Marcinwidwa

Prasa Class Variant 260

Polecane posty

Marcinwidwa    0

Witam,

Planuję zakup używanej prasy Class'a Variant 260. Mam kilka pytań do użytkowników tego sprzętu:
- jak się sprawuje ta maszyna
- na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu
- jakie usterki wam się przytrafiły
- jaką ilość bel robicie w sezonie
- jakie są koszty eksploatacji
- polecacie czy nie; jeśli nie to jaką byście wybrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Mam do sprzedania ale 280 RC, pełne wyposażenie, pracowała u mnie w poprzednim sezonie i zrobiła ok 2500 bel. Robione były dwa łożyska zapobiegawczo po jej sprowadzeniu. Uwagę musisz zwrócić na pasy przede wszystkim, w jakim stanie jest rotor i ta część nad rotorem po której balot się ślizga obracając się, jaki stan plandeki po której ślizga się siatka aby się potem nie haczyła bo będzie się zatrzymywać i będziesz sie wkurzał (ja to wymieniłem także zanim poszła w pole) no i ogólnie łańcuchy koło zębate bo te części nie są tu tanie, za to łożyska jedne z tańszych przychodzą (nie mówie to o jakimś szajsie). Miałem wcześniej kilka New hollandów i jakiegoś john deere także i dla mnie jest bez porównania, idzie w każdej słomie, mój rekord 50sekund od ruszenia do zamknięcia komory po wyrzuceniu balotu. Zbicie balotu super ale ciągnika to też małego nie możesz zaczepić aby w pełni ją wykorzystać. Na pierwszy rzut oka skomplikowana bo wszystkiego jest tam duże ale po czasie sam stwierdzisz że jest prosta.
Dla jasności nie zachwalam po to abyś kupił bo w ogóle mi na tym nie zależy, prasa jak najbardziej może zostać u mnie ale odpowiadam na temat.

 

Jakbyś coś chciał dopytać to wal śmiało

Edytowano przez pawlo36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinwidwa    0

Dzięki za info. Dużo więcej już wiem. A jak sprawa wygląda z pasami? Czy oryginalnie są one klejone czy spiete na spinki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja nie spotaklem z całymi pasami, spinek nie ma co się obawiać, dobrze by było zeby chociaż po jednej było na pasie a nie np co metr jak nieraz się zdaża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinwidwa    0

Przy rotorze na co zwrócić największą uwagę? Występują luzy czy raczej zużyte zęby? A w samej komorze miałeś jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ogólnie jak wyglądają zęby i już bedzie wiadomo ile pracowała. Luzu to raczenie nie będzie, jedynie w komorze nad rotorem jest taki jakby ślizg po którym balot się ślizga i o czym już pisałem i on się wyciera i jak będzie mocno wytarty to będzie haczyło siatkę bo nie wiem czy wiesz ale w tej prasie balot nie obraca się na żadnym walcu tylko właśnie na tych płaskownikach i kręci się on w przeciwnym kierunku niż w większości pras. Tak jak już pisałem wymienione dwa łożyska jednego z wałków napinających pasy zapobiegawczo!!!! awarii i zjazdów z pola nie było a zrobiła tak jak pisałem ponad 2tyś balotów jak nie 2,5tyś (bym musiał policzyć). Dlaczego chcesz kupić 260 a nie 280? tych drugich jest więcej, szukasz na siatkę czy sznurek czy z nożami w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinwidwa    0

Bo jest mniejsza i znalazłem już ciekawy model, chce na siatke. Ten ślizg o którym mówisz jest gładki czy ma jakieś kształtki wytloczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Dużo mniejsza nie jest. to jest jednocześnie ślizg do balotu i czyścik do rotora bo zbudowany jest z płaskowników o odpowiedniej twardości, otworzysz prasę to będziesz  go widział. Prasę też najlepiej sprawdzić w pracy a nie tylko czy się kręci bo to jest wiadome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek02    0

Witam. Panowie również szukam prasy głównie do słomy i jestem skłonny do Class-a z owijaniem siatką. Dobry wybór czy polecacie jakąś inną markę i konkretny model? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja przerabiałem już NH modele 654, 658, 644 i JD a teraz mam Claasa 280 i powiem tylko że bez porównania jak dla mnie, poluje już na nowszy model ale jeszcze nie wiem czy coś się uda przywieź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

260 a 280 to praktycznie to samo tylko w tej drugiej jest większa komora przez co robisz większe baloty, wyposażenie może być różne przy każdej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek02    0

A no ok. Czyli ogólnie Variant jest dobrym wyborem który byście polecili tak???

Sorki za tyle pytań ale chcę kupić coś w czym nie będzie trzeba grzebać całe żniwa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Jeśli kupisz zadbany sprzęt to na pewno tylko trzeba dokładnie sprawdzić aby potem nie było płaczu bo części na serwisie drogawe, ja swoją zrobiłem koło 2,5tyś balotów i tylko jeden zjazd był z pola przez uszkodzenie przewodu hydraulicznego i dwa wymienione łożyska zapobiegawczo przed sezonem (łożyska są tanie w porównaniu z innymi prasami jak NH czy JD i w większości takie same na wielu wałkach jak sprawdzałem w katalogu)

Sprzedałby Ci moją ale z ogłoszeń kupisz taniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek02    0

Pawlo36 Dzieki za konkretna odpowiedz;)
A może mógłbyś podeslac jakies ogłoszenie dla orientacji? Jesli to nie będzie problemem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Claas Variant 380 siatka sznurek ktoś zainteresowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

A co byście polecali do sianokiszonki/slomy
Myślę o jakimś variancie i Tylko pasowa problem w tym że wszystko bez noży a jak z nożami to bardzo styrane egzemplarze...

Wie ktoś może czym różni się variant 180 a 280 (oprócz wieku i podbieracza)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić prasę Claas Variant. Oglądałem już kilka takich maszyn i nic konkretnego nie było. 

Dzisiaj trafił mi się Claas Variant 260 za 30 tyś do małej negocjacji.

Maszyna idealna lakier, łańcuchy i pasy wszystko ładnie pięknie. 

Jedyny minus to brak aparatu na siatkę. Czy sądzicie że warto ją brać za te pieniądze? 

Prasa robiła by ok 1200 bel w sezonie z czego połowa to sianokiszonka którą i tak owijał bym sznurkiem.

Warto w tym przypadku brać prasę na siatkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Aparat kosztuje 14 000zl. 

Swoją kupiłem bez i dołożyłem nowy i powiem tyle prasa bez siatki to nieporozumienie przy slomie narobisz sobie bałaganu nie wspominając o tym odwijaniu...  Moim zdaniem licz się z zakupem aparatu a o używanym zapomnij handlarze wykupują jak coś jest i wkładają do lepszych pras i mają na tym konkret zarobek 

Dodatkowo kupując prasę 15 letnia licz się z zakupem nowych pasów bo to że wyglądają dobrze (nie wiem jak to oceniłeś) niestety ale nie ma nic do rzeczy bo guma parcieje i będą ci się rwac spinki przy sianokiszonce chyba że będziesz robił kapcie... 

Cena prasy nie wiem ale moim zdaniem wygórowana znajdziesz taniej... Nowe pasy 8000 +siatka 14000+prasa 30000 to wychodzi 52000 

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jeszcze jedną która miała pasy bez spinek.

Facet bardzo chwalił te pasy i mówił że spinki czasami lubią się zaczepiać o siatkę.

Co sądzicie o tych pasach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jeśli spinka jest dobra to o nic nie zaczepia. 

Spinka to zawsze najsłabsze ogniwo i lepiej jak jej nie ma ;)

Miałeś wcześniej prasę pasowa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez tomek9514
      Witam ponownie, 
      Jeden problem zniknął pojawił się następny
      Otóż, balot się bardzo szybko zwija, nie pojawia się sygnał że już jest gotowy gdy wskazówka od średnicy balota zejdzie się z drugą wskazówka, gdy się trochę naiwnie więcej to zaczynają stawać pasy. Gdy uda się owinąć go siatka to wychodzi wgl nie zbity. Wskazówka od ciśnienia na zegarze spada na zera a początkowo ma około 12 bar. 
      Natomiast, gdy otwieram klapę, blokuje jej zamknięcie i luznie pasy to na Nanometrze pojawia się ciśnienie około 200 bar, a gdy naciągane je śpowrotem spada na 0.
      Mial ktoś podobny problem? Dla mnie to magia. Może być winny sterownik który znajduje się po prawej stronie prasy pod półka na dodatkową siatkę? 
      Dziękuję z góry za pomoc
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj