Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków 2016

986 odpowiedzi na ten temat

#461 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 12:32

Ceny ziemniaków 2016 Na waciki mu zostalo?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków 2016 Dzisiaj, 10:56
  •  

#462 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 14:03

Ceny ziemniaków 2016 sa.i sobie zle robicie jak jest taka cena sie nie kopie takie moje zdanie beda po 2 zl to trudno ... talerzowka

#463 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 22 lipiec 2016 - 17:49

Ceny ziemniaków 2016 Widzę że szykuje się kolejny sezon prac społecznych przy ziemniaku. Na prawdę nie pojmuję jak to się chce niektórym robić za darmo, sami się niektórzy nie potrafią uszanować, zadowoleni, że mają zajęcie, że dzień zleci przy robocie byle się urobić bez żadnych ambicji i planów byle chleb kupić i wystarczy. Po co to w ogóle robić?? A cena tak spada aż echo się roznosi... masakra

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 22 lipiec 2016 - 21:16

Ceny ziemniaków 2016

.Ale jak mam konkurować jak obok mnie stanął bus ze 150workam i na wejściu wołał 3zl

niech za darmo oddawał.Taki to psuje rynek i nie szanuje pracy rolnika oddając płody rolne za darmo praktyczne.

#465 Share grzeglat

grzeglat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 21:22

Ceny ziemniaków 2016

Witam.
Mało udzielam się na forum ale to co tu sie wyrabia wymaga komentarza.
Polski rolnik to taki dziwny twór, ze nie ważne ile ważne by sprzedać a że się dołozy to nie ważne.
Mam 25 lat lecz juz ładnych kilka jezdze po gieldach i lokalnych targowiskach i trochę już zobaczyłem.
Np. w tym roku początek czerwiec bronisze bylem z bobem cena 4zł a byli tacy co oddawali za 3 i niżej i na pytanie czemu tak robią
odpowiedź a bo już stoję 2 godz i nic a rano muszę do pracy. Sytuacja z marca lokalne targowisko cena ziemniaka 1zł/kg lecz było dwóch takich starszych co oddawali za 10zł
i znów pytanie czemu a bo on ma dużo ziemniaka i boj się że mu zostanie a poza tym to ma emeryture i jakoś to bedzie. A najbardziej rozbawiła mnie odpowiedź, że jak bedzię tańszy to ludzie więcej kupią lub ten co kupuje powiedzial że ziemniak leci w dół to spuszczam z ceny i sprzedaje
A każdy z was wie że wystarczy jeden co wyłamię się z ceną i wszystko leci w dól. Także na zakończenie życzę wszystkim co oddają za darmo by jeszcze dopłacali kupcom by od nich brali by nie wracać z towarem do domu.
A tym którzy myślą racjonalnie przetrwania tego okresu i jak najlepszej ceny.

#466 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 23 lipiec 2016 - 11:30

Ceny ziemniaków 2016

Takie gatki jak kolega pisze to ja słyszę co giełdę jak cena leci w dół od 30 lat. Teoria swoją drogą a praktyka swoją . Zostaną najwytrwalsi a reszta do pracy w mieście albo za granicę .

#467 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 23 lipiec 2016 - 17:35

Ceny ziemniaków 2016

Podkarpackie ci pieprzeni oszuści odbierają od nas ziemniaki po 4 .

#468 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 18:38

Ceny ziemniaków 2016

Siłą odbierają? Sqrwysyny!

#469 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 23 lipiec 2016 - 20:26

Ceny ziemniaków 2016

On pojedzie i sprzeda po 9 zł i się śmieje, bo znalazł frajerów.

#470 Share romekspodsieradza

romekspodsieradza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 20:39

Ceny ziemniaków 2016

Pojechałbyś sam i sprzedał po 5zł bo do domu trzeba szybko wracać i po odliczeniu kosztów również  miałbyś po czwóreczce za woreczek, a w obecnym układzie to przynajmniej przemytnik zarobi, a Ty czasu nie marnujesz i samochodu nie musisz utrzymywać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 23 lipiec 2016 - 21:15

Ceny ziemniaków 2016

Ja stare ziemniaki sprzedałem wszystko na przełomie kwietnia i maja,handlarzy dzwoniło co nie miara.Poniżej 7zł/15kg nie schodzę,niech sobie sami robią

#472 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 21:28

Ceny ziemniaków 2016

On pojedzie i sprzeda po 9 zł i się śmieje, bo znalazł frajerów.

jedz za nim i sprzedaj po 8 w tych samych miejscach

Nie pasuje cena nie kop i czekaj, moze pozniej bedzie lepiej :)

#473 Share banbus123

banbus123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 06:47

Ceny ziemniaków 2016 widze ze wyżej odezwal sie jakis handlarz co żeruje na rolnikach

#474 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 10:38

Ceny ziemniaków 2016

Akurat sie pomyliles bo prowadze swoje gospodarstwo. Problem coniektorych jest taki ze nie chce im sie ruszy pupy i poszukac wlasnych rynkow zbytu tylko licza ze ktos przyjedzie do domciu i zaplaci im cene detaliczna przy ilosci hurtowej. Ja swoj towar rozwoze po sklepikach i stołowkach 3x w tygodniu, swoich ziemniakow mam 5ha nie wykopalem jeszcze nic, przy tej cenie niech sobie dorastaja chociaz iloscia sie nadrobi jak zadnej zwyzki zima nie bedzie.

#475 Share romekspodsieradza

romekspodsieradza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 10:48

Ceny ziemniaków 2016

JA również jestem rolnikiem, tylko ja już sprzedałem handlowe, skończyłem 4 lipca przy cenie 7 złotych za woreczek, a "lulke" po czwóreczce, został tylko hektar nasiennych, teraz można wypoczywać i  na wypoczynek można pojechać w góry i nad morze, bo jest za co, a pracami społecznymi przy wykopkach nie jestem zainteresowany. W ubiegłym roku od jesienie przez całą zimę cena 5-6 złotych, ja sprzedałem w kwietniu i maju w cenie 8 -13 i nawet przy niewielkiej ilości 100 ton te 20 tysiaków jest na plusie.

#476 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 24 lipiec 2016 - 12:07

Ceny ziemniaków 2016 5ha czy 7 to nie jest problem takie ilości to tu niektórzy na bazarka rozkiluja.Ale jak ma się 15 czy 20ha to już pojawia się problem a w mojej okolicy większość tak ma.Też wziąłem pieniądze za wczesne ale co dalej?Własny rynek zbytu co to za bzdury.Powiedz mi kto przygarnie mi 10-15ton tygodniowo szczególnie że nie jestem sam.Zaraz napiszecie żeby mniej produkować.Ale co robić zamiast tego.Zboże tanie kukurydza tania Świnie narazie pasują ale to chwilowe.Jak eksporu to tak będzie i żadne złote rady nic nie dają.

#477 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 12:39

Ceny ziemniaków 2016

500-700 workow tygodniowo dostarczam, moglbym wiecej ale pod moja obecna sytuacje nie szukam kolejnych odbiorcow, nie same ziemniaki u mnie rosna i brakuje juz czasu zeby to ogarnac. U nas niestety wczesne uprawy nie wychodza, zbyt pozno sie ziemia nagrzewa. Jak masz 20 ha to zrob 1/4 wczesnych reszte podziel po rowno na przemysl i detal tak zebys w okresie lipiec-wrzesien nie musial jezdzic na gieldy, dobrze wiesz ze to najgorszy okres do sprzedazy.

#478 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 24 lipiec 2016 - 13:34

Ceny ziemniaków 2016

W mieście ludzie mieszkają pracują jeżdżą na wakacje i podobne pomniki będą mieli na cmentarzu . Dziwne żeby się utrzymać na gospodarstwie trzeba zasadzić 20 albo 50 ha ziemniaka albo jeszcze dzierżawy nabrać i tam też zasadzić i po ziemniakach wczesnych kapusta i jakby było można  to ze trzy razy sprzątnąć z ha . Jak cena jest , to dobrze a jak nie ma to wylewanie łez .

#479 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 24 lipiec 2016 - 17:24

Ceny ziemniaków 2016 Takie czasy.Kapusty mam tylko 7ha.Kiedyś było 9ha całej gospodarki i staczało a teraz jest 18 i bywa czasem krótko.Eh wróć komuno bo naród kuno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 19:59

Ceny ziemniaków 2016

Dużo kapusty dużo ziemniaków duże koszty i to jest cały szkopuł .