Polecane posty

KiQ    14

nie każdy ma czas stać na targowisku i sprzedawać tone tygodniowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Po co eliminować? Nie dawać im pożywki w postaci własnej głupoty i nieszanowania swej pracy.Ja jak słyszę opowieści takiego handlarza że kupił od kogoś worek 15 za 2 zł to mam ochotę tym workiem zdzielić go w łeb.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ja bym tu nie winił handlarza tylko tego co mu sprzedał za 2 zł. A  takich jest wiele bo mu się opłaca.  Pole przepisal na dzieci które siedza  w mieście albo za granicą sam bierze rentę strukturalną dalej robi na polu, sadzi te warzywa czy ziemniaki bo to robił całe życie i mu się opłaca bo ma z czego dołożyć. Druga grupa to ci co nabrali kredytów toną w nich po uszy i sprzedają za byle co bo rata się zbliża a co będzie dalej nieważne, bo komornik i tak predzej czy póżniej do niego zawita. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Masz dużo racji ale te 2zł /15 to chyba bajka wymyślona na potrzeby handlarzy ludzie 30gr kosztuje sam worek bez ziemniaka. A gdzie reszta sortowanie, pakowanie,przechowanie? Trzeba być umysłowym niedorozwojem by takie jaja robić.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ja tego nie rozumiem Ty tak samo a ci co po tyle sprzedają są zadowoleni. W tym roku nie wiem czy ktoś po 2 zł  oddajebo nie słyszałem. najniższą cenę to 6zł słyszałem. Ale w zeszłym roku to handlarze się śmiali że na Sieradzu to po 1zł idzie wziąść ziemniaka a 2 zł to na starcie. Worek 20gr to jaki sens to było kopac a kopali czyli mieli z czego dołożyć. Koło mnie to chociaż w polu to zostawili i przetależowali bo jaki sens to było kopać. Zaraz Sieradz skoczy że to nie prawda co piszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Lepiej się wyjdzie na kompostowaniu i wywiezieniu jako nawóz na pole niż oddawać po 2zł.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

@mar353 To nie tyczyło się twojej wypowiedzi, źle zrozumiałeś.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Ja bym tu nie winił handlarza tylko tego co mu sprzedał za 2 zł. A  takich jest wiele bo mu się opłaca.  Pole przepisal na dzieci które siedza  w mieście albo za granicą sam bierze rentę strukturalną dalej robi na polu, sadzi te warzywa czy ziemniaki bo to robił całe życie i mu się opłaca bo ma z czego dołożyć. Druga grupa to ci co nabrali kredytów toną w nich po uszy i sprzedają za byle co bo rata się zbliża a co będzie dalej nieważne, bo komornik i tak predzej czy póżniej do niego zawita.

Trzecia grupa to tzw chłoporobotnik pracuje w mieście ale sadzi 1-2ha ziemniaka jedzie z nim na jarmak i musi sprzedać jak nie dają 2zł to puszcza po 1,50 bo mu się do roboty spieszy i mówi że on i tak z tego nie żyje to poco sadzi i cene psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Chłopy... my wszyscy jesteśmy jedna grupa. Winnych szukamy że ziemniaki tanie a tu się okazuje że wysoka cena jest tylko i wyłącznie w przypadku klęski żywiołowej na dużym obszarze Europy. Możemy biadolić jeszcze 100 stron ale to i tak nic nie da. Rok temu Niemce kompostowały ziemniaka który nie poszedł na kontrakt bo nadwyżka była i płakali wszyscy a tak samo nie jeden nabrał nowego sprzętu bo 2013 był dobry. Info od wuja który pracuje w gospodarstwie warzywnym w Niemczech. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yrek25    4

Widzę że rozgorzała dyskusja od mojego ostatniego postu na temat handlarzy i pośredników. Do mnie też dzwonią pośrednicy i dają mi  5 - 6,50 zł za worek w hurcie. Ale ja wole samemu sprzedać niż sprzedać za pół ceny.  Na targowisku udaje się sprzedać dziennie ok 600 kg. Myślę że nie jest źle. Ktoś napisał że nie ma czasu stać na targowisku. Przecież nie jestem cały dzień bo od 6:00 do 13:00 to mam jeszcze całe popołudnie dla siebie aby coś  zrobić na gospodarce. Na pewno nie jestem "chłoporobotnik" jak ktoś na pisał bo gospodarstwo to moje jedyne źródło dochodu. Dlatego dalej uważam że sprzedaż bezpośrednia to jedyny sposób aby dostać dobrą cenę za ziemniaka

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Tylko jak wszyscy rolnicy staną na targowisku to już nie będzie tak wysokiej ceny .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

z tą sprzedażą bezpośrednią to dobry pomysł, wykupię wszystkie markety w Polsce(tesco , lidl i inne) i będę sprzedawał ziemniaki po 2 zł za kg - a jak mi braknie moich ziemniaków kupie od was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yrek25    4

hej

 

Byłem patrzyć do przechowalni i u mnie jest teraz  na termometrze wewnątrz pokazuje +6*C. Myślę jak na te mrozy to jest dobrze.  U mnie też są kiełki ale bardzo malutkie gdzie przy sortowaniu się obrywają. Tak więc nie mogę na razie narzekać. A jak u pozostałych się przechowują i jak tam mrozy??? A do pana "bolek2"  który napisał wyżej proszę się nie naśmiewać z " sprzedaży na targowisku" bo tak powiem nie sztuka wyprodukować ziemniaka ale sztuką jest go sprzedać w dobrej cenie.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

U mnie w piwnicach kiełki są takie 1cm. Mróz nie przeszedł. Dzisiaj handlarz zabrał po 7zł za 15kg. Bierze 1,5t tygodniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Yrek 25 ile sadzisz ziemniaków?
Problem z ceną polega na braku eksportu i na tym że supermarkety mają za dużo swobody w Polsce, powinny mieć nałożone wyższe podatki, a w obecnej sytuacji niszczą takie targowiska, ludzie rezygnują z handlu w takich miejscach bo coraz mniej ludzi tam przychodzi. Gdyby w dużych miastach byłyby utrzymywane lokale targowiska w dobrej kulturze tak jak w np w Niemczech to inaczej by to wyglądało, rolnik mógłby zająć się produkcją i zarobiłby też na sprzedaży hurtowej bo byłoby więcej handlarzy za czym idzie większe zapotrzebowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yrek25    4

Ja  sadzę co roku  3  ha ziemniaków. Nie zamierzam zwiększać areału  ponieważ gdybym miał  większą ilość ziemniaków nie sprzedał i bym musiał sprzedawać po dużo niższej cenie. A ja wole wyprodukować mniej ale sprzedać po wyżej cenie. Pan "młody111" post wyżej dobrze piszę że markiery psują ceny i także lokalne rynki bo ludzie zrobili się bardzo wygodni wolą kupić sobie 2 kg ziemniaczków niż iść na targowisko. Do tego wszystkiego dołączmy jeszcze brak eksportu i to wszystko przekłada się na popyt i cenę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

 

hej

 

Byłem patrzyć do przechowalni i u mnie jest teraz  na termometrze wewnątrz pokazuje +6*C. Myślę jak na te mrozy to jest dobrze.  U mnie też są kiełki ale bardzo malutkie gdzie przy sortowaniu się obrywają. Tak więc nie mogę na razie narzekać. A jak u pozostałych się przechowują i jak tam mrozy??? A do pana "bolek2"  który napisał wyżej proszę się nie naśmiewać z " sprzedaży na targowisku" bo tak powiem nie sztuka wyprodukować ziemniaka ale sztuką jest go sprzedać w dobrej cenie.  

 

 

 

przepraszam . ale wy na targowisku też tanio sprzedajecie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yrek25    4

no wiesz chciałbym dostać za ziemianki jak  najwięcej ale sam na targowisku nie stoję. Muszę się dostosować do ceny jaką ma konkurencja. Bo inaczej będę stał i nic nie sprzedam. Ale często jest tak że na początku rynku zbieramy się razem i mówimy że wszyscy podnośmy cenę  o ileś tam. Bo  sam mogę podnieś cenę ale co jak konkurencja będzie miała taniej to u  umie nie pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Na początku rynku się zbieramy i mówimy że podnosimy cenę. Aż miło posłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

 mam znajomych co sprzedają na ryneczku - cenę wystawioną wszyscy mają taką samą np. 1 zł za kg ale stałym klientom po 80 gr.za kg   liczą   

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yrek25    4

Tak jest ze umówimy się że wszyscy trzymamy cenę na rynku np. 12 zł za 15 kg ale są i tak takie osoby że sprzedają za niżej ale to są wyjątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

hej

 

Byłem patrzyć do przechowalni i u mnie jest teraz  na termometrze wewnątrz pokazuje +6*C. Myślę jak na te mrozy to jest dobrze.  U mnie też są kiełki ale bardzo malutkie gdzie przy sortowaniu się obrywają. Tak więc nie mogę na razie narzekać. A jak u pozostałych się przechowują i jak tam mrozy??? A do pana "bolek2"  który napisał wyżej proszę się nie naśmiewać z " sprzedaży na targowisku" bo tak powiem nie sztuka wyprodukować ziemniaka ale sztuką jest go sprzedać w dobrej cenie.  

 

 

 

Czemu sobie tego nie przewietrzysz? Zbij temp. do 2 st. Ile tam masz ton? Ziemniaki są na pryzmie? Ja wietrze jak jest więcej niż 3 st i cały czas stara się tej temp nie przekraczać. Nawet i 1 st się zdarzało. Nic się ziemniakom nie stanie (zależy jaka jest pryzma). 

 

Obecnie sprzedaję po 1zł jak leci. Jak widzę że zaczyna brakować albo nie ma czasu na pakowanie to kupuje po 0,8 zł. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj