Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3933 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share xzzz

xzzz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 12:24

Ceny mleka 2016 Nikt nic nie słyszał o osm kosow lacki?
Podobno mlekowita ma przejąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 21:06
  •  

#2442 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 12:40

Ceny mleka 2016

OSM kosów lacki na razie jest niezależną mleczarnią, mlekovita kupuje od nich trochę mleka i na tym obecnie zostaje, jak będzie tego nikt nie wie ale obecnie żadne rozmowy o przejęciu nie są prowadzone...

#2443 Share xzzz

xzzz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 13:22

Ceny mleka 2016 To niewiem słyszałem co innego okaże się 1 września.Nie słyszałeś nic o złożonych wypowiedzeniach przez dostawców?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Białoruś zamiast Rosji? zobacz »

•  

#2444 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 14:02

Ceny mleka 2016

Dostałem ostrzeżenie za napisanie prawdy. Krowa z somatyką jest źle eksploatowana przez co ma mniej smaczne mleko np. za sprawą spleśniałej paszy lub zakwaszonego organizmu. Takie mleko jest ohydne i nikt go nie kupi.

http://www.portalspo...hin,131539.html

Nie, dostałeś ostrzeżenie za robienie z nich brudasów. Przez kilka ostatnich stron robicie z nich trzeci świat, ludzi gorszych od Was

sam jestem z trzeciego świata i widzę jak to jest. W Suwałkach rośnie szczaw na łąkach i żyto na polach. To jest już Syberia

Edytowany przez fireseba, 05 lipiec 2016 - 23:17.

#2445 Share kierowiec

kierowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 16:21

Ceny mleka 2016

OSM Kosów Lacki na razie próbuje sobie radzić, prowadzą sprzedaż obwoźną produktów po dostawcach w cenie detalicznej co pozwala im na lekkie opróżnianie zapasów, Sam robię zaopatrzenie w środki potrzebne do produkcji u nich w sklepie aby wspierać w pewnym stopniu mleczarnię ale wynagrodzenie jakie dostaję za biały surowiec pozostawia wiele do życzenia -.- Jeżeli chodzi o wypowiedzenia to raczej hodowcy zwijają interes mleczny niż przenoszą się do konkurencji. 

Edytowany przez kierowiec, 05 lipiec 2016 - 16:24.

#2446 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 17:35

Ceny mleka 2016

Wypowiedzenia to akurat dobrze kolega słyszał, większość osób z rady złożyło wypowiedzenia(czas był do końca czerwca ponieważ obowiązuje pół roku wypowiedzenia) ale w jakim celu to nie mam pojęcia jak obecnie żadna mleczarnia w okolicy nie przyjmuje nowych dostawców, a nie wierzę że wszyscy mają tak dobre znajomości by sobie załatwić miejsce gdzie indziej, chyba że ma to na celu zmuszenia rozmów do przejęcia przez mlekovitę, fakt że w radzie są zazwyczaj więksi gospodarze a im kosów płaci więcej niż małym więc jakby odeszli to w jakimś stopniu poprawia rentowność mleczarni na ten okres kiedy jest problem ze zbytem, może tylko pojawić się później problem braku mleka ale to raczej przyszłościowy temat

#2447 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 05 lipiec 2016 - 17:48

Ceny mleka 2016 Kilka komentarzy wcześniej ktoś pisał o kombinacjach z mlekiem u dostawców Mlekpolu? Po za wirówkami i jakimiś dużymi znajomościami nie widzę żadnego sposobu. Bo jak kombinować gdy prawie co odbiór są próby, a drzwiczki do automatu pobierającego próbki są zaplombowane (raz kierowca stracił plombę gdzieś na krzakach i musiał gonić z powrotem do Grajewa aby założyli mu nową plombę i znowu robić trasę). Wracając do wirówek to Mlekpol robi swoistą nagonkę na tych co wirują. Wysyłają smsy w których proszą o zaprzestanie fałszowania mleka, robią naloty podczas doju. Kilku w okolicy wpadło i dostali ostrzeżenia + cenę za mleko bez żadnych dopłat a niby w jednym przypadku rozwiązano umowę.

#2448 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 20:21

Ceny mleka 2016 Ale czy wirówka wyleczy krowe? Jaki sens, zrozumiał bym jeszcze sytuację gdy jakiś wirus zaatakuje stado i połowa mleka do szamba, sytuacja przejściowa. Ale znam ludzi którzy kilka lat na okrągło po 100l wirują i nie widzą problemu. Czy nie łatwiej by było zrobić porządek z krowami...
Szwagra wuj od zawsze dziwi mi się jak to możliwe, że mam tyle niedobrego mleka co ledwie dla jednego cielaka starczy i też nie jest to jakiś "żur z flaforami" u niego zawsze sprawdzają po dojeniu bo czasami taki flafor, że zatka strzyk i mleko nie leci :o
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#2449 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:30

Ceny mleka 2016

Za wirówke ostrzezenie?? Ostatnio dwóch przyłapali w Piątnicy i odrazu polecieli.... Dostawać 1,5zl za mleko i kombinowac jeszcze w tych czasach, juz lepiej dwie z somatyka sprzedac i kupic jałowke...

#2450 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:31

Ceny mleka 2016

z ekonomicznego punktu widzenia lepiej posprzedawać sztuki chore lecz niektórzy myślą że to tak musi być i dalej doją. Sam odziedziczyłem krowy gdzie połowa jest podatnych na somatykę. Teraz wycieliło się kilka jałówek to zamieniam je za "gorsze" krowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:41

Ceny mleka 2016 Faktem jest, że stan zapalny czasami da się dostrzec, gdy ćwiartkę się opróżni. TOK też jest lepiej widoczny na końcowym mleku. Wtedy mówi się trudno. Leczy i zdajuje następnym razem. Pojedynczy przypadek mocno mleka nie psuje.

#2452 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:46

Ceny mleka 2016 @soltys85 ostrzeżenie, że kolejny raz jak ich złapią to z automatu rozwiązują umowę.

#2453 Share xzzz

xzzz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:54

Ceny mleka 2016

Wypowiedzenia to akurat dobrze kolega słyszał, większość osób z rady złożyło wypowiedzenia(czas był do końca czerwca ponieważ obowiązuje pół roku wypowiedzenia) ale w jakim celu to nie mam pojęcia jak obecnie żadna mleczarnia w okolicy nie przyjmuje nowych dostawców, a nie wierzę że wszyscy mają tak dobre znajomości by sobie załatwić miejsce gdzie indziej, chyba że ma to na celu zmuszenia rozmów do przejęcia przez mlekovitę, fakt że w radzie są zazwyczaj więksi gospodarze a im kosów płaci więcej niż małym więc jakby odeszli to w jakimś stopniu poprawia rentowność mleczarni na ten okres kiedy jest problem ze zbytem, może tylko pojawić się później problem braku mleka ale to raczej przyszłościowy temat

Właśnie w mojej okolicy większość złożyła wypowiedzenia w tym i ja.Pracownicy nie chcą przejść do mlekowity natomiast dostawcy chcą dlatego składali wypowiedzenia, przynajmniej tak mi się wydaje.Udzialow i tak pewnie nie oddadzą a szkoda nazbierało się...

#2454 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 06 lipiec 2016 - 06:11

Ceny mleka 2016

słyszał ktoś jeszcze o podwyżkach w mlekovicie? 

#2455 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 11:12

Ceny mleka 2016

Dziś widziałem podwyżkę ale ceny masła u gościa z towarem z Mlekowity o 30gr na kostce

#2456 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 11:41

Ceny mleka 2016

W mlekovicie przymierzali się do podwyżki za czerwiec ale nie ustalili jej więc pewnie za lipiec coś podniosą

#2457 Share Chomik

Chomik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Boks , Kickboxing , Jednoślady

Napisany 06 lipiec 2016 - 12:49

Ceny mleka 2016

Odświeżę gównoburze apropo sudowii . Udało nam się uwolnić od tego czegoś bo mleczarnią nie można tego nazwać w 2015 . Od 1 sierpnia zmieniłem mleczarnie w sumie nie tyle zmieniłem to Ojciec opisał na mnie gospodarstwo a sam zakończył produkcję . Chyba na ostatni dzwonek opuściło się te coś ... I tu pytanie do znawców i tych co są w temacie lub nawet posłucham przemyśleń kogoś kto zna sprawę . Czy Ojciec ma szanse w tym konkretnym przypadku na odzyskanie udziałów ? 

Ursus C-360 / Zetor 7340+Tur / Mtz 82 / Ursus 1224
Razem na 34ha + 20ha

#2458 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 14:29

Ceny mleka 2016

Nie ma !!!! Zapomnij o udziałach. 

#2459 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 15:35

Ceny mleka 2016 A ktos się orientuje w jaki sposób wypacaja udzialy w mlekpolu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share wojcik1989

wojcik1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 19:46

Ceny mleka 2016

W mlekpolu na wyplate udzialu maja 5 lat od zlozenia wnosku o wyplate. Zazwyczaj to trwa od 3 do 5 lat.