Polecane posty

marti1980    31

Dzisiaj w agrobiznesie był apel ZSRP o wstrzymanie się ze sprzedażą jabłek bo ceny poniżej pasa.A pozastałymi produktami nikt się nie przejmuje.Zlikwidować w H....te izby rolnicze naco to wogule jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

bo lobby sadownicze najgłośniej krzyczy to tak jak górniki robią dużo hałasu i tyle ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

to nie urodzaj to ludzka glupota mial 5h byla cena to sadzi 10h!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wątpię żeby areał w Polsce wzrósł tak znacząco. W mojej okolicy deszczu było prawie tyle ile trzeba, jedynie zimna wiosna obniżyła troche plon. Na Broniszach po 3,5-4zł za worek Irgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerac    1

Teraz narzekacie że cena niska, jak pisałem w lutym że cena niska i żeby podnosić to jakiś (...) napisał : "nie ma co być takim zachłannym" , to teraz nie bądźcie zachłanni i ładujcie po 2z

Każdy pisał na wiosne że tyyyle nasadzone u niego to zamiast cene podnieść i jakis pieniądz więcej odłożyć woleliście nie byc zachłannymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarusek    1

Okolice Miechowa (woj.małopolskie) plon ziemniaka ok45t/ha tak ludzie gadają u mnie to samo a miałem gradobicie więc plon mega plajta też ..........

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

wszystkiego za dużo nie tylko ziemniaków. Po trochu a kazdy to  by cena była i zbyt a tak to jeden przed drugim więcej sadzi żeby tylko się pokazać we wsi a oddaje za grosze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

I co roku to samo biadolenie, na chole........ sadzicie a potem biadolicie. Jak komuś nie pasuje handel ziemniakiem to po co go sadzi, obsiać zbożem iść do pracy i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

a u mnie na wiosce już 2 tiry na wegry załadowali podobno po 6zł i mówią ze eksport ma ruszać. A teraz gorączka jest na giełdach bo każdy kopie i chce się pozbyć wiec spokojnie zobaczymy co bedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Chyba jakiś Święty Mikołaj ładował skoro w obecnej sytuacji zapłacił 6zł za worek, niezły kit ktoś Ci wcisnął. Miejmy nadzieję, że coś się ruszy, u nas (okolice Wielunia) coś zaczyna się dziać ale jeśli zaczęłoby się ostre ładowanie na Rumuna czy Węgra to na pewno nie od 6zł, grubego towaru w tym roku jest masa więc nie mają potrzeby płacić więcej np. za 5,5+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerac    1

panowie napiszcie tak szczerze, jakie ziemniaki u was? chodzi mi o grubość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Z tego co się orientuję to Irga bardzo ładnie wyrosła, nie ma olbrzymów ale handlowego dużo więcej niż w ostatnich 4 latach. Catania ponad 40t z ha i praktycznie bez odpadu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

potwierdzam wysylki są . sam wysłałem dwa tiry po 5 zł. spokojnie wysylki rusza za 2 tygodnie... zagranica jeszcze nie chce bo towar jeszcze się luszczy. znajomy zaczął wysyłać. skupuje jak najgrubsze ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

lokalny hurtownik kupuje po 3 zl za 15 kg i sprzedajacych  nie brakuje, sprzedaje po 6 lub w detalu po 8 zl.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

Lokalne sklepy po 9 zł / 15 kg, pierwsza wysyłka na rumunie zapłacona już z góry po 47 gr / kg. Ja koledzy powiem tyle jak się nie ma gdzie sprzedawać to się nie sadzi ile się tylko da bo nie zarobicie na tym nic a i innym cenę popsujecie. Fabryki też nie produkują masę towaru na który nie mają zbytu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Takie sadzenie w ciemno wzięło się z tego że kiedyś przyjeżdżał tir ze wschodu lub z południa, po terenie jeździli naganiacze i szukali ziemniaka. Teraz często spotyka się zdziwionych rolników: Ty skąd, Ty masz kupców na kartofla? Masz pojęcie - nikt mnie o nic nie pyta, po wsi za kartoflem nie jeżdżą... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

W lidlu włocławek po 2 zł kg. Osobiście widziałem jak paniusia ładowała i nie drogo Na rynky po 0.80 za kg i jeszcze targuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

2,20 luzem ładują najlepiej Tajfuny.Jadalnego w 15 po 3zł.Jedym słowem jest h....o.Ten co brał ode mnie na Rumunię gdzieś się zaczepił bliżej granicy i narazie po handlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj