Polecane posty

sylwcia    196

Oczywiście 1,0415zł, przepraszam za pomyłke i zamieszanie, jeszcze tak dobrze nie ma ;)

 

Czyli faktycznie z ceną się machnołeś . U mnie w mlekpolu cena ma ruszyć w górę o 15 gr ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć narazie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Osm kosów lacki podniósł cenę na sierpień(około 7 gr), teraz od września znowu taka sama podwyżka, jednak po tych podwyżkach będzie nadal 5 gr mniej niż w Mlekovicie przy mojej ilości i parametrach więc za lipiec było krótko licząc 7+7+5=19 gr mniej, reasumując cena w małych mleczarniach zbliża się już do molochów typu mlekpol i mlekovita więc chcąc nie chcąc coś musi i u nich drgnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Czyli faktycznie z ceną się machnołeś . U mnie w mlekpolu cena ma ruszyć w górę o 15 gr ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć narazie :).

 

Jeśli tak będzie to otworzę ze swoją szampona ;)


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

15 groszy naraz to za dużo, od takiego skoku nie będziecie wiedzieli co robić z pieniędzmi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

PATr-  Spokojnie wydatków jest od groma :P .Wiec niech cie o to głowa nie boli he :P Oby tylko ta plotka o podwyżce okazała się prawdziwa. .

Edytowano przez sylwcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A MLEKOVITA cicha jak mysz o podwyżkach ...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może rzucą jak rok temu kilka groszy. Będzie w sam raz na zapłacenie kary. Unia nie zgodziła się na umożenie kar za nadprodukcję. Mają podobno wnioskować o rozłożenie kar na dłuższy okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12163

jakie umorzenie kar ? przecież były te same zasady dla wszystkich od 2004 roku i teraz ci co nie przekroczyli płacą tak samo za nadprodukcje tych przedsiębiorczych co się tak prężnie rozwijali niską ceną dla wszystkich !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy ja to wymyśliłem? Sam mam do zapłacenia jeszcze ok 7 tyś, tylko jak nie nawstawiałem krów w każdy kąt. Jak miałem 24-28 szt tak mam nadal. Dobrze byłoby jakby rozłożyli spłatę na więcej niż obecne 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Założenia tego programu są trochę błędne ponieważ ustalili odgórnie UE że aby rozłożyć tą karę na 10 lat trzeba wykazać że nie byłeś w stanie zapłacić poprzedniej raty i masz z tego powodu zaległość wobec skarbu państwa a przecież coś takiego nie jest możliwe bo mleczarnie sobie same z wypłaty to pobrały i nie dało się tego nie zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Druga sprawa, że pobierają tę kasę kiedy krowiarze qq tną i trzeba na cięcie wybulić. Jak chciałam, żeby cały rok pobierali po 10% z wypłaty, to kazali oszczędzać na konto, a tu zawsze coś się trafi. Co cena spadła, to akurat by było. Ja też krów nie zwiększałam tylko genetyka lepsza i żywienie. Dokupywanie kwoty nie wystarczyło. Znam wielu takich, co sztucznie nadgonili kary lewym mlekiem od kierowców itp. Więc do nich się czepiaj, a nie do tych, co na uszach stają, żeby dobrze swoją pracę wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

 Znam wielu takich, co sztucznie nadgonili kary lewym mlekiem od kierowców itp.

 

Intrygujące, może rozwiniesz temat


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12163

znam gospodarstwo 150sztuk jedno z największą wydajnością w powiecie i województwie aby nie płacić kar sprzedali 40 krów a więc można było . sam przez 10 lat dokupywałem kwotę aby nie płacić kar a teraz tym co zrobili nadprodukcję mieli by umożyć ? za ten limit dokupowany mógłbym zakupić urzywany traktor a takowy by mi się jeszcze przydał w gospodarstwie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Sprzedali 40 krów zeby kary nie płacić, ha ha ha tak tak napewno to było powodem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12163

nie ha ha ha tylko po sprzedarzy pierwszej dwudziestki poprawił się dobrostan i dalej produkcja była na tym samym poziomie to selekcja i kolejne dwadzieścia .
dodam że już produkcję powiększyli powiększając obsadę i bódując nowe skrzydło obory i wiaty na jałówki mają jeszcze inne źródło dochodu usługi sieczkarniami i kombajnem zbożowym tak że wcześniejsza selekcja tylko im poprawiła wydajność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobre rozwiązanie. Mając 30 krów sprzedam prawie 1/3 stada. Jakbyś nie doił co raz więcej to kwoty nie musiałbyś kupować. Z resztą kto chciał mógł złożyć wniosek o przydział z rezerwy. Rodzicom udało się dostać max kwotę czyli 30 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Intrygujące, może rozwiniesz temat

Żałosna sprawa, ale ludzka zachłanność nie zna granic. Było tu o tym i większość wie o co chodzi. Znajomy nie mógł wykorzystać posiadanej kwoty, więc zamiast wydzierżawić, czy sprzedać udostępnił kierowcy. Poszło na niego ponad 100 tys kradzionego, to cysterna ze wschodu itp. Finałowo przekroczył kwotę :P Miał z tego na czysto 90 gr, bo mleko po 1,80 było. Nie wierzyłam dopóki kilka innych osób nie pochwaliło się tym samym. Przykro mi było, bo nie mogłam zapłacić im aż tyle za dzierżawę. Z dwojga złego, jak nie ma kwot, to tacy się nie dorabiają. Tyle kasy brać za czyjąś pracę. Do czego to doszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita się szarpnęła. 4 grosze podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sms przed 10:00 z Mlekovita Baranowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

nie ha ha ha tylko po sprzedarzy pierwszej dwudziestki poprawił się dobrostan i dalej produkcja była na tym samym poziomie to selekcja i kolejne dwadzieścia .

dodam że już produkcję powiększyli powiększając obsadę i bódując nowe skrzydło obory i wiaty na jałówki mają jeszcze inne źródło dochodu usługi sieczkarniami i kombajnem zbożowym tak że wcześniejsza selekcja tylko im poprawiła wydajność .

Nie po to latamu buduje sie stado płaci kolosalne pieniądze za nasienie zeby od tak sprzedać 1/3 stada zwłaszcza ze długo jeszcze po zakonczeniu kwotowania nieznana była wysokość kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj