Skocz do zawartości

Zdjęcie

CHORE KURY NIOSKI.POMOŻECIE?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slawcio_1974

slawcio_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 17:26

WITAM,KUPIŁAM 3 TYG.TEMU MŁODE NIOSKI.WYGLĄDAŁY ZDROWO,PODOBNO ZNOSIŁY JUZ JAJKA.U MNIE NIE ZNIOSŁY ANI JEDNEGO.TERAZ 3 Z NICH SIEDZĄ OSOWIAŁE, NIE JEDZĄ ,NIE PIJĄ I CO DZIWNE CIĄGLE MAJĄ ZAMKNIĘTE OCZY.PRÓBOWAŁAM IM UCHYLIĆ POWIEKI,ALE NIE UDAJE SIĘ.INNYCH OBJAWÓW NIE ZAUWAŻYLAM.

PROSZĘ POMÓŻCIE CO IM DOLEGA,BO NIE BARDZO MAM WIEDZĘ NA TEN TEMAT.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
CHORE KURY NIOSKI.POMOŻECIE? Dzisiaj, 01:48
  •  

#2 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 17:53

CHORE KURY NIOSKI.POMOŻECIE? W przypadku tych 3 sztuk innego lekarstwa jak siekiera to nie ma. Kupiłeś\aś kury z jakimś wirusem lub czymś innym, pomógł by wet ale czy się opłaca? radzę odizolować chore kury od zdrowych a wybrać się do tego co je sprzedał.

#3 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 13 styczeń 2016 - 18:43

ja bym nawet tych 3 kur nie tykał ... z własnej hodowli 50 szt kurek wiem że  to normalne wirus . Po 1 musisz im sporo śruty sypać startowej . Do wody muszą dostawać witaminki , światełko non stop to podstawa zborze itp też można tylko narazie nie dawaj im kapusty parowanych ziemniaków po 2 tyg jak bd u cb wtedy daj jak im ten stres przejdzie . PS : Tak bywa może były przyduszone w transporcie i tyle :)

Edytowany przez Palmusny, 13 styczeń 2016 - 18:53.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Westa

Westa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:ogród, kwiaty, rośliny

Napisany 25 styczeń 2016 - 07:32

Raz w podobny sposób się załatwiłam - kupiłam przez znajomego, który zachwalał kury i się przejechałam.

Tak jak pisałaś, kury były osowiałe, dosłownie sprawiały wrażenie "przygnębionych" - daję kurom raz na jakiś czas witaminy, do tego dobrą paszę, i nic. 

Część z nich zdychała systematycznie, kilka z nich do tej pory "włóczy się" po wybiegu. Co ciekawe - one w ogóle nie nauczyły się spać na grzędzie...

Dlatego kilka sztuk niosek kupuję zawsze na jarmarku, po tym jak je sobie obejrzę, a resztę chowam od jajka :)

#5 Share slawcio_1974

slawcio_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 08:36

DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ.

KUPIŁAM ANTYBIOTYK I WITAMINY,PASZĘ I PSZENICE.DAJĘ CIEPŁĄ WODĘ DO PICIA.OD 2 TYGODNI ŻADNA NIE ZDECHŁA,ALE NADAL SĄ BARDZO LEKKIE,CHOCIAŻ BARDZIEJ ŻYWOTNE.MOJE TAŻ NIE ŚPIĄ NA GRZĘDZIE-MĄŻ MÓWI,ŻE TO PEWNIE PRZEZ CHÓW KLATKOWY,ŻE NIE UMIEJĄ WCHODZIĆ NA GRZĘDĘ.

#6 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 17:03

po pierwsze doksycyklina 

po drugie odrobacz najlepiej lewamizol 10%

po trzecie witaminy do wody tylko pamiętaj że rozpuszczone witaminy kury powinny wypić w ciągu 10-12 godzin także mała ilość wody

po czwarte kury muszą mieć światło 16 godzin na dobę 

po piąte powodzenia  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Westa

Westa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:ogród, kwiaty, rośliny

Napisany 26 styczeń 2016 - 07:23

po pierwsze doksycyklina 

po drugie odrobacz najlepiej lewamizol 10%

po trzecie witaminy do wody tylko pamiętaj że rozpuszczone witaminy kury powinny wypić w ciągu 10-12 godzin także mała ilość wody

po czwarte kury muszą mieć światło 16 godzin na dobę 

po piąte powodzenia  ;)

Warto wiedzieć na przyszłość, dzięki piękne :)

#8 Share dabb2

dabb2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 13:18

DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ.

KUPIŁAM ANTYBIOTYK I WITAMINY,PASZĘ I PSZENICE.DAJĘ CIEPŁĄ WODĘ DO PICIA.OD 2 TYGODNI ŻADNA NIE ZDECHŁA,ALE NADAL SĄ BARDZO LEKKIE,CHOCIAŻ BARDZIEJ ŻYWOTNE.MOJE TAŻ NIE ŚPIĄ NA GRZĘDZIE-MĄŻ MÓWI,ŻE TO PEWNIE PRZEZ CHÓW KLATKOWY,ŻE NIE UMIEJĄ WCHODZIĆ NA GRZĘDĘ.

Pochwal się jakie to dało efekty w następnych tygodniach. Chętnie się dowiem.

Nowoczesne i Skuteczne Preparaty Dla Drobiu, Trzody i innych Gatunków Zwierząt. NUFOSALM-L- Preparat antybakteryjny przeciwko Salmonella spp. oraz E. coli poprawiający efektywność produkcji. NUFOCARE-L- Naturalny preparat stymulujący wzrost o działaniu odtruwającym.

Wysoka jakość i najniższe ceny z darmową dostawą. Cena za 1 litr NUFOSALM-L to tylko 6,05 przy zakupie 1000 litrów oraz 7,60 zł przy zakupie 25 litrów (190 zł za 25 L). Wszystkie ceny są cenami brutto.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą na www.stop-salmonella.pl oraz do zadawania pytań info@bbtl.pl.

#9 Share Krzysztoffff

Krzysztoffff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 15:56

CHORE KURY NIOSKI.POMOŻECIE? Dokładnie! I napisz jakie witaminy, może się komus sprzydać na przyszłość.

#10 Share slawcio_1974

slawcio_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 17:55

WITAMINY " DOLMIX DN DRINK".NAJPIERW DOSTAŁY ANTYBIOTYK-DOKSYCYLINĘ,EFEKT NATYCHMIASTOWY.TERAZ WITAMINKI DO PICIA ,ŚWIATŁO CAŁĄ NOC I JUZ NAWET NIOSĄ JAJKA.

TYLKO CIĄGLE TAKIE LEKKIE SĄ ,MAM PORÓWNANIE Z TYMI KUPIONYMI NA WIOSNĘ,ALE TO MOZE TO TAKA RASA,W INTERNECIE ZNALAZŁAM IDENTYCZNE POD NAZWĄ "MESSA".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 17:59