Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 3065 - obrotomierz

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mahado

mahado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 22:13

mf 3065 - obrotomierz <p>Witam. Jestem właścicielem MF 3065. Po wymianie szczotek w alternatorze marki Valeo (ktore po zainstalowaniu okazaly sie niewlasciwe do tego modelu) przestal chodzic obrotomierz i brakowalo ladowania akumulatora. Po zainstalowaniu wlasciwych szczotek, ladowanie akumulatora jest już wlasciwe i licznik liczy motogodziny, lecz wskazowka obrotomierza, leży na zerze. Czy ktos bylby w stanie wskazac przyczyne, ewentualne rozwiazanie problemu? z gory dzieki.</p>

Edytowany przez mahado, 12 styczeń 2016 - 22:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 3065 - obrotomierz Dzisiaj, 11:31
  •  

#2 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 11:40

mf 3065 - obrotomierz szukaj elektryka, to nie jest takke proste

#3 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 17:11

mf 3065 - obrotomierz

szarpaj obrotmierz z traktora i poprawiaj luty jeśli masz odpowiedni sprzęt. Jeśli godziny liczy to ewidentnie wina siedzi w samym obrotomierzu. Mi z takimi objawami udało się naprawić

#4 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 18:43

mf 3065 - obrotomierz

Ciekawe czy wychodzi impuls z altka na obrotomierz, bo mth nie jest napędzane tym impulsem. Mth ruszają gdy altek zaczyna ładować i idą cały czas równo a impuls obrotomierza się zmienia. Ciekawe zjawisko z tymi szczotkami, przypadkiem nie są zespolone z regulatorem napięcia? Moim zdaniem altek powinien trafić do fachowca.

#5 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 14 styczeń 2016 - 12:31

mf 3065 - obrotomierz

Skoro impuls na mth idzie cały czas równo to jak one są liczone ? No bo mth na 1000/obr powinna raczej trwać dłużej niż np. przy 1500/obr.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#6 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 12:48

mf 3065 - obrotomierz

może to już nie są mth tylko zwykłe godziny zegarowe tak jak w nowych sprzętach? włącza się ładowanie i po prostu licznik zaczyna nabijać godziny niezaleznie od obrotów silnika

#7 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 12:52

mf 3065 - obrotomierz

Mtg są liczone tuż po włączeniu zapłonu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 14:06

mf 3065 - obrotomierz

To chyba masz coś nie teges.Gdy by tak było to zwykłe zapomnienie wyłączenie kluczyka skutkowało by że mth by leciały? W swoim sprawdzałem, to kluczyk może być włączony i godzine a licznik(cyferki) ani drgnie, tak samo jak odpalę silnik, do puki kontrolka ładowania nie zgaśnie to może chodzić na wolnych obrotach i licznik stoi dopiero jak kontrolka zgaśnie to kółeczko po wolutku się kręci.

W moim właśnie liczy godziny zegarowe, nie zależnie od obrotów.

#9 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 14 styczeń 2016 - 17:16

mf 3065 - obrotomierz

W sezonie sprawdzę jak jest w serii 61XX :D

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#10 Share mahado

mahado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 17:44

mf 3065 - obrotomierz

mam jeszcze pytanie odnosnie przewodu ktory idzie od alternatora do licznika, co powinnienem mierzyc miernikiem? napiecie, natezenie? jakie wartosci powinienem uzyskac oraz czy nie powinny one rosnac/spadac pulsacyjnie?

co do alternatora, to on wyglada wporzadku.

#11 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 17:59

mf 3065 - obrotomierz

napiecie będzie miało stałą wartość... w zależnosci od obrotów zmienia się częstotliwość tego prądu a byle czym tej częstotliwości nie zmierzysz.... zresztą jeśli bedzie jakieś napięcie na tym styku to musi być to sprawne... chyba 7.5V tam kiedyś zmierzyłem 

#12 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 14 styczeń 2016 - 19:30

mf 3065 - obrotomierz

Tam jest napięcie przemienne, ale nie do zmierzenia miernikiem z biedronki. Faktycznie istotna jest tam częstotliwość i tylko ona odpowiada za pracę obrotomierza. Mierzenie napięcia nic nie daje, bo obrotomierz będzie działał poprawnie przy 6V jak i przy 10V. Również nie podaję konkretnego napięcia jakie tam powinno być, bo są one różne w zależności od typu alternatora, oraz są dwie metody pomiaru: względem masy, oraz względem B+. Także pozostaje pomiar częstotliwości, lub obserwacja przebiegu na ekranie oscyloskopu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share mahado

mahado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 14:31

mf 3065 - obrotomierz

usterka została naprawiona, okazało się, że uszkodzony był scalak przy obrotomierzu (znajdują się 2 - 1 liczy motogodziny, drugi odpowiada za wskaźnik obrotomierza).