Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4481 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share xzzz

xzzz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 12:24

Ceny mleka 2016 Nikt nic nie słyszał o osm kosow lacki?
Podobno mlekowita ma przejąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 20:47
  •  

#2442 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2026 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 12:40

Ceny mleka 2016

OSM kosów lacki na razie jest niezależną mleczarnią, mlekovita kupuje od nich trochę mleka i na tym obecnie zostaje, jak będzie tego nikt nie wie ale obecnie żadne rozmowy o przejęciu nie są prowadzone...

Sprzedam sieczkarnię John Deere 6910, więcej informacji na priv lub w ogłoszeniu:

https://www.olx.pl/o...57-IDkliMI.html

#2443 Share xzzz

xzzz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 13:22

Ceny mleka 2016 To niewiem słyszałem co innego okaże się 1 września.Nie słyszałeś nic o złożonych wypowiedzeniach przez dostawców?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Skup OMP będzie trwał zobacz »

•  

#2444 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 986 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 14:02

Ceny mleka 2016

Dostałem ostrzeżenie za napisanie prawdy. Krowa z somatyką jest źle eksploatowana przez co ma mniej smaczne mleko np. za sprawą spleśniałej paszy lub zakwaszonego organizmu. Takie mleko jest ohydne i nikt go nie kupi.

http://www.portalspo...hin,131539.html

Nie, dostałeś ostrzeżenie za robienie z nich brudasów. Przez kilka ostatnich stron robicie z nich trzeci świat, ludzi gorszych od Was

sam jestem z trzeciego świata i widzę jak to jest. W Suwałkach rośnie szczaw na łąkach i żyto na polach. To jest już Syberia

Edytowany przez fireseba, 05 lipiec 2016 - 23:17.

#2445 Share kierowiec

kierowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 16:21

Ceny mleka 2016

OSM Kosów Lacki na razie próbuje sobie radzić, prowadzą sprzedaż obwoźną produktów po dostawcach w cenie detalicznej co pozwala im na lekkie opróżnianie zapasów, Sam robię zaopatrzenie w środki potrzebne do produkcji u nich w sklepie aby wspierać w pewnym stopniu mleczarnię ale wynagrodzenie jakie dostaję za biały surowiec pozostawia wiele do życzenia -.- Jeżeli chodzi o wypowiedzenia to raczej hodowcy zwijają interes mleczny niż przenoszą się do konkurencji. 

Edytowany przez kierowiec, 05 lipiec 2016 - 16:24.

#2446 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2026 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 17:35

Ceny mleka 2016

Wypowiedzenia to akurat dobrze kolega słyszał, większość osób z rady złożyło wypowiedzenia(czas był do końca czerwca ponieważ obowiązuje pół roku wypowiedzenia) ale w jakim celu to nie mam pojęcia jak obecnie żadna mleczarnia w okolicy nie przyjmuje nowych dostawców, a nie wierzę że wszyscy mają tak dobre znajomości by sobie załatwić miejsce gdzie indziej, chyba że ma to na celu zmuszenia rozmów do przejęcia przez mlekovitę, fakt że w radzie są zazwyczaj więksi gospodarze a im kosów płaci więcej niż małym więc jakby odeszli to w jakimś stopniu poprawia rentowność mleczarni na ten okres kiedy jest problem ze zbytem, może tylko pojawić się później problem braku mleka ale to raczej przyszłościowy temat

Sprzedam sieczkarnię John Deere 6910, więcej informacji na priv lub w ogłoszeniu:

#2447 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 05 lipiec 2016 - 17:48

Ceny mleka 2016 Kilka komentarzy wcześniej ktoś pisał o kombinacjach z mlekiem u dostawców Mlekpolu? Po za wirówkami i jakimiś dużymi znajomościami nie widzę żadnego sposobu. Bo jak kombinować gdy prawie co odbiór są próby, a drzwiczki do automatu pobierającego próbki są zaplombowane (raz kierowca stracił plombę gdzieś na krzakach i musiał gonić z powrotem do Grajewa aby założyli mu nową plombę i znowu robić trasę). Wracając do wirówek to Mlekpol robi swoistą nagonkę na tych co wirują. Wysyłają smsy w których proszą o zaprzestanie fałszowania mleka, robią naloty podczas doju. Kilku w okolicy wpadło i dostali ostrzeżenia + cenę za mleko bez żadnych dopłat a niby w jednym przypadku rozwiązano umowę.

#2448 Share pedro2

pedro2

Kupię zgrabiarkę 1 karuzelową krone pottinger vicon claas kuhn

• Members
  • PipPipPip
  • 1719 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 20:21

Ceny mleka 2016 Ale czy wirówka wyleczy krowe? Jaki sens, zrozumiał bym jeszcze sytuację gdy jakiś wirus zaatakuje stado i połowa mleka do szamba, sytuacja przejściowa. Ale znam ludzi którzy kilka lat na okrągło po 100l wirują i nie widzą problemu. Czy nie łatwiej by było zrobić porządek z krowami...
Szwagra wuj od zawsze dziwi mi się jak to możliwe, że mam tyle niedobrego mleka co ledwie dla jednego cielaka starczy i też nie jest to jakiś "żur z flaforami" u niego zawsze sprawdzają po dojeniu bo czasami taki flafor, że zatka strzyk i mleko nie leci :o
Kupię zgrabiarkę 1 karuzelową krone pottinger vicon claas kuhn

#2449 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:30

Ceny mleka 2016

Za wirówke ostrzezenie?? Ostatnio dwóch przyłapali w Piątnicy i odrazu polecieli.... Dostawać 1,5zl za mleko i kombinowac jeszcze w tych czasach, juz lepiej dwie z somatyka sprzedac i kupic jałowke...

#2450 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 986 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:31

Ceny mleka 2016

z ekonomicznego punktu widzenia lepiej posprzedawać sztuki chore lecz niektórzy myślą że to tak musi być i dalej doją. Sam odziedziczyłem krowy gdzie połowa jest podatnych na somatykę. Teraz wycieliło się kilka jałówek to zamieniam je za "gorsze" krowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:41

Ceny mleka 2016 Faktem jest, że stan zapalny czasami da się dostrzec, gdy ćwiartkę się opróżni. TOK też jest lepiej widoczny na końcowym mleku. Wtedy mówi się trudno. Leczy i zdajuje następnym razem. Pojedynczy przypadek mocno mleka nie psuje.

#2452 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:46

Ceny mleka 2016 @soltys85 ostrzeżenie, że kolejny raz jak ich złapią to z automatu rozwiązują umowę.

#2453 Share xzzz

xzzz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:54

Ceny mleka 2016

Wypowiedzenia to akurat dobrze kolega słyszał, większość osób z rady złożyło wypowiedzenia(czas był do końca czerwca ponieważ obowiązuje pół roku wypowiedzenia) ale w jakim celu to nie mam pojęcia jak obecnie żadna mleczarnia w okolicy nie przyjmuje nowych dostawców, a nie wierzę że wszyscy mają tak dobre znajomości by sobie załatwić miejsce gdzie indziej, chyba że ma to na celu zmuszenia rozmów do przejęcia przez mlekovitę, fakt że w radzie są zazwyczaj więksi gospodarze a im kosów płaci więcej niż małym więc jakby odeszli to w jakimś stopniu poprawia rentowność mleczarni na ten okres kiedy jest problem ze zbytem, może tylko pojawić się później problem braku mleka ale to raczej przyszłościowy temat

Właśnie w mojej okolicy większość złożyła wypowiedzenia w tym i ja.Pracownicy nie chcą przejść do mlekowity natomiast dostawcy chcą dlatego składali wypowiedzenia, przynajmniej tak mi się wydaje.Udzialow i tak pewnie nie oddadzą a szkoda nazbierało się...

#2454 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 06 lipiec 2016 - 06:11

Ceny mleka 2016

słyszał ktoś jeszcze o podwyżkach w mlekovicie? 

#2455 Share Xawier

Xawier

https://www.facebook.com/Ranczo-Muuu-1377603668939741

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 11:12

Ceny mleka 2016

Dziś widziałem podwyżkę ale ceny masła u gościa z towarem z Mlekowity o 30gr na kostce

#2456 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2026 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 11:41

Ceny mleka 2016

W mlekovicie przymierzali się do podwyżki za czerwiec ale nie ustalili jej więc pewnie za lipiec coś podniosą

#2457 Share Chomik

Chomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Boks , Kickboxing , Jednoślady

Napisany 06 lipiec 2016 - 12:49

Ceny mleka 2016

Odświeżę gównoburze apropo sudowii . Udało nam się uwolnić od tego czegoś bo mleczarnią nie można tego nazwać w 2015 . Od 1 sierpnia zmieniłem mleczarnie w sumie nie tyle zmieniłem to Ojciec opisał na mnie gospodarstwo a sam zakończył produkcję . Chyba na ostatni dzwonek opuściło się te coś ... I tu pytanie do znawców i tych co są w temacie lub nawet posłucham przemyśleń kogoś kto zna sprawę . Czy Ojciec ma szanse w tym konkretnym przypadku na odzyskanie udziałów ? 

Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

#2458 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 14:29

Ceny mleka 2016

Nie ma !!!! Zapomnij o udziałach. 

#2459 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 15:35

Ceny mleka 2016 A ktos się orientuje w jaki sposób wypacaja udzialy w mlekpolu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share wojcik1989

wojcik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 19:46

Ceny mleka 2016

W mlekpolu na wyplate udzialu maja 5 lat od zlozenia wnosku o wyplate. Zazwyczaj to trwa od 3 do 5 lat.