Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500?

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 15:29

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500? West, ja jesli bede decydowac sie na ktorys rozsiewacz to chcial bym zeby otwieranie zasow bylo sterowane hydraulicznie, montowanie dzwigien w ciagniku jest troszke klopotliwe tak mi sie wydaje z doswiadczenia z paszowozem, tyle ze przy paszowozie to sie rzadko demontuje.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500? Dzisiaj, 05:15
  •  

#22 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 20:40

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500? @Viper prawda że montowanie jest trochę kłopotliwe, ale ja rozwiązałem sprawę bardzo prosto zamontowałem specjalny uchwyt w ciągniku montaż to 30 sekund na przykrencenie motylka. Przewagą linek jest to że masz możliwość przymykania na zmianę stron wysiewu np. na klinie pola oraz poprawki na silniejszych placach jedziesz na półgwizdka lub przymykasz całkiem a wjeżdźając na słabsze place otwierasz mocniej i zasilasz pełną dawką. Umnie się to sprawdza bo mam mozaiki na polach jadąc ścierzką technologiczną miejscami III klasa, kawałek dalej IV a za 50 metrów łacha piachu V klasa i tak na zmianę. Linki pozwalają mi na płynną regulację dawki nawozu a co za tym idzie pole wygląda wmiarę równo.

#23 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 20:49

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500? Z tą regulacja jesli masz zapał i na tyle wuczucie to masz racje ze mozna prowadzic tz nawozenie zmienne;] Ale ja raczej tego typu nawozenie nie uskuteczniam u siebie, pozatym sa dwa przewody jeden na lewa strone drugi na prawa, mozna niezaleznie je otwierac poszczegolnymi sekcjami w ciagniku.
Autor tematu wogule sie nie odzywa, czy ktos wie czy rozsiewaczem Sulky mozna siac przy granicy pola zamykajac jedna z zasów? W taki sposob sieje sasiad rozsiwaczem z Pom Augustow, i nawet niezle sie to sprawuje nie trzeba wysiadac z ciagnika zeby siac przy krawedzi pola, zamyka sie jedynie prawa lub lewa strone rozsiewacz hydraulicznie w zaleznosci od potrzeby. W sulky jak kolega wyzej napisal ten siew graniczny kosztuje 800 euro, i dodatkowo zeby go uruchomic i wylaczyc trzeba wysisc z ciagnika i przesunac dzwignie, poco placic za cos co nie do konca jest oplacalne i w dodatku przysparza dodatkowej pracy i straty czasu...
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 21:57

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500? Tak właśnie jest przy granicy pola jadę z zamkniętą stroną roziewacza lub w skrajnych przypadkach gdy jest słabe zboże lub rzepak przesuwam dżwignią regulacyjną szerokości wysiewu ok. 10m bo taką mam rozstawę pierwszej ścierzki od miedzy (ścierzki miedzy sobą co 21metrów) oraz przymykam dzwignie zasuwki na półgwizdka i hej do przodu. Ale przeważnie niechce mi się regulować i poprostu zamykam tą stronę od miedzy jeden talerz spokojnie dorzuca. Ja gdy kupowałem swojego Sullky dopłata do wysiewu granicznego była sporo wyższa i zrezygnowałem trochę tego żałuje bo serce się czasami kraje gdy mój nawóz zasila pole sąsiada a on mi nie oddaje bo ma wysiew graniczny. Jeszcze gorzej gdy nawóz sypie do rowu i na asfalt bo tylko wzmacniam chwasty. Dlatego warto dołożyć parę złotych na wysiew graniczny. Wysiew zaczynasz i tak od objechania całego pola do okoła więc tylko raz wyskakujesz z ciągnika by wyłączyć graniczny.

#25 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 22:08

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500? W jaki sposob przeprowadzana jest proba krecona? Wczasniej napalalem sie na Rauch Axis, jest troche drozszy, po okresleniu dawki, mozna zwiekszyc na skali procentowo dawke, nie wiem jak jest tutaj? Ogladalem na yt filmki wlasnie o probie kreconej i tam jest pokazane ze trzeba przejecha iles metrow z dana predkoscia... to troche zachodu jest jesli w ten sposob sie to odbywa, w innych firmach okresla sie jedynie przeplyw i z tabeli odczytuje sie z jaka predkoscia przy takim przeplywie bedzie uzyskana dawka interesujaca nas.
Zaproponowano mi tego Sulky z siewem granicznym, 2100 poj, otwieranie hydrauliczne za niecale 19 tys zl netto, euro liczone po 4.10, w miare? Tyle ze z tym siewem granicznym to mam dylemat. Kolega West doradza zeby wziac, ale nie jestem do konca przekonany.
Pawel

#26 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 22 luty 2010 - 20:50

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500? Zeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Orientuje sie ktos ile moze kosztowac sulky DPX 28 o poj. 1500 litrów w standardowym wyposazeniu i ile kosztuje z pełnym wyposażeniem opcjonalnym (tj. z plandeka, kółkami transportowymi, łopatkami HR i systemem TRIBORD)? Jak ktoś zna odpowiedź to z góry dzieki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share --Przemek--

--Przemek--

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 00:09

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500? DPX 28 ze średnim wyposażeniem typu plandeka... itp. wycenili mi na ok. 5700euro

#28 Share kamilo234m

kamilo234m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 luty 2014 - 13:40

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500? Koledzy odnawiam temat, do posiadajacych uzytkownikow rozsiewacz sulky dpx z otwieraniem linkowym. koledzy powiedzcie jak sie to sprawuje, w miare lekko to chodzi, nie zacina sie?

#29 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 19:42

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500? jam mam otwieranie hydrauliczne i chętnie zamieniłbym na linkowe :) nie wiem czy w każdym ale w sulki pod ciśnieniem są klapy zamknięte i po ok pół godzinie zaczynają się otwierać malutkie siłowniki kieliszek oleju i niema siły rozdzielacz tyle puści a linka pewna na 100% tak dla usprawiedliwienia są krany i można zamknąć na czas transportu

#30 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 26 maj 2014 - 01:04

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500? Ja mam amazone zaf 803 dbam o niego i mi służy następny jaki kupie to amazone zam 1000 albo 1500 na prow ktoś z was taki posiada ??

#31 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 26 maj 2014 - 06:24

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500? Ja mam Sulky-ego na linki , 1998r. żałuje tylko że kupiłem go tak póżno...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share toperz

toperz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 11:01

Sulky DPX czy Amazone ZA-M 1500?

witam, mam sulky dx20+ ,ogólnie jest ok. pozytywnie zaskoczył mnie rozsiewem  ,a mianowicie mocznik myślałem że będzie problem dozucić na 21 m a jednak daje rade ,  nurtuje mnie jedna sprawa , zamykanie hydrauliczne - ile czasu powinno trzymać ??? zamykamy hydrauliką otwiera sprężyna , po jakimś czasie siłownnik puszcza,czy to normalne?? i

Dodaj odpowiedź