Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3987 odpowiedzi na ten temat

#2141 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 22:21

Ceny mleka 2016

No cóż Panowie Sudovie Suwałki :) przyłączyła się do Mlekpolu .Orientuje się jak wygląda sytuacja w Mlekpolu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 21:18
  •  

#2142 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 23:23

Ceny mleka 2016 52gr za litr mleka?!! Takie skurwysynstwa to nawet w Mozambiku chyba by nie było... To zesmy sie qr** doczekali we wlasnym kraju... Nie produkuje mleka, ale jak takie cos czytam to szlag mnie trafia.. Moze faktycznie najlepiej byloby, gdyby ten zlodziejski kraj zniknal z europejskiej mapy... Pod Putinem tego by nie bylo..

#2143 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 06:58

Ceny mleka 2016

przyznaję ci racją wszyscy staraja się okraść rolnika  a kogo ma okraść ten w większości biedny rolnik pomijając bambrów bo oni są

BARDZO BOGACI przez to że pracownikom mało płacą i zatrudniają bez ubezpieczenia

Edytowany przez icek1, 05 czerwiec 2016 - 07:07.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Zmiany na rynku mleka? zobacz »

•  

#2144 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 07:25

Ceny mleka 2016

Wy to jeden drugiego by zjadł tacy jesteście zawistni!! Ja nikomu bogactwa nie zazdroszczę żyję swoim życiem nie patrząc na innych! Wam też tak radzę wiecznie macie jakieś ale i wszyscy was okradają MASAKRA. 

#2145 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 07:30

Ceny mleka 2016

O ile różnią się wam wyniki z federacji od tych z mleczarni bo chyba za ostro mnie skubią . Z federacji tłuszcz 4,6 białko 3,2 a z mlekovity tłuszcz 3,8 a białko 2,9 , co robicie w takich sytuacjach ?

#2146 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 07:46

Ceny mleka 2016

Wy to jeden drugiego by zjadł tacy jesteście zawistni!! Ja nikomu bogactwa nie zazdroszczę żyję swoim życiem nie patrząc na innych! Wam też tak radzę wiecznie macie jakieś ale i wszyscy was okradają MASAKRA. 

pewnie się już nachapałeś

#2147 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 08:02

Ceny mleka 2016

przyznaję ci racją wszyscy staraja się okraść rolnika  a kogo ma okraść ten w większości biedny rolnik pomijając bambrów bo oni są

BARDZO BOGACI przez to że pracownikom mało płacą i zatrudniają bez ubezpieczenia

Może bym nie nazwał tego okradaniem, ale prawda jest taka że każdy zakład produkujący jeżeli jest możliwość to taniej płaci bo ma taką możliwość zaś rolnik niektórych płodów rolnych nie jest w stanie przetrzymać czy zatrzymać produkcję więc niezależnie od ceny musi sprzedać. Pewien zakład w kryzysie dla rolnika (rolnik produkował po kosztach) zakład wygenerował zysk na poziomie 30%.

Rolnictwo jest jak pędzący pociąg nie da go się w momencie zatrzymać jak i rozpędzić, zaś np. transport auto na bazę i jak kurs poniżej kosztów to auto nie wyjeżdża, mechanik, elektryk, hydraulik itp poczyni tak samo zaś u rolnika sytuacja wygląda troszkę inaczej.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#2148 Share BarteqD

BarteqD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 09:22

Ceny mleka 2016

Naprawdę Ci tutaj niektórzy rolnicy lamentują strasznie! A prawda jest taka, że jak masz gospodarstwo gospodarstwem, inwestowałeś "z GŁOWĄ" to nawet się tu nie pożalisz... wszyscy inni wylewający żale widocznie nie potrafią zarządzać gospodarstwem bo pewnie skończyli tylko podstawówkę albo nachapali się magią kredytów bo pewnie nie wiedzieli co to odsetki i prowizja za udzielenie kredytu... tylko nie piszczcie mi ze przy cenie 90 gr się nie opłaca bo ja wiem że się opłaca...

#2149 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 09:38

Ceny mleka 2016 Dziecko, jak nie masz pojecia to sie nie wysilaj.. Jakbys mial produkowac mleko i sprzedawac po 50 gr, to bys nawet na suchy chleb nie mial.. Dobrze ze tatus wszystkim rządzi.

#2150 Share BarteqD

BarteqD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 09:44

Ceny mleka 2016

Wilhelm nie P****** bo jak oddajesz za 50 gr to albo masz 2 krowy albo mleko pozaklasowe i to z wodą. Moja mleczarnia płaci średnio 95 gr i potrzebuje mleka zbierz grupę na pełną cysterne to przyjadą. Przecież takie to proste... zaczerpnąć trochę informacji ale widocznie dla Ciebie to za dużo a żale łatwiej wylać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2151 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 05 czerwiec 2016 - 09:48

Ceny mleka 2016 Opłaca się, jak się własnej pracy nie liczy. Przy takiej cenie nawet minimalna nie wychodzi, jak się wszystkim domownikom ,,zapłaci". My z mężem sami zasuwamy i przy 1,14 zł/l na ilości 11 tys l bez kredytów zostaje ze 2-3 tys, jak się rachunki poopłaca. Oby nic nie chorowało itp. Resztę idzie na pasze, nawozy, opryski, usługi itp. Więc szału nie ma. Za 50 gr to lepiej krowę sprzedać i na paszach zaoszczędzić...

#2152 Share kamil0qwe

kamil0qwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 11:12

Ceny mleka 2016

Oddaje za 52gr mam 11 krów kl. ekstra, 4tyś l, białko 3,2 tłuszcz 3.7, parametry troche słabe bo paszy brakuje, gdyby dali dobrą cene to i na pasze by było. Większym +30tyś l płacą około 90 groszy. Grupy na cysterne nie zbiorę, z małych w okolicy tylko ja zostałem a reszta to +30tyś l. Kierowanie gospodarstwem wydaje sie proste gdy tata wszystko ogarnia a ty od czasu do czasu porobisz w polu nowym jd, jednak to nie takie proste w dodatku w niesprzyjających warunkach. Gdybym miał 1zł za l to na wszystko by starczyło i można by produkcję rozwinąć lub przejść stopniowo na inną. Jeśli ktoś nakupywał kilka nowych ciągników, maszyny za setki tyś nową oborę za mln to nic dziwnego że 1zł to mało. Najlepiej jak by mleko było po 2zł i te wszystkie sprzęty zwróciły sie w rok a w następne lata czysty zysk aby można było kupić kolejny nowy ciągnik tym razem największy na wsi. Ja już niedługo i zwijam mleczny "interes" bo w takiej sytuacji mleczarnia zabiera połowę zysku.

#2153 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 12:09

Ceny mleka 2016 Koledzy a jak w waszych okolicach z ceną soji?

#2154 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 12:20

Ceny mleka 2016

O ile różnią się wam wyniki z federacji od tych z mleczarni bo chyba za ostro mnie skubią . Z federacji tłuszcz 4,6 białko 3,2 a z mlekovity tłuszcz 3,8 a białko 2,9 , co robicie w takich sytuacjach ?

U mnie wygląda to następująco: białko się zgadza, natomiast tłuszcz w federacji wychodzi 4,4-4,6% a w mleczarni średnia na fakturze nie przekracza 4,00%. Wystosowałem pismo do laboratorium mleczarni wraz ze sprawozdaniem okresowym z federacji z prośbą o wyjaśnienie skąd biorą się tak znaczne różnice. Mleczarnia zasłoniła się wynikami z kontroli laboratorium przez jakąś wyższą jednostkę i według wyników odchylenia w próbach są w normie. Grzecznie zapytałem i dostałem grzeczną odpowiedź. Nic się nie zmieniło.

Cena za kwiecień 0,92 zł brutto przy 12 000l w miesiącu. Cena bez zmian kolejny miesiąc, dobrze że chociaż nie spada.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

#2155 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 12:21

Ceny mleka 2016 Soja to teraz masakra. U mnie jak krowy dostaną z 20 % to już będzie cud. Soja po 2100 zł tona na dzień dzisiejszy.
Lukash06

#2156 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 12:29

Ceny mleka 2016

Te ceny mleka to tylko wina ukrainy przez embargo eksportu do rosji a my rolnicy za ta płacimy a rosja i tak to embargo ma w d...

#2157 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 14:00

Ceny mleka 2016 @bartek Ułom jesteś ? jakbyś czytał ze zrozumieniem, to dotarło by do cb. to co napisalem wczesniej, ze nie zajmuje sie produkcja mleka. No faktycznie, 95 gr. za litr to tylko calowac w dupe zarząd w podziękowaniu.

#2158 Share BarteqD

BarteqD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 14:43

Ceny mleka 2016

wilhelm skoro nie zajmujesz się produkcją mleka to skad możesz wiedzieć jaka jest opłacalność? Skoro piszesz że przy 95 gr jesteś w stanie całować w D*** to co byś zrobił za 1,10? Jesteś trolem i to nie forum dla Ciebie... 

#2159 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 15:00

Ceny mleka 2016

Opłaca się, jak się własnej pracy nie liczy. Przy takiej cenie nawet minimalna nie wychodzi, jak się wszystkim domownikom ,,zapłaci". My z mężem sami zasuwamy i przy 1,14 zł/l na ilości 11 tys l bez kredytów zostaje ze 2-3 tys, jak się rachunki poopłaca. Oby nic nie chorowało itp. Resztę idzie na pasze, nawozy, opryski, usługi itp. Więc szału nie ma. Za 50 gr to lepiej krowę sprzedać i na paszach zaoszczędzić...

jak doliczysz fakt ze jestes panem samego siebie to bezcenne c na dodatek

a ci z miasta niech sie uzeraja i traktuja ludzi jak traktuja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2160 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 15:01

Ceny mleka 2016 Czlowieku, zrozum w koncu ze wypowiedzialem sie na temat posta, w ktorym ktos napisał ze mleczarnia "płaci" mu 52 gr/l. Tu nie mowa o opłacalnosci, tylko o czystym, polskim skurwysynstwie i jawnym oszustwie.. Oczywiscie w majestacie prawa, jak wszystko w tym katolicko-zlodziejskim kraju.