Polecane posty

przemol87    186

Młody polski 7zł

  • Like 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

Moje z hobbystycznej uprawy się skończyły a popyt dalej jest.....cena jak jesienią 10,-/15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

U nas w skrzynio-paletach po 15 - 20 gr więc jak coś to podjedz w okolice Wolbromia i możesz sporo zarobić (tylko nie mów nikomu bo się dowiedzą i będą milionerami). Towaru jest naprawdę dużo i jak tak się przejedziesz po okolicy to i możesz hołdy pełne ziemniaków znaleźć tu i tam. POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

I lepiej nie będzie. Kto oglądał agrobiznes ten słyszał pocieszające wiadomości. Mimo niskiej ceny w wielu zachodnich krajach EU areał się zwiększył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66
Ja tez zwiększył uprawę ziemniaka z 2ha na 5ha ale to dla tego, że zaczynam przygodę z ziemniakiem przemysłowym. Pi...le te jadalne, za dużo roboty z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1696
Napisano (edytowany)

a ja jednakowo w granicach 7 ha było i jest w tym roku 7,60 i wszystko jadalny

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1696

wczoraj w nocy młody polski na Bronkach 3,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19
I jak tam cena czy to prawda ze na lodzi wczoraj juz 70 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Na Krakowie są już po 17 zł za woreczek. Pozdrawiam i życze dobrego sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Co z tego że rolnicy wychodzą na drogi w Warszawie, aby zmienić coś w ustawach skoro sami nie potrafią utrzymać godziwej ceny, to już nie jest wina rządu tylko nie zaradności chłopa. Młody ziemniak to taki towar który każdy powinien szykować na zamówienie. Mam klienta to kopie, nie mam to czekam aż dojrzeje i nie zasypuje rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

A jak nie znajdziesz za taką cenę co Ci się marzy to wcale nie kopiesz jak rozumiem? I tak co rok ja nie ma ceny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Źle rozumiesz. Ziemniak młody to towar który nie poleży długo, więc trzeba go szybko sprzedać, więc jak nie masz pewnego kupca to szkoda kopać. Lepiej poczekać aż dojrzeje i przynajmniej na koniec maja cena nie będzie zepsuta, a dojrzały ziemniak już może dłużej leżeć i poczekać na klienta. A jak na początku cenę się zepsuje to przez całe lato już ciężko podnieść

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo91    1

Dobrze kolego piszesz jakby wszyscy mieli takie podejście jak Ty to by strajki nie były potrzebne a tak jeden przez drugiego który szybciej który więcej który szybciej byle by pokazać a że za darmo to już nikt się tym nie przejmuje... A tak psują cenę że my na Pomorzu na początku lipca dopiero myślimy o kopaniu a już jest 3-6 zł za 15 kg normalnie ręce opadają... A trwa to już 7 lat pod rząd od 2011 roku i jakoś nie widzę żeby coś miało w tej kwestii się zmienić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123
5 godzin temu, wojtusek112 napisał:

powiedzcie jak z oplacalnoscia uprawy ziemniakow na 2 ha

To już nie 5ha?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469
5 godzin temu, wojtusek112 napisał:

powiedzcie jak z oplacalnoscia uprawy ziemniakow na 2 ha

a nie chodziło ci o 20 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Lampo91 dokładnie tak. Tylko ściganie się jeden przez drugiego który szybciej sprzeda ziemniaki ten szybciej kapustę wsadzi. Coś takiego jak liczenie opłacalności jest chyba nie znane. Przecież mając 20 ton z ha po 60 groszy to jest 12tyś. Wszystkie koszty produkcji, włóknina, robota własna często całej rodziny.... To nawet nie jest zwrot kosztów produkcji. Trzeba szanować siebie i rodzinne. Jak ktoś ma kupca na kapustę to niech czeka z pustym polem na nią, a nie  potem rozdaje ziemniaki w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155
Dnia 1.06.2018 o 21:20, PiotrUrbaniak napisał:

w środe w kaliszu w godzinach szczytu cena jebła na 30 groszy kg

młodego lorda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj