Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemol87    186

przeciez na sieradzu za towar na markety placą juz po 23gr wiec zaraz skonczy sie towar po 3zł


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banbus123    1

ale ciekawe czy im sie to oplaca jak wala duze ilosci i po 3 zl sprzedaja zysk to chyba tylko w miesniach czuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

ale przecież to n ie rolnicy tylko handlarzyki psują cene, rolnik by nie jechał 400 i więcej km aby stać dobę i mieć z tego 3 stówki więcej jak u siebe. Przecież czas, wjazd,paliwo,samochód się zużywa  wszystko się liczy. Cały czerwiec i lipiec podstawiiał mi gościu lufe ii ładowałem po 8 zł z domu choć niekiedy na rybitwach były po 12. ale bierze konkretne ilości do 500 ton tygodniowo więc pewnie w sieradzu by się nacieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

dlaczego w polsce w marketach są tak niskie ceny ziemniaków i warzyw?? ostatnio byłem za granicą i w takich samych martketach jak w polsce ziemniaki w przeliczeniu wychodziły od 2,5 do 3,5 zł za kilo, a u nas ten sam sklep jest i po 50 groszy, a na lokalnym ryneczku nawet ponad 4zł wychodziły za kilo. 

z podwórka odbierają u mnie po 5 zł żółtego, wrzesień i październik może utrzyma się taka cena jak teraz, ale później 3 zł to będzie norma chyba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

co roku to samo, że inni za darmo oddają...wiec ja sie pytam ile waszym zdaniem powinien teraz kosztować w hurcie kg ziemniakow  żebyście nie narzekali?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

dlaczego w polsce w marketach są tak niskie ceny ziemniaków i warzyw?? ostatnio byłem za granicą i w takich samych martketach jak w polsce ziemniaki w przeliczeniu wychodziły od 2,5 do 3,5 zł za kilo, a u nas ten sam sklep jest i po 50 groszy, a na lokalnym ryneczku nawet ponad 4zł wychodziły za kilo. 

z podwórka odbierają u mnie po 5 zł żółtego, wrzesień i październik może utrzyma się taka cena jak teraz, ale później 3 zł to będzie norma chyba. 

Dla tego że oni mają inne poziomy zarobków. Marketowi oddawanie ziemniaka w przeliczeniu na nasze po 50 groszy wcale się nie opłaci. Konsument nie kupi więcej niż zje a jest różnica jeśli market kupuje od rolnika po 2 zł za kg i sprzedaje po 4 zł albo kupuje po 30 groszy i sprzedaje po 50 groszy. Ten sam tonaż do przewalenia a zyski różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelz    2

40gr minimum taka cena mogła by być ale pewnie znaleźli by się tacy Ze przy takiej cenie to kokosy ludzie zarobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Nie lepiej zakontraktowąć ziemniaka na skrobie i pogodzić się ze stałą ceną ok. 25 gr za kg, wywieżć luzem, z pola i nie piepszyć sie workami , wybieraniem i marudzeniem posredników ?

 

Ja chyba ostatni rok wogóle się tykam jadalki.

 

U nas 4-5 zł chcą dawać. Jaki sens to w 15 ładować zeby 5 gr wiecej niz za przemysłowke dostać... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

żeby nie spadło poniżej 5 zł, kokosów z tego nie ma dużych ale coś jeszcze zostaje przy tej cenie, nie robi się w czynie społecznym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

koledzy a jak w tym roku macie zakontraktowane ziemniaki na przetwórnie / frytki ? jakie wydajności w stosunku do jadalnych mają takie odmiany ? idzie na tym zarobić ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Wczoraj sprzedałem po 4,35 w bigbagi 10ton tajfuna.Wydaje mi się że to chyba lepiej jak na giełdzie.Bo na zjazdowej 5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

w Lodzi tez dzisiaj braklo miejsca


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

brakło bo z miękkimi się ustawiali w ziemniaki

pisz do końca prawdę przemol

na ziemniaku o 4rano z owocami staly 3 auta, z ziemniakiem miedzy halami jedno i jeden bus szukal miejsca wiec teoretycznie bylo jedno miejsce

 

cena 4-5


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Przemol,przecież ty masz sortowane i stałych kupców wiec pewnie zbyt długo nie stałeś a i pewnie 6zł przygarnąłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

dla twojej wiedzy-NAWET NIE WJEZDZALEM. NA GIELDE


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

dla twojej wiedzy-NAWET NIE WJEZDZALEM. NA GIELDE

 

Cześć . 

Nie wiesz po ile sprzedają ziemniaki na hali handlarze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj