Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
5 minut temu, pawelol111 napisał:

Panowie - temat o cenach ziemniaka więc powiedzcie przy 3 ha odmiany Irga jak duży wór na pieniądze muszę szykować?

biegnij na bazarek do chińczyka po mega dużą saszete

W Irg-e to możesz pomarzyć o takim plonie jak tutaj piszą

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Tajfun,Satina

Belarosa i Jelly trochę słabiej

pawelol jak przetrzymasz i nie zgniją, to do piwnicy Ci się pieniądze nie zmieszczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, artur125 napisał:

Tajfun,Satina

Belarosa i Jelly trochę słabiej

pawelol jak przetrzymasz i nie zgniją, to do piwnicy Ci się pieniądze nie zmieszczą

coś bujasz bo w opisach tych odmian jest mniejszy plon niż Ty podajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

ja Ci nie piszę ,że co roku tyle oddają. Ale dwa lata temu tyle dały IIIa + obornik, pogoda dopisała i się da.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
24 minuty temu, pawelol111 napisał:

Panowie - temat o cenach ziemniaka więc powiedzcie przy 3 ha odmiany Irga jak duży wór na pieniądze muszę szykować?

Big bag

  • Haha 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, artur125 napisał:

ja Ci nie piszę ,że co roku tyle oddają. Ale dwa lata temu tyle dały IIIa + obornik, pogoda dopisała i się da.

 

sypiesz liczbami książkowymi tych odmian. w vinecie, irga, belarosie takie plony są nie realne

co niektórzy  ten sadzeniak co sprzedają w marketach za jadalnego tez wliczają do plonu handlowego

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Jasne, plony ponad 50 jadalnego to nic nadzwyczajnego ale przy chipsowych to między bajki bym włożył. Nawet z podlewaniem , max handlowy w chipsach to 45 ton, kalibraz ogranicza plon. Natomiast frytkowym z podlewaniem przebić 70 to nie problem, oczywiście nie w tym roku. Jadalne wykopane 4 podlania bo temperatura je zabiła ok. 38 ton. Ale co do cen sprzedane luz po 1000zl, cena rośnie ,aktualnie chipsy i frytki do sprzedania po podobnej cenie . Cena na grudzień 1,2 za kg luz. Aż strach pomyśleć co będzie w kwietniu. Na moje ok 1,5 złotego powinno być. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

kolego jak 1000 zł za tonę ziemniaków ? gdzie Ty to sprzedajesz ? mam nadzieje że nie chodzi Ci o jakiś detal... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Luz to nie detal

Pierdoły wypisuje. w dodatku luzem ktoś mu zapłaci 1zł za kg 😁😁

detal w lublinie 1,50kg, hurt workowany 0,80zł a to nie jest rejon że co 2 pole  to ziemniak i jest go tyle co rzepaku

 

2 godziny temu, szarywilk napisał:

Jasne, plony ponad 50 jadalnego to nic nadzwyczajnego ale przy chipsowych to między bajki bym włożył. Nawet z podlewaniem , max handlowy w chipsach to 45 ton, kalibraz ogranicza plon. Natomiast frytkowym z podlewaniem przebić 70 to nie problem, oczywiście nie w tym roku. Jadalne wykopane 4 podlania bo temperatura je zabiła ok. 38 ton. Ale co do cen sprzedane luz po 1000zl, cena rośnie ,aktualnie chipsy i frytki do sprzedania po podobnej cenie . Cena na grudzień 1,2 za kg luz. Aż strach pomyśleć co będzie w kwietniu. Na moje ok 1,5 złotego powinno być. 

 

 

plon katalogowy ziemniaka jadalnego danej odmiany 40-42 a innej nawet poniżej a temu urośnie ponad 50t 😂

Człowieku kto Ci ziemniaka kupi do garmażerki czy podobnej działalności powyżej złotówki

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161
2 godziny temu, racyl napisał:

Luz to nie detal

Pierdoły wypisuje. w dodatku luzem ktoś mu zapłaci 1zł za kg 😁😁

detal w lublinie 1,50kg, hurt workowany 0,80zł a to nie jest rejon że co 2 pole  to ziemniak i jest go tyle co rzepaku

 

 

plon katalogowy ziemniaka jadalnego danej odmiany 40-42 a innej nawet poniżej a temu urośnie ponad 50t 😂

Człowieku kto Ci ziemniaka kupi do garmażerki czy podobnej działalności powyżej złotówki

kupi ten co potrzebuje. Uważasz że jak będzie po 1 zł to ludzie nie będą jedli? Albo zakłady pozamykaja?

Po za tym Twój hurt workowany to jest dzisiaj to a jutro co innego. A co innego jest hurt gdzie oferują kilkaset albo parę tysięcy ton takiego samego towaru.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, DUCH1986 napisał:

Nikt nie sprzedaje? Jaka cena w okolicach Krakowa?

jak może nie sprzedawać. za rok jak będzie ziemniaka więcej i cena niska to nie miałby gdzie dostarczać

zboże to można sobie przetrzymać i liczyć na kokosy a z ziemniakiem jak się przestanie dostarczać to się wypada z obiegu

Z wolnym rynkiem to jest tak że się raz na 5 lat trafi dobra cena a jak są lata gdzie towaru jest dużo to jest problem jak sie nie ma stałych odbiorców, czy punktów.

1 minutę temu, saszeta napisał:

kupi ten co potrzebuje. Uważasz że jak będzie po 1 zł to ludzie nie będą jedli? Albo zakłady pozamykaja?

Po za tym Twój hurt workowany to jest dzisiaj to a jutro co innego. A co innego jest hurt gdzie oferują kilkaset albo parę tysięcy ton takiego samego towaru.

 

nie mięszaj przemysłu z detalem bo wyrażnie napisałem że w detalu jest 1,5 w lublinie.

nikt niczego nie zamknie rozsądny dostawca co dostarczał w poprzednich latach po 0,50-0,60zł nagle nie podniesie się na 1,20 bo sobie właściciel znajdzie tańszego dostawcę

nie martw się sprowadzą tańszego z zagranicy to nic nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Racyl wiesz co to ironia?

Temat o cenie a nikt jej nie podaje tylko się sprzeczaja co jest hurtem a co nie.

Narazie kończymy kopać i odmprzyszlego tygodnia będziemy coś sprzedawać.  Na ta chwile mam ofertę 7 zł 15kg kaliber 10+ wiec praktycznie jak leci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, DUCH1986 napisał:

Racyl wiesz co to ironia?

Temat o cenie a nikt jej nie podaje tylko się sprzeczaja co jest hurtem a co nie.

Narazie kończymy kopać i odmprzyszlego tygodnia będziemy coś sprzedawać.  Na ta chwile mam ofertę 7 zł 15kg kaliber 10+ wiec praktycznie jak leci.

 

co tu się sprzeczać detal to jest na kilogramy na targu czy sklepie. hurt wszystko pozostałe

sam widzisz że 1zł i więcej to nie ma w hurcie i są to głupie gadania

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pawelol111 napisał:

Irga - 1000zl za tone lokalni odbiorcy.

wystarczy wejść na olx, zaznaczyć mazowieckie  i widać że i taniej sprzedają Irgę niż podajesz. 12zł/15kg ale rzeczywiście w Twojej okolicy to wołają po 1zł

znamy to mazowieckie tam to tylko biały ziemniak i nic więcej

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Ta z zagranicy ,400 ton  poszło po 230 euro loco gospodarstwo netto , uwaga eksport do Holandii a teraz się zastanówcie po ile u nas powinien być ziemniak. I sprzedawajcie dalej w woreczkach po 1 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

@szarywilk Nie tłumacz bo to jest poza zasięgiem przeciętnego rolnika w PL, oni mają swój własny mały świat. Na zachodzie najnowsze technologie uprawy, sprzęt za miliony euro i przeciętna wydajność czterdzieści parę ton, a tu na forum we wąskiej nieformowanej redlinie na oborniku 50 ton i jeszcze anną wykopią.

Oferty 250e ale z dowozem na belgię już widziałem także wiem o czym piszesz.

@tropt Tak, on ma 150 ha i detaluje.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161
10 godzin temu, mikad napisał:

@szarywilk Nie tłumacz bo to jest poza zasięgiem przeciętnego rolnika w PL, oni mają swój własny mały świat. Na zachodzie najnowsze technologie uprawy, sprzęt za miliony euro i przeciętna wydajność czterdzieści parę ton, a tu na forum we wąskiej nieformowanej redlinie na oborniku 50 ton i jeszcze anną wykopią.

Oferty 250e ale z dowozem na belgię już widziałem także wiem o czym piszesz.

@tropt Tak, on ma 150 ha i detaluje.

sprzęt za miliony plonu nie zrobi. Niedaleko mnie mają Grimmy samojezdne a ziemniaki tragedia. Nawet tylko po myciu widać nie mówiąc już po obraniu.

na samym oborniku ( ale kurzaku) 40 parę ton bez problemu narośnie. Wiem z praktyki ale od paru lat kurzak idzie tylko pod przedplon u mnie. Na piachu musi iść żeby próchnicę utrzymać.

wąska redlina czyli jaka? Przy 75cm  60 ton anna przerabiała. Może nie za szybko ale da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Mam ładną JELLY może ktoś doradzi gdzie ją sprzedać za dobre pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 31.08.2018 o 20:44, szarywilk napisał:

Ta z zagranicy ,400 ton  poszło po 230 euro loco gospodarstwo netto , uwaga eksport do Holandii a teraz się zastanówcie po ile u nas powinien być ziemniak. I sprzedawajcie dalej w woreczkach po 1 zł .

Chcieć to sobie możesz i po 2zł

Cenę trzeba dostosować do swoich realiów a nie do tego że gdzieś ktoś w Polsce po tyle sprzedaje

W jednym tłustym roku uda Ci się drożej sprzedać a w zazwyczaj kiepskich latach będziesz się cieszył jak rumun da ci po 0,25-0,40zł

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Gdzie te ceny, jak się dowiedziałem że mały sklep (Groszek) sprzedaje ziemniak po 1,20, kupuje go w hurtowni po 0.9 zł. To hurtownia po ile go kupuje? Zakładam że około 60 groszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj