Polecane posty

chuck00    207

OSM Ostrów Wlkp począwszy od lipca podnosi cenę co miesiąc po 5gr/l. Za wrzesień wyjdzie 1,07zł/l (przedział 10-17 tyś l). W październiku kolejna podwyżka, ale jeszcze nieoficjalnie.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Pisalem ze Mlekowita dala 10gr to Grajewo da lepsze parametry i 5gr. zawsze bialko bylo zanizone o 0.2 teraz jest w normie.
Tu jest artykul http://m.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/prezes-osm-kolo-dzialania-ke-nie-sprzyjaja-branzy-mleczarskiej-video,134940.html prezesa mleczarni. Kwiczy bo bedzie mniej mleka i trzeba bedzie wiecej dla rolnika placic. Juz nie bedzie na nowego mercedesa tylko Kiją bedzie musial jezdzic


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Było 98gr +8gr z sierpnia+ 18gr września razem 1,24 + premia za wrzesień 5 gr ale na fundusz -5gr. Kazeina idzie w gòre to będzie jeszcze więcej za parametry ale to w nast miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Danielu Mlekpol nigdy nie przestanie inwestowac i sie rozrastac. Przetwory ma duzo lepsze niz Mlekowita a placi tyle samo bo dla Prezesa lepiej miec wiecej dojnych krowek (chlopow) niz zostac przy tym co ma i placic wiecej jak Piatnica. Takie dazenie do przejecia rynku jest dobre o ile lacza sie najwiejsze mleczarnie a nie te male


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby które przetwory są dużo lepsze niż w mlekovicie bo z tego co jadłem to sery i serki to totalna porażka mleko masło normalne niczym się nie wyróżnia. Z mlekuty najgorzej jest z wiejskim ciężko o dobry no chyba że swierzutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ja tam również jakiejś super jakości w tym mlekpolu nie widzę, w mlekovicie zresztą tak samo, jadałem lepsze sery i serki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Mlekowita ma dużo mniej dostawców a więcej mleka niż Mlekpol za sprawą większych dostawców. W moich stronach średnie gospodarstwo to 12 krów i są żywione sianem ze śrutą oraz suchymi sianokiszonkami (65-70% SM), a kiszonka z kukurydzy to u nas nowość która dopiero rolnicy testują i dają do 7kg dziennie na sztukę. Krowy karmione kiszonkami mają ohydne mleko. Piszecie że sery szwajcarskie są najlepsze ale tam wcale nie ma dużych producentów. Sery Mlekowity (dostępne te u mnie) są ohydne że się ich nie da jeść. Kupiłem tydzień temu gołdę to leży do dziś, tak samo rolada wędzona, nie zjem muszę wyrzucić. Natomiast kupiłem wczoraj gołdę z Mlekpolu 400g i poszedł w dzień. Wiem że daleko mu do sera takiego jak kiedyś, ale o niebo lepszy od tej "kwasicy" z Mlekowity. Nie piszę tego by kogoś obrazić tylko zwrócić uwagę na to czemu spożycie nabiałów w Polsce jest tragicznie niskie. Przeciętny Polak zjada 4kg sera rocznie, a od 2 lat spadek 12%! Szukał bym przyczyny właśnie w smaku gdyż po embargu Mlekowita zajęła miejsce Mlekpolu na półkach.

Jest na to rada, trzeba powrócić do niższych wydajności, karmić krowy tylko sianem, trawą i śrutą i produkować przetwory ekskluzywne za większe pieniądze i dzielić się zyskami z rolnikiem. Wystarczy że 10% rolników tak zrobi a mleka będzie mniej za to dostaną wszyscy większe pieniądze a Ci którzy będą produkować "smaczne mleko" będą mieć inny cennik w zależności od jakości produktu.

Piątnica będzie miała mleko bez GMO ale to smaku kiszonki nie zmieni a siano tak! Czy ktoś pamięta jak smakowało mleko gdy krowy chodziły na łące i dostawały siano? Czy idąc do sklepu po piwo kupujecie szczyle? 2zł za 1kg sera na tydzień to dla konsumenta nie dużo, a dla producenta tak.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

polmlek 5 gr od 16 września i od 1 października conajmniej 5 gr :) i teraz nie wiem czy przenosić się do mlekovity od 1listopada czy zostać w polmleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Ciekaw jestem czy te najmniejsze mleczarnie stać na podnoszenie ceny? Czy osiągają taką marże aby dorównywać największym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coler    0

polmlek 5 gr od 16 września i od 1 października conajmniej 5 gr smile.png i teraz nie wiem czy przenosić się do mlekovity od 1listopada czy zostać w polmleku

Uciekaj z;polmleku to prywciarz teraz troche da, ale i szybko zabierze jak ceny polecą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Dujcie dalej te siki zwane mlekiem i liczcie ze cos na tym zarobicie


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merciless    0

Dujcie dalej te siki zwane mlekiem i liczcie ze cos na tym zarobicie

Radzę uzupełnić braki w wykształceniu z naciskiem na ortografię xD. Oczy bolą od czytania. Edytowano przez merciless

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Dujcie dalej te siki zwane mlekiem i liczcie ze cos na tym zarobicie

Żeby komuś zwracać uwagę to trzeba zacząć od siebie, dawaj suche sianko, pokrzywke i co tam jeszcze bez grama dodatków witamin na samym zbożu. Piszesz, ze ludzie u Ciebie nie dają kiszonek, a w innych tematach piszesz o kiszonkach i jaki dac zakiszacz, coś nie halo... I pochwal się wydajnością koniecznie

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj