Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

Jaki pług do john deere 6920

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krzysztof5943

krzysztof5943

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 11:10

Jaki pług do john deere 6920 to wszystko zależy od tego jakie gleby sie ma, jak niema sie kamieni to kolek wystarczy. miałem na kolku i raz na rok moze dwa tylko jeden pekl wiec na moje nie oplaca sie doplacac 7tys za hydraulike

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług do john deere 6920 Dzisiaj, 11:27
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług do john deere 6920 Dzisiaj, 11:27
  •  

#22 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 18 styczeń 2016 - 11:35

Jaki pług do john deere 6920

Masz nowy ciągnik i to mocny JD 150KM.

Jeśli chcesz ścigać się z żółwiem 3-5 km/h na głębokość 10-15 cm to zapewne zabezpieczenie kołkowe a nawet bez zabezpieczenia wystarczy.

Jeśli chcesz wykorzystać moc ciągnika i zacząć orać 9-12 km/h na głębokość 20-30 cm to zabezpieczenie nie wytrzyma. Jeśli zastosujesz mocniejsze kołki lemiesz nie wytrzyma. Mam pługi Agro-Masz PZ4 i w galerii zobaczysz pług.

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że od 1985 do 2004 roku orałem pługiem bez zabezpieczenia i było OK, ale z prędkością do 5 km/h. Przesiadłem się na większy ciągnik i większe pługi na tych samych polach przy orce z prędkością 8-9 km/h (nie wiedzieć czemu) zaczęło urywać zabezpieczenia a nawet lemiesze. Dodam, że hydraulika w ciągniku stara się natychmiast podnieść pług, gdy tylko napotka przeszkodę. Jak się okazuje w rzeczywistości przy większej prędkości nie jest wstanie zdążyć wyciągnąć pługa.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.