Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3933 odpowiedzi na ten temat

#2421 Share GR_Stachnik

GR_Stachnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 17:21

Ceny mleka 2016 http://www.dochodzen...ielni-za-dlugi/ - jakby Ktoś chciał doczytać zasady odpowiedzialności. W sp z o.o. zarząd osobowo tak samo może odpowiadać jak sama spółka tak dla informacji tych którzy myślą że 5000 zł kapitału to cała odpowiedzialność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 11:27
  •  

#2422 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 04 lipiec 2016 - 17:42

Ceny mleka 2016 Prawda jest taka, że coś ( w tym wypadku majątek Sudowi) jest tyle warte ile ktoś jest skłonny za to zapłacić. Czemu nikt inny nie chciał Sudowi? Nawet Lactopol chociaż mają swój zakład zaraz za płotem i brak oczyszczalni ścieków ( korzystali z oczyszczalni Sudowi). Tylko rozsyłali listy po ludziach jak to należy bronić Sudowię przed przejęciem przez Mlekpol. A co do długów to będzie wiadomo ile tego było kiedy ostatni wierzyciel zapuka do drzwi Mlekpolu z nieopłaconą fakturą.

#2423 Share alfa

alfa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 20:04

Ceny mleka 2016

Rozmawialem kiedys z dostawca Sudowi mowi wiesz slaba ta cena ale nawet zielone mleko z gownami pojdzie dlatego pozniej nikt nie chce kupic produktow sam ich nie jadam .Ale wiesz nie bada sie nie leczy lepiej niz jak u was wirowki maja . Jego slowa a wczoraj kierowca mi powiedzial ze samochody tej  Sudowi to takie wrakeny i syfy ze ja pier.... a dostawcy jak widza wydruk z samochodu Panie a z tym to do banku i pieniadze wyplaca hehe wogole jakas masakra  40 lit na odbior 50 60 norma a u drugiego 400 syfu znajomy kierowca mowi ze jak zajzal to kilka milionow somatyki na oko  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy mleko zdrożeje? zobacz »

•  

#2424 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 20:08

Ceny mleka 2016

Ta towaru którego od sudowi nikt nie chciał kupić. I potrzebnego kredytu którego sudownia nie miała za co spłacać. Jak nie jesteś udziałowcem to Ci tam lotto. Zero masz zobowiązań.

Mlekpol de facto przejęło sudowie za zadłużenie. I na to kasę wyłożył. Wziął kredyt.
I ja mówię że dla rolników z sudowi dobrze się to stało. Bo co z majątku mleczarni jak rolnik i tak kasy za swoje mleko nie dostanie. Bo po drodze są wszyscy inni wierzyciele a rolnik na końcu. Od którego pierw ścigana udziały do pełnej wysokości A później dopiero coś wypłaca.
A może jak syndyk wejdzie i rozdysponuje resztę tego co zostało było by lepiej.

Tak jak mówisz "było by lepiej" :D

Myślę że jak by wszedł syndyk było by o niebo lepiej :D ale dla syndyka i jago księgowej hahahah myślę ze ten syndyk to prowadziłby upadłość tak do swojego wieku emerytalnego :D i nic by z "waszego" majątku nie zostało haha 

Zauważ rolsutudent co będzie z rolnikami Łowicza jak oni mówią ze jest źle ale dają rade :D haha masakra w tej polskiej mentalności :D wciąż ciągną w większe długi ale cieszą się że to my Łowicz jesteśmy sami i nie będą nami obcy rządzić :D 

#2425 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 20:29

Ceny mleka 2016

Ta towaru którego od sudowi nikt nie chciał kupić. I potrzebnego kredytu którego sudownia nie miała za co spłacać. Jak nie jesteś udziałowcem to Ci tam lotto. Zero masz zobowiązań.

Mlekpol de facto przejęło sudowie za zadłużenie. I na to kasę wyłożył. Wziął kredyt.
I ja mówię że dla rolników z sudowi dobrze się to stało. Bo co z majątku mleczarni jak rolnik i tak kasy za swoje mleko nie dostanie. Bo po drodze są wszyscy inni wierzyciele a rolnik na końcu. Od którego pierw ścigana udziały do pełnej wysokości A później dopiero coś wypłaca.
A może jak syndyk wejdzie i rozdysponuje resztę tego co zostało było by lepiej.

nie jestem i nie byłem nigdy dostawcą sudowi

znam sytuację bo w moim rejonie sporo ich było 

no dobra to podaj ile było zadłużenia a ile majątku i udziałów mieli rolnicy sudowi 

Mlekpol przejął bo mu to się opłaciło i tyle , a to że dobrze się stało dla rolników to tego nie neguje bo sudowia była źle zarządzana  i innego wyjścia nie było 

spółdzielnia by padła , majątek przejęli by wierzyciele a udziały  przepadają 

nikt więcej do niczego by nie dopłacał bo tak stanowi prawo 

doczytaj a nie zmyślasz jakieś bzdury 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#2426 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 04 lipiec 2016 - 20:52

Ceny mleka 2016 Słuchaj kto dziś kupuję cokolwjek jak mu się to nie opłaca? Jakiś Hobbista. Tak dla przyjemności umoczycz kilka milionów.
Mlekpol przynajmniej tam coś dalej będzie produkował. Takie Danone mogło by to kupić później wycofać się z rynku bo im się nie opłaca. I wtedy dopiero rolnicy byli by pokrzywdzeni.

Sam ostatnio kupowałem działkę od zadłużonego rolnika. Gdzie przelew za ziemię robiłem odrazu dla banku. To co zostało to były już drobne. I pewnie to ja jestem zły bo mu warsztat pracy zabrałem i mi to się opłaca.

Normalna sprawa ze ktoś robi coś dla korzyści.

Ja osobiście byłem przeciwnikiem przejmowania sudowni z racji tego ze czas jest niepewny. Ceny spadały na łeb na szyję. Trzeba spłacić czyjś dług i sprzedać towar i dodatkową ilość kupionego mleka.
Całe szczęście że trafiły się te Chiny.
Gorzej jak nasze produkty się tam nie przyjmą.

#2427 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 04 lipiec 2016 - 21:08

Ceny mleka 2016 @alfa nie wiem co ten kierowca widział ale wydruki w sudowi były bo znajomy jeden pokazywał z temperaturą mleka -273*C :P a co do samochodów to jeździły w moich okolicach kiluletnie Scanie.

#2428 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 21:15

Ceny mleka 2016 rolstudent

no patrz a jeszcze chwile temu twierdziłeś co innego  ;)    

nikt niczego nie kupił   tylko mlekpol przeją majątek i zobowiązania i nikt go do tego nie zmuszał  :D

więc nie zgrywajcie tu wielkich dobroczyńców i nie pouczajcie tak dostawców sudowi bo znam takich którzy oddają po 0,5 miliona litrów mleka na rok i nie jeden z was mógłby pobierać praktyki  u nich 

normy obowiązują nas takie same i to kontroluje weterynaria i to ona daje atesty jak i ma obowiązek kontrolować mleczarnie 

jak jest dobrze wiemy i nikt tu nie jest taki święty bo różne wersie chodzą jak to jest w Mlekpolu 

#2429 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 21:20

Ceny mleka 2016

Wszędzie ktoś ma jakieś układy, doskonale znam mnóstwo osób z mlekpolu którzy trzepią mleko non-stop przez separator, także nigdzie świętych nie ma... czy to mlekovita czy mlekpol czy inna mleczarnia

#2430 Share alfa

alfa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 21:21

Ceny mleka 2016 Kokomo on mówił o jakiś fl 612 volvo totalna masakra ze te samochody

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2431 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 04 lipiec 2016 - 21:38

Ceny mleka 2016 Przejął zobowiązania czyli kupił. Mlekpol wziął pod ten cel pożyczkę.

#2432 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 21:52

Ceny mleka 2016

doucz się na jakich zasadach działa spółdzielczość , bo widać coś Ci się myli z prywatną firmą 

prawnie to doszło do połączenia dwóch SM  na podstawie prawa spółdzielczego 

#2433 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 22:46

Ceny mleka 2016

Sudowia, żytem i stęchłym sianem karmione krowy. Czas to zmienić i produkować mleko wysokiej jakości by nie narobić lipy na Chińskim rynku

Przesadziłeś. +1 punkt za prowokowanie do kłótni

Edytowany przez danielhaker, 04 lipiec 2016 - 23:08.

#2434 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 05:20

Ceny mleka 2016

A jaka jest różnica kupił czy przejął? Chyba tylko w zasadach bo w konsekwencji mamy to samo haha co do produktów na eksport to mlekpol MEGA rygorystycznie do tego podchodzi tam nie ma miejsca na wpadkę więc takie chybione mleko nie ma możliwości przerobu na produkt eksportowy prędzej trafi na oczyszczalnie haha 

@marko-kolo przyznaj że ciężko jest Wam się przyzwyczaić do mlekpolowego poddaństwa wiem jak to boli jak traci się niezależność i suwerenność ale niestety naważyło się piwa i tylko cieszyć się ze ktoś chciał ten bałagan brać. Co do kredytów to mleczarnia która przejmuje/kupuje do ost chwili nie wie tak naprawdę ile jest długów. Okazywało się już że później jest 3 razy tyle długu i można się wyłożyć więc brać takie mleczarnie to jest mega ryzyko. Przy każdym przejęciu zawsze są takie zgrzyty ale jak się dostosujecie do wymogów mlekpolu przyzwyczaicie się to będzie już tylko lepiej. Początki zawsze są trudne. Także głowa do góry :)

#2435 Share themrsakmejek

themrsakmejek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:sport motoryzacja wędkarstwo i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 05 lipiec 2016 - 07:37

Ceny mleka 2016

rolstudent

no patrz a jeszcze chwile temu twierdziłeś co innego  ;)    

nikt niczego nie kupił   tylko mlekpol przeją majątek i zobowiązania i nikt go do tego nie zmuszał  :D

więc nie zgrywajcie tu wielkich dobroczyńców i nie pouczajcie tak dostawców sudowi bo znam takich którzy oddają po 0,5 miliona litrów mleka na rok i nie jeden z was mógłby pobierać praktyki  u nich 

normy obowiązują nas takie same i to kontroluje weterynaria i to ona daje atesty jak i ma obowiązek kontrolować mleczarnie 

jak jest dobrze wiemy i nikt tu nie jest taki święty bo różne wersie chodzą jak to jest w Mlekpolu 

Dokładnie jak piszesz w mlekpolu też nie ma świętych :)

Sudowia, żytem i stęchłym sianem karmione krowy. Czas to zmienić i produkować mleko wysokiej jakości by nie narobić lipy na Chińskim rynku

Przesadziłeś. +1 punkt za prowokowanie do kłótni

Kolego nie pisz że wasze mleko w mlekpolu jest cudowne bo tam się dzieją lepsze cuda niż w sudowii.

#2436 Share Mistrz18

Mistrz18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 07:42

Ceny mleka 2016 Czekaj czekaj, że niby co się dzieje? Byłeś świadkiem czy znajomy znajomego cos słyszał?
Nie róbcie wojny miedzy sobą i wróćmy do cen mleka a nie kto jest lepszy a kto gorszy

#2437 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 05 lipiec 2016 - 08:46

Ceny mleka 2016

Panowie jest jak jest i nikt tego nie odwróci... Co będzie to będzie nie trzeba tu gadać a jeszcze zaraz robić kłótnie :) Co do samochodów to codziennie jeździ koło mnie Star Sudowii do 1 odbiorcy jeszcze ode mnie 14km... więc jeździ sporo jak ja mam do Suwałk 25km... Teraz już przestał chyba nie widzę ale powiem wam że tu tragedii takiej nie ma... Na Litwie to Pany jeżdżą Ziłami :D Kamazy Stary Jelcze :D Tylko co transportują tutaj to lepszymi jakieś max 10 Lat... ;) Tam to jest nie zielone mleko tylko aż niebieskie :D A to idzie do Polski tak czy siak na przerób... I nikt nie patrzy na jakość... 

Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#2438 Share themrsakmejek

themrsakmejek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:sport motoryzacja wędkarstwo i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 05 lipiec 2016 - 08:47

Ceny mleka 2016 Wiem napewno ale nie będę już o tym pisał bo nie chce się kłócić.

#2439 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 10:01

Ceny mleka 2016

w moim rejonie działa kilka mleczarni i to co robiła sudowia to jest dopiero poddaństwo  i pogarda dla swoich dostawców 

więc nie wiem czego oni mają się bać skoro kasy nie dostawali od kilku miesięcy i jakoś przetrwali 

dostawcy którzy nie potrafią spełnić podstawowych norm na dziś się nie liczą i nie ma co dyskutować o marginesie i wrzucać innych do tego samego worka  

część przeszła dawno do innych mleczarni i  nie wszyscy czekali zbawienia od mlekpolu 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2440 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 10:02

Ceny mleka 2016

ale chyba mlekpol nie ma problemu ze sprzedażą produktów bo jakiś czas temu wyszło rozporządzenie że ktoś kto przekroczy ilosc mleka sprzedawana w danym miesiacu dostaje obniżke 20 gr. ale jakiś czas temu był sms że ta obniżka jest zawieszona