Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków 2016

1003 odpowiedzi na ten temat

#741 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 15:51

Ceny ziemniaków 2016

pewnie zaraz bedzie krytyka mojej wypowiedzi

Duzy plantator nie psuje rynku ziemniaka  bo przy duzym areale musi  zabiepieczać sie umowami na znaczna czesc produkcji a z takimi osobami chętnie współpracują zakłady skrobiowe, przetwórnie i paczkarnie. Takie układy są korzystne dla obu stron bo rolnik zarobi troche mniej ale wie ze zarobi a podmiot skupowy ma wiekszą partie jednolitego towaru. Ludzie jedzą ziemniaka trochę mniej niz kiedyś natomiast diametralnie zmienił sie system docierania na talerz Kowalskiego, zamiast od rolnika przez hurtownie, sklep na talerz mamy obecnie rolnik, paczkarnia, market w wyniku czego ginie drobny detal i wspomnicie moje słowa ze z upadniem drobnego handlu upadnie drobny rolnik( moim zdaniem uprawiający do 15ha ziemniaka).Brak siły przebicia małego rolnika=brak rynku zbytu w takich latach jak ten.  Skupujący woli 10 duzych zamiast 100 małych dostawców. Wystarczy popatrzec na rynek niemiecki, francuski itd tam ziemniaka uprawia sie na kontrakty i u nas tak bedzie za 10-15lat, ja to zrozumiałem kilka lat temu i obecnie sprzedaje luzem po 27gr netto.

I zamiast teraz skakac sobie do gardeł lepiej porozmawiajmy jak zdjąć z naszego kraju "blokade" eksportowa.

To co napisałeś jest prawdą ale nie zapominaj o drugim i trzecim rynku zbytu. Drugi to południe Europy oraz Rosja - tam często gęsto jedzie towar bez badań. Trzeci rynek to kraje UE gdzie niestety badania muszą być. Nie da się zakontraktować eksportu choćby na południe Europy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków 2016 Dzisiaj, 15:49
  •  

#742 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 18 wrzesień 2016 - 16:24

Ceny ziemniaków 2016

Duży psuje cenę . A dlaczego . Gdy w 2010 r ziemniaki spod osłony wszystkie mi wygniły i zmuszony byłem kupować na Zjazdowej . Moje spostrzeżenie było takie . że zawsze kupowałem najtaniej z dużego samochodu . Na wyjściu już mówi atrakcyjną cenę i dodaje( a ile chciałeś ). To ja 100 worów i już 2 zł w duł  bez targowania .

Drugi sprzedający widzi , że tam biorą i już cena w duł . 

Co do tych co kontraktują oni  nie mogą obniżyć  bo mu narzuca  cenę umowa albo odbiorca chyba , że ma nadwyżki . 

Ktoś tu mądrze napisał ,że trzeba poszukać rynków zbytu albo się zrzeszyć i nadwyżki wywieść za granicę nawet za darmo ale w zrzeszeniu trzeba się urodzić . 

#743 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 16:51

Ceny ziemniaków 2016

Giełdy są dla małych producentów...Czy ktos kto ma 50-100ha ziemniaka jezdzi na giełde? te czasy mineły ze na giełdzie podało sie mase towaru bo na rynku zaopatruje sie tylko sklepikarz ewentalnie  mały handlarz, znam takich co na hurtownie podaja kilka tys workow tygodniowo i gieldy omijaja szerokim łukiem a jak dzwonia do mnie za towarem to zeby był min. na kilka tygodni jednolity. A jesli chodzi o umowy to nie jest tak jak piszesz

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 18 wrzesień 2016 - 17:03

Ceny ziemniaków 2016 Przemol no muszę cię dzisiaj poprzeć.Wreszcie dobrze gadasz.Giełde odwiedzam tylko do max połowy lipca z młodym później to równia pochyła.Moim zdaniem giełdy niedługo znikną przynajmniej w takiej formie jak obecnie.Jak ładuje się auto na hurtownię to odrazu powiedział że będzie brał ale towar ma być taki a taki a jeśli nie będę mógł naszykować tak jak on chce to mam nie kombinować tylko to powiedzieć.Wtedy niema problemu i jeden do drugiego niema pretensji.

#745 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:warzywnictwo

Napisany 18 wrzesień 2016 - 17:40

Ceny ziemniaków 2016

kolego pawelo o poludnie europy chodzi ci pewnie o rumunnie ze tam idzie towaru a moje zdanie znowu jest takie ze do kąd do polski nie jeżdzili rumuni to takich cen nie było 2 zl i nirzej ziemniak marchew to samo bo sytuacja jest taka tylko nikt tego nie widzi bo kazdy widzi rumuny jeżdżą kupują towaru to wszyscy produkcje zwiększa bo są zagraniczni odbiorcy i jest gdzie sprzedać nadwyżke a oni są tylko wtedy jak u siebie nie mają a najczęściej jest tak jak u nas jest nadprodukcja to i u nich to nie mają przebicia w tym zeby u nas kupować to sie wtedy kolo zamyka i jesteśmy w czarnej d...e tak jak właśnie w tej chwili a odnośnie drugiej strony i wschód to mamy sutuacja wygląda troche inaczej bo by chcieli do nas jeżdzić ale sie nie da a nawet jak by znieśli embargo to wiele lebiej u nas nie będzie bo tam juz produkcja poszła w okresie  tylko tego roku o kilka set a moze i tysięcy procent.. mam znajomego co ma firme i robi rozne sprzęty linie wagi kosze przyjęciowe to mowi ze rynek krajowy na zapotrzebowanie na maszyny praktycznie staną ale u niego z produkcją maszyn nie a wręcz przeciwnie bo rozwija warsztaty ludzi dotrudnia bo otworzył mu sie rynek właśnie na wschód a mianowicie do rosji. robi międzyinnymi takie linie produkcyjne co u nas w kraju nie było wielu chętnych bo za duze moce przerobowe, mówi ze u nas to takie według niego to małe lub średnie sie najwięcej sprzedawały.. tak ze wniosek taki, nawet jak embargo zniosą to sie rynek wiele nie otworzy na polskie warzywa bo tam sie uzbrajają w maszyny i uczą produkcji a potencjał mają ogromny bo ziemie przedewszystkim mają rodne.. tak ze moze lepiej zeby polski rolnik troche zmądrzał choć szczerze w to wątpie i troche przystopował bo sami sobie zrobimy wielką kżywde. a tak wracając do pierwszej części mojej wypowiedzi to zez wina nadprodukcji w polsce to jest unia i wszystkie programy bo uzbrajają nas w sprzęt najczęściej na kredyt i trzeba zwiększać produkcje bo kredyt trzeba spłacac

#746 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 18:12

Ceny ziemniaków 2016

Winna to jest przede wszystkim pogoda. Gdyby była mega susza albo powodzie to znowu byłoby drogo i bez bezsensownego klepania w klawiaturę.

#747 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 18:21

Ceny ziemniaków 2016 Ale jak się człowiek wygada i wypłacze to mu lepiej.

#748 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:warzywnictwo

Napisany 18 wrzesień 2016 - 18:27

Ceny ziemniaków 2016

na pogode zwalanie winy to jest właśnie bezsensowne.. bo właśnie w tym roku wszyscy na sadzili i na siawi warzyw bo zeszły rok był suchy to płaciło wszystko i ze niby ten tez miał byc a nawet bardziej no i mamy tego właśnie efekty, to jest właśnie takie głupie myślenie napaleńców bo płaciło to trzeba zwiększyc, ale szkoda tutaj mojego czasu i pisania, bo polski rolnik jest taki robotny i zachłanny ze wykończył by całą europe jak by tylko mu dali wolną ręke a nie w spomne  o samych sobie

mati z Twoimi zainteresowaniami to sie zgodze:) niektórych to jest cel w życiu 

Edytowany przez DarekGaudyn, 18 wrzesień 2016 - 18:28.

#749 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 19:12

Ceny ziemniaków 2016 Jak się nie narobię to spać nie mogę.Niestety umnie w okolicy większość tak ma i jak przyjedzie sezon 24h robimy.W zeszłym roku miałem taki tydzień że ludzie kopali a ja na zjazdową i z powrotem.Mój rekord 3razy na dobę.Ale po tygodniu miałem dość.Ludzie zrozumcie że rejon Sieradza to były są i będą ziemniaki i kapusta.Tutaj tak było i będzie.

#750 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 20:21

Ceny ziemniaków 2016

Przyjdzie odkrywka brunatnego, to pół rejonu pod sklepem będzie stała ;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 20:21

Ceny ziemniaków 2016

2014 pod kreską ale w 2015 roku biały płacił 700-800zł jesienią i 900-1000zł wiosną więc rok bardzo udany. 

ja za vinetę dostałem od grudnia do marca 500 zł za tonę, a poszło 200 ton więc nie wiem czy taki bardzo udany. Może jak dostałem tylko tyle to w tym dostane chociaż po 300 zł za tonę. Czas pokaże narazie jeszcze czekam z masowym kopaniem. A w biedrze widzę 1.49 za kg i zastanawiam się ile producent dostał.

#752 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 20:59

Ceny ziemniaków 2016

Przyjdzie odkrywka brunatnego, to pół rejonu pod sklepem będzie stała ;-)

Ja akurat na drugim końcu powiatu wiec spoko

#753 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 19 wrzesień 2016 - 05:30

Ceny ziemniaków 2016 Szkoda jest znowu jest taki rok, ale jak widać nie przeskoczy się pewnych rzeczy, trzeba to przeczekać i może następny będzie lepszy. Nie ma co się kłóci kto psuje cenę, bo dzięki unii są takie warunki. Cenę opuszczają Ci którzy chodzą normalnie do pracy, a dodatkowo mają kilka hektarów ziemi i uprawiają bo zawsze była uprawiana. Mają rocznie do sprzedania 20-30 ton ziemniaków nie mają gdzie sprzedać ani gdzie przechować to psują cenę żeby pozbyć się problemu, a oni i tak wypłatę dostaną i mają za co żyć.
Tylko niech mi ktoś powie kto z takich ludzi uprawiałby te kilka hektarów jakby nie było dopłat? Nikt moim zdaniem, daliby ziemię w dzierżawę rolnikom którzy żyją z tego i od razu trochę inaczej wyglądałoby to wszystko. Ale to nie takie proste, jest rok jaki jest dzisiaj jest poniedziałek i trzeba robić swoje

#754 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 09:26

Ceny ziemniaków 2016 Kto dziś pracuje poza gospodarstwem i uprawia ziemniaki na kilku ha.? Ja już to obsiewa zbożem, ew. rzepakiem żeby jak najmniej roboty było. Zresztą u mnie w okolicy już nikt kartofli nie sadzi, bo szkoda ziemii na to, poza tym kto by przy tym robił,jak ludzie ze wsi wolą iść do pracy w mieście...

#755 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 10:44

Ceny ziemniaków 2016 A jednak są tacy, bo rolnik który sadzi ziemniaki żeby utrzymały rodzice nie będzie opuszczał ceny do 3 zł

#756 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 11:12

Ceny ziemniaków 2016

tani ziemniak w tym roku to między innymi wina taniego zboża oraz likwidacja tytoniu. Sam byłem zmuszony zasadzić ziemniaki  w sumie z mojego rejonu zamiast tytoniu jest około 100 ha ziiemniaka i może dopiero z 10 % wykopane.....ale też ludzie przechodzą na uprawy bardziej zmechanizowane bo nie trza plewić do uprawy praktycznie 1 człowiek potrzebny więc coś za coś. Kupiłem kombajn od gościa który kupił sobie nowego grimmera za ponad 300k 6 ton zbiornik chyba nie odbije go tak prędko......

#757 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 20 wrzesień 2016 - 10:35

Ceny ziemniaków 2016 on odbije
ty niestety bez rynku zbytu nie

#758 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 13:11

Ceny ziemniaków 2016 Dokładnie on prędzej odbije niż Ty. Jak ktoś sadzi duże ilości, to on akurat ma gdzie sprzedać i taki ceny nie zepsuje

#759 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 20 wrzesień 2016 - 16:16

Ceny ziemniaków 2016

ile mogę wołać za ziemniaki bryza ?

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 16:26

Ceny ziemniaków 2016 Jaki plon masz tej bryzy? Też trochę tego sądzę to po 70 groszy rozejdzie się, ale jest więcej klientów niż towaru