Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków 2016

965 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 13:45

Ceny ziemniaków 2016

Chłopaku co ty gadasz, przy hurcie taka cena, nawet na giełdach po 8zł wołają a ty pie....... że przy hurcie 10zł płacą. Hurt 7,5zł to góra a nie dycha, chyba że sąsiad przyszedł do ciebie po 50 wora i dał ci dyche, gdzie rozmowa. U nas handlarze ładują to 6 zeta i ani grosza więcej. :lol: :lol: :lol: :lol:

Podając cenę należy podać również ilości jakie się za tą kwotę sprzedaje. Na tym forum są rolnicy i działkowcy, i właśnie ci drudzy zawsze mają najwięcej do powiedzenia czy to w sprawie ceny czy też profesjonalnej uprawy. Psia mać, naraziłem się działkowcom zaraz mnie zahejtują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków 2016 Dzisiaj, 23:30
  •  

#22 Share mar353

mar353

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 15:25

Ceny ziemniaków 2016

Jak masz kupca co płaci dyche to ci podwiozę 300 worków po 8zł przeładujemy i masz 600zł zysku.

jeszcze jakość, odmiana,kalibraż, waga, dowóz, i faktura. A tak poza tym jestem rolnikiem a nie handlarzem. Napisałem że cena trochę podskoczyła przez mróz może przez święta można było wyciągnąć te 2 zł więcej telefon się grzał od zapytań nie każdemu pasowała cena ale było kilku którzy chcieli czy tak będzie dalej nie wiem oby tak. To że ktoś dostaje albo płaci 6 zł to nie moja wina. Każdy rolnik się cieszy jak drożeje no chyba że sprzedał wszystko taniej albo jest handlarzem. A hurt w moim przypadku to 100 worków w górę

#23 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 15:51

Ceny ziemniaków 2016

ja też sprzedaje po 70gr/kg z fakturą ale hurtem bym tego nie nazwał bo schodzi mi jakaś tona tygodniowa :)

a przy dużych ilościach jak tir to 45gr i  cieżko wiecej dostać 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 16:42

Ceny ziemniaków 2016 A w okolicznym tesco denar nie myty w promocji po 59gr, na moje oko kalibraz 40-50
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#25 Share yrek25

yrek25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i informatyka

Napisany 07 styczeń 2016 - 16:46

Ceny ziemniaków 2016

Hej

Może ja się wypowiem na temat ceny ziemniaków. Jestem rolnikiem co roku sadzę po 3 ha ziemniaków. Wszystko sprzedaje na targowisku 5 dni w tygodniu. Teraz nie stoję bo jest mróz ale przed świętami sprzedawałem woreczek 15 Kg za 12 zł. Odpady również udaje mi się sprzedać po 0,25 gr za kg. Moja rada jest taka żeby dostać dobrą cenę za ziemianki trzeba wyeliminować pośredników i Handlarzy.   

#26 Share KiQ

KiQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 16:59

Ceny ziemniaków 2016

nie każdy ma czas stać na targowisku i sprzedawać tone tygodniowo...

#27 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 17:04

Ceny ziemniaków 2016

Po co eliminować? Nie dawać im pożywki w postaci własnej głupoty i nieszanowania swej pracy.Ja jak słyszę opowieści takiego handlarza że kupił od kogoś worek 15 za 2 zł to mam ochotę tym workiem zdzielić go w łeb.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#28 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 17:43

Ceny ziemniaków 2016

Ja bym tu nie winił handlarza tylko tego co mu sprzedał za 2 zł. A  takich jest wiele bo mu się opłaca.  Pole przepisal na dzieci które siedza  w mieście albo za granicą sam bierze rentę strukturalną dalej robi na polu, sadzi te warzywa czy ziemniaki bo to robił całe życie i mu się opłaca bo ma z czego dołożyć. Druga grupa to ci co nabrali kredytów toną w nich po uszy i sprzedają za byle co bo rata się zbliża a co będzie dalej nieważne, bo komornik i tak predzej czy póżniej do niego zawita. 

#29 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 17:56

Ceny ziemniaków 2016

Masz dużo racji ale te 2zł /15 to chyba bajka wymyślona na potrzeby handlarzy ludzie 30gr kosztuje sam worek bez ziemniaka. A gdzie reszta sortowanie, pakowanie,przechowanie? Trzeba być umysłowym niedorozwojem by takie jaja robić.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#30 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 18:05

Ceny ziemniaków 2016

Ja tego nie rozumiem Ty tak samo a ci co po tyle sprzedają są zadowoleni. W tym roku nie wiem czy ktoś po 2 zł  oddajebo nie słyszałem. najniższą cenę to 6zł słyszałem. Ale w zeszłym roku to handlarze się śmiali że na Sieradzu to po 1zł idzie wziąść ziemniaka a 2 zł to na starcie. Worek 20gr to jaki sens to było kopac a kopali czyli mieli z czego dołożyć. Koło mnie to chociaż w polu to zostawili i przetależowali bo jaki sens to było kopać. Zaraz Sieradz skoczy że to nie prawda co piszę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 18:13

Ceny ziemniaków 2016

Lepiej się wyjdzie na kompostowaniu i wywiezieniu jako nawóz na pole niż oddawać po 2zł.

#32 Share mar353

mar353

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 18:57

Ceny ziemniaków 2016

czytajcie ze zrozumieniem!!!! nie 2 zł tylko o 2zł więcej

#33 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 21:21

Ceny ziemniaków 2016

@mar353 To nie tyczyło się twojej wypowiedzi, źle zrozumiałeś.

#34 Share Pawe60

Pawe60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 22:31

Ceny ziemniaków 2016

Ja bym tu nie winił handlarza tylko tego co mu sprzedał za 2 zł. A  takich jest wiele bo mu się opłaca.  Pole przepisal na dzieci które siedza  w mieście albo za granicą sam bierze rentę strukturalną dalej robi na polu, sadzi te warzywa czy ziemniaki bo to robił całe życie i mu się opłaca bo ma z czego dołożyć. Druga grupa to ci co nabrali kredytów toną w nich po uszy i sprzedają za byle co bo rata się zbliża a co będzie dalej nieważne, bo komornik i tak predzej czy póżniej do niego zawita.

Trzecia grupa to tzw chłoporobotnik pracuje w mieście ale sadzi 1-2ha ziemniaka jedzie z nim na jarmak i musi sprzedać jak nie dają 2zł to puszcza po 1,50 bo mu się do roboty spieszy i mówi że on i tak z tego nie żyje to poco sadzi i cene psuje

#35 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 23:02

Ceny ziemniaków 2016

Chłopy... my wszyscy jesteśmy jedna grupa. Winnych szukamy że ziemniaki tanie a tu się okazuje że wysoka cena jest tylko i wyłącznie w przypadku klęski żywiołowej na dużym obszarze Europy. Możemy biadolić jeszcze 100 stron ale to i tak nic nie da. Rok temu Niemce kompostowały ziemniaka który nie poszedł na kontrakt bo nadwyżka była i płakali wszyscy a tak samo nie jeden nabrał nowego sprzętu bo 2013 był dobry. Info od wuja który pracuje w gospodarstwie warzywnym w Niemczech. 

#36 Share yrek25

yrek25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i informatyka

Napisany 07 styczeń 2016 - 23:17

Ceny ziemniaków 2016

Widzę że rozgorzała dyskusja od mojego ostatniego postu na temat handlarzy i pośredników. Do mnie też dzwonią pośrednicy i dają mi  5 - 6,50 zł za worek w hurcie. Ale ja wole samemu sprzedać niż sprzedać za pół ceny.  Na targowisku udaje się sprzedać dziennie ok 600 kg. Myślę że nie jest źle. Ktoś napisał że nie ma czasu stać na targowisku. Przecież nie jestem cały dzień bo od 6:00 do 13:00 to mam jeszcze całe popołudnie dla siebie aby coś  zrobić na gospodarce. Na pewno nie jestem "chłoporobotnik" jak ktoś na pisał bo gospodarstwo to moje jedyne źródło dochodu. Dlatego dalej uważam że sprzedaż bezpośrednia to jedyny sposób aby dostać dobrą cenę za ziemniaka

#37 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 10:17

Ceny ziemniaków 2016

Tylko jak wszyscy rolnicy staną na targowisku to już nie będzie tak wysokiej ceny .

#38 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 10:59

Ceny ziemniaków 2016

z tą sprzedażą bezpośrednią to dobry pomysł, wykupię wszystkie markety w Polsce(tesco , lidl i inne) i będę sprzedawał ziemniaki po 2 zł za kg - a jak mi braknie moich ziemniaków kupie od was

#39 Share grzesiu0905

grzesiu0905

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 19:18

Ceny ziemniaków 2016

Panowie a jak ze stratami w przechowalniach po mrozach bo u mnie mróz wszedł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 22:59