Polecane posty

przemol87    186

jaki jest sens pakowac po 20gr tajfuna jak drozej wyjdzie np w Trzemesznie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

No sensu niema ale obserwuje tego kupca i widzę że codziennie targa 2-3wanny towaru.Druga sprawa ze bierze jak leci wiec ludziska ładują bo lepiej tak niż za 0,80gr więcej bawić się z workami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banbus123    1

handlarz kupi po 2 zl i pojedzie dalej i sprzeda za 3-4 razy tyle i on sie nic nie narobi a rolnik to wszystko przezyca kilka razy i jeszcze przyjedzie i kreci nosem oni to powinni takie podatki placic i by sie skonczylo zarabianie na innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

też możesz handlować, ktoś ci  zabrania?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

moim zdaniem to lepiej sprzedać pół towaru za 6 zł niż cały za 3.. tylko szkoda że większość chłopów do tego nie dorosła.

.Puszczanie ziemniaka za 2 zł/ worek to istna patologia. Jeszcze bym zrozumiał słaby towar, luzem na wanne z domu, ale chłopy ładują na busiki po 3 tony, jadą na giełdę, stoją tam cały dzień albo 2 i oddają za 2 złote. Wjazd, paliwo, worki, amortyzacja, sprzętu, czas idt. mógłbym dalej wymieniać ale po co?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

handlarz kupi po 2 zl i pojedzie dalej i sprzeda za 3-4 razy tyle i on sie nic nie narobi a rolnik to wszystko przezyca kilka razy i jeszcze przyjedzie i kreci nosem oni to powinni takie podatki placic i by sie skonczylo zarabianie na innych

wg twojego rozumowania, to caly wyprodukowany towar powinno sie sprzedac konsumentowi, bo kazdy kto choc troche tym zarobi po drodze to juz zlodziej. Przeciez gdyby nie przerzuty to w rejonach ziemniaka nie byloby komu sprzedac towaru, podobnie w kazdym zaglebiu kapusty jablek czy innego towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Ja tam na wiosnę sprzedałem 7,5zł/15 kg,handlarz przyjechał i sam wziął,jakoś nigdy mi się nie zdarzyło sprzedać po 2 zł.Jak ktoś nie ma gdzie przechować ziemniaków jego strata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Dziś dzwoniłem na Stawy 1,20 za jednoske skrobi Inna firma płaci po 1 zl .Ciekawe ile Trzemeszno daje i czy wezmą bez umowy ? . Wróżą że bez kontraktu mają brać po 10 gr. Ciekawy rok ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

na sklep i stali klienci 9,-/15

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Ja tam na wiosnę sprzedałem 7,5zł/15 kg,handlarz przyjechał i sam wziął,jakoś nigdy mi się nie zdarzyło sprzedać po 2 zł.Jak ktoś nie ma gdzie przechować ziemniaków jego strata ;)

 

Niby tak ale 500 ton w rodzinnym gospodarstwie ciężko przerobić w okresie wiosennym podczas nasilonych prac polowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam na wiosnę sprzedałem 7,5zł/15 kg,handlarz przyjechał i sam wziął,jakoś nigdy mi się nie zdarzyło sprzedać po 2 zł.Jak ktoś nie ma gdzie przechować ziemniaków jego strata ;)

0

To nabrał tatko kasy. A handlarz to pewno śpiewał jak ładował towar spakowany po 15 kg, skoro w innym miejscu, u mnie także, bb żółtego płacił 70gr a irgę 1.zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki nad urodzaj w tym roku niema nadurodzaju  po prostu chory rynek i 0 wysyłek za granice.

 

Już maiłem napisać co sądzę o p.Kalinowskim i całej tej hołocie z PSL-u ale by mnie zbanował admin. Choć jestem rolnikiem to nigdy na nich nie głosowałem odkąd mogłem. To ludzie którzy widzą tylko swój prywatny interes zrobiony na plecach zwykłych rolników! Przedmówca ma całkowitą rację-przecież Polska była potęgą w produkcji ziemniaka w europie i UE nas wykastrowała w negocjacjach akcesyjnych bo byśmy ich zasypali ziemniakiem po wejściu! Ja myślę że to przez to że nasi negocjatorzy z PSL-u nie znali angielskiego i tylko głupio się uśmiechali, potakiwali yes,yes i podpisywali wszystko co im podsunieto bo w głowie się nie mieści żeby można było świadomie się zgodzić na takie restrykcje w exporcie ziemniaka! To tak jakby Arabii Saudyjskiej pozwolić na export ropy ale tylko białej!!!! Nosz ku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W Wolbromiu ostatnio nie miał kto dać 2zł/15kg :(

Ja już po wykopkach Lilly pobiła rekord u mnie .Z 10ar 2 pełne wozy.

W tamtym roku ważyłem ile wchodzi na wóz to wyszło prawie 2800kg.

Michalina słabiej , okropnie zarażona parchem skórki.DO LIKFIDACJII!! a brana w BII.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

0

To nabrał tatko kasy. A handlarz to pewno śpiewał jak ładował towar spakowany po 15 kg, skoro w innym miejscu, u mnie także, bb żółtego płacił 70gr a irgę 1.zł

 

Nic nie śpiewał,jeszcze się  chciał targować :D ,wiesz to był już maj i nikt nie chciał dać więcej

Niby tak ale 500 ton w rodzinnym gospodarstwie ciężko przerobić w okresie wiosennym podczas nasilonych prac polowych.

 

Wiadomo,ja miałem tylko pare ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas jadalne po 15 zł za 100 kg

 

Jaja se robisz ? :huh: :o

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Jaja se robisz ? :huh: :o

 

 

Jak widać,ktoś tu chce zbankrutować.W moim regionie plon w tym roku jest niższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj