Polecane posty

ZYLA    725

Irga nadal 5 zł za worek na busa. 

 

Wiecie może kto w okolicach Łukowa ma sadzeniak Irgi w klasie A?

 

Zawsze biorę w klasie E (wg. aktualnej klasyfikacji): wypadowa to A, następnie B

Mogę podać Ci namiary do człowieka z pogranicza powiatów Siedleckiego i Łosickiego, który skupuje (również ode mnie) sprowadza i sprzedaje materiał siewny w różnych stopniach kwalifikacji.

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zawsze biorę w klasie E (wg. aktualnej klasyfikacji): wypadowa to A, następnie B

Mogę podać Ci namiary do człowieka z pogranicza powiatów Siedleckiego i Łosickiego, który skupuje (również ode mnie) sprowadza i sprzedaje materiał siewny w różnych stopniach kwalifikacji.

W Wojnowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Co znaczy ca a cb to są klasy ziemniaka ?

Tak lecz już nieaktualne. Ich odpowiedniki to klasa A i B. Patrz załącznik.

 

Ps.

@pawelol111 tak.

post-8334-0-62560800-1480447502_thumb.png

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Lubisz ryzyko to kupuj tam. Jakie po terenie chodzą opowieści to aż się włos jeży. Jedyne wyjście brać od rolnika który produkuje dla centrali i jest sprawdzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Z 1 ha wykopałem 3 palety dla siebie resztę zostawiłem ja nie będę jak głupi przewalał worków za 4zł lub mniej.Żeby było śmieszniej inspekcja u
mnie wykryła bakteriozę.Nawet dobrze że w tym roku bo mi to zwisa jak kilo kitu (mam robotę i dobrą wypłatę)bo chyba całkiem sobie dam spokój z tym
rolnictwem.Swoją drogą ciekawe co ma począć taki nieszczęśnik mający 20 ha lub więcej ziemniaka u którego wykryją taką bakteriozę?U mnie na
targowiskach 6zł/15 natomiast w Niemczech za 2,5 kg mytej,pakowanej Gali zapłaciłem 1,95EUR. w markecie coś podobnym jak nasza Biedronka.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Znam przypadek gdzie facet mający prężnie rozwijające się gospodarstwo produkujace sadzeniak sprzedawał nową odmianę - Catanię. Zaczęto badać bakteriozę u osób które miały od niego sadzeniak. Okazało się że w większości miejsc jest bakterioza a u producenta czysto. Krótko mówiąc - dobra łapówka i da się załatwić żeby bakteriozy nie było.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Gdybyś wiedział jak wyglądają kontrole plantacji sadzeniaka to byś takich bzdur nie pisał. Jako producent nie wyobrażam sobie jak mógł bym dać w łapę dla PIORiN'u. To tak jak by dać w łapówkę w trakcie kontroli weterynaryjnej czy ARiMR by odstąpili od czynności.
Nwm czy opisany przez Ciebie przypadek faktycznie miał miejsce czy to tylko zasłyszane, kiedy to było (napewno niedawno bo Catania to nowa odmiana) lecz jeśli już to mechanizm był inny.

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Różne rzeczy się dzieją. Masz 15 ton sadzeniaka w CA, ktoś przywozi kolejne 15 ton i zgłaszasz do badania. Szacher macher i jedzie 30 ton tyle 50% z tego było w CA 5 lat temu. Jakie historie się słyszy to tylko ręce ucinać za taką podłość bo to nic innego jak złodziejstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1135

Z 1 ha wykopałem 3 palety dla siebie resztę zostawiłem ja nie będę jak głupi przewalał worków za 4zł lub mniej.Żeby było śmieszniej inspekcja u

mnie wykryła bakteriozę.Nawet dobrze że w tym roku bo mi to zwisa jak kilo kitu (mam robotę i dobrą wypłatę)bo chyba całkiem sobie dam spokój z tym

rolnictwem.Swoją drogą ciekawe co ma począć taki nieszczęśnik mający 20 ha lub więcej ziemniaka u którego wykryją taką bakteriozę?U mnie na

targowiskach 6zł/15 natomiast w Niemczech za 2,5 kg mytej,pakowanej Gali zapłaciłem 1,95EUR. w markecie coś podobnym jak nasza Biedronka.

No i następny do odstrzału, szkoda tylko że zepsułeś statystykę wykrywalności. W zasadzie to po hooya babrzesz się w rolnictwie skoro masz dobrą wypłatę, czyżby swego rodzaju masochizm. Jeżeli zaś chodzi o cenę to przecież nikt nie zmusza do sprzedawania po 6/15, w biedronce myta gala jest po 6 zł czyli niewiele taniej niż w niemcowie.

 

Znam przypadek gdzie facet mający prężnie rozwijające się gospodarstwo produkujace sadzeniak sprzedawał nową odmianę - Catanię. Zaczęto badać bakteriozę u osób które miały od niego sadzeniak. Okazało się że w większości miejsc jest bakterioza a u producenta czysto. Krótko mówiąc - dobra łapówka i da się załatwić żeby bakteriozy nie było.

I tu wychodzi Twój całkowity brak wiedzy na temat ziemniaków, oczywiście że u producenta było czysto a to że u kupujących była bakterioza to efekt syfu jaki mają w gospodarstwach, i żeby było jasne nie mówię o takim naocznym syfie tylko o skażeniu biologicznym. Zapytaj tutaj na forum kto kiedykolwiek dezynfekował sadzarkę o reszcie maszyn nie wspomnę, ludzie myślą że jak czegoś nie widać to tego nie ma. Fakt że każda odmiana ma inną wrażliwość na bakteriozę i jednej wystarczy lekki syf aby porazić a innej duża liczebność bakterii nie szkodzi. Najlepsze są te ogłoszenia sprzedam sadzeniaki rok po wymianie z centrali, jak one w pierwszym roku już są porażone, a ciemnota kupuje i się cieszy. Łapówka powiadasz, a właściwie komu miałbyś ją dać, inspektorowi który pobiera próby aby pobierał te bez bakteriozy czy laborantce która bada ziemniaki nie wiedząc czyje bada.

 

Różne rzeczy się dzieją. Masz 15 ton sadzeniaka w CA, ktoś przywozi kolejne 15 ton i zgłaszasz do badania. Szacher macher i jedzie 30 ton tyle 50% z tego było w CA 5 lat temu. Jakie historie się słyszy to tylko ręce ucinać za taką podłość bo to nic innego jak złodziejstwo.

I znowu brak wiedzy rodzi głupie domysły. Próby na bakteriozę pobierane są z przechowalni zaraz po zbiorze a ich ilość jest zależna od ilości znajdujących się tam ziemniaków, więc już w tej chwili inspekcja wie ile masz ziemniaków na stanie i wyda Ci tyle paszportów pomniejszone o odpad wykazany w protokole sortowania. Dlatego jak masz 15 ton sadzeniaków to nie dostaniesz paszportów na 30, chyba logiczne.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Zawsze można na lewo pare ton podrzucić. Albo wziąć sadzeniaka w starszej klasie i domieszać do młodszej jak zabraknie i tanim kosztem jest masa.


Znajomy mówił że zawiózł tira sadzeniaków pierun wie skąd do kolesia co właśnie pośredniczy w sprzedaży kwalifikatu i ten koleś czepiał kartki na tirze i dało się? Dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę źródło aktualnych cen ziemniaków na poszczególnych rynkach hurtowych, śledzicie raporty minrol (oddają rzeczywistość)? 

 

http://www.minrol.gov.pl/Rynki-rolne/Zintegrowany-System-Rolniczej-Informacji-Rynkowej/Biuletyny-Informacyjne/Rynek-owocow-i-warzyw-swiezych/RYNEK-OWOCOW-I-WARZYW-SWIEZYCH-notowania-za-okres-14.11.2016-24.11.2016-r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

jakby ktos mial ziemniaki dla bydla (garwolin-minsk maz-lukow) z wlasnym transportem zapraszam na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Cena obecna w rzeszowskim jest jadalnych ziemniakowo od 0,45 gr - 0,78gr za 1kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

Cena obecna w rzeszowskim jest jadalnych ziemniakowo od 0,45 gr - 0,78gr za 1kg.

Hurt czy detal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

0,45 - 0,78 gr to cena wq detalu

w hurcie jest od 0,25 - 0,60 gr /kg   w zaleznosci od gatunku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Gdzie takie ceny bo znajomy ma jeszcze Irgę i po 20 groszy nie ma mu kto zabrać. Ponoć zastój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Bo zrobił się zastój, ja sprzedaję 50% tego co rok temu o tej porze i nie zapowiada się na poprawę na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Potrzebuje z 2000kg ziemniaków kal.35-50mm odmiany Red Anna lub Red sonia, ziemniaki po pierwszym sadzeniu z fakturą do wgladu.Jak by ktos miał to PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj