Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mobilna mieszalnia pasz

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 12 styczeń 2016 - 22:42

Mobilna mieszalnia pasz

Witam :) ostatnio gdzieś w ogłoszeniu znalazłem "mobilną mieszalnię pasz" i chciałem się dowiedzieć czy może ktoś posiada coś takiego? jak to się sprawuje i czy jest warte swojej ceny ?  :) Ponieważ jest to dosyć drogie chciałbym się zorientować czy lepiej kupić coś takiego czy zwykły rozdrabniacz :) chodzi mi o coś takiego do ciągnika, podaję przykład w ogłoszeniu :) z góry dzięki za udział w temacie :)

http://olx.pl/oferta...html#f0791cc7eb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mobilna mieszalnia pasz Dzisiaj, 21:37
  •  

#2 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 12 styczeń 2016 - 22:58

Mobilna mieszalnia pasz

Tego  nie da się porównać ze zwykłym rozdrabniaczem . Do czego ma ci taki sprzęt służyć przede wszystkim (jaka obsada , czego , ilość). no i podstawowa informacja po co ci aż tak duży sprzęt  nie lepiej coś "Taniego" w porównaniu z tym , stacjonarnego ? Chyba że zamierzasz jeździć tym na usługi ...

#3 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 12 styczeń 2016 - 23:06

Mobilna mieszalnia pasz

szczerze to by był taki przyszłościowy zakup bardziej :) przede wszystkim chodzi mi o czas, dzięki temu można go dużooo zaoszczędzić :3 a wolę śrutę robić sam niż kupować gotową :) najważniejsze że w każdym miejscu mogę "mielić" i będzie dobrze, nie będę musiał zboża podwozić do magazynu :) a usługi hmm, to by się pomyślało :)

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 07:20

Mobilna mieszalnia pasz nie wiem jaką masz hodowlę i jaką ilość przelicz ile paszy robisz miesięcznie i policz kiedy ci się zwróci widziałem coś podobnego u gościa co na 400loch w cyklu zamkniętym i kilka chlewni w kilku miejscach na jednej wiosce tylko wydaje mi ze cena z ogłoszenia jest bardzo przesadzona
ZETOR TEAM

#5 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 13 styczeń 2016 - 08:15

Mobilna mieszalnia pasz Ja niestety widzialem taki sprzet tylko przejazdem i do tego spalinowy czy taz na prad (nie pamietam) wlasnie powiec nam jaka hodowle masz

#6 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 13:17

Mobilna mieszalnia pasz

na razie paszy miesięcznie robię jakieś 60 ton. I jeszcze mam wszystko na miejscu, a będę miał trzodę w chlewni oddalonej o prawie kilometr to nie widzi mi sie tak wozić to przyczepą czy jakoś inaczej.. i wtedy się może zwiększyć na miesiąc robienie paszy dwukrotnie to ten mój młynek co mam to szkoda czasu..  dlatego myśle o czymś takim :) 

#7 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:43

Mobilna mieszalnia pasz

najlepiej usiądź spokojnie przy herbacie przelicz sobię ile będziesz musiał robić aby sprzęt ci się zwrócił itp itd a sam sprzęt to pewnie jak każdy inny nowy - Dobry tylko szkoda że mało spotykany na forum i nie ma użytkownika który możę się o nim wypowiedzieć 

#8 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 20:33

Mobilna mieszalnia pasz

jak masz na myśli narobienie w domu i zawiezienie tym autem do silosu kilometr dalej to nie wiem ile wagi wytrzymają na samochodzie bo sensoryczne są dość czułe wiec sensowniej kupić byle jaką beczkę i nią wozić pasz

#9 Share Krzysztoffff

Krzysztoffff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 17:19

Mobilna mieszalnia pasz No i w ogóle zużycie auta, zależy po ile chcesz wozić.

#10 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:49

Mobilna mieszalnia pasz

No i w ogóle zużycie auta, zależy po ile chcesz wozić.

ale ja myślałem o takiej zapinanej do ciągnika a nie na samochodzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 21:37

Mobilna mieszalnia pasz

oj ja też napisałem na samochodowej ale ta do ciągnika ma takie same układy ważnie no i jecha z 5 tonami to też tak średnio wychodzi taniej wyjfzie zainwestowa w beczkę lub wóz do paszy

#12 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:13

Mobilna mieszalnia pasz

jeżeli jesteś w stanie zaakceptować taki wydatek dla własnej wygody i oszczednosci czasu jaki bedzie to jak najbardziej bierz lepiej posiedzieć z rodziną niż spedzac czas na robieniu paszy długie godziny i potem transport jej np. do silosów

choć może lepiej poradzic sie firm które robia całe linie do wytwarzania pasz dość dobrze zautomatyzowane tak zeby nie trzeba pilnować ,  dokupić jakaś beczke do transportu gotowej paszy z conajmniej dwoma komorami żeby mozna było conajmniej dwa rodzaje paszy przewieść.

nie wiem jak by to cenowo wyszło ale chyba podobnie to też zależy co masz obecnie w paszarni i jak by sie to dało wykorzystać i ile masz tam miejsca

#13 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 08 luty 2016 - 23:25

Mobilna mieszalnia pasz Ja dowoze do ok 120 tucznikow 1,5km przyczepka własnej konstrukcji 2 tony wchodzi tu w domu sobie przygotuje i tam zawoze

#14 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 luty 2016 - 09:45

Mobilna mieszalnia pasz

to teraz wyobraz sobie ze musisz dwie takie przyczepki zrobić śruty dziennie i przewieść świątek piatek i niedziele bo tu kolega o takim zapotrzebowaniu pisze

#15 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 09 luty 2016 - 10:06

Mobilna mieszalnia pasz Ja na jego miejscu kupił bym bardzo duży mieszalnik w domu zrobił pasze przesypal i zawiózł. Jakąś oske i podwozie sklecic

#16 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 luty 2016 - 10:22

Mobilna mieszalnia pasz

to juz nie tylko mieszalnik a cała linia do produkcji pasz zbiorniki buforowe żmijki śrutowniki a taka linia nie wiele taniej wyniesie no i jescze trzeba o transporcie mysleć  jednak chyba miał dobry pomysł

#17 Share lukasz8918

lukasz8918

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 09:34

Mobilna mieszalnia pasz

Witam, mam na co dzień styczność z mobilną mieszalnią pasz i muszę rozwiać wasze wątpliwości co do transportu gotowej paszy, żadne sensory się nie uszkadzają maszyna nawet jest przeznaczona własnie do tego typu pracy czyli sporządzenie mieszanki w jednej lokalizacji i transport dalej nawet kilka km.

#18 Share dobi77

dobi77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 23:00

Mobilna mieszalnia pasz

Korzystałem z usług paru takich mobilnych mieszalni. W żadnej z nich wagi się nie zgadzały z tym co podawała waga na mobinej mieszalni a w rzeczywistości 

#19 Share lukasz8918

lukasz8918

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 10:15

Mobilna mieszalnia pasz

Może  zależy od sprzętu jak długo nie był kalibrowany lub serwisowany, Trzeba pamiętać o tym że korzystając z jakiegokolwiek urządzenia musimy przestrzegać ram czasowych serwisu i wtedy sprzęt i np. wagi działają poprawnie, a prawda jest taka że mieszalnia pasz nie jest urządzeniem tanim i serwis też nie kosztuje grosze niektórzy po skończeniu okresu gwarancji rezygnują z serwisu i tu mogą wydarzać się różne kwiatki typu nieścisłości w wartościach wagi.

pozdrawiam Łukasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bimb

bimb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 21:17

Mobilna mieszalnia pasz witam.
zainteresowany ktos z podlasia usluga mobilnej mieszalni?