Polecane posty

lukasagro111    15
Dnia 7.01.2018 o 12:19, kafar191 napisał:

Tu bym polenizował. Moim zdaniem ta cena jest spowodowana wolnym handlem, wysokim plonem, i masą pośredników którzy biorą najwięcej. Nie powiem sprzęt ułatwia życie ale jak brak ludzi lub przy tych cenach płacić za stanie 15 zł lub więcej to w sumie człowiek nie ma większego wyboru.

 Pamiętacie czasy jak rumuny tirami brali ziemniaka, kapustę czy marchew i cwikłe oni wtedy sobie załatwiali pozycję na międzynarodowych skupach. Swój towar mieli ujowy to brali od nas, teraz sami nauczyli się produkować ziemniaki na początku sadzili naszego lorda i denara teraz stać ich na holenderskie. tak samo kapusta, fasolka czy inne cuda. mają towar ładniejszy i tańszy! i zalewają polski rynek. za około 2 miesiące wjeżdza młody ziemniak grecki do polski i wtedy będzie bum ze starym.  A tu tylko o rumunach piszę a niemcy, holandia czy ukraina? ile wysyłają do nas towaru wszystko wina otwartych granic bo jeżeli by je zamknąć to polaczki w miastach by się prosili żeby cos na targ przywież.

Mój ojciec był w holandii 20 lat temu pracował na gospodarstwie przy kwiatkach przywiózł patent uprawy do polski i teraz ma swoje gospodarstwo o dużym zasięgu. Tak samo obywatele ukrainy nosili koszyki z kalafiorami u nas a teraz mają swoje gospodarki dużo większe z warzywami i bardzo często słysze od ukraińców że  pracują u nich polaki. 

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5
Dnia 7.12.2017 o 21:35, Azor07 napisał:

Posiadają transport nawet 1metr przywiozą jeśli tylko mają kilku chętnych na 1 t . (gratis napisane jest nawet na tej ofercie ) Kurierem za 400kg -75 zł .Ja się kontaktuję e-mail biuro@granumfn.pl odpisywał mi Dariusz Kaczmarek .

Brałeś od nich ziemniaki ? Jesteś zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Pierwszy raz zamówiłem teraz ,mają być w lutym bo brałem jeszcze nutri honey trawa a ona dopiero jest dostępna od lutego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1695

panowie jakie ceny sadzeniaka kwalifikatu w województwie lubelskim chodzi mi o vinete catanie oraz bellarose 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Mówisz o klasie A wg aktualnej numeracji? 

W klasie E wiosną ma ponoć być po 220. Zna ktoś aktualną cenę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

Ja kupiłem denara elite za 140 zł brutto. vineta w elicie kosztuje 160 bellarosa 200 zł klasę E oczywiście bardzo znana firma ale nie powiem jaka ;)

Ps: za carrare chcą 220 za elite a u mój lokalny pośrednik kasuje 280 za klase A .

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
18 minut temu, lukasagro111 napisał:

Ja kupiłem denara elite za 140 zł brutto. vineta w elicie kosztuje 160 bellarosa 200 zł klasę E oczywiście bardzo znana firma ale nie powiem jaka ;)

Ps: za carrare chcą 220 za elite a u mój lokalny pośrednik kasuje 280 za klase A .

Carrera 220 za elite? cos mi sie wierzyc nie chce.Jeszcze powiedz ze z holandi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

to uwierz, nie jestem pewien skąd ale 220 brutto z paszportem oczywiście.

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

po 220 to moze byc Polska klasa A :D:D Holandia zawsze 50-60zł droższa.W grudniu przyjechały do mnie ziemniaki z Granum to nie wiem skad ty taka cene wziełęs 220zł za elite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Nie realne.  W tej cenie to raczej klasa A nie Elita

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Holenderskie może i są droższe, ale za odmiany typu Vineta, Irga, Catania czy Bellarosa zawsze płaciłem w granicach 200-240 zł w klasie E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
Dnia 20.01.2018 o 13:10, lonoh napisał:

po 220 to moze byc Polska klasa A :D:D Holandia zawsze 50-60zł droższa.W grudniu przyjechały do mnie ziemniaki z Granum to nie wiem skad ty taka cene wziełęs 220zł za elite

Zamawiałeś wcześniej już u nich jakie opinie ? Ja pierwszy raz zamówiłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155

coś cicho w temacie , pewnie w waszych rejonach ziemniak ostro skoczył do góry .

Wolbrom 3zł/15kg :$

Teraz wiem już czemu mase rolników na jesień wjeżdżało w ziemniaki agregatem i rąbali , wszystko jak leci.

Rumuni podobno z Francji ciągnął ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1695

po 20 gr to dla byków sprzedaje za te pieniądze  to nie będę 15stek kupował

okolice mińska mazowieckiego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1695

rolnik34 ja oddaje w tych pieniądzach pyry które nie nadają się do jedzenia tzn rdzawa irge resztę odmian sam sobie wywiozę  po stołówkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2180

po ile kupujecie/sprzedajecie ziemniaki skrobiowe ? bo ja mam kupca na bzure po 60zł i nie wiem czy troche nie mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
44 minuty temu, misiekbz2 napisał:

Na gieldzie hurtowej belaroza 5zl/15kg

Na której. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj