie  więc   mi  dokładają    tobie   zabierają  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jakim cudem dostajesz 1,35 przy tej ilości? Jesteś pod oceną, na ryczałcie? U mnie wyszło jakieś 1,23 brutto bez oceny, dla vatowca i mleko w podobnej ilości.

 

U mnie tłuszcz 4,białko 3,5, ilość powyżej 30 tys.,pod oceną wyszło za październik 1,30 netto w wysokim mazowieckim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

PATr I Paweł45 wasza wiedza na temat funkcjonowania mleczarni jest znikoma. PATr w małych mleczarniach nie musisz wlewać płynów żeby zabić bakterie bo po pierwsze nawet jak się ma wysokie wyniki drobnoustrojów i tak mała mleczarnia wpisze klase Extra bo nie gnębią swoich dostawców i przymykają na to oko. Po drugie jeśli wlejesz jakiś płyn po to zeby zabić bakterie to wyjdzie w badaniu obecność substancji hamujacych a to już większy problem. Więc nie wiem jak Twój mózg mógł coś takiego wymyślić wlewanie jakiejś chemii. Przechodząc do meritum... jak przywozi cysterna mleko do mleczarni z milionem drobnoustrojów i milionem komórek somatycznych pierwsze co się z nim dzieje to trafia do pasteryzatora gdzie pod wpływem wysokiej temperatury 99% drobnoustrojów ginie! Następnie mleko trafia do separatora, który oddziela komórki somatyczne... po tych procesach obecność bakteri i komórek somatycznych prawie rzadna smile.png i teraz uwaga najlepsze na koniec... takie mleko, które według PATr i Paweł45 to najgorszy ssyf zostaje sprzedane do Mlekovity i Mlekpolu jako przerzutowe!!!!! Nadmieniam, że jeszcze tydzień temu mleko przerzutowe kosztowało 1,70zł smile.png

 

kolego Mlekpol nie bierze od innych mleczarni swego mleka ma pod dostatkiem nie wiem skąd takie info braki na jednym swoim zakładzie uzupełnia z innych zakładów więc z innych nie potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Krew mnie zalewa jak ktoś opowiada że jeśli ktoś produkuje duże ilości mleka to napewno mleko ma nie dobre, dużo bakterii i wysoką somatyke. Sam produkuje powyżej 30 tys miesięcznie i wiem ile kosztuje mnie zdrowia utrzymanie w ryzach somatyki. Bakterie to nie problem, sam doje, nie żałuje słomy i środków do mycia zbiornika i dojarki więc bakterie są zależne wyłącznie od naszej staranności podczas codziennej obsługi. Oczywiście najlepiej nająć pijaczka który "jakoś tam",wyczyści i wydoi a później narzekać na parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krew mnie zalewa jak ktoś opowiada że jeśli ktoś produkuje duże ilości mleka to napewno mleko ma nie dobre, dużo bakterii i wysoką somatyke. Sam produkuje powyżej 30 tys miesięcznie i wiem ile kosztuje mnie zdrowia utrzymanie w ryzach somatyki. Bakterie to nie problem, sam doje, nie żałuje słomy i środków do mycia zbiornika i dojarki więc bakterie są zależne wyłącznie od naszej staranności podczas codziennej obsługi. Oczywiście najlepiej nająć pijaczka który "jakoś tam",wyczyści i wydoi a później narzekać na parametry.

Nie tylko od naszej w tamtym tygodniu miałem 138 z samochodu 2 dni później próba brana prze instruktora 28 a myte jak za każdym razem i higiena udoju zawsze zachowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy114    0

Podwyżek można spodziewać się maksymalnie do stycznia potem trzeba się przygotować na spadki cen niestety... dzisiaj foodcom obniżył ceny mleka przerzutowego z 1,70 za litr do 1,25 za litr. To samo SPARX więc teraz mleczarnie będą kochały mleko przerzutowe bo taniej ich wyjdzie niż mleko skupowe... taka niestety prawda. Dla zainteresowanych wrzucam link z giełdy:

 

http://www.foodcom.pl/

 

Nie rozumiem po co wszystkich wprowadzać w błąd ? Mleko przerzutowe oscyluje w granicach 1,55-1,60 zł/L ( mówię tu o znormalizowanym mleku tł - 4,0% oraz białko 3,3 % bakterie i somatyka w normie )  od dłuższego czasu za sprawą ogólno światowej koniunktury i tak zostaje na co dzień. O jakich 1,25 zł/L  Pan mówi ? Może w OSM Bieruniu prowadzona przez

Pan firma  Inter milk s.c. Dzik Bartłomiej Lipa Piotr dostaje 1,25 za litr mleka i dlatego próbuje Pan wprowadzać wszystkich w błąd i Panu było by to na rękę lecz nie rolnikom . I nie spadnie ono poniżej tej granicy do okresu lutego - marca gdyż w tym momencie  skumulują się problemy związane z rynkiem mleczarskim . Te Pana odniesienia się w ten ordynarny sposób do Mlekovity czy Spomleku ? Z Mlekovity Pana wyrzucili z Pańskim mlekiem to z najlepszych na najgorszych spadli jak widać  . Dla Pana każdy kto płaci lepiej będzie gorszy , zły , niedobry  miał najgorsze produkty lecz w rzeczywistości jest odwrotnie . Jakieś aluzje że mleko przerzutowe jest najgorszym syfem , a chyba należy podkreślić że takie Pan sprzedaje i nim obraca . Co do konsolidacji mleczarni jest ona u nas nieunikniona , lecz nie dla przeinwestowanych mleczarni ale dla 85% spółdzielni mleczarski z racji cięcia kosztów na wszelkich możliwych płaszczyznach . Przykład ? Wszystkie kraje lepiej rozwinięte od nas próżno je wymieniać . 15 % są to małe mleczarnie które robią regionalne produkty a ich teren skupowy nie przekracza kilkunastu kilometrów skupu . W dzisiejszej rzeczywistości nie ma innej możliwości aby być opłacalnym na rynku . Dziękuję za uwagę .

 

 

PS: Firma foodcom nie jest żadną giełdą :) proszę lepiej poczytać :) 

Edytowano przez Nowy114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hollender    1

Firma "Foodcom" jest włascnosci Pana Grabowski i spólnika Borucki z Polmleku :o To odrazu wzystko wiadomo. Ceny przetwore mleczny lepiej sprawdzic na www.clal.it. Mleko przezutowe nadal droszeje jak widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Nowy114 to nic innego jak tylko zakładać firmy handlujące mlekiem... kupować na foodcom za 1,25 i sprzedawać wg hollender za ok 1,90... naprawdę piękna bajka pisana przez nowincjuszy którzy założyli konta na agrofoto.pl godzinę temu. Marna prowokacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Sparx czy Foodcom są wyznacznikiem cen w Mlekovicie, Polmleku, Mlekpolu czy Spomleku. Tydzień temu cena mleka przerzutowego spadła do 1,25zł za litr ale w dzisiejszym notowaniu wróciły do poziomu 1,60zł za litr. Rynek więc jest bardzo niestabilny ale jak napisał Nowy114, luty-marzec przewiduje problemy na rynku mleka. Mogą to być problemy związane z uwolnieniem zapasów mleka w proszku, które zakupione zostało w ramach skupu interwencyjnego... pożyjemy zobaczymy oby nowincjusz Nowy114 się mylił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

kolego Mlekpol nie bierze od innych mleczarni swego mleka ma pod dostatkiem nie wiem skąd takie info braki na jednym swoim zakładzie uzupełnia z innych zakładów więc z innych nie potrzebuje

To prawda Mlekpol pozyskuje surowiec tylko i wyłącznie poprzez swoich stałych dostosowanych do wymogów Mlekpolu dostawców!!!!!! 

Konsolidacja Polskiego mleczarstwa jest po to aby nasza spółdzielczość była silna i stabilna dawał gospodarzom poczucie bezpieczeństwa. Póki co to prywaciarze rosną w siłe a to jest  zły znak. Sami widzicie co się dzieje w niektórych prywatnych spółdzielniach każdy ma inna indywidualną cenę. W spółdzielni jest cennik i każdy sam może sobie policzyć co za ile i dlaczego. Także spółdzielcy mleczni łączcie się :D 

 

A tu proszę dwa artykuły na potwierdzenie tego co od kilku mies próbuje Wam przekazać. Można sobie zweryfikować z moimi  poprzednimi postami na forum. 

 

http://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/nie-zaluje-przylaczenia-sie-do-mlekovity,136838.html

http://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/dyrektor-osm-piatnica-zle-ze-mleczarstwo-nie-ma-jednej-reprezentacji,136837.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy114    0

Nowy114 to nic innego jak tylko zakładać firmy handlujące mlekiem... kupować na foodcom za 1,25 i sprzedawać wg hollender za ok 1,90... naprawdę piękna bajka pisana przez nowincjuszy którzy założyli konta na agrofoto.pl godzinę temu. Marna prowokacja.

 

 

Widzę że w obiegu informacji się Pan gubi. Cena foodcomu to czeski błąd jeżeli był by pan troszkę w temacie przerzutów  ...  Jak mówi hollender mleko nie opiera się na foodcomie czy sparxie gra toczy się na wyższym szczeblu niż na polskim rynku ,chyba jednak  foodcom na polskim rynku ma zbliżone ceny przerzutu czy proszku lecz z serami to czasami u nich śmiesznie to wychodzi :) Lecz to nie temat o firmach handlujących mlekiem lecz o jej cenie . Nie będę tutaj dyskutował na temat kto jest nowicjuszem a kto nie , z człowiekiem który sądzi że ceny mleka skaczą po 50 gr z tygodnia na tydzień bo to aż śmiesznie wygląda, bo jak widać od 2008 r mało się Pan nauczył o naszym mleczarstwie . Jak również proszę nie wprowadzać w błąd użytkowników że Sparx czy Foodcom są wyznacznikiem cen w Mlekovicie, Polmleku, Mlekpolu czy Spomleku bo to też wielu śmieszy :) Kolejno o jakim uwolnieniu zapasów Pan mówi ? Z tego co wiadomo nie nastąpi to przed 30 września 2017 roku i jest to tylko OMP więc cieżko będzie tym zachwiać to co teraz wyprawia się na rynku mleka . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Nowy 114... Sparx 03.06- 0,19 za jednostkę - 13.06- 0,235 za jednostkę... chcesz wiedzieć ile wynosiła cena na koniec czerwca? Kolego z własnego doświadczenia wiem, że każda rozmowa dotycząca cen mleka z prezesem bądź dyrektorem wiekszych mleczarni zaczynała się od pokazania informacji ze SPARXA. Jeśli rozmowa dotyczyła obniżek "na SPARXie wszystko spada". Jeśli podwyżek "SPARX kłamie". Mlekovita, Spomlek czy nawet Włoszczowa SPARX jest odnośnikiem ceny. Wracając jeszcze do tego co ma się stać w/g Ciebie w lutym bądź marcu, że ceny do tego momentu nie spadną... z Twojego posta stwoerdzam, że później już spadną z powodu "skumulowanych problemów na rynku mleczarskim" możesz mi wytłumaczyć jakie to mogą być problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy114    0

Nie wiem do czego zmierzasz że spraxem bo sam sobie zaprzeczasz , każdy orze jak może i każda mleczarnia będzie mówiła to co jej wygodniej to jak raz jest logiczne . Nie jest to w żadne sposób odnośnik cen gdyż jest to zewnętrzna firma pozyskująca jedynie dane na ten temat cen , inaczej ma się to do foodcomu który obraca tym towarem i wystawia go za dane ceny co jest jednak wiążące i ich ceny będą zawsze wyższe ze względu na korzyści finansowe . Zbiera Pan wszystkich do jednego worka dorzucając teraz Włoszczową , każda firma mleczarska ma swoją politykę cenową i nie patrzy wyłącznie na spraxa jak Pan to przedstawia lecz jest on jednym z bardzo wielu składowych na finalną cenę . Jeżeli by tak był czemu oddawał by Pan swoje mleko po niższej cenie , przecież czy Mlekowita czy Spomlek są obecne na rynku skupu mleka w woj. Podkarpackim :) a Włoczowa skupuje zaraz za Wisłą w woj. świętokrzyskim  ? . Na przełomie lutego i marca wielu graczy na światowych rynku będzie miało przejrzystą sytuacje na rynki ameryki południowej czy azji a w szczególności rozwoju mleczarstwa w Indiach które może właśnie ono spowodować nam drastyczny spadek cen WMP oraz SMP lecz to tylko gdybania na to czynnik ma wiele składowych począwszy od Nowej Zelandii kończąc na Brazylii nie pomijając . Wracając do tematu miejmy nadzieje na jutrzejszy wzrost notować o min 50 pkt w górę co pozwoli optymalnie myśleć o okresie poświątecznym :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W końcu osoba znająca się w temacie , panie nowy zapraszamy częściej do dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Tak Sparx zbiera dane na temat cen wszystkich produktów mlecznych nie tylko mleka przerzutowego i publikuje je raz w tygodniu. Z jego publikacji korzystają sieci handlowe Biedronka, Lidl i inne. Jeśli widzą spadki to oczekują też korekt cen od swoich dostawców. Mam doświadczenie w handlu mlekiem, rozmawiam z wieloma prezesami, dyrektorami mleczarni. Mam też mnóstwo dokumentów od różnych mleczarni treści: "W zwiazku z spadkami/wzrostem cen wszystkich produktów mleczarskich jak i mleka przerzutowego publikowanymi przez SPARX POLSKA..." A jeśli chodzi o tą konsolidację powinna ona się zacząć od tych dużych... Połączyć Mlekpol, Mlekovite, Łowicz i Spomlek... wtedy sieci handlowe nie będą miały mocnej pozycji przetargowej bo mniejsze mleczarnie nie będą w stanie dostarczyć im towaru w takich ilościach... jednak taka konsolidacja nie będzie na ręke prezesom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy114    0

Tak Sparx zbiera dane na temat cen wszystkich produktów mlecznych nie tylko mleka przerzutowego i publikuje je raz w tygodniu. Z jego publikacji korzystają sieci handlowe Biedronka, Lidl i inne. Jeśli widzą spadki to oczekują też korekt cen od swoich dostawców. Mam doświadczenie w handlu mlekiem, rozmawiam z wieloma prezesami, dyrektorami mleczarni. Mam też mnóstwo dokumentów od różnych mleczarni treści: "W zwiazku z spadkami/wzrostem cen wszystkich produktów mleczarskich jak i mleka przerzutowego publikowanymi przez SPARX POLSKA..." A jeśli chodzi o tą konsolidację powinna ona się zacząć od tych dużych... Połączyć Mlekpol, Mlekovite, Łowicz i Spomlek... wtedy sieci handlowe nie będą miały mocnej pozycji przetargowej bo mniejsze mleczarnie nie będą w stanie dostarczyć im towaru w takich ilościach... jednak taka konsolidacja nie będzie na ręke prezesom...

 

Jak mówię sparx jest jednym z wielu czynników i nie jest on na pewno jednym z głównych . I w kółko można Panu powtarzać , a Pan nadal swoje wytłumaczyłem już łopatologicznie o co chodzi ze Sparxem więc nie widzę sensu dążenia tego tematu . Zaraz powiesz że cały świat korzysta ze sparxa i na nim opiera się światowy rynek mleka :) . Z każdym postem zmieniasz troszkę temat może odpowiesz mi te pytania zadane wcześniej :) ? Czemu Pan oddaje mleko do Bierunia gdy Mlekowita czy Spomlek czy Włoszczowa czy Foodcom tak jak Pan w swoich postach wspominał kupują tak drogie mleko przerzutowe  ? Przecież na Sparxie przerzut przekroczył 1,6 zł /L ? Połączenie się tych "molochów" w jednego odbiło by się dla rolników sporą czkawką jak to mają teraz w Norwegii , chociaż oni mają inną mentalność . Na runku musi pozostać 3/4 graczy aby każdy z nas miał możliwość "wyboru" . Gdyż małe spółdzielnie nam tego nie zapewnią bo są za małe . A taki gracz co skupuje 5 czy 6 mln litrów dziennie może sobie pozwolić na przyjęcie 100 tys dziennie litrów i nie będzie to dla niego duży skok . A co mają powiedzieć te małe spółdzielnie co skupują 50 czy 100 tys jak by z dnia na dzień przybyło im 2 razy tyle mleka ? Nie dały by rady , dlatego potrzebujemy kilku graczy na rynku a nie jednego dużego jak to Pan określił . 

Edytowano przez Nowy114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

Takie połączenie o jakim mówi @BarteqD  jest nie możliwe przynajmniej z kilku powodów. UOKiK nie zgodziłby się na takie połączenie ze względu na monopol. Mentalnie może za kilka pokoleń bo na pewno nie za kilka kilkanaście lat. Przede wszystkim to na rynku musi być konkurencja. Moim zdaniem na polskim rynku powinno zostać około 10 dużych zakładów. Te 10 powinno wchłonąć zakłady średniej wielkości czyli takie które na dzień dzisiejszy skupują nie mniej niż 200tys litrów mleka dziennie. Reszta małe zakłady albo sobie poradzą albo nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Kolego Nowy114 między prezesami Grup Producenckich i Podmiotów handlującymi mlekiem jest takie przekonanie, że w okresie dekoniunktury prezes dużych mleczarni nazywa się Sparx :) Oczywiście sytuacja zmienia się w okresie kiedy zwiększa się popyt na surowiec. Pytanie dlaczego Największa Grupa Producencka w kraju woli sprzedawać mleko do Niemiec? ok, zostawmy już tego Sparxa w spokoju. Kto powiedział, że Mlekovita, Spomlek, Włoszczowa czy foodcom kupują przerzut po 1,60? Bo ja napisałem, że taki jest teraz jego koszt, a czy powyższe mleczarnie kupują w takich cenach to jest to ich sprawa. Piszesz, że połączenie tych molochów odbiło by się czkawką rolnikom... Z Twoich wypowiedzi wnioskuje, że pracujesz w dużej mleczarni najpewniej w jednej z wymienionych wcześniej więc wyjaśnij mi sens konsolidacji na podstawie przejęcia zakładów w Mielcu i Radomiu przez Mlekpol a następnie znajdź złoty środek na czkawkę która odbija się rolnikom na Podkarpaciu do dzisiaj po tej konsolidacji. Albo dlaczego Spomlek w marcu b.r. zostawił na lodzie dostawców z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego wypowiadajac im umowy tłumacząc to zbyt dużą odległością od zakładu gdzie 1,5 roku wczesniej obiecywali złote góry. Zostawili sobie tylko rolników z terenu Bieszczad chociaż i tak za jakiś czas pewnie i ten teren odpuszczą. Dziwi się Pan dalej dlaczego konsolidacje w polskim mleczarstwie idą jak krew z nosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy114    0

Kolego Nowy114 między prezesami Grup Producenckich i Podmiotów handlującymi mlekiem jest takie przekonanie, że w okresie dekoniunktury prezes dużych mleczarni nazywa się Sparx :) Oczywiście sytuacja zmienia się w okresie kiedy zwiększa się popyt na surowiec. Pytanie dlaczego Największa Grupa Producencka w kraju woli sprzedawać mleko do Niemiec? ok, zostawmy już tego Sparxa w spokoju. Kto powiedział, że Mlekovita, Spomlek, Włoszczowa czy foodcom kupują przerzut po 1,60? Bo ja napisałem, że taki jest teraz jego koszt, a czy powyższe mleczarnie kupują w takich cenach to jest to ich sprawa. Piszesz, że połączenie tych molochów odbiło by się czkawką rolnikom... Z Twoich wypowiedzi wnioskuje, że pracujesz w dużej mleczarni najpewniej w jednej z wymienionych wcześniej więc wyjaśnij mi sens konsolidacji na podstawie przejęcia zakładów w Mielcu i Radomiu przez Mlekpol a następnie znajdź złoty środek na czkawkę która odbija się rolnikom na Podkarpaciu do dzisiaj po tej konsolidacji. Albo dlaczego Spomlek w marcu b.r. zostawił na lodzie dostawców z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego wypowiadajac im umowy tłumacząc to zbyt dużą odległością od zakładu gdzie 1,5 roku wczesniej obiecywali złote góry. Zostawili sobie tylko rolników z terenu Bieszczad chociaż i tak za jakiś czas pewnie i ten teren odpuszczą. Dziwi się Pan dalej dlaczego konsolidacje w polskim mleczarstwie idą jak krew z nosa?

 

To masz złe przekonanie jak również wyciągasz źle wnioski co do mojej osoby i nadal nie odpowiadasz na pytania które dotyczą tematu cen mleka . Proszę zapytać się Strzeleckiej Spółdzielni Producentów Mleka nie grupie a to duża różnica :)  dlaczego większość surowca idzie do Niemiec , pewnie bliskość zachodniej granicy i cena ? Napisał Pan że są jedynym wyznacznikiem cen ? Więc jaki to wyznacznik jak teraz się Pan tego wypiera albo A albo B :) Widzę że również nie ma pan pojęcia jak przebiegała konsolidacja Rolmleczu i Mlekpolu wypisując że to Mlekpol przejął Mielec :) Więc Panu wyjaśnię Rolmecz posiadał 4 zakłady produkcyjne przed połączaniem z Mlekpolem z Grajewa . Był jednym z liczących się graczy na rynku , tym graczem których Pan chce łączyć na siłę po połączeniu z Rolmleczem Mlekpol stwierdził że nie potrzebuje już zakładu z tak małymi mocami przerobowymi i zamkną Mielec z wielu powodów : brak mleka , rozdrobnienie dostawców , odległość logistyczne od centrali w Grajewie to pewnie tylko niektóre z tych powodów . Więc jak widzisz twój pomysł na łącznie się molochów odbił się Tobie czkawką bo Mielec to teren skupowy Twojej firmy. Chociaż teraz tobie wyszło to na plus ale pomińmy ten temat . Co do Spomleku jest po prostu twoją konkurencją i ciągle i zawsze będziesz mówił że są źli i nie dobrzy jak Mlekovita :) Co do Spomleku i Podkarpacia przecież oni skupują tylko na terenie Bieszczad widać że też jesteś na ten temat niedoinformowany a słowo klucz do tego to Sanok, najwyżej że ma Pan na uwadze podmiot skupy " GPR Mleczna " po którym w sumie przeją Pan skup :) ?  . Kto powiedział że ja się dziwnie że polskie mleczarstwo się nie konsoliduje ? Ja sądzę że to nastąpi za 10 może 15 lat jak Ci średniacy czy mali po prostu nie wytrzymają nacisku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co niektórzy chcieliby tu połączyć w jedną całość całe "Polskie" mleczarstwo i w następstwie sprzedać w ręce jakiegoś cudownego funduszu inwestycyjnego z zagranicy. Przy takim molochu to możecie pomarzyć o trosce o dostawce i surowiec. Sparx jest wyznacznikiem transakcji, ale tylko na rynku mleka przerzutowego. Cała reszta artykułów to polityki handlowe podmiotów i sieci/dystrybutorów. Jak ktoś potrafi przewidzieć co będzie z cenami za pół roku to mogę się odważnie zaśmiać w oczy i powiedzieć że jest głupcem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj