Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marco82    35

Co ty porównujesz :) W polsce wymiana się sredno sprzęt w gospodarstwie co 25 lat , u niemców co  3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Jak panowie ceny na rybitwach? dziś na proszowicach 4-3,5 zł /15 kg ,  info od kolegi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Ciekawa sytuacja, na południu PL sprzedają na targu po 3,5 a na północy z podwórka wyjeżdża po 5,5 po to aby jechać na południe.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Bo obecnie szybciej i drozej sprzedaz 250ton niz 25


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Wiem, ostatnio rozmawiałem z dwoma handlarzami z Krakowa i powiedzieli że wolą kupić dalej w kraju drożej niż u siebie zbierać z całej wsi na transport i do tego 15 odmian.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Tak to jest prawda ze mało ziemniaka na południu  ale myk polega na tym że na kursie zarabiają podwójnie bo np: górale wiozą deski do warszawy a wracają z ziemniakami.. Tak samo jak do monopolu po tytoń przyjeżdzal tir z krasnego stawu to najpierw śmietanę pojechał do krakowa zawież dopiero się rozładował i jak wrócił to  my tytoń ładowali.  Zarabiają na kursie 2 razy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

już ze wstępnych ustaleń i przykładów z innych lat myślę że około bożego narodzenia ziemniak podskoczy przynajmniej na 8 zł/15 kg.  ale to będzie chwilowe zawirowanie. W lutym-marcu wjadą kopce na giełdy i ziemniak będzie tani ponieważ w tym roku dobrze plonowały tak i ziemniaki jak i zboże czy qq albo kapusta a cenowo idzie to w parze. A też po znajomych wiem że trzymają spore ilości do wiosny na "lepszą cene"  i zazwyczaj ta lepsza cena jest 2 tygodnie przed młodymi z rumunii ale ile tu odparuje wody....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Współczuje Wam takich cen.. :( . mało się udzielam na forum ale często tu zaglądam. Miałem 8.5 ha ziemniaka, sprzedaje 500-600 worków tygodniowo od 6-8 zł woreczek :) . Faktem  jest że ziemniak w tym roku plonował bardzo dobrze 40-50t handlowego. Problemem były wykopki, nie pamiętam tak mokrego października. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

szzone, sprzedajesz bezpośrednio na sklepy? Wiesz może jakie są obecnie ceny na giełdzie we Wrocławiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Tak  sprzedaż bezpośrednia głownie stołówki,  obieralnie, cateringi, zajazdy, restauracje. Moim zdaniem to najlepszy rynek zbytu bo tam zejście jest stabilne i pewny zbyt przez cały rok. Nie wiem jaka cena obecnie na targpiaście ale ja na wrocław wożę po 6-7zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

może inaczej, "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Zawsze mnie dziwi determinacja ludzi którzy piszą z optymizmem ze na handlu bezpośrednim sprzedają ziemniaka po  6,7 czy nawet 8 zł i zal im reszty że "oddają za darmo". Wez proszę kartkę ołówek i podlicz sobie ile kosztuje cię

 

1 - paliwo

2 -amortyzacja samochodu ewentualnie viatoll

2 - wjazdówki na giełdy

3 - jedzenie na giełdach

4 - układasz na auto worki, potem znów je zdejmujesz = ilość ton w ręce x 2

5 - i najważniejszy sprawa twój czas twoja praca twoje zdrowie  minimum 10 zł/godz. i Dojazdy do cateringu, na giełdy, stanie na mrozie i słuchanie starych babek.

 

Sprzedaję tygodniowo od 800-1200 woreczków wszystko idzie z domu na paletach euro przygotowanie trwa około 6-8 godzin załadunek  około godzinę wczoraj załadowałem po 4 zł kasa do ręki i  nie wiem czy liczyłeś ale mimo takiej ceny prawdopodobnie zostaje mi więcej kasy   jak tobie... wszystkie handelki po 50 czy 100 woreczków na dzień to ja mam gdzieś tak że czego ty nam współczujesz :) braku korzystania z pięknej jesiennej pogody..

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja trochę w innym temacie, nie wiecie może jak z cenami sadzeniaków w centralach spadły trochę ?

cena zależy od odmiany i pochodzenia ale od 1100 do 2800zł/t w klasie A 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

może inaczej, "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Zawsze mnie dziwi determinacja ludzi którzy piszą z optymizmem ze na handlu bezpośrednim sprzedają ziemniaka po  6,7 czy nawet 8 zł i zal im reszty że "oddają za darmo". Wez proszę kartkę ołówek i podlicz sobie ile kosztuje cię

 

1 - paliwo

2 -amortyzacja samochodu ewentualnie viatoll

2 - wjazdówki na giełdy

3 - jedzenie na giełdach

4 - układasz na auto worki, potem znów je zdejmujesz = ilość ton w ręce x 2

5 - i najważniejszy sprawa twój czas twoja praca twoje zdrowie  minimum 10 zł/godz. i Dojazdy do cateringu, na giełdy, stanie na mrozie i słuchanie starych babek.

 

Sprzedaję tygodniowo od 800-1200 woreczków wszystko idzie z domu na paletach euro przygotowanie trwa około 6-8 godzin załadunek  około godzinę wczoraj załadowałem po 4 zł kasa do ręki i  nie wiem czy liczyłeś ale mimo takiej ceny prawdopodobnie zostaje mi więcej kasy   jak tobie... wszystkie handelki po 50 czy 100 woreczków na dzień to ja mam gdzieś tak że czego ty nam współczujesz :) braku korzystania z pięknej jesiennej pogody..

Nie pisałem tego aby kogoś obrazić. Zgadzam się z tobą w dwóch pierwszych punktach. Na giełdy nie jeżdżę więc trzeci i czwarty punkt odpada.  Wożę ziemniaka pod zamówienie przeważnie 180-150 worków jednorazowo. Czas jaki zajmuje mi taka dostawa to 3 godziny. Ten, który odbiera od Ciebie ziemniaki pewnie sprzedaje je w taki sposób jak ja wiec musi na tym wychodzić.     Mi jak odpadnie jeden punkt nic się nie dzieje. Jak komuś odpadnie handlarz co odbiera przykładowo tak jak tobie 800-1200 worów to robi się problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4zł to szczyt Waszych marzeń? Gdybym miał po tyle sprzedawać to wcale bym nie sadził. Przy takiej cenie nawet koszty produkcji się nie zwracają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To nie jest kwestia marzeń a realnych cen które mamy obecnie. Chyba lepiej sprzedać po 4 za worek niż nie sprzedać wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

O tto właśnie jest nasza zgubna mentalność. Na zachodzie wola zniszczyć niż sprzedawawac za bezcen a koniec końcem sprzedają za dobre pieniądze bo przyblokuja sprzedażą i zaraz cena się poprawia a u nas jak by się chciało przy blokować sprzedażą na poprawę ceny to na moje miejsce jest 10 narwancow co odda za śmieszne pieniądze żeby tylko sprzedać. To poa co sądzić tyle żeby za darmo sprzedawać lepiej mniej a za lepsza cene ale to jest gadanie do sciany U nas to zdaje tylko efekt w druga stronę bo jak kupującym cena nie pasuje bo jest za wysoka to przy blokują kupno wystarczy przez krutki okres czasu i juz cena leci naleb na szyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

4zł to szczyt Waszych marzeń? Gdybym miał po tyle sprzedawać to wcale bym nie sadził. Przy takiej cenie nawet koszty produkcji się nie zwracają.

 

kurcze o czym wy tu dyskutujecie? ja cały czas dostaje 3 zł za worek 15 kg. Handlarz nie chce słuchać o podniesieniu ceny bo mówi że u nich po 2 i 2.5 za worek płacą. To jak ja mam osiągnąć chociaż 4 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

no i nie każdy zdążył wykopać mi samemy zostało z 30 arów a są tacy u mnie w stronach ze nie po jednym ha mają nie wykopane ale u mnie są cięzkie ziemie i przy takich opadach nie sposub jest kopać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

U nas kto nie wykopał to już może sprzęt chować. Ziemia była zmarzła na 12 cm przez 3 dni. A teraz znowu pada. Ale jak to handlarz powie towaru jest pełno i nikt nie dyskutuje o cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj