Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków 2016

988 odpowiedzi na ten temat

#721 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:warzywnictwo

Napisany 17 wrzesień 2016 - 20:06

Ceny ziemniaków 2016

za smuce cie zmniejsze moze o 20% na rzecz czegoś innego co juz wszyscy sie odrzekają a ziemniaka wręcz przeciwnie

5

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków 2016 Dzisiaj, 23:11
  •  

#722 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 17 wrzesień 2016 - 20:43

Ceny ziemniaków 2016

chyba lepiej jak rozdam niż maja się zmarmiwać

To już największa głupota, jak masz darmo dawać to lepiej talerzówką wpadnij w te ziemniaki i rynku nie psuj, bo w to miejsce co ty dasz darmo to ktoś sprzeda...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#723 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 18 wrzesień 2016 - 06:49

Ceny ziemniaków 2016

Czyli jak ja sprzedaję od 10-15zł za 15kg to wiedzę że niektórzy na tą muszą sprzedać 4 worki. za***iste czasy. Przerzucanie ton nic więcej. 

KPK KUMURUN TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 07:31

Ceny ziemniaków 2016 Sprzeczamy się panowie o pierdoły takie jak np.kto cenę psuje a zupełnie nikt nie zauważa, że fatalna sytuacja w całym rolnictwie
w ogóle nie przekłada się na koncerny produkujące środki do produkcji rolnej.Tutaj nie ma spadków cen jest zupełnie odwrotnie i nikt
za darmo nie rozdaje "Titusa" "Sencora",paliwa czy innych tak jak @AleksanderX ziemniaki.Ludzie którym @AleksanderX podarował
ziemniaki siedzą sobie na huśtawkach przy grillu i mówią do siebie :"Ty patrz jaki głupi ziemniaków nasadził"
U mnie na targu "Belarosa"po 6/15.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#725 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 07:34

Ceny ziemniaków 2016

Święte słowa miszka.

#726 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 18 wrzesień 2016 - 07:50

Ceny ziemniaków 2016

Ja trzymam zawsze do lutego i w lutym zaczynam całą sprzedaż :)

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 18 wrzesień 2016 - 07:55.

#727 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 18 wrzesień 2016 - 08:33

Ceny ziemniaków 2016 Ja widzę na tym naszym forum pewien problem.A mianowicie na temat sprzedaży ziemniaków wypowiadają się ludzie którzy maja hektar ziemniaków i sprzedają je w detalu na targu.A są tu też rolnicy w tym Ja którzy mają wiele hektarów ziemniaków i musimy ze względu na wielkość produkcji sprzedawać w dużym hurcie.Otóż panowie wydaje mi się że jeden drugiego nie może zrozumieć.Ktoś tu napisał że sprzedaje po 10zl za worek na jakimś ryneczku.Przecież gdybym Ja chciał sprzedać w hurcie ziemniaki po 10zł to prędzej by one zgniły niż ktoś by je kupił.Rzecz jasna mówię o tym roku.Dla wyjaśnienia co niektórym nieda się rozkilować +-500 600ton ziemniaków,brakło by roku a przecież nie jestem sam.Za momet pojawią się komentarze w stylu :to sadź mniej o sprzedawaj drożej".To co mam robić może zboże ale też tani.Może świnie ale niemam budynków na nie.Może krowy ale mleko tanie.Panowie trochę wyrozumiałość.

#728 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 08:34

Ceny ziemniaków 2016

raz rozdasz ziemniaki to nie dość że będą się śmiać z ciebie to za rok mają problem że muszą płacić. ceny w tym sezonie nie będzie to jest pewne, rok temu szału nie było - dopiero na wiosnę, dwa lata temu też tanie czyli trzy lata pod kreską. W tym roku nawet odpadu nie chcą bo wszystkim tyle narosło że oddają za grosze z pola.

Na jadalne mam zejście ale odpadu 50 ton będzie problem sprzedać.

#729 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 09:10

Ceny ziemniaków 2016

2014 pod kreską ale w 2015 roku biały płacił 700-800zł jesienią i 900-1000zł wiosną więc rok bardzo udany. 

#730 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 18 wrzesień 2016 - 09:16

Ceny ziemniaków 2016

Ja widzę na tym naszym forum pewien problem.A mianowicie na temat sprzedaży ziemniaków wypowiadają się ludzie którzy maja hektar ziemniaków i sprzedają je w detalu na targu.A są tu też rolnicy w tym Ja którzy mają wiele hektarów ziemniaków i musimy ze względu na wielkość produkcji sprzedawać w dużym hurcie.Otóż panowie wydaje mi się że jeden drugiego nie może zrozumieć.Ktoś tu napisał że sprzedaje po 10zl za worek na jakimś ryneczku.Przecież gdybym Ja chciał sprzedać w hurcie ziemniaki po 10zł to prędzej by one zgniły niż ktoś by je kupił.Rzecz jasna mówię o tym roku.Dla wyjaśnienia co niektórym nieda się rozkilować +-500 600ton ziemniaków,brakło by roku a przecież nie jestem sam.Za momet pojawią się komentarze w stylu :to sadź mniej o sprzedawaj drożej".To co mam robić może zboże ale też tani.Może świnie ale niemam budynków na nie.Może krowy ale mleko tanie.Panowie trochę wyrozumiałość.

I tu mądra wypowiedź kazdy sadzi/uprawia tyle na ile ma możliwości ewentualnie na ile ma zbyt. Jednego satysfakcjonuje 4/15 innego 10/15.Sam sadzę do 1,5ha i to zależy od tego jaka akurat działka jest przeznaczona pod ziemniaki,mógłbym więcej ale.....zbytu mam na tyle a i odpadu wiecej bydlaki nie przerobią  ;) Teraz idą regularnie po 9/15.Co do rozdawania za darmo to największa głupota-na takich to tylko US i zrobiłby z nimi porządek!!!!!

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 10:01

Ceny ziemniaków 2016 500-600t przewalisz, a na Twoim garbie wzbogacają się pośrednicy, którzy nic się nie narobią, a zarobią. Osoba, która jest na końcu czyli konsument zapłaci za ziemniaki tyle ile będą kosztować. Widać to w marketach gdzie za marny towar płacą krocie.

#732 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 18 wrzesień 2016 - 10:23

Ceny ziemniaków 2016

zgadza się ......ziemniaki ode mnie idą albo do małych sklepików w okolicy,na jedną restaurację w której moja Pani jest szefową kuchni i do klientów indywidualnych, od kilku lat rynek ten sam więc nie widzę sensu zwiększać/zmniejszać areału

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#733 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 11:01

Ceny ziemniaków 2016

U mnie od rolnika co chandluja po rynkach itd

Do jedzenia denary owacje i jescze 5 innych odmian po 50gr/kg 

Odpadówki dla bydła bardzo drobne 14-15gr/kg wieksze tez odpadówki po 20gr/kg

#734 Share ziemniakpl

ziemniakpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 11:29

Ceny ziemniaków 2016

Panowie skasujmy po 30 procent swoich plantacji i problem  taniego ziemniaka sam się rozwiąże.Ja  z pięciu ha dwa trzymam w pogotowiu {najprawdopodobnie do talerzowania}

#735 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 11:50

Ceny ziemniaków 2016

jak skasuję ziemniak to w to miejsce musze posiać coś innego na chwile obecna dochodowego i z tą następną uprawa będzie to samo/niskie ceny/to już pozostanę przy ziemniaku

#736 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 18 wrzesień 2016 - 12:28

Ceny ziemniaków 2016

Trzeba się rozejrzeć za agrowłókniną bo na wiosnę będzie ciężko kupić  . Podobnież najlepiej sprzedawać do połowy lipca a później jechać na wakacje .

Pewnie ci którzy mają po 500 ton i więcej do sprzedaży zmniejszyli nasadzenia o 30 % pewnie więcej by wzięli pieniędzy a ci co sadzą po 1 ha i sprzedają na ryneczkach pewnie by i tak sprzedawali jak teraz sprzedają . Więc te ceny co są teraz to zasługa tych wielkich producentów  bo się boją aby im nie zabrakło towaru . 

#737 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 18 wrzesień 2016 - 13:03

Ceny ziemniaków 2016 No,już widzę jak wszyscy zmniejszają produkcję ziemniaka na przyszły rok.Żeby tylko nie brakło.

#738 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 14:03

Ceny ziemniaków 2016

pewnie zaraz bedzie krytyka mojej wypowiedzi

Duzy plantator nie psuje rynku ziemniaka  bo przy duzym areale musi  zabiepieczać sie umowami na znaczna czesc produkcji a z takimi osobami chętnie współpracują zakłady skrobiowe, przetwórnie i paczkarnie. Takie układy są korzystne dla obu stron bo rolnik zarobi troche mniej ale wie ze zarobi a podmiot skupowy ma wiekszą partie jednolitego towaru. Ludzie jedzą ziemniaka trochę mniej niz kiedyś natomiast diametralnie zmienił sie system docierania na talerz Kowalskiego, zamiast od rolnika przez hurtownie, sklep na talerz mamy obecnie rolnik, paczkarnia, market w wyniku czego ginie drobny detal i wspomnicie moje słowa ze z upadniem drobnego handlu upadnie drobny rolnik( moim zdaniem uprawiający do 15ha ziemniaka).Brak siły przebicia małego rolnika=brak rynku zbytu w takich latach jak ten.  Skupujący woli 10 duzych zamiast 100 małych dostawców. Wystarczy popatrzec na rynek niemiecki, francuski itd tam ziemniaka uprawia sie na kontrakty i u nas tak bedzie za 10-15lat, ja to zrozumiałem kilka lat temu i obecnie sprzedaje luzem po 27gr netto.

I zamiast teraz skakac sobie do gardeł lepiej porozmawiajmy jak zdjąć z naszego kraju "blokade" eksportowa.

Edytowany przez przemol87, 18 wrzesień 2016 - 14:21.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#739 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 14:39

Ceny ziemniaków 2016

te blokady widocznie sa potrzebne jak nasze władze to kontrolują i wspieraja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:warzywnictwo

Napisany 18 wrzesień 2016 - 15:17

Ceny ziemniaków 2016

anetko powiem ci tyle ze te blokady są nie wspierane przez  naszych tylko przez władze zachodnie zeby polski towar nie trafiał na ich rynek bo oni wspierają rodzimych producentóa a nie tak jak u nas ze jest w brud naszego towaru wszelkiego rodzaju i taniego a sprowadzają markety z zagranicy z czego właścicielami i tak nie są polskie korporacje  a nasza władza jest jak marionetka i nie potrafi sie temu sprzeciwic bo poprzednie władze tak zrobiły ustawy ze obecny rząd nie ma prawa weta