Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3924 odpowiedzi na ten temat

#241 Share BarteqD

BarteqD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 luty 2016 - 17:46

Ceny mleka 2016

Jaka cena w mlekovicie przy dostawach ok 5000 litrów miesięcznie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 06:29
  •  

#242 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 01 luty 2016 - 18:11

Ceny mleka 2016

Sprawdzę cennik. Jak były jakieś zmiany w progach to powinni o tym poinformować. Nie mam kiedy jechać, by wziąć aktualny cennik.

Zmiany w progach są już spory czas, jak podpisywałem umowę w grudniu to największy próg był 50 tys., a jak niżej to nie wiem bo niestety nie chcieli dać mi kopii cennika, jedynie przepisać na kartę więc przepisałem tylko próg jaki mnie interesuje i ile za parametry  bo nie chciałem się kłócić już o ten cennik

#243 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 01 luty 2016 - 19:28

Ceny mleka 2016

Mleczarnia płaci dla firmy transportowej za przywieziony LITR a nie od kilometra, więc co to za różnica czy kierowca zajedzie do 10 małych czy po tą samą ilość do jednego skoro mleczarnia i tak płaci za każdy przywieziony LITR - więc koszty są jednakowe przywiezienia od malego czy dużego.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Skup OMP będzie trwał zobacz »

•  

#244 Share Jarkoo

Jarkoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Pływanie :P

Napisany 01 luty 2016 - 21:12

Ceny mleka 2016

Czy mlekovita ma jakiś oddział na kujawach? I jakie progi posiada ?

#245 Share miosio

miosio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 02 luty 2016 - 08:21

Ceny mleka 2016

Jaka cena w mlekovicie przy dostawach ok 5000 litrów miesięcznie?

dostaniesz jakies 1,20- 1,25

#246 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 02 luty 2016 - 09:57

Ceny mleka 2016

Mleczarnia płaci dla firmy transportowej za przywieziony LITR a nie od kilometra, więc co to za różnica czy kierowca zajedzie do 10 małych czy po tą samą ilość do jednego skoro mleczarnia i tak płaci za każdy przywieziony LITR - więc koszty są jednakowe przywiezienia od malego czy dużego.

Mleczarnia mają różne cenniki transportowe. Jedne płaca za punkt inne za km A jeszcze inne mają swój transport. Poza tym to nie jedyny koszt.
Trzeba pobrać od każdego próbę i ja zbadać obsłużyć każdego ksiegowo. Po za tym dochodzi sprawa jednorodmosci sorowca. I zachęta żebyś produkował więcej.

#247 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 02 luty 2016 - 10:00

Ceny mleka 2016

A potem za tą zachętę do produkcji wszyscy mają po d*pie. 

#248 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 02 luty 2016 - 11:04

Ceny mleka 2016 To też fakt. Ale spójrz na główna konkurencje np u mnie. Ja w mlekpolu mam 1,3 a podobny gospodarz w Piątnicy ma 1.6 albo i więcej. Co u mnie to okolo 30tys. Roznicy. I ja ta konkurencję że strony tego rolnika też muszę wytrzymać. Niestety ale tu prawo popytu i podaży jest nie ublagalne i za jakiś czas cena mleka spadnie jeszcze bardziej.

#249 Share urwisek

urwisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 luty 2016 - 11:27

Ceny mleka 2016

dostaniesz jakies 1,20- 1,25

w jakim oddziale tak placa? przy 5 tys i tl ok 4 to po nowym cenniku ok 1.05 brutto

#250 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 02 luty 2016 - 12:13

Ceny mleka 2016

Moim zdaniem za jakiś czas mleczarnie się połączą tak jak w Nowej Zelandii i nie będzie takich różnic że Ty masz x mleka a ktoś w innej mleczarni 0,5x i ma wyższą cenę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 02 luty 2016 - 12:37

Ceny mleka 2016 Nie prędko to nastąpi. Rolnicy z Piątnicy puki ich mleczarnia dobrze funkcjonuje nie chcą współpracować z innymi mleczarniami. Podobnie ma mlekpol. Mógł by np współpracować z Lowiczem ale tego nie robi bo po co wzmacniać sobie konkurencję. Jak za pewien czas można co sobie kupić.

Mlekopol ma akurat ten problem że on dużo inwestuje. Robiąc inwestycje jak by na zapas. Co kosztuje.

Tego jak by nie robi Piątnica ona co prawda w ostatnich latach kupiła mleczarnia w Ostrołęce i coś tam buduje jednak robi to w całkowicie odmienny sposób niż mlekpol.

#252 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 02 luty 2016 - 12:55

Ceny mleka 2016 Piatnica ostatnio prawie wogole nie inwestuje bo caly zysk idzie na cene mleka. Ostatnio prezes chcial obnizyc nieco cenik zeby kupic jakas maszyne to rada sie nie zgodzila. Dla rolnika to dobrze jednak w dluszej perspektywie moze to doprowadzic do upadku zakladu i wtedy cena zacznie spadac i wystarczy ze kilku wiekszych sie wycofa razem z udzialami i bedzie po wszystkim.

#253 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 02 luty 2016 - 13:04

Ceny mleka 2016 W Mlekovicie prezes trzęsie radą a w Piątnicy rada prezesem. Kim są członkowie tej rady, że tak dobrze pilnują własnych interesów?
Na prawdę od kwietnia rusza ten skup mleka od krów bez pasz GMO?

#254 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 02 luty 2016 - 13:38

Ceny mleka 2016 Duzi gospodarz ktorzy w razie czego zostana przyjeci do innych zakladow z otwartyli ramionami.

#255 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 02 luty 2016 - 15:09

Ceny mleka 2016

W polsce raczej będzie to postępować na takiej zasadzie że duże mleczarnie typu Mlekpol i Mlekovita będą po woli wykupywać zakłady takich małych mleczarni i raczej nie ma co liczyć na ich połączenie, dojdzie do takiego skutku że będą dwa lub trzy molochy i ze dwie takie średnie mleczarnie i tyle

#256 Share starybudnik2

starybudnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 02 luty 2016 - 16:13

Ceny mleka 2016 Nie jest dobrze znowu na aukcji mlecznej kolejny raz spadek i to -7.4%

#257 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 02 luty 2016 - 16:23

Ceny mleka 2016

Nie prędko to nastąpi. Rolnicy z Piątnicy puki ich mleczarnia dobrze funkcjonuje nie chcą współpracować z innymi mleczarniami. Podobnie ma mlekpol. Mógł by np współpracować z Lowiczem ale tego nie robi bo po co wzmacniać sobie konkurencję. Jak za pewien czas można co sobie kupić.

Mlekopol ma akurat ten problem że on dużo inwestuje. Robiąc inwestycje jak by na zapas. Co kosztuje.

Tego jak by nie robi Piątnica ona co prawda w ostatnich latach kupiła mleczarnia w Ostrołęce i coś tam buduje jednak robi to w całkowicie odmienny sposób niż mlekpol.

Podsumowując to co mówisz. Rozpatrując to w dłuższym okresie czasu MLEKPOL stoi najlepiej ze wszystkich i to trzeba przyznać. Marketingowo jest mocno w tyle i tu ma co robić i teraz po zamknięciu kluczowych inwestycji w tym obszarze bym się skupił.

#258 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 02 luty 2016 - 16:37

Ceny mleka 2016

Mlekovita obniża ceny . Należę do Mlekovity oddział w Działdowie i wcześniej też tu byliśmy różnie było. Ale przez upadki innych mleczarni wiem że samo Działdowo skupowało 180 000 tysięcy litrów dziennie dziś jest to około 300 . Brali wszystkich wiekszych tj około 1500 l na odstawę (4udoje) i sie zapychają u nas robią sery dużo szło do ruska teraz bieda do turcji i arabów ale przez tych imigrantów i wojnę to wszystko staje a cena cały czas w dół . Systematycznie fakt rozwój jest ogromny co i róż nowa linia produkcyjna itp ale rolnik dostaje po d*pie coraz bardziej. To wszystko narasta ze względu na ogromną suszę która była brak paszy brak mleka, kary za nad produkcję i teraz jeszcze te obniżki. Z pierwszej reki wiem że mlekowita u nas już nikogo nie bierze z pod Pszasnysza dzwonili dwaj rolnicy łącznie by mieli 7000 l na odstawę ale prezes mówi w żadnym wypadku. Co do progów są one , ale nie ma tego najwiekszego i tej dopłaty  najwiekszy próg jest chyba do 25000 te 50 wywalili  a wiec różnica sie zmniejsza :)

Edytowany przez zkordalski, 02 luty 2016 - 16:54.

#259 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 02 luty 2016 - 16:59

Ceny mleka 2016

Podsumowując to co mówisz. Rozpatrując to w dłuższym okresie czasu MLEKPOL stoi najlepiej ze wszystkich i to trzeba przyznać. Marketingowo jest mocno w tyle i tu ma co robić i teraz po zamknięciu kluczowych inwestycji w tym obszarze bym się skupił.

Jesli chodzi o to kto njmocniej stoi nie zgodze sie z toba bo lepiej finansowo wychodzi mlekovita na czysto w tamtym roku zarobila 16mln euro mlekpol chyba 4mln. Dochodzi jeszcze speawa udzialow w mlekovita daje je od czasu do czasu i to bardzo malo mlekpol regularnie co daje znacznie wieksza kwote co jest duzym finansowym zobowiazaniem. Takze jak dla mnie mlekovita jest numerem jeden oczywiscie na koszt rolnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share miosio

miosio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 02 luty 2016 - 18:08