22tomek22

manitou mlt 626 nie jedzie do przodu

Polecane posty

22tomek22    0

witam posiadam ładowarkę manitou mlt 626 od razu po odpaleniu nie rusza do przodu a do tyłu normalnie jedzie po około 10 min zaczyna jechać do przodu. wymieniłem olej na nowy i filtr sitko w skrzyni też wyczyszczone proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zbyt niski poziom oleju w skrzyni i jak się rozgrzeje to szybciej spływa na dno skrzyni.

 Olej mierzymy na biegu jałowym silnika na rozgrzanej skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

olej w skrzyni mierzymy jak silnik chodzi na wolnych obrotach i rozgrzanej skrzyni do temperatury pracy (najlepiej po pracy).

 Po zgaszeniu silnika mikro-pompka nie pracuje i olej w skrzyni spływa i jest go ponad stan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do przodu nie jedzie od razu bo są bardziej zużyte tarczki sprzęgające do jazdy w przód niż w tył  i więcej oleju potrzeba do połączenia napędu 

Edytowano przez Czterdziestolatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22tomek22    0

więc pewnie nie obejdzie się bez rozbierania skrzyni i wymiany tarczek czy na razie wystarczy jak naleje więcej oleju do skrzyni


więc pewnie nie obejdzie się bez rozbierania skrzyni czy na razie wystarczy nalanie więcej oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jak się rozgrzeje i jedzie do przodu to sądzę że dolewka oleju powinna wystarczyć.

Ja miałem podobną sytuację że nie jechała na zimnym oleju ale jak się rozgrzał olej to nie było problemu po dolaniu problem znikł  lecz jak postała kilka dni to olej się wylewał wlewem umieszczonym wysoko nad skrzynią i po zapaleniu było za mało oleju i wylewanie po kilku dniach się powtarzało a powodem tego był nieszczelny przewód olejowy ze skrzyni do chłodnicy oleju umieszczonej wyżej nad skrzynią powietrze dostawało się do chłodnicy a olej spływał i się przelewał przez skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22tomek22    0

no niestety dolanie oleju nie pomogło nalałem nawet trochę więcej i nic może jakieś inne pomysły ktoś ma co może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj