Polecane posty

DarekGaudyn    10

Czyli kolega ma przechowalnie i jest bogaty... Nie o to mi chodzi, jak nie ma przechowalni, czy czegoś innego to trzeba dążyć żeby to mieć w końcu.

 

 

W ogóle jak wygląda na kaliszu sytuacja, patrzę na notowania z giełdy i cały czas jest między 4-6 zł, wierzyć temu czy brać 2 zł poprawki?

 kolego Młody dodam coś od siebie na temat tych przechowalni moze to tobie i reszcie sie wydawac bardzo śmieszne ale ja to widze tak, nasi dziadkowie stawiali stodoły chlewnie i inne budynki inwentarskie to wszystko sie skończyło i jest nie opłacalne i kazdy po przerabiał te budynki na właśnie te przechowalnie na warzywa a w każdym gospodarstwie była stodoła a teraz w kazdym gospodarstwie jest większa lub mniejsza przechowalnia za paranaście moze więcej lat to samo będzie z tymi chłodniami przechowalniami to samo co z tymi stodołami ale to jest tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Darekgaudyn dobrze mówisz ale dzięki dziadkom właśnie mamy już jakieś mury i dachy które możemy teraz inaczej wykorzystać pod własne potrzeby bo czasy się zmieniają. A w ten sam sposób może ktoś inny za x lat wykorzysta naszą pracę, więc trochę ambicji w życiu a nie wszystko w czynie społecznym robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Zgadza się w proszowich wszystko po 2zł ziemniaki, marchew, cebula, pietruszka, burak. Normalnie cyrk.

 

Poprawiło się :) za 15kg w Proszowicach cenili 1,5 a sprzedawali za 1zł/15 kg

Czyli wszystko idzie ku oddawaniu ziemniaków za darmo :) :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

no to przy tej cenie chyba faktycznie zostawic te pyrki na polu tylko pola szkoda

a przy tej cenie to coś w twoich słowach jest bo robi sie w czynie społecznym:P wiem ze chodziło ci o coś innego

Edytowano przez DarekGaudyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Bo ziemniaki to powinny być sprzedane do połowy lipca i tyle w tym temacie...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Marti i czym ty sie chwalisz że po 3,5 tajfuna sprzedajesz i jeszcze go musisz przesortować i dołożyć worki i robocizne, a ja tajfuna woże na przemysł, wszystko jak leci po 0,23gr. Więc przestańcie wreszcie obrażać ten sieradz, w łodzi stoją same poddębice, w katowicach częstochowa i kraków a we wrocławiu oleśnica, więc może nie sieradz psuje cene.

tutaj masz racje kolego Rafizo we Wrocławiu cena pada przez Oleśnice , oszołomy tam sa niesamowite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

lonoh, a jak teraz Wrocław stoi? Słyszałem 5 wołane, za 4 oddają bez problemu ale można i za 3 też kogoś "dorżnąć", prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

lonoh, a jak teraz Wrocław stoi? Słyszałem 5 wołane, za 4 oddają bez problemu ale można i za 3 też kogoś "dorżnąć", prawda to?

prawda,przejedz sie S8 to zobaczysz czemu tak jest:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To Ja może zacznę dopłacać np. 2zł żeby ktoś zabrał , bo grunt aby się interes kręcił :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Kolego Rafiozo sprzedajesz po 0,23 luzem czyli 3,45 za worek ale dokładasz transport niewiem dokąd ale najbliżej jest Głowno.Ja sprzedaje po 3,50 worek ale na miejscu.Mojm zdaniem to jest jeden H....Z tym że ja mam trochę więcej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ojciec mi mówił , że ziemniaki w latach 70 kosztowały trzy razy mniej niż pszenica . Były takie czasy, że kosztował ziemniak równowartość pszenicy a były nawet droższe . Jeżeli oddają ziemniaki po 20 albo po 30 gr to widocznie im się opłaci . Ja sprzedaje do sklepiku po 7 zł . Marudzi mi że przepłaca 100 % ale bierze bo innych ludzie nie chcą mu kupować . Na targowisku sprzedaje po 1 zł choć mają też po 60 gr . Wniosek z tego taki , że każdy sprzedaje po ile chce albo po ile mu kto da .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Poprawiło się :) za 15kg w Proszowicach cenili 1,5 a sprzedawali za 1zł/15 kg

Czyli wszystko idzie ku oddawaniu ziemniaków za darmo :) :lol: :lol:

Nie prawda bo we wtorek Rumun ładował dwa Tiry  po 2,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

no i właśnie to jest pazerność naszych rolników bo każdy tak mysli a ja sądze ze będzie jeszcze gorszy bo wszyscy sie nastawiają na wczesnego i cena duzo wcześniej padnie i sie juz nie podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

za smuce cie zmniejsze moze o 20% na rzecz czegoś innego co juz wszyscy sie odrzekają a ziemniaka wręcz przeciwnie

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

chyba lepiej jak rozdam niż maja się zmarmiwać

 

To już największa głupota, jak masz darmo dawać to lepiej talerzówką wpadnij w te ziemniaki i rynku nie psuj, bo w to miejsce co ty dasz darmo to ktoś sprzeda...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ja sprzedaję od 10-15zł za 15kg to wiedzę że niektórzy na tą muszą sprzedać 4 worki. za***iste czasy. Przerzucanie ton nic więcej. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Sprzeczamy się panowie o pierdoły takie jak np.kto cenę psuje a zupełnie nikt nie zauważa, że fatalna sytuacja w całym rolnictwie
w ogóle nie przekłada się na koncerny produkujące środki do produkcji rolnej.Tutaj nie ma spadków cen jest zupełnie odwrotnie i nikt
za darmo nie rozdaje "Titusa" "Sencora",paliwa czy innych tak jak @AleksanderX ziemniaki.Ludzie którym @AleksanderX podarował
ziemniaki siedzą sobie na huśtawkach przy grillu i mówią do siebie :"Ty patrz jaki głupi ziemniaków nasadził"
U mnie na targu "Belarosa"po 6/15.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj