Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomaganie/pompa Renault Ceres 85X

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:31

Dziś przydarzyła mi się przykra historia, mianowicie uruchomiłem ciągnik i nie działało w ogóle wspomaganie (kierownica się kręci lekko praktycznie bez żadnego oporu zarówno na zapalonym jak i zgaszonym ciągniku; natomiast koła ani drgną). Podnośnik, hydraulika zewnętrzna, tur wszystko działa, generalnie wszystko co jest na tej drugiej sekcji w pompie, odkręciłem przewód wychodzący z drugiej sekcji pompy, zasilający wspomaganie brak jakiegokolwiek ciśnienia, w przewodach też zero oleju, jakby tylko jedna sekcja pompy działała. Tutaj pojawia się moje pytanie, czy ktoś z was spotkał się z podobną sytuacją, jak dla mnie winna ewidentnie jest pompa, lecz z racji, iż nie jest to koszt 100 zł chciałbym się upewnić. Czy przyczyną może być nie pompa, a orbitrol?

Ps. Jeśli będę kupował nową pompę, to czy jest sens inwestować w bosch-a?

Edytowany przez Lukas2909, 29 styczeń 2016 - 15:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspomaganie/pompa Renault Ceres 85X Dzisiaj, 05:25
  •  

#2 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:47

Jeśli nowa to jest sens inwestowac bo co orginał to orginał. a ciekawe czy łącznik miedzy sekcjami pompy nie poszedł czasem .

#3 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 21:16

Odświeżam temat pompa wyjęta wygląda jakby wszystko z nią było okej, co może być w takim razie przyczyną?

#4 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 21:01

A z kąt wiesz że niby ok? Na oko??

#5 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 21:51

Myślałem, że po prostu jakiś łącznik się urwał, czy klin i ta jedna sekcja od wspomagania w ogóle się nie kręci, ale jest okej, poza tym jak się zatka te ssawne otwory to czuć jakby się takie podciśnienie tworzyło. Wiem, że to jest na oko sprawdzanie, ale dziwne jest że w tej sekcji od wspomagania na tym ciśnieniowym przewodzie wg nie ma oleju przy zapalonym ciągniku, nie mówiąc już o ciśnieniu. I ten dolny przewód jak odkręcałem to też pół kieliszka wyleciało, jak ta sekcja wg funkcjonuje na zamkniętym odwodzie w sensie - pompa - orbitrol - pompa czy jak?

#6 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 luty 2016 - 06:41

A może niedawno kupiłeś ciągnik? czy masz go już długi czas. Może być ze jeśli ktoś inną pompę wstawiał  a  niektóre nie mają wspólnego zasilania tylko dwa oddzielne. 

#7 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 01 luty 2016 - 09:37

Spróbuj zalać pompę olejem. Jak będzie olej to ją trochę uszczelni i może zaciągnie olej. Jeśli tak się stanie, to na bank pompa. Skoro po dłuższym  postoju zginęło wspomaganie mogło się tak stać.

#8 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 01 luty 2016 - 20:07

Ciągnik już pięć lat u mnie także trochę go znam, też jestem prawie pewien, że pompa bo od jakiegoś czasu miała takie problemy, że nie chciała zassać oleju, trzeba było poluzować ten wychodzący przewód ciśnieniowy to wtedy zaskakiwała, ale wszystko chodziło, jutro przyjeżdża mechanik także mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni.

#9 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 04 luty 2016 - 14:17

Wiec tak na 95% winna jest pompa po zalaniu olejem i poluzowaniu nakrętek od sekcji odpowiedzialnej za wspomaganie zaczęła wreszcie pompować olej koła skręcają, wszystko niby działa, ale wymiana pompy raczej przesądzona i tutaj mam dylemat znalazłem coś takiego http://sklep.hylmet....rgos-p-241.html producent to caproni, czy ktoś miał z jego produktami do czynienia jak z trwałością? 

#10 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 04 luty 2016 - 15:01

Nie da sie wymienic tylko jednej sekcji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share reflex52

reflex52

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 luty 2016 - 15:45

Nie wiem co to za pompa ale tu masz sporo tańszą: http://www.sklepdlar...NA-RENAULT/3802

#12 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 04 luty 2016 - 15:49

Nie da sie wymienic tylko jednej sekcji?

teoretycznie się da ale trzeba ją mieć

Polska B

#13 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 04 luty 2016 - 16:44

Wspomaganie/pompa Renault Ceres 85X Nie dostanie pojedyńczej sekcji, twierdzą że dlatego iż mają wspólne zasilanie i to tworzy całość. Ją mam pompę w trolu z hylmetu, wygląda jak zrobiona od siekiery ale działa. Za tyle kasy, nie lepiej dolożyć i kupić Boscha?

#14 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 04 luty 2016 - 17:06

Nie wiem co to za pompa ale tu masz sporo tańszą: http://www.sklepdlar...NA-RENAULT/3802

Też ją widziałem, ale to jakiś no name i raczej nie biorę jej pod uwagę choć przyznaje cena jest kusząca

Nie dostanie pojedyńczej sekcji, twierdzą że dlatego iż mają wspólne zasilanie i to tworzy całość. Ją mam pompę w trolu z hylmetu, wygląda jak zrobiona od siekiery ale działa. Za tyle kasy, nie lepiej dolożyć i kupić Boscha?

Chyba właśnie lepiej dołożyć te 4 stówki, żeby to trochę wytrzymało. A pytałem o tą caproni bo ona jest niby włoska, a na tej w ciągniku mam właśnie made in italy i stąd moje zainteresowanie, poza tym według tych danych na tej stronie której link wrzuciłem ma niby większą wydajność od boscha

#15 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 04 luty 2016 - 17:09

Kupić pojedynczą sekcję i samemu założyć to nie problem - kruczek polega na tym, że żaden producent nie da na taką pompę gwarancji.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#16 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 04 luty 2016 - 17:18

A na jaką da? Tylko na tą ktorej montaż udokumentujesz fakturą u mechanika za montaż wymiane fltrów i oleju.

#17 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 04 luty 2016 - 17:31

Dobre. :D

Nie, nie. Da gwarancję na każdą kompletną pompę.

Producent może stwarzać problem przy reklamacji i tu faktycznie faktura z ASO potwierdzająca montaż tejże pompy będzie atutem niepodważalnym.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#18 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:25

Cena kusząca. Jak 4 lata temu wymieniałem to za Boscha dałem z przesyłką jakieś 1800 zł, ale nad tą bym się zastanowił.

#19 Share reflex52

reflex52

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 06 luty 2016 - 17:33

A ja mam taki problem że niby wszystko działa ale jak podniosę turem z tonę ładunku to ciężko kręci się kierownicą zarówno na zimnym jak i ciepłym oleju. Chciałem sprawdzić ciśnienie na szybkozłączu ale akurat mam tylko jedno typu euro i na nim zero ciśnienia. Reszta szybkozłączy jakieś inne francuskie i muszę przerobić. Ale moje pytanie czy na wszystkich szybkozłączach powinno być ciśnienie bo akurat z tym euro było coś manipulowane bo jest podłączone widać że nieorginalnie tak jakby wolny spływ.W kabinie wajchy od 2 sekcji. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 06 luty 2016 - 17:46

Co da sprawdzenie ciśnienia na szybkozłączu, jak pompa jest dwu sekcyjna?