zbori1

Preparaty mlekozastępcze - porównanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbori1    0

Na forum powstała dość ciekawa i interesująca dyskusja na temat preparatów mlekozastępczych. Dlatego chciałbym, aby wpisywać w tym miejscu  - producenta z nazwą, wagę worka, cenę, ilość białka roślinne/zwierzęce, ilość tłuszczu, laktozy, włókna surowego, dodatkowo można wpisać składniki mineralne i witaminy w celu porównania preparatów. Jak ktoś ma możliwość można wstawiać fotki preparatów.

 

Proszę forumowiczów o nie robienie z tego postu tematu dyskusyjnego. Po prostu proszę o proste wpisy. Jak ktoś chce dyskutować na ten temat odsyłam do tej dyskusji. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3801-preparaty-mlekozast%C4%99pcze-dla-ciel%C4%85t/

 

Wg specjalistów (także norm NRC) zawartość dobrego preparatu powinna wyglądać w ten sposób: co najmniej 20% białka, tłuszcz 10 %-30%, laktoza od 30%, Białko zwierzęce co najmniej 90%, włókno do 1,6 %

 

Kilka faktów:

1. Im więcej włókna tym gorzej młody cielak trawi białko. 

2. Im więcej białka roślinnego tym gorszej jakości preparat.

3. Im więcej popiołu surowego tym mniej składników odżywczych.

4. Preparat powinien zawierać około 10 g Wapnia na 1 kg proszku.

5. Preparat powinien zawierać około 7 g fosforu na 1 kg proszku. 

6. Preparat powinien zawierać około 7 g magnezu na 1 kg proszku.

7. Im więcej białka zwierzęcego tym lepszej jakości preparat.  

 

 

 

Poniżej przykład a zarazem pierwszy wpis. 


LNB LONOMILK, 20 kg, cena 110 zł, 

białko surowe     22%,

tłuszcze                12%

laktoza                20%

włókno surowe     3,6 %

popiół surowy    8,7 %

wapń                    0,70 %

fosfor                  0,70 %

magnez               0,20 %

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Wg moich informacji białko od 16 do 22%  laktoza od 40% (prof. Zygmunt M. Kowalski Uniwersytet Rolniczy w Krakowie)

 

 

Mój typ od dłuższego czasu 

De Heus Kaliber Milk cena ok 130 zł

 

Białko ogólne    20,5%

Tłuszcz             17%

Popiół surowy   8,5%

Włókno             0,3%

Laktoza            45%

Wit A                66000 jm

Wit D3              5400 jm

Wit E                96 mg

Wit C                144 mg

 

Testowane od kilku tygodni 

Sprayfo Niebieskie ok 200zł

 

Białko ogólne    21%

Tłuszcz             16,5%

Popiół surowy   8%

Włókno             0%

Laktoza            40%

Wit A                44000 jm

Wit D3              5000 jm

Wit E                300 mg

Wit C                158 mg

Edytowano przez MKrajes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Ja też używałem i kończę ostatni worek tego LNB nigdy nie zwróciłem uwagi na ten skład jaki ma bo nie miałem problemów z cielakami. Jeden teraz dostał biegunkę i nie mogłem jej wyleczyć więc sprawdziłem zawartość tego mleka i wyszło że "troszkę" słabe jest to mleko tym bardziej że podwałem je od pierwszego dnia zakupu cielaka...

Ilość włókna jest dużo za duża i ma w sobie białko roślinne co też nie jest za dobre

 

Teraz przechodzę na mleko z Sano teoretycznie ma lepszy skład ale jak będzie w praktyce to się okaże :)

 

MKrajes

W opisie mleka Sprayfo Niebieskie chyba masz błąd z tym popiołem surowym?? 80%??? O.o chyba miało być 8,0%??

Edytowano przez mat22889

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

stosujecie preparaty z Nerola lub Josery?? bo do tych firm mam najbliżej i od nich zawsze kupuje, generalnie wg mnie stosunek cena/jakość to nie ma tragedia, ale tez rewelacji.. a jakie jest wasze zdanie o nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kapi21
      Witam. Koledzy czy ktoś z was używał foli do bel silotite pro? Proszę o spostrzeżenia i obserwacje na temat tego produktu. Jaka jest wydajność i opłacalność użytkowania tej folii? Wytrzymałośc na zrywanie i perzebicia? Z góry dzięki za wszystkie opinie.
    • Przez 17dawid92
      Witam mam zamiar rozpocząć hodowle bydła mięsnego, chciałbym kupować 5 sztuk co pół roku i utrzymać cały czas taka systematyczność.
      Moje pytanie dotyczy ile musiałbym zasiać kukurydzy na kiszonkę i ile łąk bym potrzebował żeby wykarmić wszystkie sztuki bydła bo wiadomo że te mniejsze nie będą zjadały tyle pokarmu co większe tak myślę.
      Powiem jeszcze że ziemie mam przeważnie 1 klasy.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez DanielTrawiski
      czy można dać bydłu śrutę od razu po śrutowania jeśli nie to dla czego 
    • Przez janzan30012
      Witam. Czy ktoś stosuje gotowe pasze treściwe dla opasów? Jeśli tak to proszę o opinie.
    • Przez farmer333
      Witam, nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedzi, dla tego zakładam temat. Otóż co jest lepsze dla opasów ziemniaki (surowe) czy wysłodki ? Proszę o konkretne i uzasadnione odpowiedzi.
       
      Z góry dziękuję 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj