KubaAndWitold

Jaką roślinę okopową zasiać ???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam.Razem z tata chcemy coś zasiać na 20-35 arach dla bydła(10 sztuk).Co byłoby najlepsze.Posiadamy IV klasę.Buraki odpadają bo jelenie i dziki wymarnują a brukiew i kalarepa gnije w naszej rejce.Co byłoby najlepsze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

Skoro dziki problemem to najlepiej nic nie siej bo one,wszystko zniszczą. Nawet ugór potrafią zryć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

pastuch załatwi sprawę co to za problem 40 arów ogrodzić ? klika słupków drut elektryzator i jak dalej pole od domu to jakiś słaby akumulator i po problemie , na moje to albo buraki albo ziemniaki + ziemniaków jest taki że te lepsze sprzedasz , zostawisz dla sb i będziesz mieć jeszcze dla bydła ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zasiać koło domu kukurydze (1.80ha) ale mój tata mówi że trzeba dużo kasy wydać,na naszej ziemii sie nie opłaca,trzeba pół wioski żeby jązebrać i mówi że będzie mocno pleśnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no jak się nie ma pojęcia o kiszeniu kukurydzy to bedzie pleśnieć. A pół wioski ludzi.. hmmmm ja robie jednorzędówkaa 4ha w 3 os i jakoś nikt specjalnie sie nie przemęcza ale jak nie masz maszyn to sie za to nie bierz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej byłoby zrobić kiszonke z qq.Nasz sąsiad sieje na piaskach VI klasie i rosnie mu po 2,5metra  :o .A my jakbysmy zasiali na tym 1,5 ha qq na kiszonke to bysmy sobie kupili jednorzedowke i w max 2 dni bysmy zrobili tą kiszonke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

W moim przypadku wyszło na 1,5 ha:

- kupiłem pomiot kurzy 25 ton, 200 zł + 6 ton słomy, do tego ok 20 ton od bydła (swój)

- nasiona qq ok 500 zł

- siew 130 zł/ha = 200 zł

- koszenie jednorzędówką za 1,5 ha 700 zł

- ugniatanie 150 zł

- folia 33x6m 300 zł

- herbicyd 300 zł

- uprawa, transport i inne we własny zakresie.

= 2350 zł

(tak wyszło w moim przypadku, chyba wszystko napisałem). 

Na 20 sztuk bydła kukurydza skarmiana od listopada to ubyło 1/6. 

Dodam jeszcze, że miałem marchew 0,66 ha skarmiana od sierpnia, to już się kończy i koszty były następujące:

- nasiona ok 50 zł

- herbicyd 2 x 100 zł = 200 zł

- siew i zbiór własny, tyle że trochę roboty było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj