Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

W skrócie można podsumować to tak. Skopać małych rolników, by oddali ziemię dużym, bo tylko duży się utrzyma. Ambitny plan a to opracowanie to same tęgie umysły tworzyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

A jaka powinna być cena mleka by zwrócić koszta produkcji nie uwzględniając przeinwestowania producenta bo większość producentów jest przeinwestowanych stąd te narzekania na ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

U mych sąsiadów którzy mają ponad 100 krów to około 60 gr za litr a reszta to za ich pracę tylko że oni nie mają kredytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Nie wierze w takie koszta, już nie jeden tak mi mówił a później się okazało, że wiele rzeczy nie policzone.Cena poniżej złotówki to dno i nie warto robić. Aby jako tako żyć i się trochę rozwijać to minimum 1,20 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

6500 l, tł 4,1 b 3,45 - 1,26 brutto

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

bo oni w tym GUS są oderwani od rzeczywistości  bo jak zarabiają średnio po 10 tys miesięcznie to im się w głowie nie mieści jak rodzina może przeżyć za 1 tys miesięcznie a takie sa najczęściej realia w Polsce ludzi kategorji B ub C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

grzesiu - lokalny Osm, apropo GUS, wliczając rzeczywistą amortyzacje i średnią pensję w gospodarce to jest bardzo realny wskaźnik :) Zdecydowanie większość liczących "prywatnie" koszty nie wlicza amortyzacji nie tylko sprzętu, ale i budynków. Zakładając oborę za 1 mln zł to rocznie mamy już 25 tyś zł amortyzacji. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No samo żywienie to około 50groszy litr. Obsługa vet około 2 groszy środki dezynfekcyjne 3grosze. Inseminacja 4 grosze. I jeszcze cała lista.
No samo żywienie to około 50groszy litr. Obsługa vet około 2 groszy środki dezynfekcyjne 3grosze. Inseminacja 4 grosze. I jeszcze cała lista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

grzesiu - lokalny Osm, apropo GUS, wliczając rzeczywistą amortyzacje i średnią pensję w gospodarce to jest bardzo realny wskaźnik :) Zdecydowanie większość liczących "prywatnie" koszty nie wlicza amortyzacji nie tylko sprzętu, ale i budynków. Zakładając oborę za 1 mln zł to rocznie mamy już 25 tyś zł amortyzacji. 

No własnie jesli policzyc wszystko od a do z z amortyzacją i pensja to napewno bedzie koszt na poziomie 1,3-1,4 zl, ale  jak wiadomo wiekszosc nie liczy amortyzacji maszyn i budynków a nie mowie juz o koszcie ich finansowania(a jest to kilka do kilkunatu procent rocznie) bo uwazają ze chyba Caritas lub WOŚP im te fanty sponsoruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie tak, ludzie nie liczą tego że tatuś pobudował oborę, garaze i kupil wiekszosc maszyn a ich koszt to koszt paszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

Nie wierze w takie koszta, już nie jeden tak mi mówił a później się okazało, że wiele rzeczy nie policzone.Cena poniżej złotówki to dno i nie warto robić. Aby jako tako żyć i się trochę rozwijać to minimum 1,20 netto.

Dobrze mówisz, myślę tak samo ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Nie wierze w takie koszta, już nie jeden tak mi mówił a później się okazało, że wiele rzeczy nie policzone.Cena poniżej złotówki to dno i nie warto robić. Aby jako tako żyć i się trochę rozwijać to minimum 1,20 netto.

Tak jak  mowisz ponizej 1 zl to dno zatrzymane sa remonty maszyn i budynków jest to jedynie wegetacja, nawet na zyciu  trzeba oszczedzac byle tylko przetrwac

1,20 zl za litr pozwala prowadzic gospodarstwo w miare normalnie, jesli nie ma obciązen finansowych, jesli sa kredyty to tez  tez jest wszystko na styk, a rozwijac sie za 1,2 zł? no chyba ze ktos  chce rozwijac papier toaletowy- bo tylko takie inwestycje wchodzą w gre

Jesli wszystko sie policzy razem z amortyzacja i kosztem finansowania(a nie jest on mały) to realnie jest to pewnie te GUSowskie 1,4 zl za litr, jedyne co ratuje gospodarstwa jest to ze wszystkie nakłady, które mogą jeszcze poczekać np remonty budynków  lub wymiana maszyn sa odkładane na pózniej czyli gdy cena wzrosnie i wtedy przy cenie np 1,6-1,7 zl(wiem wiem wielu nigdy takiej nie uzyska) remontujemy budynki robimy jakies zakupy sprzetu (oczywiscie finansujemy go z pozyczki) itp i kolejny raz nie mamy kasy, a to dlatego ze koszty sa niestety na wysokim pozimie a okresy prosperity sa bardzo krótkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    930

Widac kilka mleczarni troszke podniosło cene...ciekawe jak Łowicz.Moze troche się bujnie cena jeszcze jak sie okaże ze wymarznie to z paszą bedzie kiepsko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W listopadzie skup mleka mniejszy o 6% w porównaniu z październikiem, raczej największy spadek będzie można zauważyć w luty-marcu kiedy ludzie zobaczą że paszy naprawdę nie starczy, do sianokosów daleko a bele jak były drogie tak i są

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moretti    2

Ja oddaje też do łowicza i myślę że żadnej podwyżki nie bedzie może w styczniu ale napewno bedzie to z 5 gr nie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

http://www.agrofoto.pl/artykul-rosna-dostawy-mleka-w-192881.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

i z czego sie cieszysz?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    930

Łowicz 10-20tys tł 4,14 bi 3,5   kontrola   vat

1.13 brutto   walą cene jak łysy grzywą o parapet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj