Polecane posty

Gość   
Gość

Faktura sprzedane 14800litrów czy tam kg krowy dostają kiszonkę z traw polnych młoda do tego pasza 20 % pełno porcjowa a oni mi przysłali że białko 2.9 pierwsza i druga próba a tłuszcz 3.4 kpina podkresle tylko to że jak dawałem samą słomę krowom przez  miesiąc a było to w marcu miałem lepsze parametry wiec o co tu chodzi ? Cena wyszłą całe śmieszne 1.03zł/litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

obniżka w Mlekpolu? Co to ma być 1.13 brutto z oceną +2gr????


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Faktura sprzedane 14800litrów czy tam kg krowy dostają kiszonkę z traw polnych młoda do tego pasza 20 % pełno porcjowa a oni mi przysłali że białko 2.9 pierwsza i druga próba a tłuszcz 3.4 kpina podkresle tylko to że jak dawałem samą słomę krowom przez  miesiąc a było to w marcu miałem lepsze parametry wiec o co tu chodzi ? Cena wyszłą całe śmieszne 1.03zł/litr

 

myslisz ze jak dasz wiecej bialka krowom to tez Ci bialko w mleku wzrosnie? jesli tak to sie mylisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Baranowo,tł 3,71 bi 3,08 i niestety tylko 7 tyś 1,00 zł netto. Niby obniżki nie było, ale 2 grosze cena spadła przez parametry.
Nie chcę szukać swojego starego postu, ale pisałem wam, że szybko mleka zabraknie jak średni i mali zaczną ciąć koszty w żywieniu. Znajamy mówił, że mleka na rynku brakuje i prędzej czy poźniej ktoś pęknie i podniesie cenę. Podobno Mlekpol już zaczyna się krecić, bo mają za mało surowca. W niemcowni dobrze rozwinięte farmy kończą z produkcją mleka, bo to za ciężka praca i za grosze nie będą pracować. Przerzutowego też nie sprowadzą nie wiadomo ile, bo Litwa itp kraje nie mają rozwiniętej hodowli. Ile w tym prawdy nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Ja też myślę ze pęknie szybciej czy później... Teraz tylko trzymać się i nie poddawać i czekać... A co jak najdzie okres zimowy ? wtedy gdzieś 1/4 mniej mleka.... I co na to mleczarnia? Może wody dolewać? :D


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

A w lato miało być takie szaleństwo. Jak mówiłam, że rynek mleka ograniczy dostęp do pasz objętościowych, to każdy w to wątpił. Do tego niskie ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

Już zaczyna brakować mleka.   masło poszło ponad tysiąc euro do góry w ciągu miesiąca. Tak samo inne artykuły mleczarskie tylko najpierw mleczarnie muszą sie nażreć kasą dopiero będą podwyżki cen mleka od dostawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Kolego @ThePerkins: 1 zł ok... Ale netto... A nie brutto...


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A w lato miało być takie szaleństwo. Jak mówiłam, że rynek mleka ograniczy dostęp do pasz objętościowych, to każdy w to wątpił. Do tego niskie ceny...

Może nie każdy bo jak ktoś ma trochę rozeznanie i wyobraźni to doskonale wie że w Polsce i w innych krajach ue(może prócz irlandii która miała nieproporcjonalną kwotę mleczną do możliwości) za wiele produkcja mleka się nie zwiększy bo jest problem z ziemią, każdy i tak produkuje na max możliwości a paszy się nie wyczaruje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek714    0

OSM Krasnystaw B 3.3% Tł 4% około 16000/msc i cena była 1.18 na konto. Czy ceny na wschodzie są aż tak dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159

i znowu chłopa wykiwali . krzyczeli że nadprodukcja ceny pospadały a jak się okazuje towaru brak puste magazyny . ryki 1,03 brutto dla watowca tł 4,8 bi 3,5 ilość pow 15 tys .zawsze kasa10 na koncie dziś 12 a na koncie pusto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

SM Spomlek

kazeina: 2,56

tłuszcz: 4,40%

ilość: pow. 7tys

cena: 0,96 zł/l (brutto ryczałt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

czytałem, że we francji są już samobójstwa rolników spowodowane niskimi cenami mleka, nawet najlepsze farmy produkują ze stratami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

U nas cena oscyluję około 80-90 gr,  jednak ostatnio pojawiła się jakaś firma która skupuję surowe i wiezie surowe na eksport proponuję 1zł za litr, może to jakieś światełko w tunelu? :) 


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

co jest grane mleka bardzo mało a ceny niskie czyżby mleczarnie się przeinwestowały i teraz rolnik musi splacac za nich kredyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Ta "firma" była również u nas proponowali 1.04 zł netto przy cenie lacpolu 80 groszy brutto to rewelacyjna cena!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr78j    13

Grupa Pomorze - 12 gr. podwyżki tylko parametry lecą na łeb.(rzeczywiście podwyżka to 5-8 gr.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena mleka pełnego na rynku oscyluje w granicach 1,1 zł. Spółdzielnie są jednak w krytycznej sytuacji po ostatnim wyczerpującym okresie. Bazują na rentowności ok 1-1,3%. Dla porównania według nieoficjalnych danych sieci handlowe mają rentowność pow. 30%. Już wiecie gdzie są wasze/nasze pieniądze. Żeby choć zapłacili podatek dochodowy w Polsce. Transferują swoje zyski np. poprzez faktury za "zarządzanie" spółkami, udostępnienie znaków towarowych opiewającymi na miliardy złotych. I do tego zaimportowały 75 tys. kg serów po dumpingowych cenach. W wielu krajach UE sytuacja handlu z sieciami i podmiotami jest uregulowana.

 

Dlaczego w Polsce nie? Czy Lobby za dużo by straciło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta "firma" była również u nas proponowali 1.04 zł netto przy cenie lacpolu 80 groszy brutto to rewelacyjna cena!

 

Też wolałbym cenę wyższą o prawie 30gr. Ale radzę uważać na takie podmioty żeby później kasa się zgadzala, a konto nie świeciło pustkami ;)

Ale to dobrze że ktoś płaci więcej może to zmobilizuje Lacpol do podwyżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj