Polecane posty

misiekbz2    9

rok temu to 5/7zl za worek były. ogolnie mozna rzec wszystko po 5zł, worek 25kg kapusty białej 5zł, czerownej 10kg 5zł, ziemniaki 5zł, dowali sie busa ze 3tony albo lepiej  a przywozi sie 500zł.. robota ch**owi o kapelusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155

Dlatego od nastepnego roku sadzę tylko 10ar ziemniaków.Reszta zboże.W tamtym roku miałem 26t pszenicy i mi brakło.Wszystko szło do siewu po 80zł,

10 wrzesnia już nie miałem nic.Było by jeszcze z 20t to by poszło, bo zainteresowanie było duże.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Temat zszedł na psy jak i cała uprawa ziemniaka. Gdzie pionierzy z naszego forum? Bywały różne ceny ale jeszcze 5 lat temu było z kim pogadać a teraz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

Teraz nawet wróżbitów nie ma, co wróżyli ceny na tym foforum, może już  dobiliśmy dna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

Dziś ladowany Słowak po 40gr brutto ale następny transport już 35gr brutto cena się urywa bo ziemniaków sporo na rynku. Jakościowe jeszcze idą ale gnuj za 20gr w proszowicach jedzie do domu. Pogoda się zrobiła w tamtym tyg i cena spadła strach pomyśleć co będzie na wiosnę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337
1 godzinę temu, Camry napisał:

Teraz nawet wróżbitów nie ma, co wróżyli ceny na tym foforum, może już  dobiliśmy dna 

Jeśli chodzi o całą produkcję to na to wygląda. Irga po 6 zł o ile jest ktoś chętny na busa zabrać bo eksportu nie ma wcale. Lepiej jak rok temu bo 1 zł więcej na worku  - majątek :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1696

pawelol111

a kto  do was przyjedzie

6zloty irga na wyjściu  na bronkach żółty 5 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Mam 2-3 kupców co wożą na wawe na swoje punkty ale towaru z giełdy nie chca bo albo pomieszane albo rdza albo całkiem jakieś dziadostwo. Musi być prima sort. Był czas że jeden koleś odbierał po 6ton tygodniowo ( w 2015). Teraz puszczam koło 2 ton tygodniowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
4 minuty temu, pawelol111 napisał:

Mam 2-3 kupców co wożą na wawe na swoje punkty ale towaru z giełdy nie chca bo albo pomieszane albo rdza albo całkiem jakieś dziadostwo. Musi być prima sort. Był czas że jeden koleś odbierał po 6ton tygodniowo ( w 2015). Teraz puszczam koło 2 ton tygodniowo. 

A na belaroze masz może jakiegoś kupca.Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Wyrzekłem się tego syfu w 2014 roku i nigdy więcej nie posadzę. Nie ma kompletnie chętnych na żółte w moim terenie. Jest szał jak nieurodzaj i ceny pod złotówke - wtedy na tiry idzie a tak to nie ma chętnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weroni    1

do pawelol111 nie masz czasem kupca na sadzeniak irga też jestem z okolic siedlec ja już zakończyłem handel na ten sezon został tylko sadzeniak duży wszystko powyżej 6/15kg czekam na pogodę żeby sadzić nowe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2180

to strasznie tanio sprzedajecie kartofle. ja sprzedaje po 10 zł za worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155
14 godzin temu, pawelol111 napisał:

Wyrzekłem się tego syfu w 2014 roku i nigdy więcej nie posadzę. Nie ma kompletnie chętnych na żółte w moim terenie. Jest szał jak nieurodzaj i ceny pod złotówke - wtedy na tiry idzie a tak to nie ma chętnych. 

W moim regionie zaś nikt nie chce Irgi i podobnego dziadostwa.Bo mówią że biały i kremowy ziemniak w środku to dla bydła a nie dla ludzi , za to ceniony i poszukiwany jest ziemniak typu vineta, jelly -żółty w srodku.Dla mnie tez nie ma smaczniejszego ziemniaka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Bylem dziś na ciekawym szkoleniu, ktore prowadził profesor z IHAR i jak wszyscy wiedzą potwierdził tragiczną cenę w tym roku. Mówił o firmie z Głowna produkującej granulat ziemniaczany, najwiekszej chyba w kraju, eksportującej produkt głównie na Chiny. Firma ta ma magazyny pełne krajowego towaru i zaczyna już z nich płynąć. 

Jednocześnie szerokim strumieniem płynie ziemniak z Francji czy Niemiec. 

W Polsce konsumpcja nie jest w stanie wchłoniąc skali produkcji krajowej, a jeszcze dochodzi import. 

Strach pomyśleć jak zrobi się cieplej i ruszą kopce... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)

A nie czasem dr Wojciech N.? 

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8
Dnia 8.02.2018 o 13:06, danielhaker napisał:

@KULAWA_KOZA południe kraju lubuje się w żółtych a wyżej na północ w białych. U nas jest wprost odwrotnie, białe do jedzenia a żółte dla bydła :P Żółte zawsze były tańsze, to u Was pewnie na odwrót :P 

Na pomorzu głownie idzie żółty. Czerwonego i białego ziemniaka nikt nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Nie ma to jak Irga albo Vineta. 

Dnia 8.02.2018 o 17:50, przemol87 napisał:

A nie czasem dr Wojciech N.? 

Zgadza się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Mówił zapewne o firmie Solan z Głowna produkującej granulat ziemniaczany. Firma ta ma magazyny pełne krajowego towaru i zaczynał już z nich płynąć we wrześniu z pierwszych dostaw później wywozili to szybko na produkcję i zawracali dostawców z niestabilnym towarem...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

W złotych butach byśmy chodzili żeby nie import tego syfu ziemniakopodobnego z zachodu. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj